SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 03-09-2019 20:55:31

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: kde koupit SVĚRKY pro startovací kabel

V několika velikostech a proudových rozsazích barevně značené červenými a černými plastovými rukojetěmi, lze zakoupit kleště na startovací kabely ve firmě Torio plus, Praha 4 Krč- Štúrova ul. nebo ve firmě Elan car - autoelektrika, Praha 9, Poděbradská ul. (pobočka, též v Braníku, Pikovická ul.) Obě firmy mají e-shop

Offline

 

#27 05-09-2019 07:57:32

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: kde koupit SVĚRKY pro startovací kabel

Ty svorky z gesu žádnou klemu nemají, já to dělám tak, že kabel rozpůlím a každou půlku přivedu na jednu stranu kleští. Když jde proud nýtkem je to ještě dobré, když pérem, vyhřeje se!

Offline

 

#28 06-09-2019 05:29:34

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: kde koupit SVĚRKY pro startovací kabel

KMU1 napsal(a):

Ty svorky z gesu žádnou klemu nemají, já to dělám tak, že kabel rozpůlím a každou půlku přivedu na jednu stranu kleští. Když jde proud nýtkem je to ještě dobré, když pérem, vyhřeje se!

Většina kleští propojení mezi rameny nemá. Já to dělám tak, že oholím kabel  v takové délce, abych ho mohl v kleštích vytvarovat do U a připojím ho na obě strany, propojka z oholeného vodiče je z části krytá a chráněná rukojetěmi ale může se pohybovat aniž by se poškozovala nebo manipulaci zhoršovala. Takové zapojení nejen chrání pant (nýtek) a pružinu před poškozením velkým proudem, ale zlepšuje přechod proudu. Přívod kabelu do kleští zalisovávám, na druhém rameni kleští vodič zalisuji a ještě propájím měkkou pájkou Sn60Pb. Tento způsob zapojení  se mi osvědčil.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče