SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-08-2012 05:26:02

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

nerez ocel Nirosta

Zdá se, že dráty z této oceli o průměru od 1 do 6 mm se dají snadno sehnat v modelářských prodejnách , mně by se na pár mých nápadů hodily. Našel jsem na internetu, že tato ocel má něco společného s německou firmou ThyssenKrupp , že se z ní dělají ještě nerezavějící bovdeny nebo díly do korozívního prostředí a je to nějaká chrom-nikl-molybden slitinová ocel. Jinak ale nic.
Potřeboval bych vědět, jestli je vhodná pro přímý styk s potravinami, jak je svařitelná hlavně MMA elektodami, případně pájitelná tvrdými a měkkými pájkami, jak je pevná, případně rovnou její složení.

Offline

 

#2 16-08-2012 08:51:47

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: nerez ocel Nirosta

Za tím označením Nirosta musí být ještě nějaké číslo.
http://www.thyssenkrupp-nirosta.de/file … /main.html
V potravinářském průmyslu se používá např. CrNi ocel 1.4301.
Svařovací materiály jsou typu 308, tzn. např. elektrody Böhler EAS2-A (od průměru 1,5), WIG drát Thermanit JE308L (od průměru 1,0)
Pro tvrdé pájení je ideální pájka Ag55Sn, např. Fontargen AF 314 (obalená tavidlem), nebo Fontargen A 314 (holý drát) s pastou F 300 H Ultra.
Tato pájka má kromě nízké pracovní teploty i maximální barevnou shodu na výše uvedené oceli.
Pro měkké pájení je to SnAg4, např. Fontargen A 611 s tavidlem F 600 S 15.

Offline

 

#3 21-08-2012 10:20:56

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: nerez ocel Nirosta

Děkuji za vysvětlení.

Uvádím bližší podrobnosti:
Na dráty z oceli "Nirosta" bez dalšího číselného označení jsem narazil na jedné internetové nabídce. Firma, jinak prodávající v kamnném obchodu i na internetu PC a elektroniku zřejmě zabrousila do prodeje potřeb pro modeláře a nějak jim to nevyšlo, tak ty dráty společně s dalšími modelářskými věcmi doprodává. A jak jsem viděl doprodej, tak jsem zbystřil, jestli to není za nějakou výhodnou cenu....
Výhodné to v porovnání s jinými internetovými modelářskými prodejnami nebylo, číslo oceli nebylo nikde uvedeno a na mail mi neodpověděli.
Takže tímto považuji problém drátů Nirosta za v podstatě ukončený.

Dodatečně o půl dne později, teď odpoledne odepsali, že tyto parametry jim dodavatel neuvádí a tak vůbec neví, jaká ocel to je.

Editoval Radim (21-08-2012 17:26:41)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče