SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-02-2008 15:20:23

jarom
Člen
Registrovaný: 29-02-2008
Příspěvky: 1

kyslík - pomoc

Zdravím všechny.
Chci plamen kyslík-pB, před 2ma měs jsem si opatřil od serióz. člověka kyslík lahev (živnostník rušil živnost) říkal, že ji v pohodě plní v Linde. Tak jsem volal do Linde a tam mi odsekli, že není možnost vlastnit láhev a už vůbec ne zn. Linde (že prej jsou neprodejný) ptal jsem se známých a ti říklali, že Linde láhve mají čar. kódy a tam jsou info o firmě která si ji pujčila a ta ji musí vrátit (samo platí mastný pronájem).. moje lahev je zřejmě z doby kdy ještě nebyla šaškárna se štítky. Teď Linde tvrdí, že odkoupila i Technoplyn a že všechny láhve z dřívějška jsou jejich .. kdyby to tak bylo tak tak moje lahev někomu chybí ne?.. myslím si, že tomu tak není protože člověk co mi ji prodal jich měl ještě 11 a těžko by je kradl .. navíc kdyby si na ni dělala nárok Linde tak by mi musela vrátit (zálohu) neboť na lahvi není vyraženo majetkem Linde, nýbrž vratný obal. a ten se přeci dává na zálohu.. Poraďte mi prosím jak zajistit plnění (nebo jak tuto situaci řešit). Nechce se mi platit pronájem moje využití je jen kutilské a spotřeba kyslíku nebude zřejmě tak veliká ..Pořád jsem slyšel že plnění není problém ale teď zdá se je a dost veliký. Díky za vaše odpovědi/rady. .. ptal jsem se v Linde Hradec Král.

Offline

 

#2 29-02-2008 20:02:42

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: kyslík - pomoc

Myslím si,že vám nezbyde než uzavřít pronájem(což je pro kutila nereálné),ale s tím kodem je to pravda.Lahev vam v linde nevemou,jak řikají.Tady na foru se piše o přepouštění a kyslík by šel,takže někdo kdo to konto má a byl by ochotnej se svámi takhle domluvit a v linde mi osobně řikali,že lide co maji třeba lahev doma 2-3roky to prý není pro ně kšeft.Myslím si že se lahve oficiálně nedali sehnat,pouze pronajmem,jestli se mýlím tak mě třeba někdo opraví.Jestě existuje jiný prodejce plynu siad a ten za pronajem nic neučtoval,tak to bylo v loni.Na foru někdo psal,že je to už jinak.Ted se hodně objevují inzeráty na autogení soupravu s prázdnými lahvemi,ale kdo to koupí tak musí řešit VELKÝ PROBLÉM ,jak se dřív plnili různé
přes firmy,soukromníky,kteří měli tzv.obalové konto tak to už bohužel nejde.Divil byste se kolik těch lahví za ty roky chybí.Před 3 roky jsem volal na inzerát na lahve a nabízel jakýkoliv druh plynu i větší počet i s dovozem a ty lahve byli nové po př.zkouškách tak  co víc k tomu...

Offline

 

#3 29-02-2008 21:45:57

radluk
Člen
Registrovaný: 08-01-2008
Příspěvky: 53

Re: kyslík - pomoc

Taky bych neco napsal, mozna to pomuze.
Sehnal jsem kdysi starou kyslikovou lahev, 40 l. Byla asi z dob, kdy nebyla ta registrace pres carove kody, atd. Jenze, prvni problem nastal, kdyz jsem se zacal zajimat jestli by to slo vymenit za 20 l,  popr. aspon naplnit. V Messer me poslal slusne do pryc, s tim, ze Linde, byt i starsi lahev me nenaplni, musel bych pry mit jejich lahve, popr. uzavrit smlouvu.
Cili jel jsem do Linde, tam to nejde jinak udelat, nez uzavrit smlouvu, ale s tim rozdilem, ze si veznou "neregistrovanou" lahev do SVEHO VLASTNICTVI ( prijdete o svou vlastni lahev ) pri uzavirani pronajmu a clovek nemusi platit 2500 kc/rok, ale jen 550 kc/rok. Coz v kombinaci s cenou lahve ( kdyz se sezene za pakatel ) je zanedbatelne jeste. Vzal jsem si misto toho sikovnou 20l/200 bar, a jsu v pohode. NAvic, dana firma prebira zodpovednost za stav lahve - veznou do sveho vlastnictvi pri prijmuti neregistrovane lahve i s propadlou tlakovou zkouskou, atd. Nejhorsi blbost je koupit treba starou Linde flasku za drahy peniz a pak jeste davat tech 550.
A k firme SIAD, co dodat, cena 8 kc/den bez DPH...
Ja nevim o nejake firme, co by jen tak naplnila vlastni lahev bez nejake smlouvy, pronajmu...

Offline

 

#4 14-05-2008 21:11:02

marek
Člen
Registrovaný: 26-08-2007
Příspěvky: 180

Re: kyslík - pomoc

mam male lahve k autogenu z hornbachu, ten si je pronajal od linde a tak je cena plynů dosti vysoká a tak mě napadlo: linde má na lahvích kódy
to je známo ,ale kdyby se kod odlepil a lahev by se měnila jinde a při vracení by se ten kod zase na tu aktuální lahev nalepil?
nešlo by to?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče