SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-01-2013 08:13:25

pipo21
Člen
Registrovaný: 21-03-2008
Příspěvky: 28

Čínske kukly.

Dal som sem 2  odkazy na Čínske kukly predávané v EU. Je Vás tu kopec skúsených ľudí ktorým už zopár
Samostmievacých kukiel cez ruky prešlo. Rád by som počul Váš názor.


http://www.ebay.de/itm/Schweishelm-Auto … _485wt_936


http://www.ebay.de/itm/Schweishelm-Auto … _485wt_936

Offline

 

#2 29-01-2013 10:39:03

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Čínske kukly.

tu kuklu z 2.odkazu bych bral radši , ma pouzdra na 2 baterie dobře dostupne mohla by mit i dobrou vydrž... zaleží jak bude rychle stmívat a jak rychle se bude vracet do zakladniho nastaveni.. a zada ma mod broušení a pod..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 29-01-2013 12:33:48

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Čínske kukly.

ak chces brat cinsku kuklu tak kukni na bazosi tam ich je dost a za polovicnu cenu ja som bral od tohto predajcu http://stroje.bazos.sk/inzerat/21813950 … -profi.php teraz ju tu nema ale skus mu zavolat ona mala imitaciu karbonoveho povrchu,kazeta ma vymenitelne baterie,mam ju uz 3 roky a som spokojny ale nesnas sa jej vlastnosti zrovnavat s kuklou speedglas ktora stoji dakych 300 eciek,ta cina je na doma v pohode ak by si sa chcel zivit zvaranim tak treba zainvestovat predsa len viac

Offline

 

#4 29-01-2013 12:54:40

performance
Člen
Registrovaný: 17-01-2013
Příspěvky: 20

Re: Čínske kukly.

Podľa mňa dosť drahé na čínu, to si radšej priplať a kontaktuj člena Unihero, zoženie ti Speedglasku za podstatne nižšiu cenu ako bežne v obchode.


Kuhtreiber KIT 2200, Speedglas 9100X

Offline

 

#5 29-01-2013 17:44:19

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Čínske kukly.

u čínské kukly záleží na jaký kus narazíte...
bud je OK nebo je KO, bud vydrží 3 roky a nebo měsíc.
bud si připlatit za kvalitu a nebo každý rok až obrok si kupovat novou čínu smile
optrel, esab, fronius, balder, speedglas ajiné kvalitní značky moc dobře vědí proč si dát vyšší cenu, jsou si jistí kvalitou a celkově i zpracováním materiálů.
činy jsou měkké a helmy jsou neodolné proti teplotám, kvalitní kukly jsou pevné a odolné. ona ta cena musí být někde vidět.
to je jako s auty buď si koupíte Dacii Logan za 150000 novou a nebo novou audi za milion, taky je to někde vidět či znát( pro příklad)
další věc at svářím hodně nebo málo je úplně jedno, oči jsou jen jedny.
další věc je ta že někdo řekne že sváří málo že s mu drahá kukla nevyplatí, ale opak je jiný, ten kdo sváří občas tak potřebuje mít dobrou kuklu protože oči si tak rychle nezvykají na setmění, takže jim vše vadí proto seto kompenzuje kvalitními kuklami.
já ačkoliv svařuji denně, tak když si bliknu tím že si zakryju čidla a kukla přestane stmívat tak mi to probliknutí vadí ale jedu dál a oči vidí téměř dále, není to dobré ale jsem takovej imunní proto, protože to oko je na to navyklé, to samé když jdu kolem robota a kouknu na něj jak sváří, celkově odrazy světel mi vůbec nevadí, kdokoliv přijede na nějakou opravu např jeřábu tak druhý den přijde s nablikáním v očích big_smile
sám jsem si vyzkoušel speedglas 9002X oproti nějaký kukle Proteco, vůbec jsem neviděl ostře, flekatý průzor a když máte na hlvě lepší kuklu a vezmete horší tak poznáte i opoždění při setmění smile
co člověk to názor, ačkoliv si koupíte čínu kvůli ceně stejně si pak koupíte kvalitní kuklu a bude vás to stát ve finále více než kdyby jste si koupil hned lepší.
občas se pokazí i kvalitní kukly ale to ej třeba jedna ze 100 kdežto jak sleduji čína je každá 5 špatná.

Offline

 

#6 29-01-2013 21:44:39

patrik307
Člen
Registrovaný: 20-01-2013
Příspěvky: 50

Re: Čínske kukly.

Ak chceš počmarané tak skus

http://www.zvaracka.eu/samostmievacia-z … p-263.html
kazeta 700s je viac ako dobra mam už cez tri roky v čiernej kukle, a v pohodičke ajkeď  keď skončí baterka tak neviem..
Preto sa dnes vyrábajú kukly s vymeniteľnými batériami, napr:

http://www.zvaracka.eu/samostmievacia-z … p-551.html

Ale ver, že vzhľad a pevnost zvaru nezáleží od kukly :-)


KIT309, KIT 205, Fronius MMA, Dedera DESMi160M, WLSP315

Offline

 

#7 31-01-2013 18:14:09

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Čínske kukly.

samé čínské plamenáky a USA vlajkonosiče,moj osobny nazor-NEBRAT smejd

Offline

 

#8 16-03-2013 04:09:30

Ivico
Člen
Registrovaný: 10-03-2013
Příspěvky: 6

Re: Čínske kukly.

Unihero:
nemohu tvrdit, že na tom zatracování kukel z Číny není něco pravdy, ale co dnes u nás není z Číny??? A třeba na Proteco P600 E-C jsou od uživatelů docela dobré ohlasy na: 
http://www.svarecky-obchod.cz/prislusen … -model.htm
Názor profíka svářeče a příležitostného domácího kutila se diametrálně liší. Ne v potřebě hránit oči, ale v jejich trvalém zatížení. A právě to, že již tvé oči, jak uvádíš, nereagují na nějaké občasné blikance, tohle je známka, že něco není v pořádku. Zdravé oči by byly jako "angorák". Nevěřím, že na svařovací oblouk se dá zviknout. Ale koukněme se na potřebu kutila, například mě, ikdyž jsem před lety vlastnil svářecký průkaz. Samozřejmě jsem nechtěl invertor z "china of market" a myslím, že volba Omicrom Gama 160 není vůbec špatná. Ale pokud dám dohromady cenu invertoru a opravdu kvalitní kukly podle profíka, dostávám se nad minimálná hranici 10tisíc. Při dnešní drahotě materiálu na opravu domku pro mě znamená úspora 5-6 tisíc třeba nový plot u chalupy. Dát za tu trochu svařování ročně takovou částku, to je asi výhodnější si pozvat profíka svářeče, který je navíc za chvíli hotov, a ještě mě to přijde levněji. Ale já chtěl svářečku pro mobilitu. Vzít přístroj a "plug and play". Nejsem ten typ, který chodí po známých a škemrá, kdo je ochoten mu něco zavařit. A pokud si i amatér vybere v obchodě kuklu z více kusů podle kvality kazety, tak myslím může vyhovět i levnější. Vím, profík svářeč se mnou nemusí souhlasit. Jsem na tom stejně! Dělám opravy a servis počítačů a téměř nikdy nesouhlasím s názorem laického uživatele PC, který tvrdí, že mu jeho "střep" rozhodně stačí. Prostě pokud se tím živíš, máš úplně odlišný názor, co ještě ANO a co již NE! Ale uživatel je docela spokojen i s tím NE! A profík to nikdy nepochopí, protože již je profesně deformovaný. Tak nějak to vypadá ve skutečnosti, ať se nám to líbí, nebo ne.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče