SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 14-03-2013 23:38:55

Damos
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 36

Re: Gama 1700L PFC

To Atlan.
Som somár. Videl som kapacity a už som nedohľadával cesty bo som sa ponáhľal. Chyba!!! Je to klasický priepustný dvojčinný menič s dvomi spínačmi. Aj sekundárny usmerňovač o tom hovorí. Mea culpa! S kondenzátorovým polomostom som ho precenil. Ten by dosiahol iba polovičný výkon takže výroba v požadovanom výkone by sa predražila. Plný most som ešte popravde ani nepitval. Ten ale dosahuje raz taký výkon ako polomost ak sa nemýlim takže je porovnateľný s dvojčinným s dvoma spínačmi, iba výkonovo samozrejme...

To Mirec
Pokiaľ viem má tam prsty cemont. Mám fotky ich colta zvnútra - niekedy ich sem hodím. Bol dva krát v záručnej oprave a naposledy som ho opravoval už ja. Vyhorela DPS okolo výstupnej cievky. Pokiaľ si niekto myslí že 1700L PFC je rozpočtovka, tak zázrak z vinuty rajec je vo vykostení na vyššom leveli (to je to talianske know how). Keď som ho viezol na druhú záručnú opravu sám technik v Rajci poznamenal že je to strašný krám a nehorí iba nám. Pri Nitre som videl iba polotovary na vývoz. Vyzerali slušne. Pokiaľ chceš moj názor na takú firmu tak ti ho nepoviem lebo je to len moj názor a nehodlám ho rozširovať už len preto že by nebol asi ani objektívny.

To Famater
Kľudne by som mohol slohovať, ale "no time, no fun". Ráno do roboty, pokiaľ idem na servis ku "komplikovanému" zákazníkovi poľa slov náško obchodného oddelenia (namyslený kretén čo všetko vie lepšie ako vy a všade bol podľa mňa), večer nasraný z roboty a ešte sa venovať rodine. Aj to meranie bolo robené totálne narýchlo (doniesol som si APT5010 mosfety achcel som vedieť či budu použiteľné) a tak to aj dopadlo. Je fakt že keby bola schéma, stačil by jeden pohľad do nej a nie všetko pracne dohľadávať na obojstrannej DPS kde je jedna strana takmer komplet pod chladičmi.
IGBT sú fajn. Akurát sú pomalé a nezvládajú vyššie kmitočty. Sú však aplikácie kde trhnú MOSFETy ľavou zadnou. Meniče malých výkonov ako je napríklad asi aj ten zvárací invertor vidím radšej na MOSFEToch a frekvenciách do 500 kHz (tak  by mal poľa mňa frčať profi stroj). Tá 1700L ak si pozeral priebehy tak mi tam tektrák zobrazuje aj frekvenciu. Takže vidíš že menič má premenlivú frekvenciu a padá až do akustického pásma. Takže hodinu mi na stole vrešťal ako keď by som tam mal mačku na elektrickom kresle. Prispieva tomu aj spôsob vinutí transformátora typu vzdušný zámok bez tesnej vezby medzi primarom a sekundarom a samozrejme vypalenia v laku.
Zatial som ešte nemal na stole klasický menič (je jedno či jenočinný alebo dvoj) s premenlivou frekvenciou ktorý by padol pod 20 kHz. Naprázdno napríklad behával od 200 do 350 kHz. O takej frekvencii si ale IGBT môže nechať zdať. Pri zvyšujúcej záťaži obvykle zliezol až na 20 kHz a potom vyhlásil preťaženie a frekvenciu už viac neponížil.
Osadenie 1700L PFC
usmerňovacia kocka -gbpc3506
relé finder - typ 40.61, 16A - 250V
kontroler PFC od ST -  L4981
2 ksIGBT PFC Infineon - K75T60 (pre tých čo si ho chcú naštudovať jeho celé meno jest IKW75N60T)
3 ks paralalne radené diody medzi PFC cievkou a kapacitami proti spetnému prúdu ONSEMI - U1560 (celé meno MUR1560)
2ks kontrolér meniča ST - SG3525AP
2ks budenie budiaceho trafa budenia gate IGBT - BDW93C a zrejme STP14NF10 - obidva ST
6ks IGBT meniča infineon - G30N60 (SGW30N60)
6ks diod sekundár ST - STTH6002

Offline

 

#52 15-03-2013 00:13:37

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Gama 1700L PFC

To Danfos, našla jsem penál na ten shit, řekla jsem šéfovi, takže poslat adres.SMS 608143111, příští týden vám to hodím na poštu.Když už to tu pitváte,co Fénix 200 PFC, nebude to to samé provedení ?

Offline

 

#53 15-03-2013 22:29:26

Damos
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 36

Re: Gama 1700L PFC

Fénix je k videniu tuná:
http://www.svarecky.com/fenix-a-jeho-te … -200-pfc-/
Vyzerá to na inú školu. Presnejšie by sa mohol vyjadriť človek čo to má na webe a prispieva sem. Kdesi tu prebleskla infoška že to nie je český stroj ale majú v tom prsty Taliani...
Osobne sa mi silikon celkom páči aj keď to bez dokumetácie degraduje opraviteľnosť. Už som také dosky opravoval a je to zážitok. Keď sa kdesi nažere cez ventilátor špon alebo vody je šanca že prežije. Planárne trafo priamo na chladiči považujem za rozumný počin. Zdroje s planárnymi trafami sa mi dostali na stôl prvý krát tak cca 7 rokov dozadu a povedal by som že planár ma veľmi dobré vlastnosti. Prípadne sa mi tu povaľujú zdroje ktoré maju vinutie priamo na dps a vo výrezoch dps je nasunuté jadro. Ale sú to malé výkony čo mám.
Pokiaľ tam PFC valí aspoň cca 390 (400V kapacity) alebo kdesi 435V (450V kapacity) čo by znamenalo menšie prúdy cez tranzistory pokiaľ sú slušne urobené budiče Tak to ani veľmi kúriť nebude lebo ten chladič mi príde krpatý.
Jediné čoho sa obávam ak je to fakt taloš je typická tqalianska vlastnosť. Spravia vymakaný stroj. Ale stačí že poserú jeden detail a je to potom krám len na oštaru. Naša firma ma výrobu v taliansku a teda predávame talianske stroje od ručného náradia až po plne automatizované linky. Málokedy na nich nájdem dobrého slova. A hlavne pokiaľ sa to dobre predáva a prachy sa sypú tak sú k výhradám od spotrebiteľov imúnni a hluchí...

Offline

 

#54 16-03-2013 08:57:32

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Gama 1700L PFC

Ano, zkoukla jsem to, i prospekt výrobce, víte mě jako el.antitalenta zajímala možnost napájení svař.zdroje přez prodlužku a el.centrálu, moc výrobců to nenabízelo. Teda v prospektech ta možnost byla, ale podrobněji dovolené nap.napětí -15+10%, jen Lorch a EWM -40+20%, Pico máme dlouhodobě odzkoušené, a picomig je teď moje oblíbená hračka, pokud by Fénix odpovídal parametrově a zpracováním prospektu byl by to zajímavý stroj pro montéry a zemědělce, určo by sme ho do školy koupili.Ale myslím že tu slabší verzi, přece jen 16A 230V je častější a někdy tažená hlínou, aby neshořel nějakej kravín, .....

Offline

 

#55 16-03-2013 09:23:58

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: Gama 1700L PFC

Tak to ma zaujíma ako to vyriešili s tým KIT309... Do krabice KIT309 hodili trafo pre KIT245 a miesto jedného ventilátora dali dva aby to uchladilo či ako http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_pray.gifhttp://www.smileyfaces.ws/smileys/brutal-violent/animated-smileys-brutal-violent-029.gif
Totálna drzosť

Editoval ivko (16-03-2013 14:52:08)

Offline

 

#56 16-03-2013 23:30:03

jaro-kutil
Člen
Registrovaný: 13-09-2008
Příspěvky: 120

Re: Gama 1700L PFC

To Damos.
Určite je to klasický priepustný dvojčinný menič s dvomi spínačmi?
Alebo to je len jednočinný priepustný menič s dvoma spínačmi?tongue
Inak pekná recenzia na tu Gamu PFC

Offline

 

#57 17-03-2013 01:04:37

Damos
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 36

Re: Gama 1700L PFC

To jaro-kutil.
Dneska som demonotoval chladiče tak mám výhľad.
B je správne big_smile Dokonca aj tie rekuperačné diody sú tu.
Trošku som to zamotal.
Ďakujem za upozornenie.

Offline

 

#58 17-03-2013 17:46:14

jaro-kutil
Člen
Registrovaný: 13-09-2008
Příspěvky: 120

Re: Gama 1700L PFC

To Damos.
To PFC ma dost zaujíma,no zatial som žiadnu výkonnešiu ako 200W nemal k dispozícii.
Ak by si bol ochotný,spočítal by si závity na tlmivke v tom predregulatore?Dakujem.

A prečo si nejaký invertor nepostavíš sám.

Offline

 

#59 18-03-2013 00:13:08

Damos
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 36

Re: Gama 1700L PFC

To Jaro Kutil.
Zavity ti nespočítam. Musel by som ju rozobrať a to zatiaľ nehodlám (už ,ma napadlo ju vyhodiť a dať si svoju, celé to prestaviť na prúd 25A, k tomu a inému sú už objednané súčiastky, ale neviem či je to dobrá cesta), keďže tieto jadrá občas zvyknú aj prasknúť. A ten počet ti je k ničomu keď nevieš materiál jadra. Samozrejme pokiaľ by si chcel môžem ti darovať na hranie hotové boostovacie cievky k tomu IO čo je tu použitý. Sú z 1,6kW meničov kde bol max prúd 9A AC a boli navrhnuté na boostovanie na 385-390V alebo z 1,1 až 1,3 kW ale tie neboli riadené týmto IO.

Invertor som už mal...17,6 kW 3 fázy. Bohužial to bolo poskladané práve z tých 1,6kw (vrodená lenivosť). Komunikoval som s tým po sériovej linke RS422/485 a bolo to pomalé. Takže odozva bieda. Prvý zápal kde som nastavil maximum nezabudnem nadosmrti. Potom som vyhodil zo všetkých meničov výstupné kapacity... Inak to bola paráda niesť 3 fázový 400A zdroj v 100% zaťažovateli v jednej ruke. Ešte sami tu váľa zopár 1,3kW s analógovým riadením. Ale túto cestu som zavrhol.
Ano, videl som Danykov inverter. Toto ale nie je moja cesta. Jedine žeby som sa rozhodol predčasne dediť. Proti Danykovi samozrejme nič nemám. Myslím že to niekam dotiahne.
Potom som si rozkreslil a stále nedokreslil svoj návrh ale veľa vecí je treba overiť tak nejak výpočtami. K tomu sú už najskôr MOSFET a potom IGBT moduly, jadrá, asi zo 20 kusov 2x100A diod plus nejaká bižutéria. A toto celé sa tu váľa tak 4 roky. Problém je aby slová z držky do rúk vejíti ráčili. Vždy mám nejaké projekty ktoré ma pália viac.
A pokiaľ chcem v rodine niečo darovať, isto to nebude môj bastel.

To evik.
No pozrel som si aj ich video aj ich prospekt aj ten test. Test bohužiaľ nehovorí nič o zvarovacom prúde pri teste (krivky z prospektu ukazujú že pri cca 140V má udržať cca 100A). Prospekt ukazuje DPS bez silikonu narozdiel od videa a testu. Video ukazuje zrejme na dôležitých miestach kondiky wima a v medziobvode epcos. Takisto ukazuje izolačné podložky pod trandami. To gama 1700L nemá. Ale zato má fóliu zvnútra krytov a keď sa po páde náhodou poškodí mal by to zachrániť PE vodič pripojený na dekel, teda pokiaľ nemáte fastonový konektor na dekli pre PE zastriekaný farbou ako ja... Ale ako vravím, svet je preľudnený.
Z prospektu je zaujímavá strana 17 a 21. Na tej 21 strane je udané do akého nízkeho napetia dokáže udržať uvádzaný prúd. Na 17 strane sú krivky napetí na vstupe vzhľadom na požadovaný výstupný prúd k vstupnému prúdu zo siete. Da sa povedať že im to sedí s tou 21 stranou.
Za perfektnú vec považujem signalizáciu podpetia - to gama 1700L PFC nemá. Potom Frantapepa v kravíne ví že kdesi je velký úbytek. A úbytek produkuje pri velikom prúde veliké teplo. A klidne sa mu môže stať pri tom zváraní pluhov v kravíne, že bude mat pluhy s predhrevom. Samozrejme dovarí to potom až keď mu hasiči v spálenisku natáhnu novú predlžovačku. Ako indikácia prúseru na spadnutie je to parádna vec!

Offline

 

#60 20-03-2013 13:33:47

Blažena
Člen
Místo: Iron Mountains
Registrovaný: 25-08-2012
Příspěvky: 196
Web

Re: Gama 1700L PFC

Damos napsal(a):

Dnes Vám predstavím zvárací invertor od spoločnosti (alebo priekupníka?) OMICRON - GAMA1700L PFC.

Chlapi a ženy, kľudne si kúpte čínu. Je to to isté.
Ospravedlňujem sa za diakritiku.

Ďakujem za pozornosť.

Damos by se měl vzít za ruku s Ivkem a nechat se očkovat proti vzteklině. Zřejmě ještě neviděli rozdělaný značkový výrobek. Garantuji vám oběma, že tohle je odvar toho co dělají "profesionální" světově známí výrobci. Co do dílů si uvědomte, že žádný výrobce si nebude dnes vyrábět svoje tranzistory nebo procesory. To samé platí o standardních prvcích jako jsou knoflíky, vypínače, ventilátory atd..
A provedení? Přilepení izolační folie zcela běžným způsobem většiny výrobců. Sráč od Hitana? Naprosto běžné kondenzátory.... že nenadávaš ne relé Finder, které je hned vedle.... že ono bude značkové.... a tak bych mohl pokračovat dál.
Do svářeček zas tak moc nevidím, ale elektronikou jsem se pár let živil, tak tě prosím Damosi, přestaň plácat blbosti. Neříkám, že je vše tiptop, ale většina hnoje, který jsi tady rozházel je neopodstatněná.... jak někdo již řekl, rozeber si nějakej shit a pak mluv (neuvádím úmyslně čínu, protože tam se dělá dnes většina světové produkce včetně velmi precizních zařízení). I já si potrpím na preciznost, ale není třeba zbytečně blbnout.

Editoval Blažena (20-03-2013 13:37:06)


Gama 1900, OMI 206, Gama 190L

Offline

 

#61 20-03-2013 17:02:59

Damos
Člen
Registrovaný: 28-08-2008
Příspěvky: 36

Re: Gama 1700L PFC

Zdravím pane Blažena.
K tej "značke" HITANO - pokiaľ neveríte mojej skúsenosti a eleketronikou ste sa pár let živili tak si skúste naťukať napr. elweb.cz, svetelektro.com a pod. a kľudne si dajte vyhľadať slovo hitano. Prípadne kdesi na vašom českom audiowebe je tiež článok o tejto "značke". Samozrejme použiť na miesto kde treba low ESR kapacitor kôli veľkým pulzným prúdom kapacitor HITANO rady ELP, ktorý je ich úplný základ snap-in a čakal by som aspoň wide temp EHP alebo najideálnejšie low esr EHL pre značné pulzné prúdy. Dať do priemyslu kapacitor s provoznou dobou 2000 hod je prinajmenšom drzé... EHL už má 5000 hod.
Áno relé finder (34.51.7.024.0010) nám kľudne dokážu odstaviť linku za pár mega u zákazníka v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Pred cca 2 rokmi keď som upratoval lebo som sa sťahoval, tak by som vám dal na skúmanie skoro dve igelitky schrackov a tak pol igelitky finderov a zopár omronov do dps. A nenadávam. Pritom všetky boli v tej pozícii ako je ten finder v Gama 1700L PFC. Finderov bolo preto menej lebo sa menej používali do daných meničov.Ale kontakty sa zatavili do seba všetkým rovnako bez výnimky... Preto nenadávam.
Aj ja si potrpím na precíznosť. Ale čo je moc to je moc!

Offline

 

#62 20-03-2013 17:14:01

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: Gama 1700L PFC

Blažena vieš o čo tu ide ? Nemyslím že to je len kvalita spracovania, alebo či niekto iný použil rovnaké knoflíky, či ventilátor, ale či primárna doska zváračky nie je nakúpovaná nie kde vonku a len namontovaná do krabice Omicronu a práve dôvod podozrenia bol že na doske plošného spoja nie je logo OMICRON. To Omicron na svoje výrobky nie je tak pyšný že si ich chce označiť  ???
To je to podstatné, že či dostaneš kvalitný český výrobok , alebo len skladačku z číny zabalenú do krabice Omicronu...

Ja som si dal tú námahu a napísal som do Omriconu a svoje otázky som nastavil tak aby mi na ne odpovedali tak aby bola odpoved jednoznačná a nedalo sa tam použiť nejakú vyhýbavú odpoved. Dostal som jednu odpoved kde ma informovali že GAMASTAR 1700  sú staré stroje ktoré už nevyrabájú a pripravuje sa za ne náhrada a ak sa mi nechce čakať mám si kúpiť Gamastar 170. Moja otázka bola logicky či je to ten istý stroj ako Gamastar 1700 len v inej krabici bez podvozku...  Odpoved som dostal od inej osoby, ktorá mi napísala že si mám ako náhradu za Gamastar 1700 kúpit Gamastar 1900 D PFC

Editoval ivko (20-03-2013 17:16:35)

Offline

 

#63 20-03-2013 17:38:06

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: Gama 1700L PFC

ivko napsal(a):

Blažena vieš o čo tu ide ? Nemyslím že to je len kvalita spracovania, alebo či niekto iný použil rovnaké knoflíky, či ventilátor, ale či primárna doska zváračky nie je nakúpovaná nie kde vonku a len namontovaná do krabice Omicronu a práve dôvod podozrenia bol že na doske plošného spoja nie je logo OMICRON. To Omicron na svoje výrobky nie je tak pyšný že si ich chce označiť  ???
To je to podstatné, že či dostaneš kvalitný český výrobok , alebo len skladačku z číny zabalenú do krabice Omicronu...

Ja som si dal tú námahu a napísal som do Omriconu a svoje otázky som nastavil tak aby mi na ne odpovedali tak aby bola odpoved jednoznačná a nedalo sa tam použiť nejakú vyhýbavú odpoved. Dostal som jednu odpoved kde ma informovali že GAMASTAR 1700  sú staré stroje ktoré už nevyrabájú a pripravuje sa za ne náhrada a ak sa mi nechce čakať mám si kúpiť Gamastar 170. Moja otázka bola logicky či je to ten istý stroj ako Gamastar 1700 len v inej krabici bez podvozku...  Odpoved som dostal od inej osoby, ktorá mi napísala že si mám ako náhradu za Gamastar 1700 kúpit Gamastar 1900 D PFC

Nevím, jestli to ví Blažena, ale jde o prachy. O prachy jde vždy až na prvním místě. sad sad sad

Offline

 

#64 20-03-2013 19:58:31

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Gama 1700L PFC

Je to biznis.Clovek kupi cesky vyrobok s presvedcenin,ze je to ceske a v skutocnosti je to cina v,, ceskej krabicke,, ale co uz aj,, cina,, dokaze byt lepsia aj horsia.len to kazdy zisti na ,,vlastnej penazenke,,  ci mal ,,stastie,,


Kutil s.r.o.

Offline

 

#65 20-03-2013 21:55:06

Blažena
Člen
Místo: Iron Mountains
Registrovaný: 25-08-2012
Příspěvky: 196
Web

Re: Gama 1700L PFC

JARDA V napsal(a):

Nevím, jestli to ví Blažena, ale jde o prachy. O prachy jde vždy až na prvním místě. sad sad sad

Samozřejmě, že o prachy jde vždy, ale mlít furt o číně je pěkná blbost. Všichni renomovaní výrobci dnes vyrábějí v číně, co si objednáš, to ti číňan vyrobí, takže když si supermarket objedná šroubovák za 5 kč, tak si ho můžeš vystavit jen do vitríny, ale na práci není, nemůžeš však házet vše do jednoho pytle, můžeš si tam zadat i výrobu šroubováků světové úrovně a jen pitomec si bude chrochtat, že je to značka XY a přitom vůbec netuší, kde si to ta značka nechala vyrobit. Součástky, myslím tím polovodiče atd. se většinou vyrábí v asii a jsou mezi nimi jak hnoje, tak velmi kvalitní. Nechci se zastávat jakéhokoliv výrobce, ale kdybych vyráběl svářečky, tak většina součástek bude rovněž asijských, protože se u nás jaksi nevyrábí, jenže to jaksi někteří zřejmě nechtějí pochopit. Doporučuji každému "chytrému" nechť si rozšroubuje počítač ze kterého píše své bláboly, vyndá z něj všechny asijské součásti a uvidí, že mu na stole nezbyde nic, nebo skoro nic. Stejně tak můžete pokračovat u svého značkového televizoru, značkového telefonu atd. atd..
Ivko: a nevíš proč by museli vše označovat? kvůli lidem jako jsi ty? a myslíš, že ten číňan jim tam to logo klidně nedá? nebuď naivní....
A když se v tom hrabeme, jde ti o to kdo vyrobil součástky, nebo jestli stroj slouží ke spokojenosti majitele?


Gama 1900, OMI 206, Gama 190L

Offline

 

#66 20-03-2013 22:41:36

Reostat
Člen
Registrovaný: 13-12-2012
Příspěvky: 85

Re: Gama 1700L PFC

Bohužel kurvítka jsou všude a vevšem 99% věcí je naprd.Nedávno jsem se v tom naprosto utvrdil,Koupili jsem si mikrovlnou troubu značky Whirlpool,během měcíce se posral sowtver,vyměnili procesor,za deset dní znova,a potom ktomu se sama v mé přítomnosti zapla,aniž by byla splněna podmínka zavřených dveří,takže tohle je už vrchol všeho.Všechno je skurvený pajcovaný a naprd. O některých elektronických součástkách ani nemluvým.Omlouvám se za ty mé výrazy,ale zase mi praskly nervy.


Co má schořet, to schoří a co schoří, to neschníje... smile

Offline

 

#67 20-03-2013 23:04:28

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: Gama 1700L PFC

Blažena mna zaujíma jediné : ako dosiahli u toho poondiateho napríklad GAMASTARU 1700 rozsah zváracieho prúdu pre MIG metodu 30-175A a tých 175A je zároven pri 100% vyťažení , toto je ten hlavný trn v mojom oku !!! Na toto chcem odpoved, ako je to možné, ked to nedokázal žiaden iný výrobca , všetci su +- na hodnotách 100-120A a to sú prosím výrobcovia, ktorý znamenajú vo svete zvárania špičku, ak je zaťažovatel 100% nad hodnoty 150A vždy sa jedná o zariadenia na 400V

Keby tých 175A bolo udávaných pri napríklad 35% tak nepoviem jediné krívé slovo !!! Omicron asi objavil perpetum mobile a taký výrobcovia ako Kemppi, Lorch, EWM, Migatronic, Fronius, Mahe, Rehm  mu nesiahajú ani po členky

Je mi uplne jedno z čoho to vyrobily, tak isto je úplne jasné že všetky polovodiče pochádzajú z číny, mna zaujíma ako dosiahli ten špičkový zaťažovatel s tým že sa im ten zdroj neprehrieva a zároven nevie poskytnť pri menšej záťaži ani o 1A (ampér) viac .

Dalšie klamstvo vidím napríklad v Gamastar 170 vs Gamastar 190. Finta je pravdepodobne len v tom že u Gamastar 190 narástol ten zvárací prúd len vdaka tomu na 190A že je uvedený pri 25% záťaži , miesto 40% kde má inak na chlp rovnako 175A ako slabší Gamastar 170, taktiež hodnoty pre 60% a 100% zaťaženie sú rovnaké ako u 170 tak u 190...

Viete to si ludia nemusia kupovať o takmer 100€ drahší papierovo silnejší stroj, ked ten výkon má uvedený iba pri menšej záťaži, ak by tá 190 bola reálne výkonnejšia od 170 tak tých 190A by malo platiť pre 40% zaťažovatel a nie 25%, taktiež by mala vedieť dodať viac amperov pri ostatných zaťažovateloch ale nedodáva. Ešte raz sa pýtam fakt za takýto podvod si má zákazník priplatiť 100€ ???

Moja zváračka vie dodať poctivých 325A  pri 35% zaťažení , keby uviedli 25% mohli sa trebárs chváliť 400A, alebo kludne 500A pri 10% zaťažení, a vlastne mohli napísať aj 600A kto by to ako meral a ako by to jeho meranie bolo objektívne, bez laboratorných podmienok...

Ja už kašlem na vas , kto verí nech si verí, ale všetci traja pofiderný český výrobcovia u mna skončili, platí staré známe , za kvalitu sa platí, overená technika nestráca na cene ani za 20 rokov

Editoval ivko (20-03-2013 23:30:29)

Offline

 

#68 21-03-2013 00:08:40

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Gama 1700L PFC

At je to jak chce kdo dnes nelže? z vyrobcu svařeček vždyt transformatory u vyrobcu omicron .kutherber jsou vyrobeny jako univerzalni vyrabi se konstrukčne jen par typu a prochazí testy kdese zatítíží a sledují se určite parametry a podle nich se  se trafo označí jaky vykon je schopno podat... to same se deje i v oblasti počítaču napřiklad firma INTEL vyrabí procesory identicke  konstrukce  a podle testu vykonosti a jinych ukazatelu se potom naprogramují případne se vypnou nejaka vydna jadra a pod a polle vykonu se určuje finalní frekvence procesoru zad jeto core i3 /5/7 2jadrove 4 jadrove a ty nejhorší čipy znich vznikají celerony a pentia 1 nebo 2 jadrove podobne to funguje i jinde třeba U   AMD, ATI ,NVIDIA...aLE DOST OP POČÍTAČÍCH TOHLE JE FORUM O SVAŘEČKACH A SVAŘENI.... za české vyrobce svařeček mluví spolehlivost, ikdyž všude se nejaky ten vadny kousek najde stejne je to i u osobnich aut vyždy je neco dobre spolehlive, azrovna jak napotvoru človek natrefí na špatny kus a tak je to i z čínskyma svařeckama i čínani se z každou novou seríí zdokonalují jak ke kvalite tak  i spracovani...  evropan nakoupí v číne 4 kontejnery zboží  za nizkou cenu a pak mění kus za kus v podstate ma 2 kontejnery zboží do rezervy na reklamace tak to funguje i z počítačema... a u svařeček einhell je vrchol drzozsti pry memecka vyroba možna kdisy v začatkoch pak si to nechal vyrabet v italii a nakonec v číne uplně utech nejlevnejších podle toho to taky vypada.... at jeto jak chce ja mam doma gamu 4 rokem bez poruchy na to domací svařeni mi stačí dokonce v praci používají udržbaři gamu 141 v plastu na dlouhe prodlužce mají ji tam asi 10 let a prej bez zavady jen se vyfouka stlačenym vzduhem  a maka dal. a to ji potřebují denně.. tak jako dale mam doma ceočko v podstate kit 205 pod označenim tiger 205 sam se m siho stavěl z nakoupenych dílu jak omicronu tak kutherebru ale než jsem  ho postavil mel jsem einhela 170 prej 135 A na 10% ale nikdy jsem nenameřil kleštakem vic jak 100A   prumer je takovych 60až 80A...kdežto u tigra je psano na štítku 40 až 190A  a při 1.2 dratu co jsem zkoušel jen kratkodobe jesem nameřil 180 až190A na max vykon na  20mm plotne koutovy svar  vic o nemam co bych dodal ty hadky se tady nejak zvrhly už se to neda pomalu ani číst jak se tady 2až 3 uživatele uraží a to neberu sebe nebo nekoho jineho...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#69 21-03-2013 00:15:10

Blažena
Člen
Místo: Iron Mountains
Registrovaný: 25-08-2012
Příspěvky: 196
Web

Re: Gama 1700L PFC

ivko: No konečně..... snad se tady bude diskutovat přínosným způsobem.
Já si nechám svůj výrobek od pofiderního českého výrobce stejně jako hromada ze zdejších diskutérů a ty si nech svůj nepofiderní (nějak jsem přehlédl, jaký že to máš) výrobek s 325A (to s tím sváříš doma kolejnice?) a bude klid.

reostat: Nerejpej do whirpoolu, nektorí bratia by to nemuseli rozdejchat, že haníme slovenské výrobky.... (úsměv).


Gama 1900, OMI 206, Gama 190L

Offline

 

#70 21-03-2013 12:16:06

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Gama 1700L PFC

to je to najhorsie co dnesna doba priniesla,prv sa kupil tovar od urcitej znacky a bola to kvalita dnes je to skor loteria ci sa im podarila seria...sak to je na hlavu...osobna skusenost mali sme doma telku panasonic nenormalne delo ked som kupil poslednu klasicku telku bol to tiez panasonic ale bol to shit ak si dobre pametam tak za 18 000 sk

Offline

 

#71 21-03-2013 16:19:38

Blažena
Člen
Místo: Iron Mountains
Registrovaný: 25-08-2012
Příspěvky: 196
Web

Re: Gama 1700L PFC

to jo... já kupoval poslední klasickou "blbou" oravu a chodila jako z praku... dodnes lituju, že jsem ji nechal bejvalce... teď mám 22" malou LG a ač o této značce nemám valné mínění, hlavně díky shit telefonům, tak tohle má naprosto skvělej obraz a taky velmi přehledné menu... měli jsme doma metrovou Sharp a šlo to z baráku... obraz průměr, menu děs.
ale to už se zase hrabeme v něčem jiném než ve svářečkách....


Gama 1900, OMI 206, Gama 190L

Offline

 

#72 25-03-2013 22:09:25

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Gama 1700L PFC

Ahoj Ivko bol som dnes v zvaracej technikenieco nakupit  A pytal som sa na ten gamastar170 a Gamastar1700 a predavac mi hned povedal,ze je to ta  ISTA masina len v inej krabici-mali uz to vraj v servise a tie lepsie zatazovatele v prospech gamastar1700 su vraj len preklep na papieri-cize kazdy nech si domysli o tom svoje


Kutil s.r.o.

Offline

 

#73 25-03-2013 22:53:13

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: Gama 1700L PFC

Nie preklep ale vedomé klamstvo... Som zvedavý čo na to pán Zdenál, Headman , či Blažena... Ale ešte stále existuje možnosť že ten pán kde sa zastavil Joe66 sa mohol pomýliť, čomu teda moc neverím

Offline

 

#74 25-03-2013 23:10:18

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Gama 1700L PFC

nepomylil-predava zvaraciu techniku+ dava servisovat pokazene masiny Ja bol akurat kupovat novy horak a veci na stare horaky. Ale vies-Podla vyrobcu Papier znesie Vela :-) inak dal mi aj ten letak s gamastar170 za560eur a gamastar1700 za 640eur co ma s ED100% vykonom40stupnov C-170A pri MMA/TIG a 175A MIG Zatazenie :-)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#75 25-03-2013 23:12:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Gama 1700L PFC

ceny su inak bez DPH-len pre informaciu


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče