SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-05-2013 18:25:31

ernest
Člen
Registrovaný: 07-01-2012
Příspěvky: 8

Stahlwerk

Dobry den chcel by som sa spýtat či ma niekto skusenosti s týmto strojom čosi podobne je na trhu pod firmou AEK len bez plazmy http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de … lasma.html

Offline

 

#2 06-05-2013 21:12:40

jafi
Člen
Registrovaný: 15-02-2012
Příspěvky: 491

Re: Stahlwerk

ernest napsal(a):

Dobry den chcel by som sa spýtat či ma niekto skusenosti s týmto strojom čosi podobne je na trhu pod firmou AEK len bez plazmy http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de … lasma.html

pozri si clanky ,, barevna krabice,, tam bolo o tom dost popisane :-)

Offline

 

#3 06-05-2013 21:18:27

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Stahlwerk

Já ho mám, ale starší provedení. Kombinace plasmy se svářečkou nepovažuji za vhodné. Je to vhodné jen na práci v dílně. Pokud je třeba něco řezat jinde, pak tahat 20kg. krabici, která umí jen 50A plasmu je blbost. Takže jsem pořídil plasmu zvlášť. Také Stahlwerk. Už jsem s ní dost nařezal a funguje. Hned při přípravě na první použití jsem musel vymenit síťový kabel. Bylo chladno a při pokusu kabel narovnat, praskl. Dal jsem tam gumový. Kdybych měl pro plasmu více využití, šel bych rozhodně do stroje s pilotním obloukem.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#4 28-08-2013 22:37:46

Miroslavek
Člen
Registrovaný: 26-08-2011
Příspěvky: 25

Re: Stahlwerk

ahoj, mám přesně tuhle krabici,  plasma řeže dobře - s žadnou jinou jsem ale ještě neřezal tak přesně neposoudím, ale 8mm s tím krájím bez problému - příště bych to ale koupil zvlášť ......neví někdo jak nastavit parametry pro svařování hliníku? zkoušel jsem různě nastavovat parametry a pokoušel se svařit k sobě dva 4mm pásky ale zatím sem nenašel nic o co se opřít a nemám na to hlavně čas ...poradí prosím někdo do jaký polohy zhruba nastavit ten puls, proud, jakou elektrodu a její pruměr, průměr drátu, atd... ? jsem laik...děkuju


OMI 205, Triodyn RK320

Offline

 

#5 29-08-2013 09:52:16

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Stahlwerk

Na hliník: nastavit AC, puls vypnutý, stromverlagerung na 30%, proud 110A, elktroda modrá( nebo zlatá, šedá, červená) 2,4mm (ale vydrží i 1,6), brousit do špice a špičku trochu ubrousit, hubice č.7 argon průtok cca 6-7l/min. drát 2,0-2,4mm, nevím co je to za materiál, ale zkuste AlSi5. Bohužel čas to bude vyžadovat, hliník se chová jinak než ocel a je to potřeba dostat jak do oka, tak do ruky. Brusku postavit hned vedle, z počátku se bude hodně brousit. Může se stát, a asi se zpočátku stane, že se bude drát tavit, je nutno ho držet výš, než na př. u celi. Já už tuhle svářečku nepoužívám, silně mi vadila nejistota v nastavení svařovacího proudu a velký nesouběh nastavení a skutečného proudu. Až budu mít čas, tak se ji pokusím přesně nastavit a půjde z domu.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#6 01-09-2013 22:00:19

Miroslavek
Člen
Registrovaný: 26-08-2011
Příspěvky: 25

Re: Stahlwerk

děkuju moc za radu, konečně sem to chytnul trošičku do ruky, dokonce už to i vypadá jako svar =o ....vařil jsem to na  120"A" i víc, pořád se mi ale zdá ten oblouk nějakej neklidnej, typuju že špatně nabroušená elektroda ale brousil jsem ji mnohokrát ( odbrousil jsem 2 ale pššt) a žbrblalo to pokaždý, a tak mám dojem že tam musej bejt ještě nějaký točítka který maj ještě vliv na ten oblouk? který?.......čim to je že místama a hlavně na začátku Housenky" mám kolem svaru černo?

k čemu vubec slouží ten stromverlagerung ,zkoušel jsem s tim hejbat ale nic jsem z toho nepoznal ?
k čemu přesně je startstrom?
schlusstrom?
stromkung?

děkuju za zodpovězení moc mi to pomůže


OMI 205, Triodyn RK320

Offline

 

#7 02-09-2013 09:51:45

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Stahlwerk

"stromverlagerung"-je obrácení polarity-někdy nazýváno "clearing"-čištění.  Je to procento, času, po který je na elektrodě plus. Přitom dochází k rozbití kysličníkové vrstvy, ale také k cětšímu zatížení elektrody. Když se dá např. 70%, tak je elektroda silně zatížena a oblouk je širší, také housenka je jakoby rozlitá.
Starstrom, a Schlusstrom, je počáteční a koncový proud.  Jedná se o proud, od kterého bude po zapálení oblouku stoupat do plného proudu, u koncového proudu je to obráceně.
To poslední slovo je zkomolené, má to být asi Stromabsenkung, Což je pozvolné klesání svářecího proudu aby se zabránilo vytvoření kráteru na konci housenky. Nastavuje se čas, za jaký se zvýší proud z hodnota starovacího do plného a obráceně.
To černé bývá znečištěním elektrody hliníkem. To také způsobuje nestabilitu oblouku. Jak elektroda vypadá?  Bylo by asi dobré si o sváření hliníku něco přečíst.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#8 02-09-2013 09:59:14

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Stahlwerk

Ještě dodám, že je nutné vystihnout správný okamžik, kdy se začne přidávat drát. Je lepší později, než předčasně. Musí se hned roztéct.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče