SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 22-04-2008 17:26:11

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Chtěl bych jí vyměnit za dosluhující uta 200 +tig 20, prodejci si radí své. Rád bych slyšel názory z praxe.
Svařuji nerez,hliník,litina. Povětšinou trubky.
Jde mi o spolehlivost a "mobilitu", dělám po pivovarech atd.
Fronius mám za rohem, ale ta cena mě trochu dostala...
Děkuji za názory zkušenějších!

Offline

 

#2 22-04-2008 18:11:07

lukas
Člen
Registrovaný: 19-04-2007
Příspěvky: 466

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Vratislav Calta napsal(a):

Chtěl bych jí vyměnit za dosluhující uta 200 +tig 20, prodejci si radí své. Rád bych slyšel názory z praxe.
Svařuji nerez,hliník,litina. Povětšinou trubky.
Jde mi o spolehlivost a "mobilitu", dělám po pivovarech atd.
Fronius mám za rohem, ale ta cena mě trochu dostala...
Děkuji za názory zkušenějších!

mám ALFIN 180 AC/DC a mam dobrou skušenost vaří dobře je to spolehlivý ztroj ale na podpětí dělá celkem bordel ale to asi každý invertor

Offline

 

#3 29-04-2008 19:16:54

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Díky za názor. A jak je na tom "selco 200ac/dc", cenové je to skoro nastejno. Co spolehlivost, servis atd.

Offline

 

#4 29-04-2008 20:03:59

lukas
Člen
Registrovaný: 19-04-2007
Příspěvky: 466

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

ja bych šel radči do toho ALFINA

Offline

 

#5 30-04-2008 12:58:27

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Lukáši, proč by jsi šel " radči" do Alfina? Technologie toho zdroje Selco je úplně někde jinde. Nebudu popisovat všechny rozdíly, ale ten nejdůležitější je asi rozdíl v účiníku. Podíváš-li se na Alfu najdeš tam 0,6 což naznačuje, že ten zdroj nemá žádnou jednotku kompenzace. Oproti tomu Selco má 0,99 s vlastním aktivním kompenzátorem účiníku. K tomuto číslu se dá dojít Výkon/Příkon. Čím nížší číslo tím vyšší ztráty ve zdroji. Vyšší číslo znamená, že nebudou problémy s dlouhým prodlužovacím kabelem a elektrocentrálou. Jedná se prostě o dokonalé využití energie ze sítě.

Offline

 

#6 03-05-2008 17:16:05

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Tak jsem byl vyzkouštet asi všechny výše uvedené značky + něco navíc...
A teď babo raď! Musím říct, že "pracovně" je mi nejblíže cebora TIG AC/DC 2030/M HF. Tak nevím, dali by to i na splátky bez navýšení. Fakt jsem z toho jelen, každý mi tvrdí něco jiného!
Asi dojde na manželku, ta řekla: "zavři oči a polož prst na jednu z nich, vždyť jsou všechny skoro stejný...

Offline

 

#7 03-05-2008 18:25:14

lukas
Člen
Registrovaný: 19-04-2007
Příspěvky: 466

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Vratislav Calta napsal(a):

Tak jsem byl vyzkouštet asi všechny výše uvedené značky + něco navíc...
A teď babo raď! Musím říct, že "pracovně" je mi nejblíže cebora TIG AC/DC 2030/M HF. Tak nevím, dali by to i na splátky bez navýšení. Fakt jsem z toho jelen, každý mi tvrdí něco jiného!
Asi dojde na manželku, ta řekla: "zavři oči a polož prst na jednu z nich, vždyť jsou všechny skoro stejný...

není k tomu napsán účiník takže nevíme nic alfin muže svařovat obalenou elektrodou s větším proudem ale když je vám nejblíže cebora tak ..................

Offline

 

#8 04-05-2008 00:16:22

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Ahoj pokud můžu trochu přihodit osobně pracuju s Froniusem mašina šlape bez problému, ale jak jsi psal cena je trochu jinde a taky fronius má nevýhodu v originálních náhradních dílech. Pokud tedy ve hře zůstali tři stroje tak bych je seřadil Selco, Cebora, Alfa-in. Osobní názor.. smile

Offline

 

#9 05-05-2008 09:25:54

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Jo díky, počkám ještě na veletrh v Brně...

Offline

 

#10 06-11-2009 19:59:06

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Ahoj, rok se sešel s rokem, nestihal jsem, tak už jsme dva. Ne že by jedna tigovka pro dva nestačila, ale znáte to... Takže vybíráme, teď asi víme kterou chceme, ale jsme dost překvapený z rozdílu cen mezi kamenými krámy a internet. obchody, v našem případě je to cca 10t. Nechci dumat nad tím proč tomu tak je, nemám na to čas a nerozumím obchodu. A teď mi dovolte konečně otázku: Je v následném provozu atd. nějaký rozdíl?
Záruka je snad přenositelná, tak mě napadá snad jen, kdyby to hned na začátku nemakalo, tak bych to musel posílat někam poštou apod...
Díky za objasnění a předem sorry za asi elementární neznalost. Díky
p.s. některý ty články na svarinfu jsou fakt super!

Offline

 

#11 06-11-2009 20:54:07

kiwi
Člen
Místo: Opava
Registrovaný: 31-01-2009
Příspěvky: 85
Web

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Vratislav Calta napsal(a):

Ahoj, rok se sešel s rokem, nestihal jsem, tak už jsme dva. Ne že by jedna tigovka pro dva nestačila, ale znáte to... Takže vybíráme, teď asi víme kterou chceme, ale jsme dost překvapený z rozdílu cen mezi kamenými krámy a internet. obchody, v našem případě je to cca 10t. Nechci dumat nad tím proč tomu tak je, nemám na to čas a nerozumím obchodu. A teď mi dovolte konečně otázku: Je v následném provozu atd. nějaký rozdíl?
Záruka je snad přenositelná, tak mě napadá snad jen, kdyby to hned na začátku nemakalo, tak bych to musel posílat někam poštou apod...
Díky za objasnění a předem sorry za asi elementární neznalost. Díky
p.s. některý ty články na svarinfu jsou fakt super!

Tak pro co jste se nakonec rozhodli? Splnilo to vaše představy? S nákupem přes internet je to tak, reklamace, vrácení zboží atd. poštou. Ale když se E-shop nachází v blízkosti bydliště, řešil bych to osobním odběrem. viz. obchodní podmínky z vámi vybraného e-shopu


Esab cady Tig 2200i AC/DC, ALF 400 AXE, Alfin 150,

Offline

 

#12 08-11-2009 17:37:28

Vratislav Calta
Člen
Registrovaný: 22-04-2008
Příspěvky: 7

Re: Svářečka na tig ALFIN 200 AC/DC

Ahoj, koupil jsem nakonec toho alfina. Doposud nebyl jediný problém. Myslím, že už se zaplatila...
Ten eshop je v Třebíči, což je z Prahy trochu dál, tak nevíme, to zas bude...
Díky za info!

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče