SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-08-2013 18:36:05

PetrSSS
Člen
Registrovaný: 15-08-2013
Příspěvky: 1

Výběr PB hořáku - do garáže

Ahoj,

vůbec se v tomto oboru neorientuji, takže bych potřeboval od nějaké dobré duše poradit.

Potřebuji nějaký PB hořák na kartuši, který bude vhodný pro takové ty práce v dílně, jako je nahřátí zarezlého spoje, aby šel povolit, vypálení silentbloku, nahřátí ložiska atp. Nejsem žádný automechanik, mám to jen pro občasné použití při opravě svého auta nebo motorek.

Nemáte někdo nějaký typ? Co jsem se tak koukal, tak tyto dva hořáky mi přišli jako vhodné, ale nejsem si jistý, jestli to zase není zbytečně drahé, když to použiji 3x do roka:
http://www.peddy.cz/svareci-technika/pa … re-compact
http://www.bernzomatic.sk/index.php3?si … 6&l=cz (Bernzomatic TS8000 set MAP/US)

Budu vděčný za každou radu.


Díky, Petr

Offline

 

#2 25-12-2013 21:26:49

hubi
Člen
Registrovaný: 09-03-2011
Příspěvky: 93

Re: Výběr PB hořáku - do garáže

osobní zkušenost s těmito hořáky nemám ale všechno co je na kartuše vyjde myslím v provozu dost draho, pokud si kartuše neplníš doma.  A jestli vůbec ta práce s tím bude proveditelná. Na ohřev pro demontážní účely je rozhodující tepelný výkon v kW, ne maximální teplota plamene.  Kup si na aukru soupravu PB/ kyslík v hadrovém nebo plechovém obalu (hadrový je lepší / plechový jde zamknout) a neuděláš chybu, jen občas je třeba někde naplnit kyslík, s PB problém není.

Editoval hubi (26-12-2013 13:32:25)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče