SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 10-02-2014 21:09:38

loky
Člen
Registrovaný: 10-02-2014
Příspěvky: 3

stahlwerk zvaracky

dobry den,
chcel by som zacat zvarat tig a neviem aku zvaracku. ebay je plny tych cinskych farerbnych krabic ,ako to tu nazyvate, so ziadnou zarukou. ale nasiel som toto   
http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de … e-set.html 
vedel by mi to niekto recenznut.
dakujem

Editoval loky (10-02-2014 21:33:20)

Offline

 

#2 11-02-2014 00:03:16

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: stahlwerk zvaracky

Zdravím,
a vy plánujete tedy svářet hliník? Jak intenzivně? A jaké tloušťky materiálu?


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

#3 11-02-2014 01:11:41

loky
Člen
Registrovaný: 10-02-2014
Příspěvky: 3

Re: stahlwerk zvaracky

no to ja prave neviem. momentalne zijem v britanii deviaty rok a pracujem ako zvarac, no iba na bodovacich srojoch spot, seam welders. rozhodol som sa tu urobit zvaracky kurz na skole, zatial je to iba zakladne zoznamovanie mma, mig, tig, gas zvaranie a rezanie a plazma. dalsi mesiac zacinam stredne pokrocili kurz = nejake konstrukcie, zvaranie nad hlavou. celkom ma to bavi. tento rok sa chcem vratit domov, tak ze si trosku rozsirim qvalifikciu. viem ze u nas su tie statne skusky a veru je ich neurekom. polohy, material, metoda, atd.
nieco som tu uz pocital a ten stahlwerk  pomer vykon cena s prislusenstvom a zarukou na zaciatok. i ked ako tu hovoria, zo ziliny do nemecka s reklamaciami je dost daleko. ale myslim ze maju zastupenie aj v CR.
ono to je vsetko len v ramci zoznamovania sa, zatial . ale viac ako 2000 euro by som nedal, coz by asi aj bolo s tym water coolerom.
alebo ist dole s vykonom a mozno by som sa uz s ,, farebnych krabic,, vymotal.
len potrebujem vediet, ci ten stahlwerk zato nestoji, alebo ci tie selco, kempi, lorch atd za to stoja- ako to vy hovorite NEBE A DUDY

Offline

 

#4 11-02-2014 09:26:23

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: stahlwerk zvaracky

Pokud se chceš svařováním živit a nevíš čemu se v tom oboru budeš nakonec věnovat, pak bych volil svářečku AC/DC. Záleží kolik máš peněz. Barevnou krabici od Stahlwerku  bych v tvém případě vůbec nebral, ani o ní neuvažoval. Pokud bys chtěl něco pro začátek levnějšího s dobrými parametry, tak bych se podíval v Polsku. Nyní uvedl na trh toto:
https://fachowiec.com/sklep/pl/products … _320_igbt. Já mám starší sestru JLT 250, která má trochu méně možnosti nastavení. Tato svářečka má mnoho nastavitelných parametrů, cena slušná a servis bez problémů poměrně blízko Žiliny. Czenstochowa, Poznaň. Koupil bych to přes http://www.spaw-serwiscz.pl, který je také autorizovaným prodejcem a servisem.
Nebo pak starší profi stroj v dobrém stavu, zase minimálně 250A.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#5 11-02-2014 13:57:01

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: stahlwerk zvaracky

Stačí se podivat na video prezentace welder fantasi 200 u ž jsem ji viděl na živo koupili ji do  firmy kde se dělají nadstavby aut pro hasiče aopravy hasičské techniky ta 200 je nejslabší ale ma dobře vychytané nastaveni..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#6 11-02-2014 14:28:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: stahlwerk zvaracky

to all:
JLT fantasy vychází (v podstatě to je) z  Everlast, ale má vyšší zatěžovatel, ovládání stejné. Koupil jsem 250, protože jsem chtěl na 3x400V. Drobné potíže, co jsem měl na začátku byly vyřešeny obratem. To jsem popsal již v jiném vlákně. Tato uvedená 320 (také 3x400V) má lepší možnost dálkového ovládání, kromě jiných paratrů. Po připojení dálkového ovládání přepne automaticky na 2T. Pak je ale možno přepojit na 4T, takže je možné výhodně používat hořák s pot., na kterém se pak nastavuje jen proud. U mé funguje jen 2T, jak pro pedál, tak hořák, a z nastavení na panelu zůstane jen předfuk, max. proud a dofuk. Náběh, dobeh je nutno provést pedálem. Na hořáku držet tlačítko a točit kolečkem prakticky není možné.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#7 11-02-2014 17:11:53

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: stahlwerk zvaracky

Každa věc ma své pro a proti, před koupí stroje tady si zajemce přečte plusy a mínusy daneho stroje pokud ho někdo má...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#8 12-02-2014 00:11:56

loky
Člen
Registrovaný: 10-02-2014
Příspěvky: 3

Re: stahlwerk zvaracky

dik.
no, tak to uz vyzera lepsie. somvedel, ze musia byt aj nejake medziplyny, ved nie kazdy zvarac ma 4000 euro a viac. ale na tej spaw-servis stranke to nemaju, iba tu 315 , co predpokladam je predchodca.
ak to objednam, ako je s to chladenim a horak by som si tiez nechal poradit.
celkom sa mi pacila helma od stahlwerk  http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de … arbon.html  , ci to prislusenstvo sa tiez neodporuca.
dnes sme robili plasma cutting, co je v poho. ale to mma zvaranie som akysi jalovy s toho. pritom nie som drevak.
dufam, ze je to hlavne tou zvarackou. raz sa prilepim, raz prepalim cez material,. raz stracam obluk stara lacna sunka sa ladi jak radio jednym koleckom . t-spoj, este ked si ho mozem natocit nastred tak v ,,poho,, ale ked ho necham polozeny, ze ja musim dat ten 45 uhol, nie a nie najst ten stred. vcera som bol u ocneho, 150 % nadpriemer, povedal. uz jedine drevak obyty plechomsom.
no nejdem tu vyplakavat. popozeram you tube a v sobotu letim dom, mozno aj nieco potrenujem, otec ma jeden s tych radio strojov na koleckach aj s ojom
este raz dik
ozaj preco si vlastne niekto kupi ,,far. krabici,, , ked fantasy jet je uz trochu dalej a za tu istu cenu 5300 pln cca 1250 E

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče