SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 29-05-2014 22:14:50

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

takový stroj (český) v zásadě nelze udělat protože by musel být nejlepší a nejlevnějíší nejlépe zadarmo a aby generoval peníze,nepotřeboval udržbu a energii a sám uměl říct co dělá uživatel špatně atd.. big_smile

Ale ted vážně.Základ je zdroj AC/DC z přepínatelnou charakteristikou a při AC ještě volitelný pruběh vlny big_smile
Jedinej multiprocess jsem našel Miller a Kemppi.čínu nepočítám.
Tak kdo začne vývoj ?big_smile

Ja mám dědečka invertor PSS3500 AC/DC zdroj+MIG podavač,podavače je několik verzí + zásuvných modulu na pár věcí do podavače také. (pulz umí jen 5000 verze + ovladač  ) +TIG asi 2 verze (chudší na ovládání a plná verze) a pulz je rešen ovladačem+vodní chlazeni+vozik na 1 nebo 2 flašky atd..
Změna polarity pro každou metodu zvlášt přepínačem netřeba přehazovat kabely,at se veme MIG nebo Tig každý má své nastavení a nemá to procesor big_smile
Nabíjet to neumí a jediný co je dnes na škodu je asi velikost/hmotnost zdroje ale co je to z roku 89 (pro rejpaly co mají dojem že žadný invertor nepřežije 2 roky po záruce.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#77 29-05-2014 22:56:56

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Offline

 

#78 29-05-2014 23:06:08

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

rcp napsal(a):

http://www.westermans.com/kemppi-pss3500-ac-dc-tig-welder-water-cooled-package-fu10-wire-feed-units-if-required-to-make-multi.aspx?type=all

Jen je to z tím chudším Mig a Tig . Ale má i TU20 a FU20 ...


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#79 30-05-2014 14:51:46

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Tak teď nevím, jestli bylo toto od počátku zbytečné vlákno zvrtnuto ve srandu, nebo je stále ještě myšleno vážně.
Ignoroval jsem ho, jen jsem kroutil hlavou, k příspěvku mě nadráždily až poznámky o multifunkčnosti.
Jednou pro vždy za mě, ne k tomuto vláknu, ale k univerzálnosti:
Univerzální =
1) mraky funkcí a všechny podprůměrné
2) nebo jedna průměrná a ostatní o to podprůměrnější
3) nebo pekelně drahé a většina funkcí zbytečná 

Pozn.: Hledám nemovitost k rekreaci, pasívní dům vzhledu tradiční roubenky, v horách u sjezdovky,  asi 100 m od moře, do 750 000,- Kč. Značka max. 150 km od Prahy.

Offline

 

#80 30-05-2014 16:58:26

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4407

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

JardaK díky za rozumný příspěvek v tomto úplně zbytečném a místy až nesmyslném vlákně. Myslím, že už brzy požádám admina o ukončení tohoto vlákna.

Offline

 

#81 01-06-2014 08:32:51

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Pěkně se tady blbne s tou elektronikou.
Pokud budete o tom hledat informace na internetu, zjistíte třeba, že v Asii - Číně atd je několik výrobních komplexů specializujících se právě na výrobu elektroniky pro západní trhy, Evropu, USA a podobně. Každý z těch komplexů má nějak 500 - 600 tisíc zaměstnanců , kdovíjakou rozlohu a nesčetné množství všelijakých výrobních linek pro výrobu , od chytrých hodinek a tabletů, přes mobily až po základní desky pro PC, pro PC zdroje a jinou veškerou spotřební elektronikou. Bezesporu tam jsou linky, které vyrobí za pár minut tolik hlavních i všech ostatních pomocných desek svářeček jedné série typů , že třeba ten prodejce v Třebíči potom tyto svářečky prodává několik let.
Kromě nějakých specialit, kterých je potřeba jen pár kusů a tudíž je výhodnější je nabastlit ručně někde na stole je prostě výhodnější všechno ostatní objednat po internetu v Číně a dovézt.

Editoval Radim (01-06-2014 08:35:25)

Offline

 

#82 01-06-2014 10:22:50

stále se učící
Člen
Registrovaný: 11-12-2013
Příspěvky: 21

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Radime, co Vám na to říct. Jediné a to, že máte stopro pravdu. Je mně jasné, že můj modrý zázrak z Třebíče je plný Čínských čudlů. Jen se divím některým z nás, jak si to nedokáží připustit, že i ten jejich výrobek může obsahovat něco, co není košer.Faktem je, že spotřebitel platí nemalé částky za značku.Samozřejmě srovnávat výrobky v cenové relaci 7 a 30 tísíc je nesmysl stejně jako si koupit pro to domácí sváření stroj od 30 tisíc výše.
Expanze Číny v oblasti elektroniky je obrovská. V době, kdy chce každý vydělat peníze je třeba šetřit na každém místě a to hlavně ve výrobě. Takže nákupy z Číny jsou samozřejmostí. Jestliže fabriky vČíně chrlí obrovské množství výrobků, tak je jasné, že je někdo odebírá. Takže já s Vámi souhlasím v tom, že výrobků, kde není tento sortiment obsažen je pomálu a vesměs nejsou určeny pro širokou veřejnost.Můj modrý zázrak z Třebíče má na boku ČR vlajku a oznámení, že byl vyroben v ČR.Že obsahuje Čínu je zřejmě nabíledni. Já jsem s tím smířen.

Editoval stále se učící (01-06-2014 13:58:42)

Offline

 

#83 06-12-2014 18:36:45

Pandrhola
Člen
Registrovaný: 07-02-2014
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Můj příspěvek k tématu.
Tzv. český výrobce - http://www.alfain.eu/z19991-pegas-250-mig-man-4  - bez hořáku, zemnícího kabelu. Cena celkem 30785 Kč

To samé od čínského výrobce, prodávané v Německu. S hořákem a zemnícím kabelem. Cena 17912+poštovné.
Nepředpokládám, že platy zaměstnanců firem v ČR dosahují úrovně zaměstnanců v Německu. Tak proč je tak brutální rozdíl v ceně. Jedině, že prodejce v Německu nevydělává a jedná se o charitu. Ale to asi ne. Spíš jde o nenažranost českých překupníků.

http://www.ebay.de/itm/MIG-MAG-INVERTER … 339a09f4de

Offline

 

#84 06-12-2014 20:57:24

Slayer85
Člen
Registrovaný: 26-08-2014
Příspěvky: 125

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Po přečtení první stránky jsem ztratil chuť to číst dál, takže tu jen napíšu několik vět o tom co mám na srdci a neřeším to dál.

Já mám svého šmoulu asi 5 let a nemůžu si na něj stěžovat. Pravda jednou sem myslel že ho rozkopu, ale to byla moje chyba - svářečka by se měla čistit, jenže já jsem flink a za první čtyři roky provozu jí ani jednou nevyčistil - kovový prach se dostal do potenciometru a kravnul tam. No tak sem si řek, že bych to měl zkontrolovat a vyčistil ho - výsledek se dostavil, po vysátí sprachu z potíku bylo zas vše ok big_smile

Takže já si nemůžu stěžovat  big_smile

PS: A už sem s tím vyvařil kolem 2500 elektrod big_smile


Kutil/konstruktér/technolog/svářeč (lepič) samouk big_smile
KITin 165 MMA + WIG

Offline

 

#85 08-12-2014 16:24:50

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

rcp napsal(a):

ono ta cina, to je naozaj krajina ekonomickych zazrakov - taky cinan nakupi "zarucene ceske" zvaracky po cca 17500,- CZK http://www.gamasvar.cz/4701-svarecky-ti … o-kabelu-/

da ich do inej zltej krabice, pribali ku kazdej klieste na obalenu elektrodu, posle to naspat do europy ceskemu predajcovi, ktory to predava za 13000,- CZK http://www.centrum-naradi.cz/katalog/ma … __THF205P/



otazka pre ceskeho/slovenskeho zakaznika: ktoru si asi vyberie? smile

pozeram, ze medzicasom polsky predajca o kus preskocil aj toho ceskeho smile  8600,- CZK s dph

http://aukro.cz/svareci-invertor-tig-th … 32725.html

momentalne to vychazda, ze za jednu cesku omicronku budem mat dve polske .....

este mi ostanu nejake drobne na postovne smile

Offline

 

#86 09-12-2014 07:50:21

Slayer85
Člen
Registrovaný: 26-08-2014
Příspěvky: 125

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Spousta lidí se tu ohání tím, že se to vyrábí v číně big_smile a co se tam nevyrábí big_smile tak například ikdyž si budete chtít koupit nejkvalitnější pevný disk do pc, tak se vyrábí v asii (a japonsko to bohužel není big_smile). Ale hlavní rozdíl je v tom, že na můj disk od WD si výrobce doloží a má ve fabrice lepší technologii než nějakej noname. Respektive lepší firmy si do asie dodají svojí technologii a mají vyšší nároky na výrobek než ten noname. Například když rozeberu zmiňované WD a nějakou srágoru tak je to vidět - součástky co jdou u WD rozebrat, tak jsou u noname z monobloku. Chci tím jen říct, že hned nepláču, když u nějaké značky vidím made in china (moje hodinky Casio jsou odtud taky big_smile), jde jen o to, že si ty lepší firmy (lepší v porovnání s tradiční čínou) doloží na technologii (nedopájené kontakty, poměděné dráty místo měděných a tak podobně).

Peace

PS: já vím že je to argument jak stehno, ale na sváření max 2mm eldou si přece nebudu kupovat migatronic za 11k ( ikdyž bych celkem rád big_smile ), nebo trafo za 2k, které určitě nebudu mít na zádech na štaflích, nebo si ho nevemu na komín big_smile


Kutil/konstruktér/technolog/svářeč (lepič) samouk big_smile
KITin 165 MMA + WIG

Offline

 

#87 09-12-2014 08:32:19

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Vlamuješ se do otevřených dveří . Zde jde od počátku jen o větičku -Vyrobeno v Česku . Kdyby bylo od počátku na všem dovezeném napsáno china nebo smontováno v Česku , tak toto vše nebylo . Nic víc , nic míň .

Offline

 

#88 09-12-2014 09:17:04

Slayer85
Člen
Registrovaný: 26-08-2014
Příspěvky: 125

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Taky pravda big_smile


Kutil/konstruktér/technolog/svářeč (lepič) samouk big_smile
KITin 165 MMA + WIG

Offline

 

#89 09-12-2014 09:52:41

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Dle regulí EU, aby tam mohlo být napsáno vyrobeno v ČR/DE/.../EU tak musí být 60% hodnoty toho výrobku pocházet z dané lokality. Tak se třeba vyrábí Španělské rámy na kola. Je to čistá Čína, ale lak tomu dával drahý španělský dělník.

Offline

 

#90 09-12-2014 19:11:21

jirkalesik
Člen
Registrovaný: 19-04-2009
Příspěvky: 259

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Takže když si koupím v Česku Čínský výrobek za 4000 bobulí, tady to nacením na 10000bobulí, tak to můžu prodávat jako Český výrobek?

Offline

 

#91 09-12-2014 19:29:33

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Ne že to naceníš, ale dodáš tomu přidanou hodnotu. Což může klidně být to přilepení cenovky big_smile

Offline

 

#92 10-12-2014 06:15:00

Pandrhola
Člen
Registrovaný: 07-02-2014
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Základ celé této diskuze je v tom, že firmy okolo Třebíče vydávají za své výrobky, které se vyrábějí v Číně. Na soplení doma to jistě stačí. Před nedávnem jsme do firmy koupili na zkoušku mig/mag 250 A z číny za necelých 800 € a jak ten strojek nádherně svařuje jsem se až podivil. Klidně bych si to koupil domů. Něco podobného chci, ale ne od českých"výrobců". Koupím to v Německu, protože nehodlám podporovat nenažrance.

Offline

 

#93 10-12-2014 19:44:33

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Pandrohlo tak podporuj Německé nenažrance. Ale pak se nediv, že budeš pro rohlíky jezdit 50 km. Protože nikdo nebude podporovat místního nenažrance, který chce za rohlík o 10 haléřů více než ten o 50km dále.
Ale to už není o tom, zda ty stroje z Třebíče fungují a nebo ne, ale je to bohapustý Flame. Stejně jako se dá "stejné" PC koupit o 20k dráž nebo to levné "stejné" přetaktovat. Ale pak se nesmí člověk divit.
A ještě jedna věc, pokud se Ti zdá, že to prodávají draze, tak to zkus dělat levněji :-)

Editoval peprnik (10-12-2014 19:45:30)

Offline

 

#94 10-12-2014 20:21:49

Pandrhola
Člen
Registrovaný: 07-02-2014
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Podívej se na můj příspěvek z 6.12. rohlíku. Rozdíl 12 tisíc je dost.
A na tvůj příklad s rohlíkem navážu.
Když napíšu na vrata garáže "Pekárna" a nechám si vozit rohlíky ze skutečné pekárny a ty budu mísko 1,90 Kč prodávat za 3 Kč tak mi budou lidi říkat jinak, než nenažranec.

Editoval Pandrhola (10-12-2014 20:59:00)

Offline

 

#95 10-12-2014 21:55:31

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

pandrholo, je to už flame. Nicméně: pokud je budeš prodávat místo skutečné pekárny, která je 5km daleko, tak si je koupím klidně pořád u Tebe, protože náklady na dopravení se oněch 5km tam zpět jsou min 50kč čas nepočítaje. Takže na mých 5-10 rohlíků to dělá max. 11kč oproti 39kč v té vzdálenější pekárně, takže super cena.

To stejné s tím strojem z číny: jakmile se dostaneš do problému, tak máš problém se servisem, s reklamací. Resp. problém možná nebude ale bude Tě to stát podstatně více.

A pokdu zůstanu u toho pečiva. Máme tady malé potraviny s "děsně drahým pečivem". A 500m dál je hypermarket s podstatně levnějším pečivem. Má to ale háček. To drahé pečivo se dá jíst i druhý den. Chleba i po 5-ti dnech je dobrý. Z hyper super se nedá jíst už téhož dne večer.

Pokud se přesuneme k vercajku - na pohled stejný šroubovák v místním kutilovi koupím za 20kč, ve kšeftu s nářadím na pohled stejný kus plastu se železem stojí 5x tolik. Jen ten za těch 20k strhnu,ohnu na prvním šroubu.

Takže to, že to má stejný obal ještě neznamená, že to má stejné střeva.

a jedna obchodní zkušenost: příbuzný obchodoval se světly. Stínítka z Jablonce kupovaná přes taliána byla o 50% levnější než přímo z Jablonce. Větší trh znamená i větší objemy takže i vyšší množstevní slevy.

Zkus podobnou věc koupit ve Švýcarsku :-) se nedoplatíš.

PS: nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci. Levně placené = 2x placené.

Editoval peprnik (10-12-2014 21:59:34)

Offline

 

#96 11-12-2014 17:51:37

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Zkusím tady taky něco napsat, ale názor berte jen jako od laika, domácího kutila. Chodím na tohle forum už několik let a v té době jsem sháněl svářečku do garáže. V té době ale ty vaše Třebíčské zázraky i ty nejlevnější stály nějakých 17000,- kč v základu. Když připočítáte redukčák, třeba i ten nejlevnější, v té době asi 1000,- kč a eurohořák za dejme tomu 2000,- kč, hned jste na nějakých 20. Tolik jsem v té době neměl, Einhel a Gude jsem nechtěl, tak jsem koupil od Telwinu komplet i s láhví za 10. I přes svoje chybičky jsem byl docela spokojen už od začátku. V té době jste začínajícím na tomhle foru hodně doporučovali právě ty vaše Třebíčské zázraky typu Omi 165, Omi 205 a výše. Kuhtreiber označení nevím. Teď nájednou na ně všichni nadáváte. Přitom už i ten OMI 165 je jen poloprofi, nic do zámečnické dílny na trvalý provoz, ale do garáže nebo domácí dílny podle mě perfektní. Řešíte tady předraženost, ale když se podíváte, tak tyhle svářečky prostě jen koupíte, zapojíte všechno jak má být. Zapnete, nastavíte a svařujete materiál od teňoučkých 0,8 do asi 6mm. Něco se vám nahodou s mašinou stane, něco se pokazí a vy pošlete svářečku do servisu a všude mají na tyhle svářečky ND. Koupíte LEVNOU hobby mašinku, se kterou jsou jen problémy. Některé ani nesvařují, pokud neuděláte nějaké ty úpravy. Nacpete do toho spousty peněz a pořád jsem při zemi, jako prostě jen základ. Tedy pokud se nebudeme bavit o překopání všech vnitřností za nějakou slušnou mašinu. V servisu vám řeknou, ať to vyhodíte a koupíte něco pořádného. Takže ve výsledku buď dáte ty samé peníze za šrot a následné úpravy s nejistým výsledkem, nebo za pořádnou mašinu.

Editoval varok (15-12-2014 18:09:06)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#97 11-12-2014 18:02:39

jirkalesik
Člen
Registrovaný: 19-04-2009
Příspěvky: 259

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Teď jsi se do toho zamotal jak číňan do koberce.

Offline

 

#98 11-12-2014 18:16:12

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

predpokladajme ze nikto nema sponzor a naradie si kupuje z vlastneho vacku,tak si kazdy musi zvazit ako casto bude to naradie pouzivat a co od neho caka podla toho si kupy co uzna za vhodne...ja poznam plno dementov ktory sa pousmeju nad naradim ktore vlastnim a poukazu na stroj za 150 000/200 000 tisic ktory maju vo firme ked ich upozrnim ze nemaju ani sadu skritkovacov tak sklapnu,vacsinou su to mrdky ktore si nechaju skrs ecko koleno vrtat...

Offline

 

#99 11-12-2014 19:01:07

samb
Člen
Registrovaný: 18-04-2014
Příspěvky: 205

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Ja koupil pred lety Telmig 150 i s redukcakem za desitku + flasku CO2 od hasicu a vse funguje dobre pro my ucely, auto to zavarilo uspokojive. Radsi spolehlivy trafo nez nejakou cinan-elektroniku co mi casem vyhori.


CO2
tunning baubau trafo + usměrňovač + TIG

Offline

 

#100 11-12-2014 22:27:56

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

jirkalesik napsal(a):

Teď jsi se do toho zamotal jak číňan do koberce.

jestli jsem to dobře pochopil, bylo to myšleno tak, že dříve doporučované se nyní kritizuje i přesto, že práci to odvede a poprodejní služby jsou zajištěny. Pokud to bylo myšleno takto, asi by se s tím dalo souhlasit, málokterý nadšenec si domů, nebo do dílny kde je malá vytíženost stroje, pořídí Fronius, i když i tací jistě budou

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče