SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-06-2014 14:10:12

p.dohny
Člen
Registrovaný: 15-06-2014
Příspěvky: 6

Proteco P600e-c

Dnes mi darazila kukla Proteco P600e-c a na pár věcí bych se chtěl zeptat. Aktuálně nemohu vyzkoušet svařování a tak zkouším co jen jde. Dost mě třeba překvapuje, že při pohledu do sluníčka se přilba vůbec nestaví...? A když zkouším oproti světlu (žárovkám) na bytě, tak dokonce vidím jak se rozsvědcuje žárovka než dojde ke ztmavení. Myslel jsem, že ty přechody budou okem absolutně nepostřehnutelné.

Offline

 

#2 27-06-2014 16:18:27

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Nastav si nejvyssi citlivost a vyzkousej. Ja bych na tvem miste koupil nove baterky a hned je vymenil. Nikdo nevi, jak dlouho tam jsou ty puvodni a v jakem stavu. Udelal jsem to preventivne u me kukly taky.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#3 27-06-2014 16:26:36

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Proteco P600e-c

Ja som ich mal ponuke , aj ked len za 55€ sa ich zbavil ... Nespokojny snimy , aj ked isli na gombikove baterie . Ale na slnku fungovali , ked si ich otocil do slnka a prebehol rukov pred maskov , tak to stmavlo ... a fungovali aj ochrannymi foliami ... Teraz uz radsej davam KOWAX KWX7 co je funkcny aj bez baterii AAA ...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_kowax_kwx7.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_kowax_kwx7jpg_2.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_kowax_kwx7_3.jpg

Editoval atishajn (27-06-2014 16:37:42)

Offline

 

#4 27-06-2014 21:51:26

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

No, s uvedenými názory bych se neztotožnil.
1. použité lithiové baterie mají bez zátěže velmi značnou životnost, nepředpokládám, že by je bylo nutné měnit, přestože se dají pořídit za cca 8Kč/kus
2. Kukla je vcelku pochopitelně konstruována tak, aby prostě na Sluníčku nezatmívala. To už bych si mohl rovnou koupit kus černýho skla. Správná kukla prostě nezatmívá na základě intenzity světla, ale reaguje na dynamiku, řekněme světelný šum oblouku. Nepochybuji, že na běžnou wolframovou žárovku kukla bude stmívat perfektně (jako mě)  s tím, že si můžeš vyzkoušet regulaci ztmavení i citlivosti. Tu ověříš odkláněním kukly od žárovkového zdroje světla. Ať se ti dobře vaří!


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#5 27-06-2014 22:19:43

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Ale on pise pri pohledu do slunicka. To je neco jineho, nez na slunicku, o cem pises ty. Pri pohledu do slunce musi zatmavit. A k tem baterkam. Je to nedavno 13.6.2014, co jsem poridil novou kuklu Kowax KWX 730. Letosni novinka, podle popisu prodejce a dovozce. A svete div se dioda slabe baterie pri rozbaleni sem tam zablikala. Baterie je tam jedna CR 2450 znacka Panasonic. Koupil jsem novou, vymenil a kontrolka neblika. Takze s tvym tvrzenim, ze lithiove barerie maji znacnou zivotnost bych se taky neztotoznoval. Zvlast, kdyz ta kukla je hobby, takze nejake prehaneni s kvalitnima komponentama a spotrebnim materialem se konat nebude. Pokud nestiha kazeta rychle reagovat ani na zarovku, tak podle meho nazoru jsou baterky vybite a kukla reaguje jen na solarni panel, ktery neni dostatecne rychly. Proto tam jsou ty baterie, aby rychle nastartovaly kazetu. Ta kuklu ma splupracovnik a diodu na nizky stav baterie nema, takze neni mozne zjistit, jestli jsou, nebo nejsou baterie vybite. Koupit ty nejlevnejsi a vyzkouset. Nebo se na ne aspon podivat. Nektere vyrobky obsahujici knoflikove baterie maji mezi kontaktem a baterii vlozeny papir, nebo nejaky jiny izolator, aby byly baterie odpojene, kdyz zbozi necinne lezi ve skladu a ceka na zakaznika. To by melo byt popsano v navodu ke kukle.

Editoval spikelet (27-06-2014 22:21:04)


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#6 27-06-2014 23:01:43

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

Vyzkoušej si svůj Kowax, pochybuju, že při pohledu do Slunce ztmavne. Kukla není určena na pozorování zatmění, ale na svařování. Prostě reaguje na "blikající" oblouk. Problematika optických kazet není úplně jednoduchá a myslím, že v této oblasi panuje víc fám, než skutečných poznatků. Zdánlivě pomalá reakce na žárovku může být daná relativně pomalým nárůstem jejího jasu. Oblouk nastupuje nejspíš podstatně strměji. Taky jsem si před časem myslel, že kazeta s rychlostí zatmění 30us nepropustí fotografický blesk, jehož průměrná doba trvání je cca 1ms. Zkuste si blejsknout pořádným bleskem přes kuklu, třeba Sppedglas a nejspíš se budete divit.


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#7 27-06-2014 23:09:20

p.dohny
Člen
Registrovaný: 15-06-2014
Příspěvky: 6

Re: Proteco P600e-c

Díky za info. Jsem měl v hlavně právě, že lidi se s tím dívali i na zatmění slunce (ale tak asi se jednalo o trvale zatmavené). Jinak na žárovku klasickou je to ok. Už se těším na první zkušenosti při svařování. A ještě, jak zde bylo již řečeno, tak když se mávne rukou při pohledu do sluníčka, tak problikne ztmavení.

Offline

 

#8 27-06-2014 23:33:49

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Jankop. Tady se budu hadat a do krve. Na zatmaveni kazety nema vliv jen jas el. oblouku, jak ty pises. Ano ona ztmavne, ale ne kvuli intenzite jasu. Kazeta reaguje na vice zareni. A hlavne na to neviditelne zareni. Blesk fotaku vubec nevzpominej. Rada lidi si mysli, ze cim vetsi zablesk, tim rychlej musi kazeta reagovat a spolehlivej. Treba diodovy blesk fotomobilu Nokia Lumia L 925 nedonuti kazetu zatmavit, ani kdyby ses na hlavu stavel. A pri tom se do toho blesku nevydrzis dele divat a budes oslepeny. Co ovsem zcela bezpecne aktivuje  zatmaveni kazety je IR zareni, UV zareni a kdovi jake jeste dalsi zareni. Slunce UV zareni produkuje. A kdyz uz jsem vzpomnel ten telefon, tak na nem je cidlo, ktere produkuje neviditelne IR zareni pro funkci rychleho nahledu displeje. Je videt, jen malinka cervena tecka, neco jako neviditelny nocni prisvit kamer a to aktivuje zatmaveni kazety okamzite. Vyzkouseno na mem Kowaxu. To slunce vyzkousim az v pondeli v praci, pokud bude jasno. A zitra, pokud bude jasno muzu vyzkouset Kuhtreibera ADF 700 S.
Navic atishajn sam potvrdil, ze kukly Proteco P600 e-c na slunce reagovali a kukly Kowax reaguji i bez baterii.

Editoval spikelet (27-06-2014 23:41:42)


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#9 02-07-2014 17:10:35

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Jankop: Slunecneho dne se tenhle tyden asi nedockam. Dnes bylo v Zelechovicich nad Drevnici zatazeno, ale!!! Reakce kazety Kowax KWX 730 reaguje i kdyz je zatazeno. Ve svarovne mam v boxu okno. Pokud je zavrene, tak pri pohledu ven z okna kazeta nic nedela. To je jasne. Obycejne sklo je totiz UV filtr. To by mel vedet kazdy. Kdyz jsem okno otevrel, tak kazeta pri pohledu z okna ven normarne zatemnila a zustala zatemnena po celo dobu, co jsem se dival ven z okna. Potenciometr citlivosti jsem mel na 75%. Kdyz jsem nastavil min, tak kazeta nereagovala. Takze jak jsem napsal v predeslem prispevku. Kazety nereaguji JEN NA JAS, jak ty tvrdis, ale hlavne i na neviditelne zareni, jako je UV zareni a IR zareni. Obe tyhle zareni se tvori pri horeni el. oblouku. Ted jdu vyzkouset kuklu Kuhtreiber ADF 700 S. Tak jsem zpatky. Je 16:55, je stale zatazena obloha, prsi a co myslis??? Budes se asi divit, ale i Kuhtreiber ADF 700 S zatemnuje. Funguje uplne stejne, jako ten Kowax KWX 730. Od nastaveni citlivosti 75% normalne zatemnuje a zustava zatemnena.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#10 02-07-2014 18:05:22

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: Proteco P600e-c

spikelet napsal(a):

Tady se budu hadat a do krve

Bohužiaľ toto, a príspevky typu ,,poraďte značku zváračky" začínajú byť akýsi nový štandard aj na tomto fóre... Čo keby ste si pred tým vašim ,,kohútením na piesku" najprv ozrejmili druh kukly? Inak sa môže správať kukla, ktorej senzorom je solárny článok, a inak kula s iným druhom senzorov.

spikelet napsal(a):

Ano ona ztmavne, ale ne kvuli intenzite jasu. Kazeta reaguje na vice zareni.

Čo je prosím ťa intenzita jasu?

Moja skúsenosť je taktiež tá, že solárne kukly (teda väčšina lacnejších typov, ktoré používajú ako senzor solárny článok) reagujú nie na veľkosť žiarenia, ale na zmeny v intenzite žiarenia. Preto nezatmavujú pri nehybnom nasmerovaní do slnka, ale napr. pri náhlom pohľade do slnka, pokiaľ senzor predtým nebol osvetlený, alebo pri ,,preblikávaní" vyvolaným napr. pohybom ruky pred senzorom. Neznamená to však, že takáto kukla nebude fungovať pri zváraní, alebo je chybná. Tento druh kukiel je skrátka takto navrhnutý. Elektrický oblúk nie je nijako ,,statický" svojím žiarením, ale je plný zmien intenzity žiarenia. To, že oblúk obsahuje veľký podiel neviditeľného žiarenia okrem svetelného, sa nikto neháda, taktiež ani o tom, že kukla môže reagovať viac na neviditeľné žiarenie, ako na svetlo.

Edit: Samozrejme som si vlákno prečítal, inak by som ani nereagoval. Inak osobne by som samostmievaciu kuklu, ktorá nemá nestavenie citlivosti ani neoznačoval kuklou...

Editoval sqad (02-07-2014 19:56:57)

Offline

 

#11 02-07-2014 18:52:19

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Sqad: Precti si prosim cele vlakno. A pochopis.
Zakladatel napsal, ze kukla Proteco P600 e-c pri pohledu do slunka nezatmavi a reakce na zarovku taky nejsou presvedcive.. Ja mu odepsal, ze ma vyzkouset nastaveni citlivosti a pokud to nepomuze, tak zkusit vymenit baterie.
Kolega jakop reagoval, ze baterie vydrzi vecnost a ze kukla neni konstruovana na divani do slunce, takze na slunce reagovat nebude a ze s takovou kuklou by se nedalo venku pracovat. Nacoz jsem mu oponoval, ze nema TAK UPLNE pravdu, viz prispevek c. 5. Dale me bylo napsano, at si zkusim se svou kuklou Kowax podivat do slunce, ze urcite nebude zatmavovat.
Tak jsem dnes udelal test, i kdyz bylo zatazeno. Jak to dopadlo, ses jiste docetl v mem poslednim prispevku.
Takze od sameho zacatku jsme se bavily o konkretnich kuklach. Vsechny kukly, o kterych se psalo maji solarni clanky, senzory, vymenitelne baterie ( Kuhtreiber ADF 700 S nema vymenitelne baterie, ale po uprave muze mit. Ja uz jsem ji upravil, aby mela).
Tohle neni zadne kohuteni na pisku. Jen nemam rad, kdyz nekdo hlasa neco, co neni tak uplne pravda. Pak se siri famy o kuklach.
To, ze ty lacine kukly, ktere nemaji nastaveni citlivosti nebudou reagovat na slunecni svetlo je snad jasne. To by byly na dennim svetle furt zatmavene.
Ohledne te intenzity jasu, jak se ptas. Mysleno tak, ze spousta lidi si mysli, ze blesk fotoaparatu, nebo vysokosvitive LED diody musi zpusobit zatmaveni kazety. Ale vysokosvitiva  LED dioda kazetu nezatmavi. Pritom sviti tak intenzivne, ze muze trvale poskodit zrak.
Kdyz si to znovu cele prectes, tak pochopis podstatu, proc Jakopovi oponuji.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#12 02-07-2014 19:26:03

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

1. Já osobně bych kuklu, která tmavne trvale na sluníčku považoval za vadnou. To tedy nemůžeš při větších proudech svařovat venku? Budeš ten Kowax vracet?
2. Jsem přesvědčen, že neexistují kukly, které by používaly pouze solární články. Pokud nejsou baterie vidět, tak jsou nejspíš prostě zalité v kazetě.
3. Jeden z velmi oblíbených mýtů je, že běžné sklo nepropouští UV záření. Ve skutečnosti jím UVA prochází ve značné míře, za sklem se klidně od slunka spálíš. Teprve UVB v sodných sklech narazí.
4. Tvoje představa o spektrálních citlivostech používaných fotodiod neodpovídá zcela skutečnosti. Ono tedy nejspíš ani moc nezáleží na jakou složku světla oblouku kukla reaguje, světla je z oblouku plno, ale naprostá většina používaných fotodiod má citlivost pod vlnovou délkou 400nm naprosto zanedbatelnou. Uplatňuje se tedy především viditelná oblast a infra. Na některých kuklách je přímo vidět, že jsou osazeny fotodiodami s tmavým filtrem, jednoznačně tedy infrasenzory. Ale ten experimet se zavřeným / otevřeným oknem se mi líbí, přestože tam nejspíš nešlo o UV složku spektra jako spíš o špinavé okno.
Hrátky s UV světlem jsou moje hoby, na mém webu můžeš najít pro ilustraci fotku štíra, kterého jsme ulovili a také vyfotili za pomocí UV světla. Podotýkám, že štír i my jsme poté odešli bez újmy na zdraví.

Proteco 600E i Proteco 600E-C regulaci citlivosti i ztmavení mají a velmi slušnou.

Editoval jankop (02-07-2014 19:28:52)


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#13 02-07-2014 20:05:33

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Jejda, rychleji píšeš, než čteš. Proč by ta kukla mela být vadná. Popíšu teď funkci potenciometru citlivosti kukly Kowax KWX 730. Režim 0 je režim pro broušení. Režim max je trvale zatmavení. Když mám nastaveno 75% a víc, tak je reakce na denní světlo. Kukla tudíž reaguje na UV záření. Když nastavím 74% a míň, tak kukla na denní světlo nereaguje. Tudíž s ní můžeš venku normálně fungovat.
Že sklo je UV filtr nás učily ve škole. Nebudu tvrdit, že je 100%, ale UV záření filtruje. Jednak jsem 14 let jezdil s kamiónem a tudíž jsem byl za jeho okny celé léto a nikdy jsem se nespálil. A jednak nosím brýle, které se zatavují na sluníčku. A když jsem si vybíral skla a chtěl je v optice vyzkoušet, tak mi optička řekla, že přes okno to nejde vyzkoušet, leda bych šel ven, nebo mi je nasvítí UV lampou. A je fakt, že za sklem jsou čiré. Takže sklo je UV filtr. Nebo profesor Vavruša nám na škole lhal a optička mi také lhala. A brýle co nosím jsou potom špatné.
Nikde jsem nepsal, že jsou kukly, co používají jen solární články. Každá kukla má baterii, nebo baterie. I ten Kuhtreiber je měl. Mel je v kazetě, kazeta nerozebíratelná. Ja ji opatrně rozlouskl, baterie nechal odpájet z kazety, místo nich nechal napájet držáky baterií a do nich dal nové baterie. Ted už je upravená tak, že má vyměnitelné baterie.
Vysokosvitivou diodu jsem měl na mysli ne jen diodu fotomobilu, ale hlavně diodu z mé čelové svítilny Led Lencer. Tou když ti bliknu do oka, tak blikanec el. oblouku je slabý odvar. Je to nějaká crion, nebo krion dioda. Nevím, jak se to přesně píše.
Co se týká špinavého okna ve svářecím boxu. Ano je špinavé, zaprskané kuličkami od brusky, ale krásně je přes nej vidět. Test Kuhtreiberu ADF 700 S jsem dělal doma a okno bylo krásně čisté. Takže zase si se spletl.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#14 02-07-2014 20:44:50

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

Brýle ti ztmavnou i za oknem, když na ně bude dopadat dostatek světla, s těma fotosenzitivníma sklíčkama z brýlí jsem si rád hrával, stačilo přiložit negativ a hned byl obrázek ve skle.
Mnozí kantoři jen opakovali nepřesnosti, které znali ze svých školních let.
Optičce co se optiky týká, nevěř ani nos mezi očima :-)
Přilož svoji skvělo čelovku s LED Cree k brýlím a to by v tom byl ďas, aby neztmavly aspoň trochu. Mě to běžně na LED baterku fungovalo, jen teď zrovna nemůžu žádnej Heliovar najít, abych ti to třeba nafilmoval.


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#15 02-07-2014 21:03:29

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Jenže já to mám vyzkoušené několik let. Mám troje brýle. Dvoje plasty a jedny sklo. Ty skleněné jsou pořád mírně ztmavené. Ale ty plasty jsou čiré a na slunci černé jak uhel. Ale za oknem ať auta, nebo domu jsou čiré jak lesní studánka. Tu diodu schválně zkusím. Momentálně ji má půjčenou kamarád s celou rybářskou výbavou.
Ale tak mě napadlo. Ať tu nevedem nějakou nesmyslnou hádku. Máš podle podpisu Proteco P600 e. Udělej stejný test jako já dnes. Dej citlivost na max, nebo raději cca 75%, ať je to stejný test a podívej se skrz okno. Pak skrz otevřené okno. Ve vedlejším boxu má kolega Proteco P600 e-c, tak to zítra zkusím s jeho kuklou. Ma ji měsíc starou, tak by mela být ok. Ale když aj ten Kuhtreiber ADF 700 S reagoval na denní světlo, tak to Proteco P600 e-c by melo taky. Kazety mají myslím od jednoho výrobce, ADF.

Editoval spikelet (02-07-2014 21:06:23)


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#16 02-07-2014 21:37:34

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

Moje kukla na slunci nezatmí, pokud nekmitám hodně rychle rukama před senzory.


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#17 02-07-2014 22:47:59

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Ani kdyz vysponujes citlivost na max? Jak jsem uz napsal, cca od 75% nastaveni citlivosti, kukly Kowax KWX 730 a Kuhtreiber ADF 700 S na dennim svetle zatmavi. Nemam duvod lhat. Zitra schvalne vyzkousim kolegovu kuklu Proteco P 600  e-c. Pak tam ma jeste jeden nejakou kuklu, na kazete je napis ADF 718 - pro. Kukla ma hodnoceni kazety 1/1/1/2, znacku nevim, uz je otriskana tak, ze neni mozne zjistit znacku, nazev kukly.


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#18 03-07-2014 06:15:40

Béda
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 23

Re: Proteco P600e-c

Mám kuklu ADF700S a taky mi ji při nastavení vysoké citlivosti slunce zatmaví. Aby na slunce nereagovala musím nastavit citlivost na min.


Amatér a věčný začátečník, Gama 141, Gamastar 196LS PFC, kukla kwx730

Offline

 

#19 03-07-2014 18:16:57

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

Dnes tu peče sluníčko. Dal jsem citlivost na maximum a kukla nestmívá. Pouze když před ní máchnu rukou a tím na chvíli zastíním senzory, tak na okamžik ztmavne, podle nastavené doby prodlevy. Přiznám se, že takové chování bych od kukly očekával, reakce na oblouk, netečnost na konstantní úroveň osvětlení.
Video jako důkaz:
http://www.fancon.cz/common/SAM_4362.MP4
Oč je neumělejší o to má větší objem:)


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#20 03-07-2014 19:45:48

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 110

Re: Proteco P600e-c

Už jsem dnes odpovídal, ale příspěvek se nějak ne a ne objevit. No nic napíšu to znovu.
Dnes jsem zkoušel kolegovu kuklu Proteco P600 e-c a ani ona při nastavené maximální citlivosti nereaguje na denní světlo.
Kukla Kowax KWX730 i Kuhtreiber ADF 700 S mají kazety ADF. Kowax má ADF 730 S iEXP a Kuhtreiber má ADF 700 S. Obě reaguji na denní světlo když je citlivost nastavena na 75% a víc.
Tu kolegovu kuklu s kazetou ADF 718 Pro, jsem nemohl vyzkoušet. Nebyl dnes v práci a bude až v pondělí. Takže vyzkouším až v pondělí.
Soused, co má Optrelku zase není k zastižení, tak jsem mu poslal sms, at to taky vyzkouší a da vědět, jak to funguje u Optrelu.

Editoval spikelet (03-07-2014 19:48:41)


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#21 18-07-2014 06:58:09

Root
Člen
Registrovaný: 18-07-2014
Příspěvky: 1

Re: Proteco P600e-c

Ahoj všem jsem také majitelem P600E-C a ani mě kukla nezatmaví při pohledu do slunce. Při pohledu do zářivky a žárovky ano.

Kuklu mám asi 6 měsíců a moje zkušenosti jsou takové rozčarované. Mám nastaven filtr Na DIN13, Sensitivity na Hight a prodleva krátká a i přesto mám nablikáno. Navíc na DIN 13 mě to připadá, že to je málo zatmavené, když použiji normální kuklu s DIN 10 , tak je to o hodně tmavší.


Navíc se mi občas na kazetě objevuje v rohu nějaká tekutina. Kazetu musím vyndat a otřít hadříkem na brýle. Mám ještě záruku, nevím jestli ji nemám raději reklamovat.

Editoval Root (21-07-2014 08:45:30)

Offline

 

#22 18-07-2014 13:03:52

alienbarbar
Člen
Registrovaný: 05-02-2009
Příspěvky: 53

Re: Proteco P600e-c

Zdravim.
Pozrite si opticku triedu helmy Proteco P600E-C, co je 1/2/3 a Kowax KWX730 co je 1/1/1/1. Cislo 1 znamena najlepsie. Takze porovnavat tieto dve helmy nejde. Proste Proteco je urcena na hobby zvaranie a nie na 8 hodinove denne zvaranie.

Offline

 

#23 01-09-2014 13:14:59

malyjaponec
Člen
Registrovaný: 25-08-2011
Příspěvky: 18

Re: Proteco P600e-c

jankop napsal(a):

Brýle ti ztmavnou i za oknem, když na ně bude dopadat dostatek světla, s těma fotosenzitivníma sklíčkama z brýlí jsem si rád hrával, stačilo přiložit negativ a hned byl obrázek ve skle.
Mnozí kantoři jen opakovali nepřesnosti, které znali ze svých školních let.
Optičce co se optiky týká, nevěř ani nos mezi očima :-)
Přilož svoji skvělo čelovku s LED Cree k brýlím a to by v tom byl ďas, aby neztmavly aspoň trochu. Mě to běžně na LED baterku fungovalo, jen teď zrovna nemůžu žádnej Heliovar najít, abych ti to třeba nafilmoval.

Asi nevite jak funguji bile led. Je to bud modra led nebo casteji UV led, na kterou je naplacnuta vrstva luminoforu. Princip stejny jako je zarivka. UV zareni excituje luminofor ktery sviti bile. Bohuzel nezanedbatelne mnozstvi primarniho zareni unika ven. Takze ocekavejte, ze i bryle citlive pouze na UV se zatmavi.

Pokud byste chteli zkouset jestli se bryle zatmavi na viditelnou oblast svetla, je potreba si vzit zlutou, zelenou, cervenou pripadne modrou led ale ne bilou.


TIG KITin HF 1500 / MIG JASIC J04 250 + Spool gun

Offline

 

#24 02-09-2014 07:02:49

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Proteco P600e-c

Hlavně to berte tak , že jde o levnou čínu . Takže použitá kazeta se bude kus od kusu lišit . Vůbec bych se tím nezabýval . Zde jde jen o otázku- vyhovuje ti tento kus ano-ne . Jenom mne na tom rozčiluje , že prodejci to mají okouknuté a prodávají téměř všici za tiskara . Mám zato , že by mohli jít o hodně níže , ale ...

Offline

 

#25 05-09-2014 22:35:12

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Proteco P600e-c

malyjaponec napsal(a):

Asi nevite jak funguji bile led.

No něco vo tom vím. Svoji první LED jsem odpráskl v době, kdy jsi při vší úctě nejspíš nebyl na světě. Spousta barevných LED s vysokou svítivostí používají luminofor podobně jako bíle. Tak je to vlastně fuk.

Editoval jankop (05-09-2014 22:36:55)


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče