SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-04-2015 20:56:08

megabacil
Člen
Registrovaný: 29-04-2015
Příspěvky: 12

MIG-250

Ahoj,

Edit: po siedmych rokoch som zistil nasledovné, zváračka mi nezvárala dobre, húsenice boli vysoké materiál nedostatočne prevarený, príčina bola POLARITA, horák bol negatívny, štipec pozitívny, toto nastavenie je určené na zváranie s trubičkovým drôtom. Takže od roku 2015 až to roku 2022 som to mal zle. Zváračku som prepóloval, na horáku mám + na štipci - a v ochrannej atmosfére to zvára ako drak.

Mam zvaracku ktora je oznacena ako MIG-250 s velkou pravdepodobnostou je to cinan.
Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s touto zvarackou, mam troska problem s nastavenim zvaracky.
Ked nastavim zvaracku podla prilozeneho navodu (ktory prave teraz neviem najst) tak velmi dobre nezvara.
Podla zvuku ju viem nastavit na smaziacu sa slaninu, ale ten zvar je nejaky nepekny, mam pocit ze malo prevara material, a ked zvaram pomalsie, aby som ho lepsie prevaril, mam potom hrubu husenicu a musim kopec materialu obrusovat, pri zvarani s ruthilovymi elektrodami som dosahoval lepsi prievar aj estetickejsie zvary. Cital som ze pri zvarani v ochrannej atmosfere CO2 je ten zvar taky vypuklejsi, ale na kurze sme tiez zvarali v CO2 a tam tie zvary nemali taky velky hrb.

Kurz zvarania v ochrannej atmosfere CO2 som absolvoval pred niekolkymi rokmi, je pravda ze prax nemam a zvaram len pre take domace potreby, preto si myslim ze chyba bude skorej v nastaveni stroja ako v stroji samotnom.

Tiez pisu ze ten stroj zvladne zvarat ocel, nerez aj hlinik, co moze byt, ale obavam sa ze na to je tam malo stelovacich cudlikov.
Potrebujem zvarit nerezovy kotol na parafin chcel by som to vyskusat a naucit sa nieco nove, skusal niekto zvarat stymto strojom nerez, hlinik ?

Nieco podobne som nasiel na nete, tu je popis keby link casom zmizol:
http://www.globalmarket.com/product-inf … 15612.html

1.Modle:MIG200/250/350/500 IGBT 

2.Features
1.Adopt waveform control technology,good forming and small spatter.
2.High frequency,small volume,light weight and energy saving.
3.Slow wire arc starting,easy arc starting and high success rate.
4.With cutting function when receiving arc,high welding melt spreading rate,adjustable current voltage,widely applications.
5.The welding source is suitable for weilding operation under the big risk environment.
6.Applicable for solid core/flux cored wire.High duty cycle and long time continuous welding.
7.Digit demonstration,can preset the welding parameter pecisely.

3.Applications:
This new style MIG welding machine are widely used in carbon steel, low carbon steel,low alloy steel,sheet metal,stainless steel etc. gas shield welding.

4.Techincal Specs:
Model    MIG-250
Supply voltage    AC380V±10% 3ph 50/60Hz
Rated input current    25A
Rated output voltage    15-29V
Output current adjustment    60-250A
Wire feed speed    2-13m/min
Duty cycle    60%
Efficiency    85%
Insulation grade    B
Outer covering protection rank    IP21
Power factor    0.93
Weight    26kg
Outlook dimension    510x273x440mm
No-load loss    40w
welding wire scope    0.8-1.2mm

A tu su fotky mojej zvaracky:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6426_img_4744.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6426_img_4747.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6426_img_4748.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6426_img_4749.jpg

Dakujem.

Editoval megabacil (31-03-2022 21:25:37)

Offline

 

#2 23-05-2015 23:04:34

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: MIG-250

na nerez ti treba nielen iny typ drotu ale hlavne iny typ plynu a ten teda rozhodne neni lacny,pokial vies slusne zvarat cierny material nemal by si mat ani zo zvaranim nereze vacsi problem,neviem ci je prave toto idealny projekt na prve zoznamovanie sa s nerezou smile

Offline

 

#3 25-05-2015 18:04:51

megabacil
Člen
Registrovaný: 29-04-2015
Příspěvky: 12

Re: MIG-250

Ahoj Pavol,

Ano, viem že potrebujem ďaľšie vybavenie aby som mohol zvárať nerez, len ma zaujímalo, či má niekto takýto stroj a aké má sním skúsenosti.
Musím čo to pozvárať aby som sa to naučil, ani čierny materiál mi zatiaľ nejde, (to ano, zvarím aby držalo, ale to ma neuspokojuje).
Ale možno mi niekto povie, že má taký stroj a už to skúšal a je to OK, alebo že to je nanič a  mne to ušetrí investície do dodatočného vybavenia.

Tibor

Offline

 

#4 11-06-2015 14:42:19

sima
Člen
Registrovaný: 29-01-2010
Příspěvky: 26

Re: MIG-250

Zdravím, Podle vzhledu a ostatních znaků se jedná o klon svářečky Jasic 250. Tuto mašinu mám několik let a jsem velmi spokojen. Pro první nastavení stačí nastavit všechny knoflíky do svislé polohy (nahoru)a potom v případě potřeby spodní nechat a přidávat napětí a proud přibližně stejně.Také jsem s tímto strojem vařil silný materiál nerez a za použití směsi helia a argonu to vařilo luxusně. Nedávno jsem si udělal dodatečně i čtyřtakt a vypínání ventilátoru a je to velmi dobrý stroj. Servis a popř. poradit by vám mohli v Brně na centále firmy Chobola: Při jedné zakázce jsem vařil několik hodin na plno (270A) a ani se nepřehřála.

Editoval sima (11-06-2015 14:49:16)

Offline

 

#5 11-06-2015 18:04:00

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: MIG-250

to je fakt, připomíná mi Jasic 250 J04

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče