SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 07-08-2008 00:30:50

drahous
Člen
Registrovaný: 27-07-2008
Příspěvky: 6

Kovadlina

Dobrý den
Chtěl jsem se na Vás obrátit s dotazem, ohledně zavaření dráhy kovadliny.Problém mám ten že,  nevím jaký druh elektrody použít.
Nemohl by mi někdo poradit aby mi dráha kovadliny vydžela i při kování.......předem děkuji za rady

Offline

 

#2 07-08-2008 10:50:26

PavelK
Člen
Místo: Veselí nad Moravou
Registrovaný: 02-08-2008
Příspěvky: 24

Re: Kovadlina

Ahoj, asi ti moc neporadím ale napíšu co jsem provedl já. Kovadlina asi 80kg byla hodně prosedlá a měla dost oštípanou jednu hranu  a stáří 60-70 let.
Kamarád svářeč mi dal nějaké elektrody na navařování, byl to nějaký tvrdokov. V ploše kovadliny to dodnes tvoří lesklé nerezové plochy, je to hodně tvrdé a zatím se to nštípe, ani nepraská a drží. Je to asi dvacet pět let. Mám tušení že ty elektrody byly k navařování ozubení a kluzných ploch.
Kovadlina je využívána občas až se nasbírá více věcí ke kutí.

Offline

 

#3 08-08-2008 21:47:03

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Kovadlina

Každá firma vyrábějící elektrody má ve svém sortimentu návarové elektrody, které nárazem zpevňují. Používají se např. na bagrech pro návary zubů, jiné zase pro návary korečků při lomové těžbě hlušiny, či uhlí. Je potřeba projít katalogy a dodržet typové technologické postupy na návary.
Staří mistři své kovadliny ale nenavařují. Používají raději obroušení funkčních ploch, protože jsou zvyklí na zvuk kovadliny při kování. Toho se dosáhne dlouhodobým zpevňováním povrchu a podpovrchových vrstev při práci.

Online

 

#4 09-08-2008 16:54:55

drahous
Člen
Registrovaný: 27-07-2008
Příspěvky: 6

Re: Kovadlina

Tak děkuji moc za rady.....asi využiji toho broušení myslím si že, máte značné zkušenosti s vaření a určitě větší než já....díky

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče