SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 10-07-2015 16:58:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Zvláštní práce svářeče?

Dobrý den, opět potřebuji otravovat. Chtěl bych poprosit o názor. Udělal jsem si svařečáky přes ÚP. Nejprve základ a poté úřední zkoušky EN 287-1. nastoupil jsem do nové práce, kterou jsem našel na netu. Psali tam, že hledají svářeče se státnicemi, plat od 20 000,- kč. Jedná se o výrobu převážně lešení a kontejnerů. Když jsem nastupoval, vedoucí výroby mi dal školení o bezpečnosti a pokecali jsme co a jak, jakou mám představu o platu apod. Bylo mi řečeno, že potřebují právě svářeče se státnicemi, protože lešení nesmí svařovat záklaďáci. Sváry prý musí být kvalitní a na pohled pěkné. První den jsem dělal kotevní trubky, už jsem to psal v jiném tématu. V podstatě trubka asi 50mm v průměru, různé délky a na to se přivařila kulatina 16mm průměr ohnutá asi do pravého úhlu.
Nyní svařuji ještě s jedním svářečem zábradlí na lešení. U všech výrobků které se ve firmě vyrábí je úkolová práce, tedy placená od kusu. Mají ale hrozně vysoké normy, které nikdo nestíhá a tady je ten problém. na to bych se chtěl zeptat. Vždycky co jsem svařoval, i když jsem ještě neměl papíry, tak jsem se vždycky snažil mít sváry pěkné a dobře provařené. To zábradlí svařuji já se státnicemi a ještě jeden, ten prý má jen záklaďák. Jak to? Viz. pohovor s vedoucím výroby při přijímacím pohovoru.
Za druhé jsem si mašinu nastavil na slušný výkon, abych nepropaloval, měl to dobře provařené, co nejméně kuliček a pěkné sváry. Jsou to mašiny Migatronic DynaMig 335. Já mám drát 0,8mm, kolega 1mm. Kolega je takový..........a chce honit normy. Proto má svářečku nastavenu na úplně jiné parametry než já, mnohem větší výkon. Vím že každému se svařuje lépe s jinak nastavenou mašinou, ale on dělá takové jak já říkám nudle. Prostě hrozně velký proud a jen tak to rychle přeletí, svár tak možná 2mm široký. I tak normu nestíhá. Tak ale svařují i jiní svářeči, aby honili normy. Výkres jsem od toho neviděl, tak nevím jak mají být velké sváry, ale já dělám odhadem 3 sváry- měrky svárů nemám. Teď moje otázka. Mám se stále držet svého a svařovat kvalitně, i když to trvá delší dobu a mám tudíž uděláno méně kusů, nebo to mám začít fušovat, i když mi to je proti srsti? Má vůbec taková firma pro svářeče, který se chce naučit pořádně svařovat smysl? na smlouvu čekám už 3 týdny a pořád nic. Co jsem se ptal toho kolegy, který se mnou teď svařuje to zábradlí, tak tam dělá asi 3 měsíce a plat kolem 14 000,- kč čistého. V inzerátu bylo napsáno od 20 000,- kč. I kdyby to bylo jen v hrubém, tak by to mělo být kolem 16 000,- kč. Super hrubou mzdu nikdo neudává, ne? Děkuji

Editoval varok (10-07-2015 17:01:35)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#2 10-07-2015 17:17:30

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zvláštní práce svářeče?

vacsinou sa plat uvadza v hrubom,je to vacsie cislo a vypada to lepsie,na kvalitu sa mozes v hentakej firme vies co...rob cim rychlejsie ak by sa niekomu nieco nezdalo tak ti to povie

Offline

 

#3 10-07-2015 18:43:14

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Zvláštní práce svářeče?

To že to svařuje i tvůj kolega se základem, ač je požadován EN certifikát, značí o tom, že on je "za vodou" a případné nehody kvůli svárům jsou na tvou hlavu. Prostě pokud by pod někým prasklo to lešení a vyšetřovatel by šel k vám zjišťovat oprávnění a pod, tak majitel firmy ukáže tvůj certifikát a řekne, že jsi certifikovaný pracovník a kolega se ZK ti to jen připravuje (boduje). Tím pádem on je z obliga a tebe čeká celkem dost nepříjemností... Co se platu týká, tak tam je to celkem jasné, pokud toho moc neumíš (nemůžu posoudit), nemůžeš čekat velké peníze... Můžeš sice zkusit jít za šéfem, a říct mu, že umíš to a to, ale i tohle musíš mít podchyceno od někoho nadřazeného...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#4 10-07-2015 18:43:32

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

No já právě nechci takhle urážet poctivé svářeče. Mám přece jenom už ty státnice, tak bych se musel za ty s...e stydět. :-(


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 10-07-2015 18:48:27

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

Rellik: Takže plat zatím řešit nebudu, ale jak jste psal, tak co tedy? Ono se to neboduje, svařuje se to v přípravku, oba děláme rovnou na hotovo. Sice jsem dost natvrdlý, ale vypadá to, že jste mě asi pochopil. Už jsem se s něčím podobným setkal v jiné firmě, když jsem ještě neměl papíry. Svařovalo tam více lidí, dejme tomu 4, ale jen jeden měl státnice a ostatní buď jen záklaďák, nebo neměli papíry vůbec. No a když došlo na nějaký průser, šlo to všechno na toho se státnicemi.
Já za prvé ani nechci svařovat stylem co jsem popsal, hanba by mě fackovala a za druhé jak jste psal, tak problémy nepotřebuji.

Má tedy podle vás pro mě smysl tam zůstávat?

Editoval varok (10-07-2015 19:03:24)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#6 10-07-2015 19:16:09

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Zvláštní práce svářeče?

To, že jste vařil konkrétní kus by vám - podle mne - musel někdo dokázat na základě nějaké dokumentace nebo aspoň svědectví. To 1. asi neděláte a to 2. si lze těžko představit někde, kde děláte hromadu identických kusů. Navíc všichni ví že vaří i člověk bez oprávnění a to by snadno a rychle zjistilo.
Já bych to zde využil jako nějakou praxi a případnou referenci pro dalšího případného zaměstnavatele, koukal bych přitom co je kde k mání, protože nějakou výchozí pozici už máte (rozhodně lepší než před rokem).
Ještě bych tedy zjistil jestli opravdu je norma natažená a nedá se zvládnout.
Při první výplatě uvidíte kolik máte hrubého, to bude podstatné. V hrubém se mzda udává proto, že každý má jinak vysoké daně a srážky, takže vám nikdo nedokáže sdělit kolik budete brát čistého. Často se také neříká, že čistého člověk dostal xxx už po odečtení povinných srážek (např. alimenty, exekuce a pod) ve výši zzz a tedy čistá mzda byla xxx+zzz, takže si pak každý říká že dotyčný pracuje za pár korun i když to tak nemusí být

Offline

 

#7 10-07-2015 19:35:19

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

jees: Takže jak jsem psal, plat zatím řešit nebudu. Ano, tak jsem to myslel, že skoro všude píší jen hrubý plat, i když jsou i vyjímky, ale to tam přímo napíšou. No ale když bylo v inzerátu napsáno plat od 20 000,- kč a já dostanu hrubého například 17 000,- kč, tak už i to nevypadá dobře.
No praxi ve svařování už nějakou mám, svařoval jsem už dávno, ale neměl jsem papíry, takže v podstatě na černo.
No děláme si každý raznicí svůj znak, ale to nemusí být směrodatné. To je jen pro firmu a když by byly problémy, tak víte jak to dnes chodí. Když chtějí nekoho potopit, vždycky si najdou způsob. A tomu se chci vyvarovat.
S těmi normami je to složité. Třeba na tohle zábradlí je prý norma 100 ks na směnu. Ten co svařuje se mnou to jak jsem psal jen tak polepí narychlo, udělá asi 60-70 ks. Já se to snažím svařovat poctivě, tak udělám ještě o pár kusů méně.
Předtím jsme dělali ty kotevní trubky, ale každý zvlášť. Pár dní on, pár dní já. Norma prý 200 kusů, on těch 200kusů asi udělal, ale opět jen tak polepené, hnus. To ale kmital a blázen ani nechodil na záchod. Já jsem dělal kolem 160 kusů za směnu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#8 11-07-2015 10:22:47

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Zvláštní práce svářeče?

varok> existuje take zlate pravidlo ak chces viac musis ukazat a dokazat ze ta tvoja praca je tej ceny hodna a ty si pre firmu prinosom.
dalsie pravidlo je ze pokial nemas dost praxe musis potichu mlaskat a ostat vo firme aspon 1r aby ti nehazdali do oci ze si fluktuant.
Ak zvaras lepsie ako oni tak to rob lebo ked raz zacnes zvarat zle tak ti to ostane a ked zmenis pracu budes sa tazsie vracat ...


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#9 11-07-2015 10:46:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

ihlan: Ale to je právě to co jsem se už od začátku ptal. Jestli si mám jet pořád po svému, tedy pěkné kvalitní sváry i za cenu menšího počtu kusů, nebo jestli mám začít flinkat a dělat více kusů? No já raději tu první možnost. plat teď nebudeme raději řešit.
Jak píšete, asi je lepší svařovat jak chci a umím, než začít škaredé sváry. Potom si na to člověk zvykne a pěkné sváry už neudělá. Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#10 12-07-2015 10:39:24

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

A když se prosím ještě zeptám trošku jinak. Když budu svařovat podle svého, kvalitní sváry oproti hnusným lepencům, přijde mistr nebo někdo z vedení a bude mít problémy. Jaké nejrozumnější řešení poradíte? Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#11 12-07-2015 12:21:49

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Zvláštní práce svářeče?

Záleží s čím a pokud vůbec problém někdo mít bude. Kdyby chtěli zatlačit na kvantitu, je třeba řešit kam lze slézt s kvalitou a jak to navýší množství, zda to má/nemá cenu. Pracovat kvalitně je určitě správné, ale není třeba např. pečlivě zatloukat hřebíky do prken palety aby byly úpravně a hezky rozmístěné a dělat tak 3 kusy za hodinu, to Vám za kvalitu nikdo nepoděkuje. Je třeba se domluvit na místě a když už to budete řešit, můžete si hned vyjasnit za jakých okolností lze vydělat těch slíbených 20 tis.

Offline

 

#12 12-07-2015 13:24:26

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zvláštní práce svářeče?

varok nevymyslaj hovadiny tento problem si si spravil sam,rob tak ako ostatny a zbytocne nad tym neuvazuj...nezvaras veci pre kozmicke lety tak to proste neries...

Offline

 

#13 12-07-2015 20:16:47

jurovox
Člen
Místo: žilina
Registrovaný: 28-05-2015
Příspěvky: 26

Re: Zvláštní práce svářeče?

pavol.sk napsal(a):

varok nevymyslaj hovadiny tento problem si si spravil sam,rob tak ako ostatny a zbytocne nad tym neuvazuj...nezvaras veci pre kozmicke lety tak to proste neries...

??????????????????????
Modelovy priklad - varok znizi kvalitu - dorovna pocet kusov druheho zvaraca - druhy zvarac zrazu zisti ze robia rovnako kusov - zacne flakat pracu este viac (ak sa to viac da) aby flakal este viac kusov - co sa zmeni??? namiesto dvoch patin kvalitnych vyrobkov bude pat patin nekvalitnych a z toho 3/5 uplneho odpadu.... keby vedeli lesenari.... poctivost zdobi majstra...

Offline

 

#14 12-07-2015 21:33:30

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zvláštní práce svářeče?

varok napsal(a):

Já jsem dělal kolem 160 kusů za směnu.

16kulatina k 50trubce? Za 3 minuty? To bych dokázal elektrodou i s oklepáním strusky smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#15 12-07-2015 21:46:05

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Zvláštní práce svářeče?

varok:můžete argumentovat tím že čas každého kvalitního sváru je závislý na tloušťce,poloze, profilu a dalších podmínkách při kterých vzniká(rychleji jde s vyššími parametry kde je nutná vyšší postupová rychlost a i tak dochází k přehřátí základního materiálu.Nejjednodušší je promluvit si o tom v pauze před nebo po šichtě se svářecím technologem a argumentovat tím že za vytvořený svár v konečném důsledku zodpovídá svářeč který jej vytvořil,případně vzít kus z kolegovy a své bedny,předvést mu je na vizuálku případně destrukční test(tak bych to udělal  já).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#16 12-07-2015 22:36:19

spikelet
Člen
Registrovaný: 08-06-2014
Příspěvky: 111

Re: Zvláštní práce svářeče?

Bourac pise: 16kulatina k 50trubce? Za 3 minuty? To bych dokázal elektrodou i s oklepáním strusky smile

Jo, ale to neni jen o udelani svaru. Jde o to, vzit matrial z beden, dat do pripravku, svarit, (pripadne otocit a znovu svarit), oznacit raznici, vyndat z pripravku ulozit do bedny (ne hodit do bedny, s hotovym vyrobkem se nehazi). A stejne se vsadim, ze i kdyz tohle vsechno zvladnes do 3 minut, tak urcite to tempo neudrzis 8 hodin. Jo, rano budes rychlejsi, ale postupne budes spomalovat. A to nepisu o tom, ze si musi ty bedny s materiale dovezt, odvezt, sem tam musi jit na zachod, napit se, protahnout se atd.
Taky mame v praci "borca", co se snazi ostatnim kecat do prace a rika, ze tohle se da udelat rychlej, ale kdyz to mel ukazat osobne, tak to vydrzel 2 hodiny a kapituloval. Navic se ty jeho "hotove kusy" museli znovu delat a opravovat. Bohuzel je to sefuv svagr, tak mu vsechno projde a ostatni na to doplaci. Takze jestli takovy "odbornik" normoval vyrobu, tam kde pracuje Varok, tak potes koste.
Varoku. Na tvem miste bych delal tak jak delas a kdyz bude mit nekdo blbe pindy, tak vem svuj vyrobek, koleguv vyrobek a dej jim to k porovnani.

Editoval spikelet (12-07-2015 22:36:36)


Prace - Fronius Trans Steel 2700 (je to mrdka). Esab Sentinel A60
Doma - Omicron Gama 141, WTL MAGIC AC/DC GMIG 220 C. Kowax KWX 730.

Offline

 

#17 13-07-2015 09:34:58

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

Spikelet: je to přesně jak jste psal. Ty normy nevím kdo dělá, nikdo se nepřizná. sad
Ale je to tak, člověk si musí paleťákem přivézt paletu s trubkami, prázdnou paletu a bednu s háky. Udělá určitý počet kusů, tak musí paletu zapáskovat plechovou páskou a sponami. To už je celkově 20 minut v čudu.
Samotné svařování je: vzít trubku, dát na stůl do přípravku a vzít hák, přiložit do přípravku k trubce. Pobodovat, zavařit jednu stranu, celý výrobek otočit a zavařit z druhé strany. Dva sváry asi 60mm. Vytáhnout z přípravku a uložit na paletu. I kdyby jednou na WC, občas se napít, protože tam je hrozné vedro a puch.
Teď děláme zábradlí jak jsem psal. Dvě dlouhé trubky rovnoběžně, jedna horní asi 50mm, druhá asi 30mm, obě dlouhé 3m. Tři rozpěry průměr asi 25mm a na koncích krátké trubky opět asi 25mm dlouhé 120mm. Vše uložit do přípravku, svařit vše z jedné strany, 8 svárů. Potom otočit a svařit z druhé strany, opět 8 svarů. Z každé strany sváry 6 svárů na rozpěrách asi 30mm a dva dváry u těch krátkých trubek asi 60mm. Vytáhnout z přípravku a uložit na paletu. 
Zdá se mi, že je to tak jak píšete. Takové normy vždycky dělají lidé, kteří si neuvědomují, že když něco normuje hodinu, když je člověk plný energie na začátku směny a udělá za hodinu třeba 15 kusů, tak že to nevydrží celou směnu 7,5 hodiny.
jurovox: toho se právě bojím, protože ten co se mnou dělá je tam asi 3 měsíce a pořád si musí dokazovat, že je lepší než já, tak to jen flinká, jen aby udělal co nejvíce kusů. I když mi bylo hned na začátku řečeno, že to musí svařovat svářeč se státnicemi a on má jen záklaďák.
Ládes: Dobrá, tak jestli budou mít připomínky, zkusím to tak vysvětlit. Bohužel sv. technologa nemají. Jen vedoucího výroby, ten co mě pčijímal, ten vypadá že svařování vůbec nerozumí. To je právě on, který pořád tlačí za co nejvíce kusů. Potom je tam mistr, který taky neustále na mě tlačí, že bych měl dělat více kusů, ale kvalitu svárů neřeší. Pak je tam ještě jeden chlápek, který prý je něco jako výstupní kontrola(OTK), který se díval na ty moje kotevní trubky a pochválil mě za pěkné sváry, ale teď má asi dovolenou a to zábradlí neviděl ani jednou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#18 13-07-2015 16:33:41

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Zvláštní práce svářeče?

Pokud je to svařovaný bezpečnostní prvek nebo nosný svar, musí následovat po svaření NDT zkouška.Rentgen, ultrazvuk, magnetka.Při požadavku na průvar v koutovém svaru při větších sériích výrobků, se musí vždy po určitých zavařených kusech provést makrovýbrus.Za svar  odpovídá podnik, ne svařeč.Nehledě na to, že svařování kulatiny je problematické v rozsahu zkoušek, plechy to v žádném případě nepokrývají.Mám za to, že je třeba zkouška pro svařování tyčí.

Editoval ŽOS (13-07-2015 16:46:45)

Offline

 

#19 13-07-2015 22:34:03

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

To máte sice pravdu, asi by se měla každý třeba 100 kus udělat nějaká zkouška. V té firmě kde teď dělám se na to ale nějak nehraje, majstry nezajímá jak to vypadá. Každý to lepí jak se dá a když se člověk snaží svařovat poctivě, tak dostane po...b a je za debila on. Za sváry by měl odpovídat podnik, ale jak psali chlapi, tak stejně půjdou za svářečem, nebojte, oni si to brát na triko nebudou.
No, dnes jsem dostal po třech týdnech smlouvu a nevěděl jsem, jestli mám bečet nebo se smát.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#20 13-07-2015 23:11:28

decmen
Člen
Registrovaný: 29-08-2010
Příspěvky: 3

Re: Zvláštní práce svářeče?

Varok- nechci ti do ničeho kecat, dělal jsem dost let rukama i hlavou, ale smlouvu MUSÍŠ dostat v den nástupu, pokud jsi ji nedostal, neměl jsi vůbec nic dělat a jít o dům dál..........vím, lehce se to radí, ale je to tak. Firma,která Ti nedá už nástupní papíry tak jak má, tak ta Tě pak potopí i jinde, spokojenej nebudeš a sám vidíš, že prachy jsou asi taky o h..vně.

Offline

 

#21 13-07-2015 23:44:09

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

No u nás je jen pobočka, hlavní firmu mají v Otrokovicích. Ženská co dělá smlouvy prý měla dovolenou, tak jsem ji dostal až dnes a ........
Máte asi pravdu, jak se teď projevili, tak to bude asi celkově firma na ho...o.
Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#22 14-07-2015 07:52:37

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: Zvláštní práce svářeče?

Na druhou stranu je jasné , že maník s neoschlými papíry nebude za borce . A je třeba si taky máknout . Ozkoušel jsem si to při práci v esterreichu , tam jsem teprve viděl , co je schopný dělník za směnu vyrobit . Tam jsem ale měl vždy přivezený materiál až k pile a zase ho odvezli , já jen dle výkresů makal . Kydž to alespoň rok vydržíš , začneš mít možnost psát kritiky . Dosud ji nemáš !

Offline

 

#23 14-07-2015 08:59:16

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Zvláštní práce svářeče?

No certifikát je jen podmínkou toho aby jste tu práci mohl dělat.Pokud ale po zácviku nedokážete plnit požadovanou normu a jiný pracovník ano, musíte čekat že se Vás zaměstnavatel co nejdříve zbaví.....no hodně štěstí v novém zaměstnání.

Offline

 

#24 14-07-2015 09:39:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Zvláštní práce svářeče?

Evita: psal jsem, že normy nestíhá nikdo, protože jsou nastavené tak vysoko, podle mě schválně. To je jedno. Praxi ve svařování mám, jen papíry čerstvé. A jestli se mě zbaví, jejich mínus. Prý to tam koluje docela rychle. Střídá se to tam jak špinavé prádlo, tak asi taková seriozní firma to nebude. Já si budu stát za svým a svařovat poctivě jak umím. Jestli se to někomu nebude líbit, mají možnost.......


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#25 14-07-2015 11:24:45

decmen
Člen
Registrovaný: 29-08-2010
Příspěvky: 3

Re: Zvláštní práce svářeče?

Stál bych si za svým. No ale hlavně si vždycky musím krýt vlastní záda !

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče