SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 23-03-2020 06:20:38

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Par zakladnych informacii ktore odzneli v mediach

Alkohol nad 70% je dobry na dezinfikaciu
Teplota nad 60 stupnov cize zehlicka staci
a potom cesky akademici merali uciinost doma robenej rusky mozete si vypocut


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#77 23-03-2020 08:31:30

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Nechápal jsem, že na začátku tohohle průšvihu bylo šířeno, že rouška nechrání, protože viry vzhledem k jejich velikosti nezachytí. Jako kdyby se viry ve vzduchu vyskytovaly volně, každý sám jednotlivě putovaly vzduchem.
Co se týká respirátorů, nechápu, jak je možné že jsou ukazovány respirátory jako účinný prostředek proti šíření, když má výdechový ventil bez filtru, namířený dopředu, ve kterém se zvýší rychlost výdechu a tím i dosah vydechovaného svinstva. Jak si může být dnes někdo jistý, že není roznašečem? Na př. náš andrejko, který musí být všude, a aby byl nepřehlédnutelný, tak má respirátor s červeným výdechovým ventilem. Používání takových respirátorů je stejná bezohlednost vůči svému okolí, jako neklopení světel u auta: "Hlavně že vidím já, po ostatních je mě h..no".


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#78 23-03-2020 13:24:36

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Už jsem viděl několik fotek lidí, kteří si přes respirátor dali roušku. Z více hledisek skvělý nápad.


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#79 23-03-2020 15:14:16

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Famater ono sa da na to divat z dvoch stran,ak by vsetci nosili ruska bola by ochrana obyvatelstva celkom slusna ak by vsetci nosili respiratory este vacsia,pokial vies na sto-pro ze si zdravy je pre teba ovela lepsie nosit respirator/polomasku/masku lebo chrani teba !
modelova situacia...i niecim ako je dnesna doba si urcitym sposobom ratal a si pripraveny von chodis raz za tyzden,mas dostatok jedla,ochranych pomocok atd,si si nastopro isty ze ten virus nemas preco by si v takom pripade ked ides von riskoval nakazu pouzitim obycajneho ruska ked vies ze ta ovela lepsie ochrani napriklad spominany kvalitny respirator ?
ruska su lacne a daju sa yvrobit aj doma ale je to take ako to napisat lepsie ako nic,kvalitny respirator/polomaska to je nieco uplne ine !

Offline

 

#80 24-03-2020 00:25:16

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Neviem ale po noseni par respiratorov a potom par rusok sa mi lepsie dycha cez rusko. Ked mam neaky respirator tak vydychovanie je horsie a to som plavec co nema problem s dychanim a kondickou  ,ze alebo som kupil respiratory cez ktore sa tazsie dycha oproti ruskam alebo neviem  ?  A podobne sa na tom citi aj kolega ,ze neviem ci som sam alebo ?


Kutil s.r.o.

Offline

 

#81 24-03-2020 08:03:16

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Pavol, já si představuji situaci, že budu muset jít k lékaři (nebo mě tam dovezou třeba se zlomenou nohou). Nade mnou se bude sklánět zdravotnický personál, o kterém nevím a je pravděpodobné, že to nevědí ani sami, jestli nezačal být infekční- od posledního testu uplynula nějaká doba a 24hod může být moc)) v respirátoru, a z výdechového ventilu bude vycházet nefiltrovaný vydechovaný vzduch, pokud ne přímo kondensát. Zdravotnický personál je drahé a vzácné zboží, které si zaslouží dobrou ochranu. Ale to mělo být hned od počátku, vč. důsledné kontroly vč. karanténích opatření. Jsou u nás známé případy zavření polyklinik, nakažení v LDN ap. Na mě to dělá dojem, že si skutečnost, že respirátory chrání jen jejich použivatele ale jeho okolí ne, si mnoho lidí neuvědomuje. Proto jsem na to tady upozornil.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#82 24-03-2020 10:26:07

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#83 24-03-2020 11:38:32

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 599

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

od dnes na Slovensku ruška povinne všade,okrem bydliska-teda byt,dom moja záhrada. Všade inde povinne-v zamastnaní,na ulici,pošte obchode urade ..... Respirátor a polomasku,masku a filtre je momentálne nemožné zohnat. Viem o jednom predajcovi repirátorov,ktorý ich má,ale predáva najlacnejší typ za 9€ kus !!!!!!!!!!! Je možné zohnat cez aliexpress. Respirátory s omeškaním-su mimoriadne predražené,najlacnejšie napodobeniny 3M kus za 5€+mnoho stažností,že su to podvody-odoslu prazdnu krabicu. Ja som objednal 2x5ks jedna sada respirátorov podaná na druhý den,druhá sada nepodaná už 5 den. Polomaska napodobenina 3M,nie pod značkou 3M-na ali originál 3M nejestvuje,pokial je i emblém 3M je to fake-recenzie od objednávajucich,ktorý maju originál 3M. Mnohý predajcovia avizuju naskladnenie v apríli,niektorý až v septembri. Vzhladom na situáciu neočakávam,že respirátory ,masky a polomasky bude možné zohnat skor,než v Novembri. Vačšina štátov zakázala uplne vývoz,takže sa sem nedostanu. Výrobcovia ani sklady boli uplne nepripravený na nápor,takže toto nie je prechodný stav 2 tždnov,ale mesiacov. Najpravdepodobnejšie je,že do tento stav potrvá celý rok. Je uplné vákuum,takže i keby výrobcovia zdvojnásobili výrobu,nepokryju trh. Toto vákuum sa bude hromadit každým dnom a narastat Všeobecne repirátor s výdychovým ventilom su lepšie na dlhodobejšie nosenie niekolkých hodín,kto ich nosí pri práci vie,aký je mat respirátor bez ventilu niekolko hodín.

Offline

 

#84 24-03-2020 12:09:33

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

ja som niekedy v oktobri/novembri (pred akoukolvek zmienkou o korone) objednal z aliexpresu domov tuto masku (17dielny set)
https://www.aliexpress.com/item/1000008 … 4c4deqMGp5
zhruba za polovicu domacej ceny samotnej masky

ked som to porovnaval s original 3M maskami (aspon cesky predajca tvrdil, ze je to original 3M), co maju chalani v praci, tak su uplne identicke
vsetko vratane filtrov bolo zapalene v igelitovych sackoch a papierovych krabiciach s potlacou 3M

ak je to fake, tak velmi podareny

samozrejme, dnes uz moze byt situacia uplne ina

Editoval rcp (24-03-2020 16:27:06)

Offline

 

#85 24-03-2020 12:24:37

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Joe66, dýchat zkrz respirátor je samozřejmě těžké - vždyť nasáváš vzduch přes jemný filtr. Rouška je filtr velmi hrubý, jako kdybys neměl nic.
A problém o kterém píše Famater: řeším pohyb venku - rouška, práce venku - respirátor.

A vir roznáší i lidé kteří nemají vůbec žádné příznaky.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#86 24-03-2020 14:35:56

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Famater no ved pisem ze ono sa da na to divat z dvoch stran,ak by som potreboval ist niekde kde je plno ludi a ja musim predpokladat ze niekto je nakazeny tak nahadzumej na hlavu 6800 od 3M,zatial som bol len v lidli,jednote a obchode pre zvierata...vsade minimalne mnozstvo ludi ale dal som si polomasku od 3m a rukavice,akurat sa moc entesim na leto...to bude uplne ina liga !
Joe66 ono ten rozdiel pozna kazdy kto to niekedy musel mat na hlave aby sa chranil,vonku pocujem ludi ako nadavaju na ruska ze sa v tom neda dychat...cez leto uvidia ako sa im krasne dalo na jar dychat smile
Brembo hentu info som dako nezachytil...ak je to pravda tak to fakt cumim (ze je rusko povinne nosit vsade)
v taliansku je zakaz vychadzania okrem...idem do obchodu,prace,k dr alebo vencit psa...tak teraz je na nete plno psov ktorych si mozes prenajat na vencenie,mas tam fotku popis kde psik rad beha a cenu za tuto sluzbu 10/50 eur to sa celkom da smile

Offline

 

#87 24-03-2020 16:16:02

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#88 24-03-2020 16:37:13

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

nieco na odlahcenie - a ze je respiratorov a rusiek malo big_smilebig_smile

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_fitness-rusko-koronavirus-julia-usakova.jpg

zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1872023/FOTO … -z-nej-zle

Editoval rcp (24-03-2020 16:38:40)

Offline

 

#89 24-03-2020 16:55:08

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 599

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Pavol je to platné od dnešného dna,40 nových opatrení vlády ohladom kokotovírusu. V zamestnaní sme dostali info ohladom respirátorov -respirátory je možné dezifikovat bežnými dezinfekčnými prostriedkami okrem gélových a potom respirátor vysušit. Respirátor je tiež možné dezinfikovat čistým liehom a potom vysušit. Teplom sa dezinfikovat nesmu,mohli by sa poškodit.
RCP dobré

Editoval Brembo (24-03-2020 17:12:11)

Offline

 

#90 24-03-2020 18:34:40

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

RCP  možná  to ještě někdo koupí na nošení? big_smile Možná je to ta rouška za 300

Offline

 

#91 24-03-2020 19:37:05

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#92 24-03-2020 20:55:17

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

do prcic to aby jeden sedel cely den pred bednou a pocuval co tie opice zas vymyslia...

Offline

 

#93 24-03-2020 22:49:14

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

nemusis cely den, bohosluzby nariadil matovic v STV az o 18:00..................

VIP pre dochodcov 9:00-12:00

akurat som nikde nenasiel casovy udaj, kedy bude zverejnovat statistiku - pocet testovanych/nakazenych/atd.
to uz je po novom asi na slovensku tajne

Editoval rcp (24-03-2020 22:53:30)

Offline

 

#94 25-03-2020 10:46:23

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

tajné asi ne, spíš Pyrhovo vítězství ten výsledek voleb. To určitě ti sociální inženýři netušili co je čeká
u nás je toto : https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#95 25-03-2020 10:46:25

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 599

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp dnes nových 11 kusov. my sme ešte pod 500. Onedlho sa začnu pretekat,kto bude mat viac. Matovič sa pozrel na nakup od štátnych rezerv-respirátory kus za 8€,predajná cena 2€. Rýchlotesty nakupené,lebo dali ponuku,i ked ich nikto nepotrebuje cenu si nepamatám,ale tiež len za 3x násobnu cenu. V cigánsku ala india uplný zákaz vychádzania na 2 týždne-absolutny zákaz,žiadne nákupi,nič. Kam chcu natrepat z ulíc tolko cigánov ? Ved polovica musí byt vonku,lebo sa nepomestia do domov.

Editoval Brembo (25-03-2020 10:51:48)

Offline

 

#96 25-03-2020 11:13:38

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

bourač napsal(a):

tajné asi ne, spíš Pyrhovo vítězství ten výsledek voleb. To určitě ti sociální inženýři netušili co je čeká
u nás je toto : https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

ja viem, sledujem kazdy den - u vas to pripisuju kazdy den 2x - raz rano a raz vecer
celkovo mi pridu ceske opatrenia take uvazenejsie, premyslene - ked uz vynecham politikov, ako babis a hamacek, tak prymula mi pride ako clovek s velkym prehladom - taky na slovensku chyba

matovic zobral teraz nejakych ludi, ale to je len same teoretizovanie - "musime", "premyslime", "skusime", "otestujeme" ......, ale nic prakticky neprijali, akurat urobili povinnost z toho, co tu uz par dni fungovalo dobrovolne

taktiez v CR uz priijali aj nejake ekonomicke opatrenia pre zamestnancov a szco, u nas len teoretizuju - uz sa tusim aj zacali hasterit, ze sulik chce pomahat hlavne velkym firmam...... je to smutne, ale spomenul som si na ficove predvolebne video z materskej skolky - ono to k tomu videu naozaj nema daleko

samostatna kapitola je zabezpecenie ochrannych pomocok a testov - tu vidim asi najvacsi rozdiel - ak by nieco neposlala CR a financne skupiny, tak mame prd - byvaly premier takmer 0, prezidentka 0, novy premier zatial 0

z tohto asi nevyjde ziadna krajina ako vitaz, ale moj osobny odhad je ze CR z toho vyjde ako jedna z najlepsich

Editoval rcp (25-03-2020 11:31:19)

Offline

 

#97 25-03-2020 13:16:21

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

Vcera som kukal reportaz z Thajska ako su oni pripraveny na nakazu...keby cela europa spoji spoje sily dokopy tak stale sme oproti nim bananova republika ale je pravda ze tam roky dozadu mali tusim sars alebo ako sa to volalo tak urobili urcite opatrenia o ktorych sa nam ani nesniva !

Offline

 

#98 25-03-2020 16:23:02

Janči
Člen
Registrovaný: 26-01-2020
Příspěvky: 20

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

pavol.sk napsal(a):

kde je plno ludi a ja musim predpokladat ze niekto je nakazeny tak nahadzumej na hlavu 6800 od 3M,zatial som bol len v lidli,jednote a obchode pre zvierata...vsade minimalne mnozstvo ludi ale dal som si polomasku od 3m a rukavice

Takže už máš konečne pocit sucha a bezpečia? big_smile
Lebo ak by si to mal brať skutočne vážne tak by si potreboval k tej 6800 aj komplet "atombordel" a samozrejme po návrate domov by si musel urobiť niekoľkostupňovú dekontamináciu. Nič iné by sa totiž nedalo považovať za účinnú ochranu.
Aj najlepšia polomaska s NBC filtrom ti je naprd keď máš oči nechránené...

Ak by si mal asymptomatický priebeh tak aj s celotvárovou maskou narobíš viac škody ako s obyčajným uterákom omotaným okolo hlavy.

Offline

 

#99 25-03-2020 18:49:39

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

mne otec vzdy vravel kasli na to co vravia ostatny,ked mas okuliare,rukavice,stuple do usi tak ich pouzi bol by som dobre drbnuty keby som behal s dakou blbou handrou cez usta ked mam uplne ine moznosti,akoze sorry ale ak chces niekoho poucovat ako sa ma chranit tak to skus u svojej starej,tu to bude urcite zaujimat,nemas ani ponatie coho vsetkeho som sa skrs tuto dnesnu situaciu musel vzdat !!!

Offline

 

#100 25-03-2020 20:23:20

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 599

Re: respirator/polomaska pod kuklu a mimo kuklu

rcp no Pelegriny aspon vedel rozprávat a nepotreboval sa prehrabovat v papieroch. Takmer všetko mal v hlave.ččo sa zabezpečenia týka,tak Slovensko-hanba. Najprv chceli brat zo štátnych rezerv,kde nič nebolo. Potom Matovič bral to,čo objednal ten debil zo štátnych rezerv,ale i tak je to nič. češi si dokázali zabezpečit velké množstvo,každý den sa im otočí lietadlo. Už museli darovat i Slovensku,lebo tieto mladri ani to nevedia. Toto je ozaj sila,pripravenost nula,musia nám darovat ochranné prostriedky,lebo ich nevie vláda zabezpečit. Babiš sem,Babiš tam ale ten nemal žiadny problém to zabezpečit,i ked ho velmy nemusím. Príde koronavírus a sme v háji.  je  pandémia,čo keby prišlo niečo horšie? čo by bolo,keby vypukla španielka chrípka? Tá kosila miliony po svete.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče