SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-05-2016 21:27:25

Krysa
Člen
Registrovaný: 24-05-2016
Příspěvky: 1

Začátek, padavan, Klingon ve světě Romulanů

Zdravím Vás všechny, mám balíček otázek, na které bych se Vás rád zeptal. Předem říkám, že jsem něco jako ,,kancelářská krysa,, ale rád bych své zaměstnání změnil, takže :
1) Pokud tomu dobře rozumím, cena kurzu je cca 15K (základní) + cca 10K za zkoušky, přičemž se dá sehnat práce jen s kurzem, ale pracovní náplň nebude obsahovat nic, co je spojeno s bezpečím lidí (např práce se součástkami v dopravních vozech)
2) Jak je kurz organizován ? .... myslím tím, jestli ho můžu navštěvovat při práci.... Takže jestli je víkendový, nebo se tam chodí jako do práce PO-PÁ ?
3) Je možné v dnešní době najít práci i se základním kurzem ?
4) Jak to je s bezpečností a trvalými následky - tzn. jestli jsou ochranné pomůcky dnešního století natolik dobré, že poškození zraku nehrozí, nebo jestli po 10-ti letech budu muset mít bílouo hůlku ?


Zatím to je asi vše, co mě tak napadlo.... Mnohokrát děkuji za Vaše reakce,
s pozdravem, Kancelářská krysa, co chce makat :-D

Offline

 

#2 25-05-2016 13:22:14

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: Začátek, padavan, Klingon ve světě Romulanů

Nějak jsem z vašeho příspěvku nenabyl dojem, že jste tady prostudoval co se dalo a že vaše otázky jsou přesně ty, na které jste ve stovkách příspěvků nenašel odpověď. Existují různé metody svařování, různé úrovně svářečských zkoušek. Na různých místech jsou různé možnosti uplatnění jako svářeč. Jen připomenu, že z kurzu neodchází zkušený svářeč schopný plnit běžné nároky na svařování ve firmách. Z kurzu odchází člověk s oprávněním pracovat se zařízením zvaným svářečka. Je to podobné jako s řidičákem a autem. Zkuste se pro začátek podívat na stránky některé třeba blízké Svářečské školy a hledejte odpovědi.

Offline

 

#3 25-05-2016 20:09:03

24paja
Člen
Registrovaný: 31-01-2010
Příspěvky: 78

Re: Začátek, padavan, Klingon ve světě Romulanů

Jo to je bohužel všechno pravda .Dnešní svářečské školy  nejsou k tomu,aby Vás naučily svařovat ale aby na tom vydělaly.Před 20lety jsem na jednom kurzu strávil 6 týdnů dnes máte hotovo klidně za 3 dny a co teprve čtení výkresové dokumentace to se nenaučíte za pár dní.


Berlan 180,KIT 3500 Standart,Kowax KWX820, Magnum TIG THF 336A AC / DC PULS IGBT MMA 400V+ domácí chlazení,Točna na trubky,Argon+form.plyn.Odvalovací točna na nádrže.

Offline

 

#4 25-05-2016 20:47:35

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Začátek, padavan, Klingon ve světě Romulanů

na víkendové kurzy jsem se ptal a pokud je někde dělají, je to závislé na naplnění kurzu což bývá málokdy. Většina lidí to má placené a volí, logicky, standardní pracovní dobu (o víkendu už si jenom doma opakují nově získané vědomosti)

Offline

 

#5 25-05-2016 21:04:30

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Začátek, padavan, Klingon ve světě Romulanů

Už jsem to psal několikrát. Svařování není jen o svařování ale i o výkresech http://rellik.rajce.idnes.cz/Svarovani_ … ame_27.jpg pokud někdo neumí alespoň základy výkresové dokumentace, nemá téměř šanci se někde uplatnit. Základní kurz je k ničemu. Řekl bych, že je to jen vstupní úroveň pro úřední zkoušky (které mimochodem jdou dělat rovnou)... Pak teprv se dá svařovat téměř vše (v rozsahu oprávnění). Co se ochranných pomůcek týká, tak z toho nikdo neoslepne. Mám v práci kolegy co už svařují cca 30 let a mají brýle tak maximálně na čtení... Jinak kurz není víkendová "nástavba", ale spíše ta práce... Za 3 dny to nikdo nezvládne... Za tři týdny možná trochu...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče