SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-09-2016 23:19:22

wildabruska
Člen
Registrovaný: 15-09-2016
Příspěvky: 5

jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Ahoj,

Mám dilema. Potřebuji na baráku svářečku, rozhodl jsem se konečně něco koupit (plot, zábradlí a klasické opravy okolo domu). Ale chtěl bych si např.povařit - svařit i nový výfuk (na mou závodničku). Nebojte, svody dělat nehodlám... jen to co je od nich dál, čistě si jen povařit zkrátka pár rovných trubek a kolen k sobě, nic víc.

O co mi jde, nejvíce by se mi líbilo např.toto, tedy invertor: http://www.svartop.cz/svareci-technika/ … aci-kukla/

Ale nebude na ten výfuk lepší zas Cočko? (jenže to zas stojí dvakrát tolik a nebude to ani žádná hitparáda za ty peníze, dle toho, co jsem zde vyčetl). A já využiji hlavně ten invertor na baráku, dle všeho.

Tedy má otázka zní, zvládnu s ním i slabší plechy?? popř.jaké elektrody pak na to?? (nerez to nebude...ale klasická ocel.trubka..).

Strávil jsem na tomhle forum x hodin, četl a četl...A nějaký ucelenější názor a představu si jakžtakž dík tomu aspon udělal, zaplatpánbuh za to:). Ale rád s pokorou zeptám ještě těch, co mají něco zažito v tomhle a hlavně , co mají čerstvé zkušenosti.

Já, dříve uměl elektrikou i Cočkem - tedy základy, měl i průkaz na elektriku dokonce (nějaký ten základní). Ale to už není pravda asi 11let a ted si to chci pořídit do svý hobby domácnosti, na barák.

Díky za odpovědi:-)

Editoval wildabruska (15-09-2016 23:38:32)

Offline

 

#2 15-09-2016 23:51:28

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Na popisovanú prácu najlepšie CO-čko .
Nieje to síce až také príjemne ťahať zo sebou zváračku a fľašu niekde k plotu  , ale kvalita zvarov tieto nepríjemnosti vynahradí.
Obalená elektróda je  skôr na také hrubé práce.
Dal by sa použiť aj TIG k invertoru ,ale potrebuješ argón.

Offline

 

#3 16-09-2016 07:51:07

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Kvalita svarů i při svařování elektrodou může být velmi dobrá, jak funkčně, tak esteticky. Jde spíš o tloušťku svařovaného materiálu. Elektrodou běžně svařuji jekly nebo plechy od 2 mm. Chce to kvalitní a vysušenou elektrodu a trochu praxe, hlavně co se týká nastavení proudu a rychlosti tažení elektrody. Hůř se už svařují tenčí materiály, podle mně je spodní limit tak 1 mm. Celkem ještě použitelně se mi jej podařilo posvařovat přechodovou elektrodou. Pro ještě slabší plechy pak jedině céóčko, kontinuální svar se na nich elektrodou už prakticky provést nedá - za malou chvilku se začnou propalovat. Pro vaše potřeby bych uvažoval s MIG/MAG, většina jich umí i elektrodu a našetřit se na něj dá. Když jsem si kdysi kupoval svařovací trafo, stálo i s kabely a kuklou skoro dva měsíční platy a taky jsem to nějak zvládnul.

Editoval Zdenek11 (16-09-2016 07:52:26)

Offline

 

#4 16-09-2016 09:18:47

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

No, než tenhle zázrak z Třebíče tak raději Sharka, je multi
, a určo bude i funglovat na MMA......

Offline

 

#5 16-09-2016 09:21:32

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Cakal som ako kura na sopel, kedy sa spomenie http://www.sherv.net/cm/emoticons/facebook/shark.gif teraz mozem dat recyklovany link wink

Zase mame dalsiu malicku informaciu ze funguje MMA... ide to ako z chlpatej deky ale ide...

Editoval ihlan (16-09-2016 09:31:18)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#6 16-09-2016 10:05:20

wildabruska
Člen
Registrovaný: 15-09-2016
Příspěvky: 5

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Zdravím vás přátelé,

Trošku jsem doufal v ten invertor, páč chce člověk ušetřit kačku i vždy nějakou (kort když si do toho kupuje další nářadí a kravinky do auta:)

Ale na toho Sharka jsem již včera (jako na druhou alternativu) vpravdě i koukal už (po přečtení pár diskuzí zde, který mě nasměrovali na něj...).

Mám na vás tedy poslední otázky, za prvé, servisuje to u nás někdo tady?
A dále , jako zatím úplný laik se Vás zeptám. Často tady čtu, že pokud chce někdo naplnit láhev plynem, chtějí zpravidla ŽL apod. Ten já sice mám, ale na nemovitosti,reality apod:-) Nebudu mít problém pak sehnat plyn? Popř.kde sehnat láhev?

Ještě jednou vám děkuji za odpovědi:-)! Myslím, že tohle téma napoví spoustu dalším lidičkám. Vpravdě, s tím cočkem jsem byl vždycky větší kamarád (dělalo se mi s ním líp) a rád si hraju s autama co mám. Takže bude lepší volbou určitě a ten Shark se jeví smysluplně.

Editoval wildabruska (16-09-2016 10:07:09)

Offline

 

#7 16-09-2016 10:13:19

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Shark je zvaracka elda a MAG invertoroveho typu mas co si chcel smile... chces usetrit? zaplatis 2x vermi..

CO2 plnia bez zbytocnych papierovaciek prides povies ze chces plnu das prazdnu a ides prec
alebo donesies niekde kde plnia flasku a pockas kym to naplnia. S argonom je to podobne okrem velkych predajcov.
Typu Linde, Merk. Air Liquide a podobne ale aj tam sa uz topia lady ... smile
Prave preto zacali zvaracke predajne predavat Ar flase + polsky Argon lebo hore spomenute vytvorili model plyn+najomne.

Editoval ihlan (16-09-2016 10:20:50)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#8 16-09-2016 10:45:55

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Servis by u nás neměl být problém, je možné ještě přímý dotaz u dovozce ( http://sharks-cz.cz )

Offline

 

#9 16-09-2016 11:11:48

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Nebo zkuste EWM, nick Evita by vám dal odkaz na MMA za 8.000 to by byl kompromis a lepší než kitin za 6.600, tou kuklou v ceně se asi moc peněz neušetří

Offline

 

#10 16-09-2016 11:35:21

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

dlho som sa doma trápil s MMA .... potom som kupil CO a obavy zo zvárania opadli, investícia je to dobrá.
som za CO

Offline

 

#11 16-09-2016 12:53:30

wildabruska
Člen
Registrovaný: 15-09-2016
Příspěvky: 5

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Jste skvělý, fakt díky za nasměrování a odpovědi !:-) Jsem si jistější a o to mi šlo.

Člověk něco málo vědět může a vyčte si. Ale přeci jen, víc hlav, víc ví a mám ucelenější názor nyní. Řekl bych, že jedno z mála forum u nás, kde se člověk něco dozví a kde jsou vesměs normální lidi, kteří nehledají důvody, ale cestu a to je moc dobře.

Editoval wildabruska (16-09-2016 14:10:04)

Offline

 

#12 16-09-2016 13:16:44

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

nejen můj názor je ten že každá metoda je vhodná na něco jiného, na tenké plechy je velmi vhodné COčko případně autogen, na tlusté je dobrá elektroda i COčko zkrátka na dílenské svařování všeho je ideální COčko ovšem na montážní práce v terénu si ho nedovedu představit tam je vhodnější spíš elektroda, nevím jak bych cočkem vařil upadlou zrezlou branku někde na dvorku, nebo urvané vrata ve chlévě, ne zkrze váhu stroje to nyní pominu ale skrze řípravu materiálu a průvanu což COčku nesvědčí -(odfukuje to ochraný plyn), elektroda totiž při nenáročné aplikaci zvládne i orezlý a znečištěný materiál který konkrétně ve chlévě nikdy nelze dokonale očistit což na cočko musí být naprosto čistý základ jinak je vaření spíš otrava
a elektrodou sem svařoval, teda spíše lepil, i výfuk když nebyla jiná možnost to ale chce pevné nervy a ohromnou trpělivost což já moc nemám respektive vůbec takže rozbitých kleští a skla do kukle jsem tehdy měl velkou spotřebu pak jsem si koupil autogen a vše se zdálo vyřešené ovšem na obráběné sváry pořád elektroda a to i sebemenší vada bublinka či kousíček strusky se ukáže případně to ničí nástroje takže sem si koupil to COčko a zdá se že by už bylo vše ovšem nyní zase potřebuju svařit kus hliníku a zase nemám nejvhodnější techniku (tig)
takže nezbyde než se stejně rozhodnout sám co a kde hodlám svařovat a tak co konkrétně za stroj si koupit..

Offline

 

#13 16-09-2016 14:09:41

wildabruska
Člen
Registrovaný: 15-09-2016
Příspěvky: 5

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Vážení, ještě jsem našel od Sharks čistě Cočko tedka, mrkněte na to prosím, co vy na to... (stačilo by mi čistě cočko, když na to přijde) :

http://www.sporilek.cz/svareni/sharks-shk449-mig-190/

http://sharks-cz.cz/svarecka-sharks-mig … _1385_1386

https://www.youtube.com/watch?v=rRPK9YBynF0

Editoval wildabruska (16-09-2016 14:11:30)

Offline

 

#14 16-09-2016 14:13:35

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Tyto v žádném případě nebrat.
Edit.: jsou to transformátorové typy starší koncepce s malou účinností. Což by ani tak nevadilo (i když budou mít horší svařovací vlastnosti, než moderní elektronické), vyžadují však napájení 400V z třífázového rozvodu (nelze použít běžnou prodlužovačku) a vyžadují jištění min. 25A. To bude ve většině domácností problém, klasické jištění zásuvkových rozvodů bývá 16A. Abyste si zbytečně nepřidal další starosti se softstartem, vyhlazovacími kondenzátory, úpravou napájení podavače apod. Parametrů a vlastnosti invertorů se stejně nedosáhne.

Editoval Zdenek11 (16-09-2016 14:58:10)

Offline

 

#15 16-09-2016 15:15:07

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Kdesi tady na fóru proběhl odkaz na tento invertor a byly na něj dobré ohlasy. Je to asi to nejlevnější, co jde koupit a rozumně funguje.

Zatěžovatel u toho Sharkse za 6 tisíc je 100% jen 50A, u toho invertoru Filex, na který odkazuji výše, je 100% na 124A, takže více než dvakrát lepší.

U toho Sharkse, když píšou "plynulá regulace posuvu", tak bude regulace posuvu drátu asi tím jediným knoflíkem, který to má. OK, čím se teda reguluje napětí? Dvěma kolébkovýma přepínačema? No potěš... To nikdy slušně svařovat nebude. Ten invertor Filex má normální plynulou regulaci jak posuvu, tak napětí. Třetí knoflík je regulace proudu v MMA režimu.

Dále, podívej se třeba na hořák - Filex invertor má standardní a bezproblémový hořák Binzel (nebo kopii Binzelu), superlevný Sharks má už od pohledu levný čínský hořák napevno připojený bez eurokonektoru (ten není na doma tak moc potřeba, ale lepší když je). Měl bych obavy o kompatibilitu a dostupnost spotřebáku.

Nechci tady dělat reklamu jednomu prodejci nebo dokonce jednomu stroji. Kolem 8-10 tisíc začínají invertory, které už jde používat a nad 10 tisíc jich jde najít už docela dost - viz různé Sherman, Magnum nebo i Sharks ale lepší typ (invertorový),ne tenhle superlevný odbočkový.

Editoval Aleš_ (15-12-2016 19:51:34)

Offline

 

#16 16-09-2016 17:09:42

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Aleš_ napsal(a):

Regulace posuvu asi bude tím knoflíkem, když píšou "plynulá regulace posuvu". OK, čím se teda reguluje napětí?

Horny je prud pre MMA dolny lavy je posuv ma tam (m/min) a potom dolny pravy je napatie.

Editoval ihlan (16-09-2016 17:11:37)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#17 16-09-2016 17:38:11

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

ihlan napsal(a):

Aleš_ napsal(a):

Regulace posuvu asi bude tím knoflíkem, když píšou "plynulá regulace posuvu". OK, čím se teda reguluje napětí?

Horny je prud pre MMA dolny lavy je posuv ma tam (m/min) a potom dolny pravy je napatie.

Ne ne, on psal o té odbočkové.

Offline

 

#18 16-09-2016 18:47:15

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Přesně tak. Sorry, napsal jsem to blbě. Upravím to, aby to dávalo smysl.

Offline

 

#19 16-09-2016 19:02:22

Tigem
Člen
Registrovaný: 25-03-2016
Příspěvky: 152

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Zdravim,

neni tomu jeste drahne let, co jsem tu v jednom vlakne navrhoval pro to domaci zvykani udelat soupisku pro kazdou metodu cirka 10-ti stroju, ktere by bylo zahodno vlastnit do zacatku.
Vlastnosti, parametry, CENA, ...

Nu co uz.

Dovolim si s opatrnosti vlastni citaci:

>>
Možná by nebylo marné pro začínající svářeče udělat jedno vlákno ve kterém by byla tabulka se stroji vhodnými do začátku, u každého cena (parametry si každý najde na netu sám), protože ta bývá většinou u prvního nákupu limitujícím faktorem.
Udělat je řazené vzestupně, samozřejmě vypsat ty, které jsou rozumně vyrobené.
Nerad bych aby se to pak zvrhlo ve "flame war" co je dobré a co aušus. Prostě tam přispívat rozumně a respektovat ostatní.
Soupiska 5-10 strojů pro každou metodu by mohla stačit a průběžně ji aktualizovat podle toho co bude na trhu Česko/Slovensko.
Je zde hodně vláken o výběru první svářečky, tak to třeba umístit někam kde to každý začínající snadno najde a neřešit třeba každý stroj zvlášť.
<<

Jinak ad jini rozumni prispevatele: co navrhuji funkcni "searching", pak neni co resit. Bude to chtit asi soucinnost vicero lidi, co na to (web vyvoj) maji cas a ochotu se tomu venovat. Delat toto v poctu jednotek cloveku a jeste po praci je trochu jinde, myslim to uprimne, i tak klobouk dolu.
V neposledni rade strejda google a jeho "user defined" vyhledavaci kriteria, pri trose snahy najdete co hledate na zdejsim foru, i jinde...

Dekuji.

Editoval Tigem (16-09-2016 19:22:47)

Offline

 

#20 19-09-2016 09:35:30

swwetlo
Člen
Registrovaný: 29-08-2016
Příspěvky: 2

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Ahoj.
"Aleš_" zmínil odkaz na invertor od Choboly. Dlouho jsem vybíral a rozmýšlel, ale od pátku jsem hrdým majitelem právě tohoto stroje (http://www.chobola.cz/svarecky-svarovac … varecich-k). Jsem naprosto spokojen. Nechci dělat reklamu Chobolovi, ale mohl jsem si ho před koupí vyzkoušet (tak 20 minut jsem si tam v klidu svařoval), měli ho v akci (7500Kč bez DPH) a na vše ostatní mi udělali cenu. Přinesl jsem si s sebou klešťový ampérmetr (zajímalo mě, jestli zvládne maximální proud 160A a jestli to nebude při svařování kolísat/padat). Výsledek je že 3,2 elektroda, Kolem 150A  a při svařování kolísá minimálně. Při sváření MIG/MAG rovněž kolísání proudu minimální, ale maximální proud jsem neměril, ale při proudu 120A byl proud při svařování rovněž naprosto stabilní a kolísal minimálně. MMA teda nemá antistick ani hotstart (což mě trochu mrzí), ale svařuje to pěkně. Svařování MIG/MAG parádní. Jsem začátečník a mám to na "hraní" na doma, ale sváry jsem dokázal udělat kvalitní a nenašel jsem nic co by mě na svářečce limitovalo. U mě je to spíš o rukách... Co je nutností tak nový zemnicí kabel a kabel pro držení elektrody (ty obsažené v balení mají snad jen metr - leda že by někdo svařoval přímo na mašině :-) )
Prosím, nebijte mě - jsem začátečník (nejsem svářeč), mám to na doma a popsané dojmy jsou subjektivní...

Offline

 

#21 15-12-2016 17:23:16

wildabruska
Člen
Registrovaný: 15-09-2016
Příspěvky: 5

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Co říkáte na tohle: http://www.chobola.cz/svarecky-svarovac … al-mig-200

Volal jsem přímo do krámu a na to moje vaření výfuků mi to doporučili, ale zajímá mě váš nazor ještě (na použitou techniku).

Offline

 

#22 18-03-2017 00:27:35

Plameňák_287
Člen
Místo: Hodonín
Registrovaný: 17-03-2017
Příspěvky: 4

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Viz zdejší téma - aparát pro takové to domácí blbnutí...
Zrovna jsem zakoupil k obdobnému účelu 130A invertor s ArcForce a AntiStickem ... A to kupodivu přímo v místním kutilském velkoobchodě plném asijské produkce tvářící se, jakoby to snad bylo z fasungu bundeswehru. (Obyčejně nakupuju rovnou z Číny.) Nicméně pro tyhle domácí aplikace bych řekl, že takový stroj je velmi vhodný - sice elektrody vyžadujou péči a přípravu, ale nemusím už blbnout s flaškou. A za ušetřenej peníz nakoupím víno...ve flašce.
Pokud někdo  po večerech rekonstruuje vojenskou techniku nebo staví skutečná letadla nebo ledoborce, tak chápu, že potřebuje něco, co roztaví elektrodu silnou jako noha u háje a potom logicky kupuje 600A stroj s navijákem a harpunou na jaderný pohon používajíce u toho startovací kabely ze sovětského raketoplánu Buran.
Ovšem na opravy malotraktoru, sekačky, zábradlí, renaultu19 a dřevěného plotu si myslím, že je optimum od těch 130A do 160A...
Co mi na to povíte obaleči? Budu muset časem koupit silnější mašinu nebo vařit slabší materiál?


ZK 311.1 + EN 287-1 311 T BW 1.1 S14,5 D50,0 H-L045 ss nb rw.
MMA invertor Tuson SV130-K na branku, plot a jiné volnočasové (nekomerční) blbinky.
R.T.

Offline

 

#23 18-03-2017 00:59:09

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Plameňák_287 napsal(a):

Co mi na to povíte obaleči?

máš pravdu smile až na ty elektrody, žádnou přípravu nepotřebujou, možná je skladovat v bytě (když nemáš vytápěnou dílnu).
Pokud se ti někdy přihodí že budeš muset vařit drátem, zvládneš přechod za dopoledne. Obráceně to tak rychle nepůjde


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#24 18-03-2017 12:55:42

Plameňák_287
Člen
Místo: Hodonín
Registrovaný: 17-03-2017
Příspěvky: 4

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

S drátem moc nepočítám do budoucna, i když zrovna céóčko jsem měl v ruce už před dvaceti lety snad na střední. A plněný drát, kterému přezdívám roláda se mi taky zamlouvá. Někam do výroby či dílny v průmyslu...ovšem nadoma mi to nepřipadne tak praktické-tenhle můj malej mmáčkovej invertoř nacpu i s káblama do batohu přinejhorším a můžu s ním blbnout i na chalupě kupříkladu.
.....byt nemám, dílnou jest mi celé mé hospodářství, asistenti=slepice a 2 kohouti. Chtěl jsem si ze starší plotýnky z vařiče a kusu např. šamotové trubky vytvořit fajnovou pícku na přesoušení-sice jsou eldy nízkonavlhavé, ale zdálo se mi, že drobet prskají-a tady se často mluví o správném postupu. Já jsem na dodržování různých technologických postupů fakt ouchyl strašnej, chci mít svár ťip-ťop i když je to na šasi sekačky.
Stačí tedy škatuli eld nechat ležet v suchu a teple domova? Já mám starej barák a popravdě tahá vlhkost zespod ačkoli je podřezaný, radši bych si pár elektrod vždycky s předstihem nasušil, abych pak u vaření mohl jen chrochtat blahem jak mi tentokrát krásně neprskají kuličky do ucha.
Jinak mluvím o bazických tykadlech samosebou made in china, mám dvojky a třídvojky a vařit budu fakt občas, předpoklad jsou tenčí matroše a bez blbin tipu legovaná ocel s 30% kryptonitu. Ale i tak bych rád dopřál eldám pocit sucha a bezpečí předtím, než je upnu do držáku.


ZK 311.1 + EN 287-1 311 T BW 1.1 S14,5 D50,0 H-L045 ss nb rw.
MMA invertor Tuson SV130-K na branku, plot a jiné volnočasové (nekomerční) blbinky.
R.T.

Offline

 

#25 18-03-2017 13:11:10

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: jakou svářečku domů, na takové to domácí sváření:-

Uz tu bol lacny navod na vyrobu domacej,,susicky,, elektrod  ,ze v skratke obycajnu lesenarsku trubku zober+ privar k nej nozicky aby stala na zemi+ na jednom konci privar zaslepku a idealne sito alebo pasovinu a urob do nej plno malych dierok aby vzduch prudil cez tu trubku+ potom tu trubku dobre zaizoluj mineralnou vatou a nakoniec urob neaky natrubok aby si  do druheho konca trubky strcil teplovzdusnu pistol ktoru kupis lacno niekde v bazari alebo bazosi-idealne s viac stupnami alebo plynule regulovatelnym vykonom a potom das uz len elektrody do trubky a nasadis teplovzdusnu pistol a nastavis teplotu a zapnes a na druhej strane musi ta blenda mat preto dierky aby sa teply vzduch dostaval von a neprehrievala sa pistol -niekdy ju ochrana vypne ked je velmi horuca . Ze ked sa ti chce tak mozes kutit smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče