SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Ahoj, jsem na ÚP a marně hledám svářecí školu v Praze a blízkém okolí, co má akreditaci, že spolupracuje s ministerstvem práce a soc.věcí a má na to akreditaci.
Už jsem se nahledal dost a když mi tvrdili, že to dělají, tak po osobní návštěvě školy vyšlo najevo, že tu akreditaci nemají...nevíte někdo o nějaké škole s akreditací?
Offline
tak by to mohli vědět na ministerstvu ne? Jestli teda najdeš kompetentního člověka, sedí jich na každém tisíce. (A prd dělají)
Offline
Jen pro zajímavost - k čemu je dobrá informace, zda daná Svářečská škola má jakousi akreditaci spolupráce s ministerstvem práce? To mi připadá jako nesmysl, protože Svářečské školy mají již z principu akreditaci danou centrálním CWS-ANB Praha.
Offline
pánové díky za odpovědi, teď, po důkladném pročítání tohoto fora se dozvídám, že kurz 111 obalenou elektrodou, co jsem si na něj vyplnil a odevzdal přihlášku je v podstatě na nic. A že jsem si měl zvolit kurz něco jako EN 287-1(to tu někde radil "Jirkati")
Tak teď ani už nevím, co mám dělat, tu 111-ku zrušit a hledat někoho, kde můžu dělat to EN 287-1? Svářet umím trochu, tou obal.elektrodou, ale ještě nemám za sebou žádný kurz svařování.
Offline
Máte v tom pořádný guláš.
Přečtěte si co možná nejvíc informací o legislativě kolem svařování.
Normy se časem mění. Takže v současné době máme v ČR, bohužel, dva zcela nesourodé systémy svářečských zkoušek. Jeden, už zcela nesmyslný, podle normy ČSN 050705, tak zvané Základní kurzy svařování. Svářeči s touto kvalifikací sice mohou svařovat jako bohové, ale je jim to málo platné, jejich kvalifikaci už neuznávají žádné evropské ani výrobkové normy. Jejich použití v certifikované svářečské výrobě není možné. Druhý systém je evropský, jsou to svářečské zkoušky podle ČSN EN ISO 9606-x (dříve ČSN EN 287-x). Tyto zkoušky jsou uznávány téměř pro jakoukoliv výrobu.
Dále je třeba rozeznat správně metody svařování. Je jich řada a svářeč se zkouškami na jednu metodu nemůže kvalifikovaně svařovat nějakou jinou. Nyní jsou nejfrekventovanéjší zkoušky na MIG/MAG, MMA a TIG. Je ale ještě potřeba vědět, že uvnitř jednotlivých svařovacích metod existuje členění podle tloušťek svařovaných materiálů.
Offline
Moc díky za odpověď. Tak jsem to řešil s vedoucím výcviku svařování a bylo mi řečeno, že si mám ponechat ten kurz 111-základní kurz. A ten certifikát ISO 9606-1 si budu moci po absolvování 111 "dokoupit"(asi už bez nějakého dalšího školení)
Není to zvláštní? Já myslel, že ty kurzy jsou rozdílné, tak proto je divné, že ten mezinárodní ISO certifikát si budu moci "přikoupit"
Já si snažím hledat informace, ale často jsou od i zkušených lidí protichůdné... :-/
Editoval Jirinek (10-09-2017 10:46:56)
Offline
Myslel nejspíš přikoupit si zkoušku.Certifikát se vydá až po úspěšně zvládnutých zkouškách.Nebudeš platit za praktický výcvik, ten se ti započítá ze základního kurzu.
Offline
Stránky: 1