SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 08-12-2008 23:11:51

MurphY
Člen
Registrovaný: 08-12-2008
Příspěvky: 2

Zaciatocnik kazda rada dobra..

Zdravim som rad ze som nasiel neake forum co sa zaobera aj tymto..takze v prvom rade dost ma zaujalo zvaranie nakolko chodim aj na strojarsku skolu..tam sme sa par krat ucili zvarovat chytit obluk neni problem natrenovat cit pre obluk nebol problem..ale urcite to nezacina a nekonci tym..

Mam tento inventor
http://zeleziarstvo.sk/shop/index.php?m … cts_id=587

Je pozicana to by nebol problem od dobreho kamarata..
takze v prvom rade sa chcem spytat naco si dat pozor..kuklu rukavice a oblecenie v prvom rade to je jasne ze mam bez toho by som to nerobil ani omylom..
Hlavne co sa tyka bezpecnosti vcera som zvaral v garazi len tak neake zelezo totiz ani neviem ake elektroda tam bol..nastavene to bolo na 60 A..istic mam 10A moze to byt ?

Len hlavne sa bojim aby sa mne a zvaracke nic nestalo mam predtym respekt len nechcem aby ma to vyfackalo 150 A neni haluz smile a hlavne co mam robit ked sa mi zalepi elektroda o kov vacsinou to vzdy vytiahnem ale nekedy sa mi stane ze mi tam proste ostane a musim ju upustit z drziaku je to dobre ? trocha to zaiskry..
Foter mi troska pomohol a v skole som sa tie zaklady naucil a nastavit tento inventor neni ani moc problem..

Za kazdu RADU VAM VOPRED MOC KRAT DAKUJEM smile

Offline

 

#2 09-12-2008 06:57:32

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Zaciatocnik kazda rada dobra..

Jelikoz to je usmerneny zdroj tak to zvladne vsechny tipy elektrod, takze si akorat dat pozor na ktery pol elektroda prijde a jaky prumer to je. Existuji ruzne tabulky podle ktere se da odvodit proud na dany prumer takze to bys mel bez problemu dohledat. Co se tycek jisteni 10 A je to docela malo, chtelo by to aspon 16 A proto ti to vylitlo. Jinak tvuj invertor ma funkci antistick, to znamena za kdyz se ti prilepi elektroda tak ji nepoustej z drzaku a chvilku pockej. Tak cca 2-3 sekundy a masina ti omezi napeti a proud a elektrodu jednoduse oddelas tim ze s ni udelas tech par pohybu doleva a doprava smile Jinak rukavice , aby ti to nenafackovalo a jestli se chces vyvarovat nekterejm pripadum tak doporucuji se podivat sem : http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=832

Editoval killer (09-12-2008 06:58:13)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 09-12-2008 07:36:04

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Zaciatocnik kazda rada dobra..

murphy, nic ta nevyfacká, napatie na prázdno je tam 70-80V, trošku by si pocítil ked priamo chytíš + a -. A vyfackať ta vyfacka napatie a nie prúd, ludskému telu stačí 30mA a konec smile


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 09-12-2008 11:03:19

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: Zaciatocnik kazda rada dobra..

Jinak proud nastav podle elektrody (na krabičce jsou napsané údaje i zda se má připojit na + nebo -) pokud nekupuješ celé balení nech si ukázat štítek (polaritu a proud si zapamatuješ).

Přečti si: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2007072801

Offline

 

#5 09-12-2008 17:05:48

MurphY
Člen
Registrovaný: 08-12-2008
Příspěvky: 2

Re: Zaciatocnik kazda rada dobra..

dakujem chlapci.. dneska aj v skole sme na praxi zvarali elektrinou takze tiez som odtial dostal info..
super forum smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče