SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 15-12-2008 21:02:27

hanspunk
Člen
Registrovaný: 15-12-2008
Příspěvky: 27

Slabé plechy invertorem

Vím,že už se tu řešilo X-krát,že metoda MMA se slabými plechy nejde moc dohromady.Nicméně mě napadla taková blbina,tak se chci zeptat zkušenějších,jestli má cenu to zkoušet.Levná COčka jak známo používají tzv.plněnou drátovou elektrodu.Co takhle na sváření tenkých plechů cvaknout do kleští právě kus trubičkového drátu?Než mě někdo začne napadat,ať si raději koupím pořádné COčko,tak podotýkám,že většinou mi invertor vyhovuje,jen teď potřebují udělat asi 4 sváry po 10-15cm na kastlí auta.

Offline

 

#2 15-12-2008 21:19:56

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: Slabé plechy invertorem

Taky potřebuji potom zavařit plechy (na radiátoru) budu skoušet v létě - snad tu díru zadělám - přinejhorším se na tom vycvičím a budu muset koupit nový radiátor :-)

Offline

 

#3 15-12-2008 21:30:53

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Slabé plechy invertorem

hehe, to už napadlo aj viacerých ludí, ale nepojde to lebo zápalné napatie na tvojom invertore je okolo 50-70V, a tak ti ten odpor drátu vyvolá taký prúd že ti to hned odpáli, lebo hoci ako možeš znížit prúd na invertore, aj tak zápalné napatie nezmeníš. A ďalej čo s hot startom, jedine prepnúť na lift tig, ten ti ho vypne, ale neviem či ho máš.
Verzia stočiť do kopi viac tých drôtov = odpáli
Verzia dať do klieští len 1cm ako aj pri MAG-u = odpáli
(toto všetko je odskúšané)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 15-12-2008 23:02:03

hanspunk
Člen
Registrovaný: 15-12-2008
Příspěvky: 27

Re: Slabé plechy invertorem

On ten můj invertor je jen takové lepítko a mám dojem,že ani hotstart nemá.Ale fakt je,že na rozdíl napětí jsem jaksi zapoměl big_smile Jenom jsem chtěl:Odpáli co?Ten drát,nebo invertor(to snad ne).Tak mi asi nezbyde,než půjčit si od někoho COčko sad , protože plechařinu 1,6kou jsem zkoušel a moc to nejde smile .

Offline

 

#5 16-12-2008 07:17:49

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Slabé plechy invertorem

odpáli drát,ne invertor smile
Vaščinou každý invertor má hot start, je to integrované, nedá sa regulovať

Editoval arno (16-12-2008 07:19:05)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#6 24-05-2009 23:39:12

hanspunk
Člen
Registrovaný: 15-12-2008
Příspěvky: 27

Re: Slabé plechy invertorem

Omlouvám se za vytahování starého topicu, ale nedá mi to. Žádné COčko není v dosahu a vaření je nutné, tak nezbyde než zkoušet tu 1,6ku. Na zahraničních fórech doporučuji slabou rutilku, ale dát na plus pól. Mám málo tréninkových plechů a nechci moc plýtvat, tak se jen ptám: Má cenu to zkoušet? Z dostupných informací mi vyplývá, že by to mohlo mít logiku, neb hloubka závaru je prý u eldy na plusu menší a proto se rutilky (s menším závarem tak jako tak) dávají na minus. Nerad bych zkoušel úplné nesmysly, tak očekávám i případné odpovědi: "Nepůjde to zapálit." Nebo:"Bude to prskat, že s tím nepůjde vařit." Ale pokud je alespoň nějaká šance, že to bude fungovat, doufám v: "Zkus to a uvidíš." Díky

Offline

 

#7 24-05-2009 23:58:00

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Slabé plechy invertorem

Ja si myslim,že to nema cenu skúšať.
Proste elektróda nemôže byť 2 krát hrubšia ako zvarany material.
Z osobnych skusenosti viem,že to proste neide.
Take to slabe pribodnutie cca 0,5 sekundy by do toho dieru nespravilo ,ale nebude to dostatočne prevarene.
Dlhši čas horenia obluku spravi okamžite dieru.
A to som skušal na plechu cca 1mm.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče