SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 29-12-2008 12:18:00

kony5
Člen
Registrovaný: 29-12-2008
Příspěvky: 7

Einhell SGA 145 pomoc!!

Zdravím mám takový dotaz. mám svářečku einhell sga 145..no a mám to jen jako hobby něco na autě atd..kupoval jsem ji už dávno ale moc sem sní nedělal...no a pak sem sní udělal jedno auto a potom ji chvili nechal a pak občas něco svařil jenže čím dál tím huř funguje....někdy to jen tak prská a drát se vubec nechce chytit někdy to zas taví pořád a vubec to jakoby nebzučí...a jen to taví a pak se drát přitaví ke špičce te mosazne no a drát se za kladkou upe zmuchlá no a tak to musím celý vylvíct a navlíct a udělá to za chvili zas....prostě nefunguje někdy děla to někdy tohle a když sní vařim delší dobu prostě přestane vařit uplně ale za chvili zas začne....svařečkám nerozumím ale našel sem na netu desku s elektronikou...myslíte že by pomohla výměna? nebo vyměnit vynutí? nebo cokoliv...prosím o radu díky moc

Offline

 

#2 29-12-2008 12:40:26

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: Einhell SGA 145 pomoc!!

Zdravím, doporučuji svářečku otevřít a dotáhnout všechny spoje namáhané svelkými proudy. Ve vašem případě bych závadu možná viděl v zaneseném bovdenu, drahá záležitost to určitě není (cca 120kč). Drát používáte 0,6tku? Taktéž bych se zaměřil na (-) svorku zda není nějak ohořelá popř. výměna za silnější s měděnými kontakty (otázka 100kč).


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

#3 30-12-2008 18:46:18

ramon
Člen
Registrovaný: 29-09-2006
Příspěvky: 62

Re: Einhell SGA 145 pomoc!!

U těchto svářeček je problém u hlavního přepínače. Silový transformátor je navinut hliníkovým drátem a jeho vývody jsou zamačkány do měděných autokonektorů, které jsou připojeny právě na hlavní vypínač/přepínač proudu. Problém je pávě v těch autokonektorech kde se ten hliníkový drát vyhřeje tím se uvolní spoje a svářečka začne prskat a nevaří tak jak má. Takže v nejhorším případě doporučuji přemačknout konektory, ale nejlépe by bylo udělat redukce autokonektor-kousek CYA lanka-šroubovací svorka("čokoláda")

Offline

 

#4 01-01-2009 13:30:42

kony5
Člen
Registrovaný: 29-12-2008
Příspěvky: 7

Re: Einhell SGA 145 pomoc!!

Tak ty sponky se mi nezdály odpálený ale i tak sem je učistil a vic stisknul a pak nasadil....tedkom vyměním ten bowden a ten kryt te pistole ...svorkaje dobrá ...drát tam mám teď 0,6 měl sem 0,8..nebyl v tom rozdil...až se dostanu do dílny a vyskouším to hned se ovzu ...moc díky všem za rady :-)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče