SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 03-02-2009 01:47:34

Vitas
Člen
Registrovaný: 18-03-2008
Příspěvky: 2

Výběr svářečky, KIT jakou?

Ahoj,
rád bych pořídil novou svářečku a přemýšlím jakou. V MIG/MAG jsem začátečník, doteď jsem používal obalované elektrody s KS200, jenže jí mám pouze půjčenou a potřebuju nějakou vlastní.
Sváření mám jako koníčka, za rok je to pouze tak 10-20kg elektrod. Svářím většinou nějaké věci za traktor, lžíci do 3bodu, nosič bran, plánuju naviják. Jinak kde je co potřeba a kde co upadne :-) Nejčastěji tedy materiál kolem 4-6mm, občas 10mm, ale někdy by se hodilo i slabý plech (kolem 1mm).

Pročítal jsem toto fórum a dost lidí zde chválilo KIT. Co jsem koukal rozhoduji se teď mezi KIT 305 standard a KIT 305 economic processor.
http://www.prumyslovydum.cz/KUHTREIBER- … g3052.html
http://www.prumyslovydum.cz/KUHTREIBER- … g5335.html

Tabulka parametrů je úplně stejná, liší se akorát maximální proudy 220A u standard a 180A u economic. Více se mi líbí ta varianta economic processor (která je navíc o 2000,- levnější). Hlavně se mi líbí kvůli digitálnímu nastavování, ale zaráží mě ta nízká cena (processor verze jsou u KITu normálně o cca 10000,- dražší než standard). Někde jsem četl, že je u economic jinak dělané trafo a jinak jsem žádný jiný rozdíl nenašel. I váha je stejná. Mám ale obavu, aby nebyla ta svářečka proti standard variantě odfláknutá. To bych raději koupil standard verzi. Byl bych rád aby mi alespoň 20 let sloužila :-) 

1) Nemáte tedy někdo zkušenosti s těmito svářečkami? V čem se liší economic od standard? Neodejte u economic něco dříve? Případně pokud myslíte, že jiná svářečka by byla lepší, budu rád za radu.

2) Má MIG/MAG při stejném proudu průvar jako MMA? (v CO2, koutový a I svar, jde mi hlavně o to, když jsem s elektrodou svářel do 160A jestli bude MIG/MAG se 180A stačit)

3) K svářečce která má max proud při 100% 180A mám koupit hořák do 230A nebo raději do 320A, protože ta svářečka zvládne při 30% 250A? Tedy udává se max proud na hořáku pro zatěžovatel 100% nebo pro úplně max proud, co svářečka zvládne?

4) Jakou délku kabelu k hořáku považujete za optimální? 3, 4 nebo 5m - aby se dobře podával drát ale nemuselo se pořád popojíždět?

Díky předem, za odpovědi
V.

Offline

 

#2 03-02-2009 16:24:06

petce
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 26-12-2007
Příspěvky: 121

Re: Výběr svářečky, KIT jakou?

Skúsim Vám niečo poradiť - Mám Kit 305 standart, som sním maximálne spokojný. Ekonomik má asi slabšie trafo lebo má menší výkon, ale to som len čítal, ale neskúšal. Standart má 30% 280 A, 60% 260 A, 100% 220 A - vyskúšané, používané. Určite láka ten procesor ale v praxi? nevidím dôvod dávať mu prednosť  pred výkonom. Standart sa sa jednoduchšie nastavuje. pre uvádzané použitie. Ja som mal jednoduchšie rozhodovanie, lebo keď som kupoval , bol rozdiel v cene medzi Standartom a Procesorom 12000 Kč /ekonomik ešte nemali v ponuke/.  Ale nebanujem. 
Horák univerzalny nie je, na tenké plechy treba i tenký drôt a do 36-ky horáku moc drôt 0,6 mm nepasuje. Horák 36 je výborný na hrubé železo  ten je do 320 A a pre drôt 0,8 až 1,2 mm. Na tenké plechy 0,8 mm som musel kúpiť horák č. 15 ten je pre drôt 0,6 až 1mm ale zvaruje tie tenké plechy výborne./používam drôt 0,6 mm, ide to i 0,8-čkou ale mne vyhovuje 0,6 mm/ Mal som požičaný i horák č. 24 .  ale ten sa dosť prehrieva pri 1 mm drôte a vyšších A, ale keby som už nemal horák č. 36 tak by som kúpil ten ako "univerzálny", je do 250 A pri 60 % zať. a zniesol by i tú "nulašesťku" drôt. Plyn používamCO2 nie su problémy so zháňaním. Tu je link na lacnejšiu 305 standart - http://www.nejnaradi.cz/svareci-poloaut … cetne-dph/  Ten horák
č. 15 mám Binzel 4m dlhý /výhodná cena 4m/. 36ku Kühtreiber 3m dlhý.

Editoval petce (03-02-2009 16:31:41)

Offline

 

#3 05-02-2009 01:27:50

Vitas
Člen
Registrovaný: 18-03-2008
Příspěvky: 2

Re: Výběr svářečky, KIT jakou?

Diky za rady a link s nizsi cenou. Asi taky nakonec koupim standard. Profi na ni svaret nebudu, aby se mi casove vyplatilo pamatovani parametru u verze processor a kdyby mi pak na economic neco odeslo, drbal bych si hlavu smile

Offline

 

#4 05-02-2009 17:15:55

petce
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 26-12-2007
Příspěvky: 121

Re: Výběr svářečky, KIT jakou?

Tak Kit 305 standart je profi mašina, môžeš začať zvárať ráno končiť večer jediné čo Ťa zdrží, žeravý horák, plyn ho pri 220 A nestačí chladiť.
/to myslím, že budeš zvárať 2m zvary, 8 mm plech, / To ekonomik je amatersky stroj, keby to bol synergik tak možno by som sa ulakomil.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče