SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 14-02-2009 19:42:19

Dominik
Člen
Registrovaný: 21-10-2008
Příspěvky: 12

Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Zdarvím Vás a chci se s Vámi podělit o nepřijemnou zkušenost a můj aktuální problém...

Koncem minulého roku jsem se po dlouhém drouzdání internetem a neustálém sledování diskuzí na zdejším webu stal majitelem mig/mag svářecího aparátu Iskravar MIG 190, mím potřebám plně vyhovující a maximum mého vysokoškolského rozpočtu...

Z důvodů vánočního shonu kolem obchodu mích rodičů a následným zkouškám ve škole jsem se ke své nově nabyté posile do garáže, dostal až na posledních pár víkendů...

Byl to boj ale po několika hodinovém pálení, smažení, lepení a škvaření jsem se dostal do stavu začínající ho svářeče a první výzva bylo dovaření přihrádek pro šuplíky v mém ponku, práce šla pomalu, ale jistě a já jsem se ukidnňoval že mnou vysněný stroj Iskravar 193 nebo Kühtreiber KIT 205 by byla zbytečná investice...

        Jenže dnes mě byla uštědřena další životní lekce,  když spínač napevno připojeného hořáku začal spínat jen v určité polože a natočení hořáku a posléze spínač nereagoval na nic a stroj byl spínán pouze natočením a zkroucením hořáku do určité polohy, vrchol všeho bylo to že stroj byl sepnut nastálo a drát se vydal vesele na průzkum po garáži jako had a já jsem byl v šoku a rozladěn nucen svářečku vypnout hlavním vypínačem a práce pro mě skončila..

mám obyvy že se na měsíc se svým strojem rozloučím a celý!!! (díky hořáku na pevno) ho budu nucen odeslat na reklamaci, jako elektrotechnik mám sto chutí zakročit sám, což si nelajznu kvůli záruce...

Ať je moje zkušenost pro budoucí majtele podobného stroje důvod k zamyšlení a pro "profíky" důvod ke zkušenému pousmání...
Není to závada kdejak velká, ale oto víc otravná...

Offline

 

#2 14-02-2009 21:33:34

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Nezoufejte vše se dá lehce napravit.Stačí předělat váš stroj na eurokonektor. O úpravách levných céoček bylo na tomto foru napsáno několik článků. Tak je prostudujte a schutí do toho. / Pokud budete muset instalovat i elektroventil tak raději použijte 24 V střídavých než 220 V , jak bylo navrhováno v nějakém článku /. Finančně vás to přijde asi na 3000 kč - včetně nového hořáku .

Offline

 

#3 15-02-2009 07:56:41

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

dominik, vidíte mali ste kúpit ten GUDE smile


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 16-02-2009 18:21:12

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Ventil na 24V je hezká věc, ale v těch levných svářečkách 24V není kde vzít. Muselo by se tam dát extra trafo. Existuje sice možnost to napájet ze svařovacího napětí (před usměrněním), ale zde hrozí riziko, že ventil při poklesu napětí při svařování bude vypínat. Proto je v té úpravě navrhován ventil na 230V. Stojí stejně jako na 24V a není nutné řešit jeho napájení. Prostě se jen připojí paralelně k primáru trafa.

Offline

 

#5 16-02-2009 20:52:56

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

No to potvrzuje to co jsem psal ve vlaknu vedle, ze uspora financi na takovem stroji neni vyhra, je potreba koupi dost zvazit, nechapu jak nekdo tyhle stroje muze vychvalovat az do nebe smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#6 16-02-2009 21:18:22

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Přesně řečeno taky jsem se stal jedním stěch co si koupili levnej šrot a je mi tet lito že jsem si ji vůbec kupoval,právě  jse dívám po nějakých lepších strojích a nejvíc co mě zaujímá  a taky jse totu hodně chválí tak je KUHTREIBER tak se dívám po nějakých a vyhovujemě kit 225 a le trápijou mě tady nějaké neshody co jsem psal zde: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=750

Offline

 

#7 16-02-2009 21:50:34

Matt
Člen
Registrovaný: 16-12-2008
Příspěvky: 32
Web

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Vy mě tady plašíte :-( mám Iskravar MIG 163, zatím tedy spokojenost...
Tu 190 jsem nevzal právě proto, že nemá elektroventil na plyn a neni to čistokrevná 3f svařečka.


Iskravar MIG 163 s doma dělanou řídící jednotkou http://www.youtube.com/watch?v=y-G6laIjJKM

Offline

 

#8 16-02-2009 22:01:53

MartinW
Člen
Registrovaný: 14-11-2007
Příspěvky: 60

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

to je ůplná maličkost poradím ti, rozdělej pistoli a utáhni imbus zapuštěný v šestihrané mosazné matici a je po problému.

Offline

 

#9 16-02-2009 22:24:43

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Admine , těch 24 V u elektroventilu je bez potíží.  Mám od telvinu Dual 152 takto upravený a  funguje naprosto spolehlivě ve všech rozsazích.

Offline

 

#10 17-02-2009 18:46:44

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

A je to napájený ze svařovacího napětí? Fakt ten ventil při svařování "necvaká"?

Offline

 

#11 17-02-2009 21:17:47

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

Je to fakt napájeno ze svařovacího trafa , ze sekundáru před vstupem do usmněrnovače. Telvin Dual 152 má napětí naprázdno 19 až 34 V a čtyři regulační stupně .Dělal jsem to před více než sedmi lety / i s montáží eurokoncovky/ , hlavně kvůli svařování hliníku,dodnes jsem neměl jedinou poruchu.

Offline

 

#12 18-02-2009 15:21:14

rudo
Člen
Registrovaný: 18-02-2009
Příspěvky: 1

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

vlastnim zvaracku power Mat S-mat 160 prestal reagovat potenciometer na richlost drotu[stale ide rovnakov richlos  tov] a pri zvarani ako kebi vinechavala zvara to tak prerusovane pozeral to elektrikar ale na nic neprisiel.Budem         rad ak sa niekto ozve kto prekonal nieco podobne alebo vie riesit ten problen.

Offline

 

#13 18-02-2009 18:25:56

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

s nejvetsi pravdepodobnosti zavada v regulaci


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#14 20-02-2009 15:25:32

Dominik
Člen
Registrovaný: 21-10-2008
Příspěvky: 12

Re: Iskarvar MIG 190: chybička se vloudila...

tak jsem nakonec neunesl představu že budu měsíc bez svářečky a rozdělal plastovou rukojeť hořáku a sní vypadl mikrospínač ( http://internetovy-obchod.msbox.cz/mikr … dp-107070/ ) to byla otázka 5min a už vše funguje jak má.... nebo ne? ... skoro... moje trápení má pokrčování...

Dodaný redukční ventil s přívlastkem MAXI byl dodán s maticí na láhev s argonem (měl menší průmer matice) to vyřešilo 125kč, já jsem ho připojil na upravený hasící přístroj a nastavil jsem průtok na 10l při svařování, takže ručička ukazuje o něco víc při nečinosti svářečky. Plyn jsem vždy po odchodu z garáže zavřel přímo na hasičáku, po příchodu zas povolím ventil na hasičáku, ale ručička na redukčním ventilu ukazuje míň nebo víc, ale ne minule nastavenou hodnotu... pak potočím s regulací průtoku sem tam, ručička se proběhne po budíku, doladím těch 10l a je to ok. to se opakuje každou návštěvu garáže :-(

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče