SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 21-02-2009 00:29:52

capumpor
Člen
Místo: Černý Vůl
Registrovaný: 15-08-2007
Příspěvky: 22

Zlobí mě svářečka

Mám takový možná stupidní dotaz. Potřeboval bych poradit s opravou svářečky.
Mám velice starou svářečku v ochr. atmosféře Lorch SH 170. Asi tak před měsícem jsem zkoušel funkci bodování a přestalo to svařovat. Větrák se točí, ale drát se neposouvá, plynový ventil se neotevře a neprochází proud. Vypadá to jako kdyby byl poškozený vypínač v hořáku, ale proměřoval jsem ho a ten je v pořádku. Občas zapnu svářečku a vše je v normálu, ale stačí párkrát zmačknout tlačítko na hořáku a problém je tu zase. Zkoušel jsem podotahovat všechny svorkovnice, přepínače jsem prostříkal sprejem na kontakty, ale bez výsledku. Elektrické schéma je nejspíš nesehnatelné. Na štítku je nápis West Germany, takže to není žádný mladík, ale pro mé svařování to stačilo.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?

Editoval capumpor (21-02-2009 00:32:18)

Offline

 

#2 21-02-2009 08:51:07

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Zlobí mě svářečka

Tuto konkretni svarecku neznam. Ale predpokladam, ze bude vnitri zapojeni  techto typu svarecek podobne.
Mozna bych se podival na spinaci prvek transformatoru. Pokud je to rele, muze mit opalene kontakty.
Jinak zkuste pro zacatek zmerit, napr. jestli je napeti na spinaci (nesepnutem) na horaku.

Editoval pkod (21-02-2009 08:54:47)

Offline

 

#3 21-02-2009 13:18:55

Soptík
Člen
Registrovaný: 30-10-2008
Příspěvky: 109

Re: Zlobí mě svářečka

Ještě bych zkusil jestli není přelámanej káblík mezi pistolí a svářečkou (myšleno ovládací k tlačítku). To by mohlo takhle zlobit.

Editoval Soptík (21-02-2009 13:19:14)

Offline

 

#4 22-02-2009 22:32:24

capumpor
Člen
Místo: Černý Vůl
Registrovaný: 15-08-2007
Příspěvky: 22

Re: Zlobí mě svářečka

Podařilo se mi svářečku opravit. Problém byl v jednom drátu co vede od jedné svorkovnice na stykač. Přišel jsem na to čistě náhodou když jsem izolovaným šroubovákem odsunul svazek vodiču a přitom jsem měl stisknuté tlačítko na hořáku. Konec drátu, který byl ve svorkovnici je pocínovaný, ale šroubek asi cín sedřel a kablík zoxidoval. Jsem rád, že to byla jen taková hloupost, že nešlo o nic horšího.
Děkuji všem za rady.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče