SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Chtěl bych poprosit o zkušenosti s touto svářečkou popřípadě jestli cena( cca 20 tisíc) odpovídá kvalitě a využitelnosti jako mma, mig, tig svářečka.
Předem díky cako1
Offline
ttt206 napsal(a):
taky mě zajímá
podle té spousty příspěvků na téma Kowax bych soudil, že můžete sáhnout do regálu a nějakou si vybalit
Offline
jees sice mozes mat pravdu ale aj predajca moze chranit znacku ktoru predava. Ak ide o klony ktore vyzeraju
rovnako ale kazeta nieje rovnaka a ide o OCI minimalne ma pravo napisat upozornenie. Ono tam je dost velky rozdiel v cene takze mozno by bolo zaujimave porovnat obe co je na tom pravda. S kazetou 718 som celkom spokojny.
A asi kazdy zazil eru 90tych rokov kde bolo MIKE vs. NIKE/ Adidas vs. Adidos a potom to kazi znacke meno.
ale toto uz smrdi reklamou v1 a v2 a v3
Editoval ihlan (30-04-2017 15:14:21)
Offline
ihlan: chránit značku určitě, tady ale nešlo o ochranu. Já uvažoval o 720 a 830 a nakonec jsem skončil u Lincolnu lens, což bude kazeta z 830, proti KWX73 je z toho vidět úplně skvěle
Offline
Má někdo zkušenosti s touto mašinkou? Z toho co je výše jsem toho moc nepobral.
Kde vyrábí Kowax? na stránkách toho moc nemají.
Díky
Offline
V číně. Je to čistě čínská firma, ale její výrobky jsou trošku výše.
Offline
Kovax je pouze obchodní název. Výrobu nemá žádnou, vozí z Číny. Je to firma Svarmetal ze Skotnic.
Offline
Nechápu. Kowax je svarmetal ve Skotnici u Mošnova a vozí výrobky z číny? Kdysy jsem u nich kupoval COčko.
Offline
Svět chce být klamán.
Offline
No ale na tom není nic k nepochopení, třeba polská TOYA taky nakupuje v Číně, nechá si to podle sebe nabarvit a opatřit nápisy a prodává pod značkami Vorel nebo YATO. Stejně Svarmetal si tam značí zase Kowax. ETA dělá to samý. Atd....
Offline
Mám od KOWAX-u CARIMIG IQ 160-kupoval som ju v obchode so zvaracou technikou,bolo mi povedané,že 80% zvaračiek do EU je dovážaných resp.vyrábaných v číne a je to rozdelené na hobby ,štandard a profi použitie,týka sa to aj známých značiek,alebo prevažná časť EU výrobcov tam dává-používa komponenty z číny.
Čína je taktiež kvalitná,profi alebo aj totálný šmejd ako aj ostatný výrobcovia z EU,všetko záleží na cene,resp.všetko sa točí okolo peňazí,...
Offline
Špatně jsem to napsal, samozřejmě co píšete jsem pochopil. Ale? Ve více obchodech mi řekli, že Kowax je čína. To co tady píšete, tak pod značkou Kowax prodává Svarmetal?
Takže kdybych chtěl koupit nějakou mašinku od Kowaxu, tak ve Svarmetalu by ji měli mít teoreticky nejlevnější. Je to tak? Ale vím že se na to dnes nehraje a spoustu jakože dobrých obchodů nemá ani pořádné internetové stránky.
Jsou třeba i maličké obchody, které mají stránky krásně přehledné. Zrovna Svarmetal patří mezi ty, nebo možná patřil, kde najedete na jejich stránky a nedozvíte se v podstatě nic. Jen odkazy na stránky přímo výrobců(prodejců) mašin aj.
Offline
Nikdy se nedalo u distributora nějaké značky koupit nejlevněji, protože drží doporučené prodejní ceny. Jeho dealeři pak v rámci konkurence mají cenu nižší.
Offline
Aha, tak je to naopak.
Offline
Díky za info, tak nějak jsem to tušil že to je čína, ale co dnes není?
Souhlasím s Magnumem s tím že i v číně se dělají kvalitní věci.
Je třeba se bát, nebo raději koupit CZ výrobu? Když porovnám tohoto Genimiga vs. OMI 206 tak rozdíl v uváděné váze je 18kg vs. 59kg
kde se dá nahnat takový rozdíl? vinutí Cu /Al?
Offline
Rozdíl je v konstrukci. Transformátor musí mít určitou velikost pro přenesení daného výkonu a tato velikost je, mimo jiné, dána frekvencí na které pracuje. A platí, že čím vyšší frekvence, tím může být transformátor menší. (Ale nejde to hnát do nekonečna - přibývají i nějaké nevýhody jako např. ztráty, takže trafo na vyšší frekvence musí být z jiného materiálu oproti trafu na 50 Hz (ferit vs. železo)). OMI je klasický transformátor na 50 Hz, takže pro výkon několika kW už musí mít úctyhodné rozměry a tomu odpovídající hmotnost. GeniMIG je invertor. To znamená, že na vstupu se síťové napětí usměrní a následně z tohoto stejnosměrného napětí elektronika znovu vytvoří napětí střídavé, tentokráte ale s frekvencí o několik řádů vyšší. Následuje transformátor, který díky vyšší frekvenci může být mnohonásobně menší a lehčí. A za trafem samozřejmě usměrňovač. Proto jsou invertory tak lehké. Vinutí Al/Cu u klasického trafa samozřejmě udělá nějaký rozdíl, ale ne tak výrazný - i trafo s Al vinutím má hromadu železa. Další velký rozdíl v konstrukci je regulace napětí. V OMI je přepínač, kterým si přepínáte jednotlivé odbočky vyvedené z transformátoru. V invertoru vše řídí elektronika a regulace je plynulá, ne skokově po odbočkách.
Čína je dnes všechno kromě opravdových značek, které jsou ale asi mimo Váš rozpočet. A je taky otázka, jestli je SOUČASNÁ česká výroba (žluté svářečky z Třebíče) kvalitnější, než ta čínská. Kdybych dnes měl koupit nějaký MIG, určitě by to byla nějaká čína, s kterou jsou zde dobré zkušenosti - např. Jasic nebo Magnum (značka svářeček, ne přezdívka uživatele). Záleží ale, co od toho očekáváte a jaké požadujete funkce a parametry. Invertory - kromě toho, že jsou lehké, malé a snadno přenosné - mívají lepší zatěžovatel, méně vyhazují slabé jističe - obzvláště, pokud mají tzv. PFC a ty lepší mívají i nějaké pokročilejší funkce jako nastavitelná indukčnost, synergie, atd. Elektronika může být více poruchová a pravděpodobně bude potřebovat servis dříve, než klasické trafo, jehož hlavní devizou je robustnost a spolehlivost. Na druhou stranu, tyto čínské svářečky jsou sestavené z běžných součástek a tak pro dobrého servisáka nebývá s opravou problém a oprava ani nebývá nějak extrémně drahá (běžná oprava, ne když svářečka kompletně vyhoří). O invertor je třeba trochu dbát - např. mu nedělá dobře vodivý prach, takže není dobrý nápad brousit tak, že jiskry letí přímo na svářečku. Jednou za čas je dobré svářečku odkrytovat a vyfoukat (případně to svěřit servisu). Pro někoho může být zásadní i to, že běžným invertorům vadí provoz na generátoru a můžou se tak i poškodit.
Editoval Aleš_ (27-02-2018 19:18:02)
Offline
takže ta 206 je klasická odbočka? to jsem si nějak nevšiml, hledal jsem něco v dané cenové ralaci pro porovnání a tak jsem to moc neštudoval.
Opravitelnost klasické odbočky je asi uplně jinde než inventoru po 20 letech.
souběžně čtu ostatní diskuze tady.
o kowaxu nikde nic moc zmínky, ale tento genimig bych sehnal za nějakých 14tis....
Offline
ja jsme ho poridil, protoze ma nastavovani pro "blbecky" a je na 400V a hmotnoste je taky OK. Jelikoz jsem uz s tim trosicku neco popatlal*, tak bych rekl, ze vari dobre.
*MAG vareni s dratem 5cm pred hubici; MMA bazickou zapojenou na zaporny pol
Offline
Stránky: 1