SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR BAZAR SVAR INZERT SVAR INFO |
![]() |
Nejste přihlášen(a)
Když jsem to dobře pochopil, tak proč se to tady řeší přesně naopak?
Online
Zde záleží , jak se na to pozorovatel dívá a jak se zařízení v reálu chová . Pokud při stejném zatížení teplota podobného trafa stoupá rychleji , musí tomu odpovídat vyšší ztráty ve stroji a naopak . Čili k odepnutí tepelné pojistky při stejné počáteční teplotě dojde dříve u prvního trafa , což je v praxi potom nevýhodné a může tím být zvýšena nespolehlivost zařízení . Vrátit se ke zdejším úvahám o účinnosti při ztrátě 40 nebo 60W je pro domácí občasné použití čirý nesmysl .
Offline
Jen pro doplnění. Toto vlákno vzniklo v roce 2007. Od té doby došlo i ke změně normy a zatěžovací zkouška se musí dělat při 40°C okolní teploty. Na štítku musí být uveden zatěžovatel 100%; 60% a zatěžovatel pro maximální výkon zdroje. Pozor, pro hobby svářečky platí jiná pravidla.
Offline
No já mám právě malou hobby mašinku a je to tam normálně prý testované při 40°C. A stejně z vlastní zkušenosti vím, že ty parametry moc nesedí a že v papírech si někteří výrobci (prodejci) vymýšlí.
Online