SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#351 27-01-2019 19:28:40

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

bourač: Sváry nad 200A můžou opravdu provádět opičáci za jeden banán na hodinu. Tam už toho na sváru moc pokazit nejde... wink Stačí je naučit kam ten svár "položit"... smile Víceméně by stačilo namalovat čáry křídou nebo něčím a určitě by to zvládli... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#352 27-01-2019 20:21:43

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

já vím, vařím pouze MMA nedavno jsem byl v jedný firmě a vzal hořák s drátem poprvé v životě do ruky. Majitel říkal "to potrvá pár měsíců než na to přijdeš" Když přišel za 1/4hod zpátky tak jen čuměl na moje sváry a nic neříkal. Drátem s patřičně nastavenou mašinou je svařování jednoduché. Tím ovšem nezpochybňuju umění vas všech MIGmagistů tady.
Jen jsem si chtěl přátelsky rýpnout do Eviťáka smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#353 27-01-2019 21:39:18

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Bourači   ale svařováni opravdu není věda. Jak ovládáš výkresy  a zvládneš sestavy. Naučíš se ovládáni mašinky s kterou děláš je to caik. Také  je to někdy u průvarech  a kořenech materiálu. Tam  by jsi měl asi také ještě problém  big_smile

Offline

 

#354 08-02-2019 10:33:36

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Teď koukám, Picomig má puls pro železo jen u drátu 0,8, drát 1,0 už nedá

Offline

 

#355 08-02-2019 10:55:18

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

si kacir, budes upaleny v ohni pekelnom.... pulznymi plamenami opekany.... netaviacou elektrodou ubodany..... na 4-kolesovom grile grilovany.... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile pekne do biela na 10A istici ...

Editoval rcp (08-02-2019 12:37:55)

Offline

 

#356 08-02-2019 11:34:45

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

big_smile

Offline

 

#357 08-02-2019 11:49:56

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

každej by chtěl tak max 20dg koncovku na kabelu kterej bude 8mm tlustej, dlouhej jen do kapsy a bude to vařit na 2 tužkový baterky nejmín 300A v pulzu celej den .
Když chci vařit tak si na to holt koupim 100-200kg mašinu a když nechci řešit jističe tak za kouli nějakej diesel kolem 50kw aby to utáhlo i ty dva ukrajince z flexou,topení a rychlovarnou konvici ne ? jsou pořád starosti.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#358 08-02-2019 12:17:08

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Je to spíše sranda, tady co se účastnili  debaty jsou stejně rozhodnutí bud to mají doma a nebo je to stejně neovlivní. Samogin  koupil Phonixe a na montáže  transstela. Tady jde vidět, že nějaká zaujatost  na značku není. Je jen dobrý a né špatný to pozor!!! Jen prostě nevyhovuje.

Jo a jen tak pro Evitu  kolega v práci potřeboval nutně udělat papíry na miga, tak už je má a stály šest tisíc. Ve škole nebyl donesl mu je jeden známý. Tak  mám pocit ,že je něco špatně . Jděte doháje  se všemi těmi školama. Když se to to děje. Jsem z toho znechucený. Ještě že nedostal rovnou certifikát.

Offline

 

#359 08-02-2019 12:21:33

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Každá  dobrá svářecí škola by mohla prodávat  takové svářecí odpustky jako církve ve středověku. big_smile Chceš svařovat? Zaplať a je to v pořádku.

Offline

 

#360 08-02-2019 12:46:43

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat: robis chybu, ze sa nad tym rozculujes - ak chces byt "moderny", chod za tym clovekom, ze chces certifikat aj ty - 6000 cista ruka - system je zly, ale je zbytocne sa rozculovat - ako uz tu bolo povedane, ze nejaky nazor nejakych zvaracov nikoho nezaujima, ze EU a zvaracska generatila uz rozhodla - treba vyuzit moznosti, ktore sa otvaraju big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

a tie odpustky uz platis teraz - to mozno nechapes, ale uz teraz platime za vytlacenie jednodneho listu A4 s fotografiou zvaraca celkom slusny "desiatok" .....
zaplat odpustok a mozes zvarat - je jedno ako, ale mozes - "dan" si uz zaplatil big_smile
a za dva roky ta tu uvitame znovu, hlavne si dones peniaze a my ti vytlacime ten isty list A4 s tou istou fotografiou, akurat so zmenenym datum ....

Editoval rcp (08-02-2019 12:47:08)

Offline

 

#361 08-02-2019 12:49:55

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

rcp napsal(a):

si kacir, budes upaleny v ohni pekelnom.... pulznymi plamenami opekany.... netaviacou elektrodou ubodany..... na 4-kolesovom grile grilovany.... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile pekne do biela na 10A istici ...

Na 10A to bude trvat pěkně dlouho, to bude opravdu peklo. Teď tu vařím malý rám z jeklů a vařím to - Gamastarem. Takže peklo bude dvojité, možná kolonoskopie hořákem z toho Picomigu co máme v regále a zahálí

Offline

 

#362 08-02-2019 12:59:34

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

No povídej  to mě zajíma Proč takový stroj jako je Picomig zahálí?

Offline

 

#363 08-02-2019 15:17:45

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat napsal(a):

No povídej  to mě zajíma Proč takový stroj jako je Picomig zahálí?

Picomig má nasazené kladky na hliník a uvnitř drát a než to předělávat, udělám to tím Gamastarem, protože železo s CO zavaří stejně jako ten Picomig. A navíc, ty kladky v něm se nemění úplně jednoduše

Offline

 

#364 08-02-2019 23:06:37

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Asi jich tam nastrkali zbytečně hodně big_smile

Offline

 

#365 09-02-2019 00:37:25

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

RCP víš co mám pocit? že ten Transstel má tolik možností nadstavení,že to stejně nevyužíváme na 100% Zítra to asi zase vytáhnu a trochu se tomu juknu na zoubek. Jen škoda ,že když se koukáš na yotube tak je to tam ve všech možných jazycích jen Češi zase zaspali. Bylo by super si o tom něco pustit a vidět jak to nadstavuje někdo  kdo tomu  pořádně rozumí. Jen tak pročítat manuál to není ono .Ale koukat někomu pod ruce a vidět jak to vše reaguje by bylo bomba.

Offline

 

#366 09-02-2019 06:54:21

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

a co tam chces nastavovat - v zaklade si vyberies material, priemer drotu, plyn - nastavis hrubku materialu/zvaraci prud a mozno este tlmivku

to mas vsetko pristupne hned na panely - na par stlaceni tlacidiel

to ze to ma niekde v menu rozne nastavenie pre tiga (predfuk, dofuk, nabeh, dobeh, puls, .....), nastavenie pre miga (bodove zvaranie, ....), nastavenie pre elektrodu (hotstart, dynamiku, charakteristiku pre celulozove elektrody, ....) a rozne dalsie (nastavenie sietoveho istenia, jazyk, meranie vneseneho tepla, meranie odporu a indukcnosti zvaracieho obvodu, meranie prudu motorceka podavaca,....) predpokladam ze vobec nepouzijes big_smilebig_smile
to je skor pre servisaka na diagnostiku v pripade nejakeho problemu

na tiga mas inu masinu (o niekolko urovni vyssiu) a predpokladam, ze nastavovat masinku v portugalcine alebo zvarat na 10A istici sa nechystas

inak, ako dlho ti trva vymena kladiek? - niekedy je menej viac big_smilebig_smile

Editoval rcp (09-02-2019 06:58:23)

Offline

 

#367 09-02-2019 08:56:49

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Kladky jsou tak za pul minutky za předpokladu ,že se vybodnu na bovden. To jsme u toho problému ,že jak se znám za nedlouho budu používat jen ten červený. Jinak bych chtěl tomu trochu porozumět, vím že tam ty věci jsou jsem Ti to psal ,že se to někdy použije možná někdy i na TIG nebo na MMA. Ale jak jsem koupil to MW také byl problém a teď mám pocit ,že jsme kamarádi . Dokonce jsme si to tady v N Jičině koupili tehdy tři a teď někdy dojdou ti dva na rady  big_smile  Já někdy tápu jak je ta charakteristika trojůhelník a obdelník  dodnes nevím pořádně  co to dělá. Také vím co potřebuji ke svařováni ale štve mě ,že je to pořád chytřejší než jsem já.

Offline

 

#368 09-02-2019 11:57:40

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Mne trosku chyba ten skrateny navod - ten list A4, so skratkami menu, ktory davali k starsim masinam.
Uz som sa nan pytal - udajne k transsteelu nie je - iba  prirucka - ale to sa mi nechce stale v tom listovat  smile to je u mna posledna moznost, ked uz vsetko zlyha..

Prirucky a zahranicne fora nemam rad.... big_smilebig_smile

Editoval rcp (09-02-2019 11:59:20)

Offline

 

#369 09-02-2019 13:26:10

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

No já Těm zkratkám nerozumím vůbec  právě o tom píši. Škoda že někdo něco nenatočí v Češtině. Já jsem ještě listoval v MW jestli to není podobné . Jedna věc je číst o tom a druhá věc je to pochopit. Tam o tom mluví Polák a je to trochu srozumitelnější.

https://www.youtube.com/watch?v=ZbsMOiDNF0w

Offline

 

#370 09-02-2019 15:20:15

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat napsal(a):

Každá  dobrá svářecí škola by mohla prodávat  takové svářecí odpustky jako církve ve středověku. big_smile Chceš svařovat? Zaplať a je to v pořádku.

Nelze to urcite pausalizovat, ale to co jsem videl ve dvou poslednich svarovacich skolach, to bylo k placi.
Jedna vec je ta neskutecna masirka, kdyz vsechny krabice ve skole jsou od jedne znacky a je vydavana za tu naprosto nejlepsi na svete.
Druha vec uroven ucitelu, teoretik, kokot, debil, teoretik, levy ruce.Kdo neumi, ten uci.  Za mne tedy zadny slagr. Jiste to bude misty i lepsi a nekde i profi uroven, ale to co jsem videl tady na severu to byla tedy sbirka. Ze skoly prislo nekolik typku s hotovym svarecakem, zadny nebyl k pouziti v realnem provozu a poslat ho na montaz? To snad jedine pokud bych chtel zkrachovat.
Ono by obcas neskodilo jim temi svarovacimi skolami prohnat nejaky audit a probrat ty teoretiky co si tam slintaj pentle.

Editoval 6six6 (09-02-2019 15:25:08)

Offline

 

#371 09-02-2019 15:32:01

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

jees napsal(a):

pat napsal(a):

No povídej  to mě zajíma Proč takový stroj jako je Picomig zahálí?

Picomig má nasazené kladky na hliník a uvnitř drát a než to předělávat, udělám to tím Gamastarem, protože železo s CO zavaří stejně jako ten Picomig. A navíc, ty kladky v něm se nemění úplně jednoduše

????? Sranda?
Kladky drat a horak v PICOMIGU mam vymenene za 5 minut kompletne. Vcetne profuku plynu pri zmene plynu.

Offline

 

#372 09-02-2019 15:44:26

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

url=http://www.svarforum.cz/forum/zobrobr.php?image=./uploads/7735_img_20190206_115813.jpg]
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7735_img_20190206_115813.jpg[/url]

Omlouvam se, stojan jeste neni dodelany, cekam na Tetrixe a chlazeni, ale kdyz je pristup tak jsou vymeny brnkacka.
Ted dodelavam externi bubny na draty, budu mit celkem 3 externi a drat zavedeny az do svarecky, takze pri vymene jen vymenim kladky a nahodim drat do kladek, nebudu muset ani vyndavat a nandavat civky, vsechny budou neustale pripravene, stajne tak kompletni plynova vybava.
Pak neztracim cas a tim i prachy.

Offline

 

#373 09-02-2019 16:19:17

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

To máš jako pistolník z Texasu. Pistole hezky připravené. A vozík super čím výše  tím je větší pád. No já jsem vyškolený a raději se ohnu. Ale s tou extérní cívkou  co drát jen mašinou  prochází to už tady psala Evita to je dobrá vychytávka  Také se do toho pustím. mám starý externí podavač  tak se na to bude hodit. Jinak postačí krabice. No já mám třeba MW uložené v suchu a čistotě  no a když je třeba vytáhnu a vařím nebo hodím do auta a jedu. To čeká i transstela Jen Migatronic už bude jenom na dílně. Těžká mrcha ale vaří pořád dobře.

Offline

 

#374 09-02-2019 16:40:13

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Tohle nespadne, hmotnost s lahvema je řádná a velka zakladna.
Svarecky mam vysoko, abych se neohybal ke stelovani a taky nenasavaji ten prizemni sajrajt. Delam ted dlouhodobe ty zasr... pozinky, takze prska hroznej sajrajt a nechci ty nove masiny hned oprskat. Dve svarecky tam jsou protoze v jedne operaci svarim i pajim, takze si jen prehodim zemaky a vemu jiny horak a neztracim cas.
Stejne tak lowendove horaky, protoze ten pozink je spolehlive znici za par tydnu.
Jedna takova sestava s externimi boxy uz mi funguje na druhe dilne a je to fakt super. Draty jsou vsechny ukoncene uz ve svarecce a mam tam takove klipsy aby se neodvinul zpet. Box mam velky a jsou tam celkem tri civky je pro mne vyhoda, ze to nemusim skladovat, vyndavat a box je prachotesny, takze se na draty neprasi.
Tri externi a jeden ve svarecce, takze mam v kazdem okamziku defacto pripraveny 4 varianty. Jen holt horaky musim prehazovat.
Pak sem dam foto az to bude hotove, pocitam i s prepinanim plynoveho hospodarstvi, abych nemusel prehazovat hodiny, ted si jeste lamu hlavu, jestli nepostavim velke chlazeni pro mig i tig spolecne, dve cerpadla, ale ve spolecne skrini.

Editoval 6six6 (09-02-2019 16:46:12)

Offline

 

#375 09-02-2019 17:20:37

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

6six6 napsal(a):

pat napsal(a):

Každá  dobrá svářecí škola by mohla prodávat  takové svářecí odpustky jako církve ve středověku. big_smile Chceš svařovat? Zaplať a je to v pořádku.

Nelze to urcite pausalizovat, ale to co jsem videl ve dvou poslednich svarovacich skolach, to bylo k placi.
Jedna vec je ta neskutecna masirka, kdyz vsechny krabice ve skole jsou od jedne znacky a je vydavana za tu naprosto nejlepsi na svete.
Druha vec uroven ucitelu, teoretik, kokot, debil, teoretik, levy ruce.Kdo neumi, ten uci.  Za mne tedy zadny slagr. Jiste to bude misty i lepsi a nekde i profi uroven, ale to co jsem videl tady na severu to byla tedy sbirka. Ze skoly prislo nekolik typku s hotovym svarecakem, zadny nebyl k pouziti v realnem provozu a poslat ho na montaz? To snad jedine pokud bych chtel zkrachovat.
Ono by obcas neskodilo jim temi svarovacimi skolami prohnat nejaky audit a probrat ty teoretiky co si tam slintaj pentle.

6six6 :

No vždy jde v 1 řadě jen o peníze, že ?

Mistr odborného výcviku na učňovské škole je něco podobného, protože ve fabrice by ho vymetli . . . .  smile ))


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče