SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 02-12-2018 10:46:23

Leehaney
Člen

Oprava nerezu v myčce.

Zdravím Vás pánové. Měl bych na Vás zkušené svářeče dotaz. Kamarádovi se uvnitř myčky Bosch udělal šrám na ploše nerezu který rezavý. Záhadou je že se tam nedotýká žádná jiná část,takže o nějakém styku jiného materiálu a pod. nemůže být řeč. Ta myčka byla dost drahá,ale už je bohužel cca rok po záruce. To že dneska všechno vydrží max tu záruku,na to už si pomalu zvykáme,ale aby začal rezavět nerez,který navíc v tom místě není mechanicky namáhán je teda smutné.
Takže můj dotaz. Je to nějak opravitelné aniž by to pak bylo nezávadné pro mytí nádobí a všichni víme co za sajrajt jsou mycí prostředky do myčky ,co jsou schopny rozežírat i porcelán i sklo. No prostě aby případná oprava byla zdravotně nezávadná. Jestli to nějak chemicky narušit tu rez a pak nějakou speciální pájkou zaletovat. Zda vůbec něco takového existuje? Nejsem odborník a vůbec nemám páru jakým způsobem se vaří nerez ani v teoretické rovině. Samozřejmě že bych tu opravu nedělal já,ale zajímalo by mě zda z Vás nemá někdo zkušenost s podobnou opravou. Jako myčka pojede i dále s touhle vadou,ale proč to neopravit kdyby to nějakým rozumným způsobem šlo.
Můj dotaz je možná blbost,protože jsem opravdu jen teoretik,ale za optání nic . smile Díky za jakékoliv nápady.

#2 02-12-2018 11:31:16

davor
Člen
Místo: MSK

Re: Oprava nerezu v myčce.

Leehaney napsal(a):

Kamarádovi se uvnitř myčky Bosch udělal šrám na ploše nerezu který rezavý...

Myslím, že si ten šrám udělal sám odřením nerezu nějakým železným předmětem. Drobné šupinky železa teď rezaví na tom nerez plechu.
Jemně vybrousit přímou bruskou a vyleštit. Prostě odstranit ten korodující materiál ze škrábance.

Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

#3 02-12-2018 13:01:31

Welda
Člen

Tak nejdříve dobře nasvítit, několikrát zblízka z různých úhlů nafotit, co nejvíce v počítači zvětšit a prohlédnout si co to vlastně rezaví. Ono totiž železných a aktuálně rezavějících předmětů se do myčky dává velmi málo, teda jestli vůbec nějaké.
Možná by to periodicky pořešilo i pár kapek zinkového spreje. To neber vážně, já bych se na to. Moje pračka Bosch rezne jak panter u Stalingradu. Je tak shnilá, že ji zevnitř drží zinkový sprej a zvenku nějaká alky..

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#4 02-12-2018 13:06:08

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

My máme myčku Bosch minimálně 15 roků. Nic  v ní nerezne. Že by nějaká "racionalizace"?

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#5 02-12-2018 13:24:41

Welda
Člen

Jo. Asi už před +-6 léty. Ale ne, za to výrobce určitě nemůže. To blb spotřebitel do toho lije vodu. Pokud vydrží ještě 4 roky, tak vem ji tschert.

Nechtěným efektem vývoje techniky je zviditelnění diletantů.

#6 02-12-2018 17:20:23

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

Mělo by to jít pomocí obyčejné Mořící pasty (gelu) na ošetřování nerezi po sváření elektrodou. Prodávaj to v každém lepším obchodě se svářečskými potřebami, není to nic levného = nějaké stokoruny a někteří prodejci vyžadují registraci (jde o nebezpečnou látku - směs kyseliny dusičné, fosforečné a další svinstva).
Na opravu myčky - jestli dobře chápu zadání - toho stačí jen minimum, zkusil bych to vyžebrat u nějakého svařeče který vaří nerez.
Poškozené místo pomocí štětce (hadříkem) natřít pastou. Nechat cca 30 - 60sec, ne déle!  a opláchnout vodou. Pustit myčku s nějakým krátkým programem (bez nádobí) raději dvakrát po sobě.

Mělo by být opraveno.

Používat gumové rukavice, brýle a větrat.
Já používám přípravek Antox.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#7 02-12-2018 18:31:22

Leehaney
Člen

Díky za rady,poreferuji je dál a třeba se mu něco bude hodit.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla