SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 10-04-2009 22:51:18

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Přestavba TIGu DC na TIG AC/DC

Pěkný popis konverze stařičkého TIG DC na TIG AC/DC square wave: http://www.chudov.com/projects/Homemade … C-Inverter

Stránky jsou v angličtině a obsahují i schémata.

Offline

 

#2 25-01-2010 15:21:24

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Přestavba TIGu DC na TIG AC/DC

Dnes jsem vylovil ze sítě další zajímavý návod na TIGa, respektive na jeho zapalovací HF jednotku a obvody řízení: http://www.thompdale.com/tig_controller/tig.htm

Offline

 

#3 30-01-2011 18:49:08

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: Přestavba TIGu DC na TIG AC/DC

Tak po čase jsem procházel kdo a jak pokročil ve stavbách AC/DC TIGu a zaujal mě odkaz na jednoduchou stavbu viz. první příspěvek admina.
Osobně se přiznám nemám zkušenosti s programováním Atmel procesorů a podobných věci (jelikož se zabývám převážně silnoproudým el.), takže zmíněnou konstrukci střídače bych řešil logickými obvody případně co nejjednodušší konstrukcí... No ale k otázce měl by někdo schéma či radu čím bych Medium Power Double IGBT Driver (SKHI 23/12) nahradil? Standartní cena je okolo 4tis, když započítám cenu 2ks jsem na 8tis a stavba je prakticky nerentabilní oproti možnosti zakoupení china TIG Ac/Dc.


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče