SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 09-10-2019 19:17:52

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Zdenku11, jaký tak může být pocit z obchodníka který lže. Aspoň ve věcech co na první pohled vidím.
Na jednom z obrázku je proud 230A a 34,4V. Pokud je to pravda, tak ze zásuvky na 230V si to musí tahat 34,4A. Spíš víc, ještě jsou nějaké ztráty. Pokud by ztráty byly 20%, tak napájení 40A dává smysl (přesněji 43A), jenže žádná zásuvka to dlouhodobě nedá. Ale spíš je to blud na úrovni, na displeji lze nastavit uvedený čísla a ty náš zákazniku se domnívej jak výkonný stroj si kupuješ.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5816_fantazie.jpg

V technických parametrech je uvedeno 40,6A, 230V. To nejsou špičky, ale efektivní hodnoty. Mimochodem, zde už se o výstupním napětí 34,4 V nebo vyšším nic nepíše. Mimochodem, těch 84V naprázdno může být docela nebezpečných.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5816_tech-fantazie.jpg

Prodejce se může chovat seriozně, údaje zjistit, nebo je neuvádět, nebo výrobek nebrat do prodeje, ..... A pokud mu to nestojí u zboží které prodává za skoro 22 tisíc, tak je něco hodně špatně.

Editoval Charon (09-10-2019 19:26:03)

Offline

 

#27 09-10-2019 20:01:11

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Prodejce dává parametry udané výrobcem. Tady s tím nemá prodejce nic společného. Prostě předá informace dál. Pokud by to byl špatný prodejce, tak upraví hodnoty aby to bylo pěkné na oko a splňovalo použití 16A zásuvky. Taky je ovšem prodejce seriózní a předává informační hodnoty přímo od výrobce...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#28 09-10-2019 20:05:47

780622
Člen
Místo: dechtice sr
Registrovaný: 05-10-2008
Příspěvky: 367

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

charon 84v naprazdno je ok, na zapalenie obluku... myslim ze norma hovori o 113v max. naprazdno pri dc.  citujem, pre prostredie bez zvyseneho nebezpecenstva urazu elektrickym prudom je max.hodnota pre dc zdroj 113v, ac zdroj 68v....

Editoval 780622 (09-10-2019 20:20:50)


EWT (Ingsteel)
9002X + RallyMig161i + Ideal Praktik MMA220

Offline

 

#29 09-10-2019 20:17:34

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Ako by sa asi zachoval predajca, ak by som mu ten bazmek vratil, s odovodnenim, ze nesplna deklarovane parametre? To by sa mu asi moc nepacilo......

Offline

 

#30 09-10-2019 21:16:32

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Jo, podle těch údajů deklarovaný odběr bude těch 40A efektivních, jak píše Charon v #26. V dodávce je z výroby osazena vidlice 32A, to tomu odpovídá. Asi to není dělaný do domácnosti, spíš do dílen.

Offline

 

#31 10-10-2019 08:27:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Zdenku, nevěřil jsem , tak jsem to také přepočítal. Těch 40A je opravdu efektivních. Ono udávat špičkový proud stejně nemá smysl. Ale kdo potřebuje svářet MMA 230A.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#32 10-10-2019 11:48:27

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Lukas44: schválně jsem koupil  k vůli Vám klešťák a změřím odběry smile Trio vlastním stejně tak Ideal, a považuji oba stroje za sakra dobré mašiny. Jinak Trio má u tigu spínaní plynu i samotného proudu tlačítkem.na hořaku...jen Hf tomu chybí a má i puls a dual puls  je malej masakr....

Charone asi s tebou nemůžu souhlasit, i kdybys měl pravdu....srovnavat to se žvancem není asi úplně oukej. A popravdě jak píše Rellik nevěřím, že fakt její max je až 40A. Schválně změřím ma videu.

Editoval Discovera (10-10-2019 11:50:37)

Offline

 

#33 10-10-2019 13:22:46

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera, podle parametrů s dá říct že je do už skutečně multifunkce, která má i kvalitní MMA a TIG. Přitom, jaké komplikace způsobuje osazení HF se ani nedivím, že ho do těchto strojů nedávají. Důležité je, aby se dala zapnout. Ona si pak sama řekne do jakách proudů bude využitelná.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#34 10-10-2019 17:26:24

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Famater: Zapnout se dá i na 10A jističi světelného okruhu v dílně....jen se nedá zapnout u mě doma v paneláku...máme staré tmavohnědé papundeklové jističe a ty padají jak švestky. Mají jářku asi 42let už a nenahodil jsem na tom ani toho alfáckýho Pegase, kterýho už naštestí nemám....to byla hrozná potvora na baterky.

No popravdě jak moc by to HFko mašinu zkomplikovalo nebo je multifunkce na tento modul náchylnější než plnohodnotné AC/DC mašiny nevím a aji by mě to zajímalo (teda viděl jsem jen jednu mašinu a to od WF co má pán Vaňátko v e-shopě).  Jediný problém je její křivka synergie....ta fakt nefunguje (na CO2 vůbec ostatní plyny a průměry drátu se zdá být OK). Jinak má to neskutečnou sílu a taková blbost jako je SPOT na to jsem si už taky zvykl....silně návykové smile když má člověk půl dne jen bodovačku na zakázkách. Sice můžeš zmáčknout a pustit...ale pevně nastavený interval se kupodivu chová jinak, než klasická technika "zmáčkni a pusť" jako by při tom SPOTu stoupla na mžik frekvence....

Offline

 

#35 10-10-2019 19:17:01

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera: to je v pořádku, nemusíme to vidět všichni stejně.

Pokud by se ti podařilo změřit jak proud ze sítě a zároveň  kolik to dává na výstupu, šlo by spočítat, jaké jsou ztráty. Chtělo by to zkontrolovat správnost údajů na displeji nezávislý měřením.

Offline

 

#36 11-10-2019 17:02:44

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Ccharon: pokusím se provést všechno měření...ja bych blbec změřil jen vstupní přívod do mašiny.... díky za upozornění

Offline

 

#37 12-10-2019 10:54:44

JelMir
Člen
Registrovaný: 03-07-2016
Příspěvky: 61

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera: co bylo špatně na tom Pegasu? Nebo jak to mám chápat na "baterky"

Offline

 

#38 12-10-2019 11:28:16

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

K HF. HF způsobuje zarušení celého prostoru svářečky ( a nejen ). Aby byla zaručena bezchybná funkce řídících obvodů je nutné provést zodolnění, různé blokování a stínění, rozmístění modulů, kabelů a p. Jistě, že by to šlo, U speciálních TIG strojů je to nutné vyřešit. U multifunkcí se předpokládá asi hlavní využití na MIG/MAG, TIG je asi považována za funkci doplńkovou. Ale takhle vyřešené LA zase tak velká komplikace při praktickém využití není.
Takhle si to vysvětluji.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#39 12-10-2019 13:10:59

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

To bude musiet byt sakra dobry klestak aby zmeral. Ten bordel co bude invertor odoberat.

Offline

 

#40 12-10-2019 13:19:34

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Měřák musí mít TRMS, jinak je to měření na nic, ten odběr zdaleka není sinusový.

Offline

 

#41 14-10-2019 20:26:21

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

JelMir: Pegas 200Mig MAN od AlfaInu?...já ti řeknu co je na něm špatně.....už od začátku po vybalení bedna dobytá špatným balením od výrobce - volně plandající vidlice a neschopnost výrobce přívodní šňůru zafixovat o madlo způsobilo
           dobití skříně (jasně kurýr se postaral o počáteční problém), což uznal i výrobce (vyměnil). Sice Rellik to nepovažoval za mínus, ale já ano a to je dvoukladka bez hnané vrchní kladky = nerez trubička od Bohlera byla pro tuto dvoukladku vopruz a sebemenší ohyb na hořáku drát zastavovalo a přítlak to neřešil (to je sakra takovej problém tam to ozubené kolo dát?...už tak cena byla vsoká).
Poslední voprus bylo samotné chování stroje...jako abych nebyl schopen na rotačním polohovadle udělat nekonečný svár D200, tak to už mě vytáčelo do růžova! Chvilku byl oblouk stabilní a zničeho nic začal kopat drát jakoby při špatném nastavení a to trvalo třebas 5-10s a svár byl celý NA**VNO a 160ks jsem měl ještě svařovat! Na normální svařovaní to bylo parádní ale na dlouhé sváry to byl verk! Jen co jsem šáhl po IDEALu čístá čína ANI jeden disk nebyl problém a všechny sváry na 1* !! ...a ať mi někdo normální pak vysvětlí, že stroj za jářku 8500Kč už vyvařil 169ks D200 cívek drátu a funguje na jedničku doteď?....
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_d200_oboustran.png

jen na směsku jsem by schopen vyladit oblouk do ideálu ale na rotačce byl stejně permanentní problém...prostě pryč s ním.

Atlan, Zdenek11: UT-204 kalibrovaný.....kašlu na to...něco naměří a bude to i tak relevantnější než jen čumění na štítek svářečky smile

Měřit budu koncem týdne...omlouvám se netrpělivcům, ale drobátko nestíhám.

Editoval Discovera (14-10-2019 20:33:34)

Offline

 

#42 14-10-2019 21:23:39

JelMir
Člen
Registrovaný: 03-07-2016
Příspěvky: 61

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera: děkuji za objasnění. Co je to za stroj? Za těch 8500? Vaříš s Ar/Co? Právě, že taky hledám na doma nějaký kompromis. Proto sledují a zjišťuji. Děkuji.

Offline

 

#43 14-10-2019 22:05:15

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

JelMir: IDEAL TecnoMig 212 LCD (necelých 13000Kč)...lcd stejný jako u TRI0230 dualPulse. Umí  CO2 SYN, MAN i směs, SpoolGun + microSD adapter pod LCD na možnost edit firmware či aktualizace. soft je v polštině ale díky obrázkům a jasným číselným údajům je to jednoduché a intuitivní. Stroj svařuje excelentně i v SYN pod CO2. Je to totožný stroj jako TecnoMig 200GD (pouze SYN CO2 s možností ruční korekce +- 10% 8500Kč) jen řízení je modernější s ovládáním. Na B16 na plný knedlík OK.
Zítra nafotím MENU TecnoMigu 212 + krátké video

Editoval Discovera (14-10-2019 22:09:16)

Offline

 

#44 23-10-2019 10:08:10

leko
Člen
Registrovaný: 09-01-2019
Příspěvky: 78

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera napsal(a):

JelMir: IDEAL TecnoMig 212 LCD (necelých 13000Kč)...lcd stejný jako u TRI0230 dualPulse. Umí  CO2 SYN, MAN i směs, SpoolGun + microSD adapter pod LCD na možnost edit firmware či aktualizace. soft je v polštině ale díky obrázkům a jasným číselným údajům je to jednoduché a intuitivní. Stroj svařuje excelentně i v SYN pod CO2. Je to totožný stroj jako TecnoMig 200GD (pouze SYN CO2 s možností ruční korekce +- 10% 8500Kč) jen řízení je modernější s ovládáním. Na B16 na plný knedlík OK.
Zítra nafotím MENU TecnoMigu 212 + krátké video

Daval si uz to video a fotky ? Neviem to tu najst.

Offline

 

#45 03-11-2019 19:24:57

benobenik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 7

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Já Trio mám a žádný problémy nepozoruju. Na 16A ho tedy ani nezapnu, ale mám 400V rozvod na 25A a vyvedenou fázi na 20A jistič a je to v pohodě.....

Offline

 

#46 05-12-2019 11:42:56

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Nejake nove skusenosti s touto zvarackou? Par mesiacov mam nieco podobne, kramer bipulse, kupene tiez od fachowca... Zvaracka je to fakt super len teda to jej nastavovanie... Navod ziadny, skratky funcii su take orientacne, parametre su nelogicky raz v percentach, raz v jednotkach... Rozmyslam preto kupit toto trio, vyzera totiz viac prepracovanejsie. Neviem sa ale dostat k navodu a na internete vela skusenosti este nieje. Mohol by niekto popisat nastavenia?

Offline

 

#47 05-12-2019 21:43:41

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Trio má už údajně problém s totálně rozstřelenou synergií (ono to teda nefungovalo ani na manuál o bodování ani nemluvě) vyřešenou a zítra si pro mašinu snad zajedu...borci od Fachowce jsou na tom tak špatně, že stroj co je na světě už nějaký měsíc jsem musel půjčit aby na něm vyřešili to co se nemělo vůbec na takovém stroji stát (zřejmě nemají stroje "své" výroby normálně skladem?!). Porucha je logická ale co není logické je vypustit stroj  do prodeje, aniž by vůbec otestovali základní fungování stroje. Doufám tedy, že konečně bude mašinka šlapat. Pro mě je to každopádně první a poslední koupě jakékoliv mašiny od Fachowce (není to tím, že bych nevěřil třebas těm TIGovkám to vůbec ne...ale nepřekousnu styl, jakým řeší problémy). Tohle se stát prostě nemůže. Tohle není porucha ale prasárna nejvyššího kalibru.

Každopádně je to podle mě nejlépe vybavená a zpracovaná mašina v multifunkci co jsem měl kdy v ruce (a oni tak nadupaně promyšlenou mašinu potopí ). Ale přístup výrobce katastrofální.

Editoval Discovera (05-12-2019 22:09:59)

Offline

 

#48 05-12-2019 22:04:48

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Tak to si ma moc nepotesil smile Na tom mojom KRAMERovy je praveze synergia dost dobre spravena, absolutne sa mi neoplatilo davat nejake korekcie. Ma to v zasade vsetky funkcie ako toto trio - horsie je na tom iba podavac (4 vs 2 kladka) a nastavovanie. Dufal som ze tymto TRIOm si polepsim ale vyzera ze ani nie... Ty si reklamoval prave tu synergiu? Reklamoval si priamo v PL alebo cez toho ceskeho dovozcu? Ja som priamo z fachowiec kupoval 3 zvaracky, vsetky boli uplne v pohode, dokonca pri prvej ked bol problem tak ho promtne vyriesili (len prasknute plasty). Mam k nim celkom velku doveru a odporucam ich aj dalej, tvoja skusenost ma prekvapila.

Link na Youtube kanal kde sa da vidiet pokope KRAMER aj TRIO popripade ine zvaracky (rusky)

https://www.youtube.com/channel/UCOzLi3 … vrg/videos
https://www.youtube.com/channel/UC3rYXT … 7S7m1oZMHw

Offline

 

#49 05-12-2019 22:22:30

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

michal84: Já to nereklamoval! Já jsem s tím nemohl v podstatě vůbec normálně svařovat! Ani bodovat!  Ten stroj není pokažený!!! Oni jednoduše firmwarem totálně podělali co mohli! Při zapalování oblouku to mělo takovej brutální náběh, že se velice často upaloval hned drát v průvlaku (klidně hned po druhým zapálení s novou špičkou!) Bodování plechařiny u pro mě 300ks zakázky byl porod se zničenými 12ks zesílených průvlaků. Dále jakákoliv změna náklonu či přiblížení-odoálení hořáku byť relaitivně nepatrně mělo za následek okamžité zvláštní rozhození oblouku, kdy slyšels jakoby přidání špičkového proudu k udržení oblouku ( něco jako na začátku hot start)....poznal si to jasným zvukem něco ve stylu písknutí a šlo to i vidět na oblouku - vyšší intenzita. Prostě radost z parádní mašiny vystřídalo proklínání výrobce a mít ho po ruce asi bych mu takovou vrazil, že bych to ani do sebe neřekl.  Kravilo to i ve směsným plynu a jediná synergie šlapala do maximální hodnoty 100A u CO2 a to na krátkých svárech. U dlouhých třeba na rotačním polohovadle, kdy paradoxně bys měl mít perfektní svár to šlapalo cik cak po třebas 10cm, pak to nepochopitelně prsklo a doslova fluslo bylo po sváru a mohl jsem opravovat....no to by jednoho jeblo!

Prostě stroj jako takový po fyzické stránce je OK, ale software, který vše řídí od zapálení až po ukončení byl totálně k ničemu a tím udělali ze svářečky sakra drahé těžítko!

Kupoval jsem tu v CZ od Naraditechnik a jen lituji právě majitele obchodu, že musí řešit takové "boty" výrobce...prostě se tohle nemělo vůbec stát. Je to to samé, jako by ti prodali nové auto, které jde nastartovat ale nechce se rozjet, protože ŘJ chaoticky řídí vstřiky a chod motoru je nepravidelný a při zátěži začne zdechat.
TIGovky mají dobré o tom žádná, ale u COček jsou jak amatéři (toť je můj osobní pocit). Já po nich chi aby problém vyřešili, protože se mi stroj jinak zamlouvá a to hodně, ale jak říkám je to pro mě první a poslední co jsem od nich kupoval....protože způsob, jakým se chovají je katastrofální....žádné informace o problému na svých stránkách...žádná snaha skontaktovat majitele přes obchodníky, že mají problém se strojem....PROSTĚ NIC...TICHO. To je horší než ten polák elektrospaw!!!

Jinak totální MINUS teté mašiny je extrémně výkonný ventilátor, u kterého garantuji že po půlhodině vezmeš nůž, přeřízneš ty jejich slavné záruční pečetě a okamžitě rozděláš, abys do ní hodil buď PWM regulátor nebo teplotní spínač v pozdře TO220 (viz. odkaz Rellika na aliexpress). To bylo první co jsem udělal a při tom jsem si zabudoval na vstup plynu rovnou micro rychlospojku (nesnáším hadice na pevno). Poslední malej mínus je chybějící těsnění mezi folií a LCD....za 2h provozu na dílně máš pod folií takové prachové čmouhy.

Editoval Discovera (05-12-2019 22:44:04)

Offline

 

#50 05-12-2019 22:47:00

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

je naivne si mysliet, ze Fachowiec je vyrobca big_smilebig_smile

tym sa ho nechcem zastavat - len konstatujem to, co uz vsetci viac-menej vieme.....
myslim, ze svoj podiel na tom celom maju vsetci - ako ten co to z ciny vozi do PL, tak aj ten, co to z PL vozi do CR....
evita pouzila par-krat vyraz DoDo (dodelej doma) pre ine zvaracky  - ako by asi nazvala toto?

taktiez nerozumiem hodnoteniu zvaracky, citujem:
"Každopádně je to podle mě nejlépe vybavená a zpracovaná mašina v multifunkci co jsem měl kdy v ruce (a oni tak nadupaně promyšlenou mašinu potopí ). Ale přístup výrobce katastrofální."
"Já jsem s tím nemohl v podstatě vůbec normálně svařovat! Ani bodovat!  Ten stroj není pokažený!!! Oni jednoduše firmwarem totálně podělali co mohli! Při zapalování oblouku to mělo takovej brutální náběh, že se velice často upaloval hned drát v průvlaku (klidně hned po druhým zapálení s novou špičkou!) Bodování plechařiny u pro mě 300ks zakázky byl porod se zničenými 12ks zesílených průvlaků. Dále jakákoliv změna náklonu či přiblížení-odoálení hořáku byť relaitivně nepatrně mělo za následek okamžité zvláštní rozhození oblouku, kdy slyšels jakoby přidání špičkového proudu k udržení oblouku ( něco jako na začátku hot start)....poznal si to jasným zvukem něco ve stylu písknutí a šlo to i vidět na oblouku - vyšší intenzita. Prostě radost z parádní mašiny vystřídalo proklínání výrobce a mít ho po ruce asi bych mu takovou vrazil, že bych to ani do sebe neřekl.  Kravilo to i ve směsným plynu a jediná synergie šlapala do maximální hodnoty 100A u CO2 a to na krátkých svárech. U dlouhých třeba na rotačním polohovadle, kdy paradoxně bys měl mít perfektní svár to šlapalo cik cak po třebas 10cm, pak to nepochopitelně prsklo a doslova fluslo bylo po sváru a mohl jsem opravovat....no to by jednoho jeblo!"

to ako ze "kupil som si perfektne luxusne auto, ktore nedokaze nastartovat motor, ma hranate kolesa a nema volant..............." big_smilebig_smilebig_smile
dakujem pekne...

Editoval rcp (05-12-2019 22:52:46)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče