SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 14-11-2019 00:19:45

Hades20
Člen
Registrovaný: 13-11-2019
Příspěvky: 77

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Presne toto ako píšeš sa mi stalo keď som znížil citlivosť na kukle, pri MMA to je ok ale keď znizim a nepridam pri tigu preblikuje ako tebe hlavne na nižšie prúdy. Takže buď pridaj na kukle na citlivosti ak to ide a ak nie vymeniť kuklu za niečo lepšie ako ta z lidla.


Sherman Tig AC/DC 200 GD
Alie... mala Cervena krabicka ZX7-200 + tlmivka
MiG-MAG vlastnej výroby - 180A
Plazma Cut50 50A dorobeny pilotný oblúk, MIG 250 (160A Bangood)

Offline

 

#27 14-11-2019 08:54:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Problém nebude s vyložením elektrody, ale opravdu citlivostí kukly. Vyložení elektrody 5mm u obyčejné keramiky č.6 nemůže způsobovat takovéhle problémy. Co se týká koutových svárů, tak snesou menší průtok plynu. Elektrodu vyložíš tak, abys viděl co se děje ve svarové lázni a mohl vést hořák. "Čočka" není nutná.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#28 14-11-2019 19:31:03

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

NENE,

jak jsem už napsal minule, kuklou tohle nebylo, protože intenzivní světlo oblouku jsem viděl i přes klasický temný sklo, a bylo to vidět i na stěně.

Problém byl opravdu v tom, že 2,4 elektroda moc vyčnívala - 5 možná i 6 mm.

Zajímavé ale je, že když jsem zkoušel 1,6-ku v 5-ce hubici, taky jsem jí měl zhruba těch 5-6 mm vyloženou ven,
a žádný brikule to nedělalo - jen to tu a tam intenzivněji probliklo. Proč jsem se tak v začátku rozhodl?
No asi podle nějakejch těch videí na youtubku, ale nevm, třeba jejich mašina byla přeplá na AC , AC Puls s Duty nebo kdoví na co a pak to dovolovalo větší vyložení. Fakt nevím jak to v takových případech je a v podstatě už mě to ani teď moc nezajímá.

Důležité pro mě teď je, že to mám na ty 3 mm a v pohodě.
Nic to nedělá a oblouk je v podstatě klidný po celou dobu svařování.

Co se té lídlácké kukly týče, nevím jak se bude chovat až začnu zkoušet puls režim - třeba jeden Hz.
Tam asi budu muset dát roztmívání na max. - což je jedna sekunda.

Jo silnější materiál s vyšším proudem jsem ale zatím neodzkoušel. Budu mít čas až zítra.

M.

Editoval Domorobo (14-11-2019 19:38:54)


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#29 14-11-2019 20:06:29

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

1HZ je v pohodě až nepříjemně bliká zvláště jestli je velký rozdíl mezi I1 a I2. Až od nějakých 50Hz už to moc nevnímáš do pulzu bych se asi zatím nehrabal. možná až ti pujdou materiály pod 1mm ve zlatých barvách bych se do něj začal pouštět. zbytečně to motá hlavu. ono taky težko říct kolik tam máš toho plynu když ten tvůj redukčák ukazuje až od 6L. pak si nejdsem jistej redukcí co jsem tak nějak pochopil je to UNIVERZÁL jen jiná matice. NĚKDO ZNALEJŠÍ nám tuto problematiku do vysvětlí. můj prodejce mi hodně rozmlouval podobný univerzál tak si nejsem jist zda nebude chyba i tam.

Offline

 

#30 14-11-2019 20:17:06

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Já mívám elektrodu vysunutou i kolem 8mm (možná i víc a to ve 4 hubici) a žádné světlo to nedělá. Pak už by to mohlo opravdu být nedostatkem ochranného plynu, kdy se začne tavit wolfram. To opravdu svítí víc...

Puls neřeš. Pro "normální" svařování je celkem k ničemu a je zbytečné se s tím pak zabývat... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#31 14-11-2019 20:19:51

Hades20
Člen
Registrovaný: 13-11-2019
Příspěvky: 77

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Ak to nieje kuklou nemôže sa stavať ako čítam o tom redukcaku, že mierny prievan ti sfukne argon preč, a preblikne obluk pri menej vylozenej elektrode je hubica bližšie k materiálu a ten argon nieje prievanom tak ovplivneni, skús si kúpiť merac prietoku argonu na hubicu bol som aj ja prekvapený keď na lacnom redukcaku dokonca je na nom  prietokomer s gulickou, ukazoval 8l ale na hubici bolo len 5

Tiež mám elektrodu asi 7mm

Editoval Hades20 (14-11-2019 20:26:56)


Sherman Tig AC/DC 200 GD
Alie... mala Cervena krabicka ZX7-200 + tlmivka
MiG-MAG vlastnej výroby - 180A
Plazma Cut50 50A dorobeny pilotný oblúk, MIG 250 (160A Bangood)

Offline

 

#32 14-11-2019 20:47:57

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Hades20 napsal(a):

Ak to nieje kuklou nemôže sa stavať ako čítam o tom redukcaku, že mierny prievan ti sfukne argon preč, a preblikne obluk pri menej vylozenej elektrode je hubica bližšie k materiálu a ten argon nieje prievanom tak ovplivneni, skús si kúpiť merac prietoku argonu na hubicu bol som aj ja prekvapený keď na lacnom redukcaku dokonca je na nom  prietokomer s gulickou, ukazoval 8l ale na hubici bolo len 5

Tiež mám elektrodu asi 7mm

průvan mně ani nanapadl, svářečka na stole mi oblouk sfoukávala tak šla pod stul a následně plánuji vozík. mně osobně se nejlépe dělá s 10 hubicí většinou nemám víc jak 3násobek elektrody vysunutej před. jo s čočkou by asi nebyl problém i víc jak 6násobek nějak jsem neshledal přínos jen váha navíc v ruce

Offline

 

#33 14-11-2019 20:51:17

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

jinak teč tu působiště kladno, z barandova to mám kousek bafnu vlastní kuklu a můžem se nato podívat v čem je zakopaný pes. případně můžu bafnout do ruky nějaký odpad...…. vzorky na zničení hliník ,nerez

Offline

 

#34 14-11-2019 22:03:02

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

ctiteljan napsal(a):

jinak teč tu působiště kladno, z barandova to mám kousek bafnu vlastní kuklu a můžem se nato podívat v čem je zakopaný pes. případně můžu bafnout do ruky nějaký odpad...…. vzorky na zničení hliník ,nerez

Ahoj,

jojo, to by bylo fajn to u mě skouknout a pro mě super naživo odkoukat pár věcí, těch nejdůležitějších pro začátek, aby si člověk neudělal blbý návyky - to vím, to se pak špatně napravuje.

Nějakej matroš tu mám hlavně ocelový plechy (většinou s povrchovou úpravou proti rzi), něco málo i nerezovejch, ale hliník nepůjde - nemám AC invertor.

Jinak denně dojíždím do hokny - kousek od Budějovické na Brumlovku, tudíž domů pak jezdím přes Barrandov, takže bych tě mohl někde vyzvednout a klidně pak zavézt i zpět.

Asi bychom se pak mohli domluvit přes e-mail.


P.S.  taková blbost - průvan od ventilátoru svářečky mě taky štval - tak jsem ji pootočil a dal dál, akorát teď hned nevidím na displej

tak zatím

M.


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#35 15-11-2019 10:04:49

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

K vysunutí elektrody. Já ji vysunuji, jak je potřeba, jak psal Rellik. Pro jistou jsem se podíval do příručky, která byla kdysi na stránkách Millerweld. Tam píší, že "přesah elektrody by neměl být větší než polovina vnitřního průměru hubice, protože pak je zvýšená možnost kontaminace elektrody smočením v tavné lázni a dotykem přídavného drátu". To je logické, vyplývá to čistě z geometrie, když hubici opřu v pravoúhlém koutovém svaru.
Jsem zvědavý, jak to dopadne, pokud se mise Citeljana v garáži uskuteční. Pokud by docházelo k oxi(y)daci elektrody, tak by nebylo možné si toho nevšimnout.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#36 15-11-2019 10:24:25

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Jo a ještě v tom manuálu píší o minimálním průměru hubice. "vnitřní průměr hubice by měl být minimálne trojnásobek průměru elektrody. Tj. při průměru elektrody 3/16 (1,6mm), by měl být minimální průměr hubice 3/16, t.j. č.3 a větší. Pak pro elektrodu 2,4 (3/32) by měl být min. průměr 4,5/16, t.j. hubice č.5.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#37 15-11-2019 10:35:35

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

to Famater:

jo, díky za tipy,

já mám zatím ve výbavě tři hubice - č. 4, č.5 a č.6.

Prodejce mi říkal že na 1,6ku a 2,4ku elektrodu si s tím určitě vystačím.

Zatím jsem použil na 1,6ku elektrodu jen hubici č.5 a na 2,4ku hubici č.6.

M.

Editoval Domorobo (15-11-2019 10:39:03)


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#38 15-11-2019 11:03:12

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Já jsem to psal jako reakci na sdělení, ze kterého vyplývalo, že elda 2,4 je do hubice č.6 moc velká. Větší hubice nikdy neškodí.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#39 15-11-2019 14:16:07

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Famater napsal(a):

Já jsem to psal jako reakci na sdělení, ze kterého vyplývalo, že elda 2,4 je do hubice č.6 moc velká. Větší hubice nikdy neškodí.

OK, máš asi takovou zkušenost.

Já si stejně přikoupim velikosti 7, 8 a možná i tu 10.

Ale u té desítky - to má průměr nějakejch 16 mm - to je asi potom průtok argonu někde okolo 20l/min.  né?

M.

Editoval Domorobo (15-11-2019 14:16:29)


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#40 15-11-2019 15:19:55

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Zbytečně moc nešachuj s hubicema. dej na to č.6 a 6l/min a trenuj. 20l/min je moc. Na Al většinou používám obyčejnou hubici č.7 a průtok cca 6-7l/min. Mohl bys popsat, jak nastavuješ průtok  Ar? U tohohle redukčáku se můžeš snadno dopouštět chyby.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#41 15-11-2019 15:48:53

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Famater napsal(a):

Zbytečně moc nešachuj s hubicema. dej na to č.6 a 6l/min a trenuj. 20l/min je moc. Na Al většinou používám obyčejnou hubici č.7 a průtok cca 6-7l/min. Mohl bys popsat, jak nastavuješ průtok  Ar? U tohohle redukčáku se můžeš snadno dopouštět chyby.

tak teď Ti nerozumim,

před tím si napsal, že:
"Já jsem to psal jako reakci na sdělení, ze kterého vyplývalo, že elda 2,4 je do hubice č.6 moc velká. Větší hubice nikdy neškodí."

a před chvílí zase:
dej na to č.6 a 6l/min

Tak to se trochu vzájemně rozporuje.


nicméně k tomu red. ventilu, dělám to takhle:
- výchozí stav - vše je uzavřeno
- pomalu otvírám ventil na láhvi
- zcela otevřu výstupní ventil (ventilek na hořáku je stále uzavřen)
- pomalu otáčím red. ventilem až na požadovanou hodnotu - třeba 9l/min.
- pak povolím ventilek na hořáku
- to mi spadne na budíku o trochu průtok - třeba v téhle situaci na 7l/min.

takhle mi to bylo vysvětleno, tak je to snad správný postup, nebo ne?

M


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#42 15-11-2019 16:37:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Rozpor v tom není. Reagoval jsem na toto:"přisávání černý uhlík okolo sváru. bohužel se stejně projevuje špinavá elektroda,keramika,materiál,plyn.
proč 2,4 jo a 1,6 ne? máš 6ku keramiku a ješte jí zmenšíš výstup obrovskou elektrodou kterou vysuneš daleko, to pak moc v ochraně nebude" co napsal cuteljan v příspěvku č.14. Já jsem o vztahu průměru elektrody a hubice psal v příspěvku č.36,
Tak k tomu redukčáku: Na výstupu je v dvojniplu kalibrovaná tryska. Proto manometr může ukazovat průtok správně jen tehdy, když bude na trysce tlakový spád na který je kalibrována. Z toho vyplývá správný postup, pokud neměříš průtok rotametrem na výstupu hubice tento: Ventil na výstupu z red. ventilu naplno. Otevřeš ventilek na hořáku naplno a nastavním tlaku na red. ventilu nastavíš průtok podle manometru na red. ventilu. Ten manometr ukazuje vlastně tlak před tou kalibrovanou tryskou a jen je stupnice popsána v l/min. (trochu jinak pro CO2 a Ar). Pokud budeš štelovat s ventilem na red. bude ukazatel průtoku kecat. Přesvědčit se o tom můžeš, že ten regulační ventil budeš přivírat a manometr bude ukazovat skoro stejně. A to i při úplném uzavření, kdy bude průtok nulový


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#43 15-11-2019 16:54:33

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Famater napsal(a):

Rozpor v tom není. Reagoval jsem na toto:"přisávání černý uhlík okolo sváru. bohužel se stejně projevuje špinavá elektroda,keramika,materiál,plyn.
proč 2,4 jo a 1,6 ne? máš 6ku keramiku a ješte jí zmenšíš výstup obrovskou elektrodou kterou vysuneš daleko, to pak moc v ochraně nebude" co napsal cuteljan v příspěvku č.14. Já jsem o vztahu průměru elektrody a hubice psal v příspěvku č.36,
Tak k tomu redukčáku: Na výstupu je v dvojniplu kalibrovaná tryska. Proto manometr může ukazovat průtok správně jen tehdy, když bude na trysce tlakový spád na který je kalibrována. Z toho vyplývá správný postup, pokud neměříš průtok rotametrem na výstupu hubice tento: Ventil na výstupu z red. ventilu naplno. Otevřeš ventilek na hořáku naplno a nastavním tlaku na red. ventilu nastavíš průtok podle manometru na red. ventilu. Ten manometr ukazuje vlastně tlak před tou kalibrovanou tryskou a jen je stupnice popsána v l/min. (trochu jinak pro CO2 a Ar). Pokud budeš štelovat s ventilem na red. bude ukazatel průtoku kecat. Přesvědčit se o tom můžeš, že ten regulační ventil budeš přivírat a manometr bude ukazovat skoro stejně. A to i při úplném uzavření, kdy bude průtok nulový

Sám vím jak ty manometry dokážou kecat, ukazuje 6l, na hubici máš 16l to už je na 6hubici docela znát.  pzn( schválně přeháním), též jsem kdysi svařoval v garáži a byl tam permanentní průvan přesně okolo stolu byl slabý ale stačilo abych se začal štourat v nastavení a hledání závady ve svářečce. pro laika co má navařeno do 5 bomb je to nepřekonatelná překážka a hledá radu na foru. Je toho poměrně dost co může způsobovat problémy

Offline

 

#44 15-11-2019 17:03:36

Domorobo
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 26

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

ok,

tak abych si to převed k mému chápání, bylo by to tedy takto (když tak mě oprav - tohle není můj obor):


- výchozí stav - vše je uzavřeno
- pomalu otvírám ventil na láhvi
- zcela otevřu výstupní ventil
- otevřu ventilek na hořáku
- pomalu otáčím red. ventilem až na požadovanou hodnotu, kterou uvidím na budíku průtoku.
- pak uzavřu ventilek na hořáku (hodnota na budíku se o trochu zvětší - ale to je jak jsem pochopil normální
- no a můžu začít svařovat - to znamená, že si třeba nachystám materiál a po deseti minutách pouštím ventilek na hořáku a začínám svařovat.

Ještě mi prosím prozraď, jakej je celej správnej postup při ukončení - tzn. už dál svařovat nebudu a půjdu si třeba lehnout nebo půjdu na pivo (to bude lepší).

Teď jsem si došel do krabice pro manuál k tomu red.ventilu a čtu to a jsem už z toho docela "JELEN".
Doufám, že mi teď moje drahá polovička někde nezahýbá, když už jsem to vyslovil. smilesmilesmile

jinak dík

M.

Editoval Domorobo (15-11-2019 21:16:11)


- Omicron GAMA 1500L PFC (Lift-Arc, DC 10-150 A), TIG Hořák Binzel SR17V TSB 1025 s ventilkem,
  Red. ventil GCE BaseControl 200/24L, Argon 4.6 OmiGas (8L), kukla KWX73
- KS-200
- Mini autogen KEMPER Oxikit 100 KM + přísl.

Offline

 

#45 15-11-2019 17:29:07

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Domorobo napsal(a):

ok,

tak abych si to převed k mému chápání, bylo by to tedy takto (když tak mě oprav - tohle není můj obor):


- výchozí stav - vše je uzavřeno
- pomalu otvírám ventil na láhvi
- zcela otevřu výstupní ventil
- otevřu ventilek na hořáku
- pomalu otáčím red. ventilem až na požadovanou hodnotu, kterou uvidím na budíku průtoku.
- pak uzavřu ventilek na hořáku (hodnota na budíku se o trochu zvětší - ale to je jak jsem pochopil normální
- no a m§žu začít svařovat - to znamená, že si třeba nachystám materiál a po deseti minutách pouštím ventilek na hořáku a začínám svařovat.

Ještě mi prosím prozraď, jakej je celej správnej postup při ukončení - tzn. už dál svařovat nebudu a půjdu si třeba lehnout nebo na p§jdu pivo (to bude lepší).

Teď jsem si došel do krabice pro manuál k tomu red.ventilu a čtu to a jsem už z toho docela "JELEN".
Doufám, že mi teď moje drahá polovička někde nezahýbá, když už jsem to vyslovil. smilesmilesmile

jinak dík

M.

Myslím že nastavíme a pojede se, ukončení v celku jednoduché zavřu bombu(když byl ventilek na hořáku zavřel jsem i ten) a jdu na pivo..... ráno příjdu otevřu bombu zapnu svářečku a jedu. na zbytek moc nešahám jen výjimečně. ted jsem odzkoušel i těsnost, po týdení dovolené stále na měřáku nastavených 5L/min

Offline

 

#46 15-11-2019 17:31:28

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Abych pravdu řekl, tak se s odstavováním red. ventilu netrápím. Otevřu flašku a zase zavřu. Asi by bylo správné povolit pružinu, ale já to nedělám. U dýchacích přístrojů je také nastavený pevný tlak prvního stupně a nikdo to neřeší.
Tak jak jsi to napsal. Když po desti minutách přijseš, tak je vcelé hadici až po ventilek na hořáku stejný tlak, jako před tpou kalibrovanpou tryskou. Proto to při otevárání ventilku trochu víc foukne, ale pak se to ustálí.
Já mám podobný redukčák, ale bez výstupního ventilu. Mě ukazoval manometr o cca 2l více. Je dobré si to zkontrolovatskleničkou na hubici. Pak si to už budeš nastavovat podle manometru a údaj so zkoriguješ. Já jsem se na manometr vykašlal, vyšrouboval jsem ten dvojnipl a našrouboval T se dvěma průtokomery a škrtícími ventilky. Druhý je na foukání zezadu. Teď ale mám na to připojenou duhou svářečku (Partnera)
Vypadá to takto:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3584_redukeak.jpg


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#47 15-11-2019 18:38:34

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2658

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Famater: kdes sehnal ten dvojvýstup? Občas by se hodilo foukat do nerezové trubky, ale dvoje hodiny a dvě flašky si kvůli tomu kupovat nechci.

Online

 

#48 15-11-2019 19:20:21

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

To jsem koupil před několika lety z Třebíče nějaká firma nářadí servis, nebo svářečky servis, už přesně nevím. Občas se to někde objeví. Tyhle rotametry jsou i jednotlivě, dá se to jednoduše spojit. jsou tam G1/4" závity, dají se koupt i mosazné fitinky G1/4. Já jsem to stejně musel rozebrat a sestavit trochu jinak. Důležité vybírat s robustními škrtícími ventilky.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#49 15-11-2019 19:31:32

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

Tak jsem to našel:
https://www.centrum-naradi.cz/dvojity-p … r-ar-/-co2
Ale tenkrát to bylo o hodně lacinější.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#50 15-11-2019 19:34:55

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Příliš jasný - oslňující oblouk u TIGu

rotametry z aliexpresu
https://www.aliexpress.com/item/3282021 … b201603_55

zavaril (zaslepil) som jeden koniec hlinikovej trubky a narezal zavity, utesnil tesniacim tmelom na zavity
https://tmely-silikony-lepidla.heureka. … al-26-50g/

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_img_20180219_162036.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_img_20180219_162045.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_img_20180219_162055.jpg

Editoval rcp (15-11-2019 19:44:35)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče