SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 24-07-2020 09:46:49

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Kecame mimo temu (okrem politiky)

Kedze Admin nejako kecalkovo nevratil ani lidl ani ine temy ktore neboli zodpovedne za to co ste spachali
a zase v teme nakup zvaracky z alienu (ciny) sa riesi spalovaci motor a clovek by aj zareagoval
ale je to OFF-TOPIC tak som si povedal ze si spravime nove Kecalkovo ale teraz okrem politiky a rasizmu a tak

su dve moznosti mat temu na vylievanie si srdiecka alebo mat forum a rozbit tu spolocnost na 2 fora
a jedno by casom skapalo takze zatial radsej nova tema kde sa daju dat reakcie a nezasvinit povodnu temu

k tomu motoru
Dyk Kvetnansky od 28m-32m  | http://radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a52 … 2795-1.mp3

a nieco o lietani
Dyk Kvetnansky Lietani 16min  | http://radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a52 … 2795-1.mp3

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#2 24-07-2020 10:13:06

rcp
Člen

Re: Kecame mimo temu (okrem politiky)

Vsak nakupna poradna bezi 100% - pozeram, ze uz aj tenisky a rifle....

Ked uz, da sa v tych teniskach a rifliach aspon zvarat?

Mal som nejaky cas zvaracsky odev Kansas-Fristads (vyzerato to ako rifle) - zatial som nenarazil na nieco ine, co by vydrzalo rovnako dlho

PS: nejake zvaracske spodne pradlo? Polsko?  Cina? Aliexpress? - ale bojim sa, aby mi ta cinska velkost nebola mala!!!!!
Nechcel by som sa citit celu sichtu "stiesnene".....
Tato problematika je urcite velmi dolezita! Taka zerava gulicka medzi gulickami - to je tiez kopec srandy.....

Editoval rcp (24-07-2020 21:21:08)

Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

#3 24-07-2020 10:25:01

ihlan
Člen

prave mam otvorene https://www.rrcservis.sk/ a hovorim si ze to musim dat RCP ten kupoval na nieco
dialkac z ciny big_smile RCP - Radio controlled Products   big_smile
mozno tam najdes zaujimave ovladace a potom ho najdes u votrelca lacnejsie wink

PS: ale uznaj ked su ludia pologramotni a reaguju len na posledny prispevok a pritom tema je nakup zvaracky
a jeden tam okrajovo spomenie motor a dalsi sa lepi len na posledny prispevok a je mu fuk ze otom tema nieje..
Ja to volam ti co vidia len posledne prispevky na nic ine kliknut nevedia..

necudo ze potom najdes v teme zvaracka pomaly aj recept na buchty... alebo opacne v lidli zvaracku big_smile

Editoval ihlan (24-07-2020 10:27:55)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#4 24-07-2020 22:53:27

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

dá se svářet i řezat autogenem pouze v trenýrkách, řezat celej den klidně. Vařit raději né, jen chvilku a řezat plasmou v trenýrkách sem si ještě nezkusil a ani zkoušet nebudu.

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch)
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#5 25-07-2020 00:40:04

varok
Člen
Místo: Havířov

rcp: Na svářečském oblečení bych raději nešetřil, to čínské bláto je na nic. U nás v práci kupují dalo by se říci profi svářečům kteří svařují a brousí celé 8 hodinové směny oblečení v canisu a je to k smíchu. Tedy zástěry a takové ty rukávy, rukavice. jak ty tenší šedé tak hrubé modré. Ty hrubé modré mi i vydrží třeba měsíc když nedělám blbosti, ale takové kožené zámečnické mi vydrží týden max. Ty zástěry vedle kůže ani neležely a rukávy to samé. Buď se po týdnu utrhnou ty pásky na upevnění na tělo, nebo se rozpárají švy. big_smile Tomu už se člověk musí jen smát. Být tebou, raději koupím někde v pracovních pomůckách nebo ve svářecím obchodě. Sice to mají dost drahé, ale aspoň to trošku vydrží.

Editoval varok (25-07-2020 22:10:01)

Omicron GAMA 1900L HF; Omicron GAMASTAR 176L
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#6 25-07-2020 08:17:11

jean
Člen

Ihlan, ten adiabatický motor je somarina už z princípu, im vyšiel veľký výkon a super účinnosť len vdaka tomu, že takticky zamlčali dodanú energiu na podchladenie vstupu, ktoré sa deje mimo motor. To je samozrejme somarina, lebo na ten mechanický výstup stále potrebovali vložiť energiu celku. To je podobné, ako ked tvoje auto bude niekto ťahať na lane a ty potom prehlásiš, že jazdíš na tvojom aute s nulovou spotrebou - pravda to je, ale zároveň je to blbosť. Dalo by sa povedať, že to slúžilo len na dotácie.

#7 25-07-2020 08:54:16

ihlan
Člen

ja som dal toho VanDyka len preto ze spominal to co som pisal ze Sejkovia maju davno vsetko v supliku
aj elektroauta boli daavno pradavno ale kto by kupoval ropu a coho by zbohatli keby cena ropy by bola nizka
a ze ako premyslaju korporacie vid Intel davno davno mohol pridat vykon a dviha to 2kroky vpred 1krok vzad
zbytok ma nezaujimal takych geniov ma aj ten magicky region ostravska tam to proste raste ako sira na stromoch big_smile

Mozno ten plazmakruh zvladne aj koronu big_smile casom ..... pripadne ine nervove stavy inych jedincov big_smile

inak sledujem ako sa dokazu niektori jedinci dostat z ciny od zvaracky prekopat k magnetofonu  v CSSR
az po motory v Studgarde... tolko k motorom..

varok ak vyhodis tu prvu vetu so skaredym slovom tak ti nebudem mat co vytknut big_smile na to tato tema je
aby si nezaprasacil inu temu tymi odbockami ktoru niekto zacne a ty vtom nadsene s radimom pokracujes..
inak taky prispevok som volakedy chcel napisat aj ja... pred 6rokmi ci kedy bolo svarforum len o 3 znackach
KutraiberKrabice 2 farbach modra a zlta a PICOOOOOmetoda... TIG/MIG a potom sme trosku zacali pretlacat
tie lacne cinske ala magnum, ideal dnipro a JET ziskalo si to doveru a dostalo sa to do sirsieho povedomia

kedze OMI politika je taka aka je drzia cenu a novy model je tak maximalne bastl a ina krabica
stale pluju na trh stale nic moc modely ked to porovnas s fachowcom cena stale ne a neklesne
tak potom trh reaguje aj tym ze dalsi predajci naskladnia aj lacnejsie a tuto dieru si vsimol aj LIDL
a dal posledny klinec do rakvy tomu monopolu ktory tu bol.. aj preto dnes kupis veci lacnejsie..

Editoval ihlan (25-07-2020 09:11:27)

#8 25-07-2020 10:02:30

jean
Člen

Ihlan, jasné, Intel čaká dva roky, lebo je jediná firma na procesory. A toľko čakal, že v ARM aplikáciách je prakticky najhorší. Presne takto funguje tržný mechanizmus, že si nechá firma ujsť konkurenčnú výhodu a riskuje, že to dobehnú iní. Síce nečakám, že tušíš, čo je ARM, ale to je jedno, skús vygoogliť Fugaku. A Apple je taký spokkojný s Intel procesormi, že zahájil vývoj vlastnej platformy.

A čože to majú tí šejkovia v šuplíkoch? Výskum nanomateriálov? A na ktorej arabskej univerzite to dokázali vymyslieť o 40 rokov skôr, ako na západe? Na pohon osobných áut nepoužíva ani 2% vyťaženej ropy, jakože za 2% tržieb by blokovali kurva dobrý kšeft s akumulátormi do áut? Ktorý by podľa teba mohli totálne ovládnuť, lebo to už majú dávno vymyslené v šuplíkoch?

Kde sú takéto super logické informácie, na Slobodnomvysielači?

#9 25-07-2020 21:37:57

bourač
Člen
Web

jean, na co jde tech 98% ? nerýpu, fakt mne to zajímá, představu mám ale chce to rozvést...

Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#10 25-07-2020 22:30:22

varok
Člen
Místo: Havířov

Ihlan: Příspěvek upraven. Co se týče těch témat, tak uznávám že občas uteču od tématu a stydím se za to. Jak jste zmínil téma o svářečkách z Aliexpressu, tam jsem psal k tématu a nejméně 2 stránky tam jeli mimo bez mého zapřičinění. Jakto?

Ohledně firmy Omicron. Nikdo snad netvrdí že to jsou bohové, ale svoji práci odvedou a myslím si že skvěle. Mám od nich 2 mašiny a velká spokojenost. Samozřejmě to má i své mušky, ale jak koukám po některých levných mašinách které tady na fóru všichni tak vychvalují, jsou úplně někde jinde. Jde mi hlavně o spolehlivost a tu zatím nabízí. Měl jsem možnost v minulosti vyzkoušet i jiné modely a žádný větší problém jsem neviděl. Když porovnám třeba známou OMI 165ku se kterou jsem chvíli svařoval a třeba GUDE, Einhell modré řady, Telwiny a jiné, tak opět je OMI někde jinde.
Na co mi jsou u levné svářečky drahé grafické displeje, nebo jak se to správně nazývá, které možná tvoří i polovinu ceny svářečky, když svářečka není schopná slušně svařovat? Zpracování to samé. Minulý týden jsem Gamastar musel otevřít, něco tam štěrkalo. Lítala tam matka M8, ale podle mě nikde nechybí, tak nevím. Ale chci napsat, že zpracování mašiny hodně slušné. Vnější stránka, tedy bedýnka má taky své mušky, ale opět slušně provedené. Jsou tam jen obyčejné LED displeje, ale ukazují co mají. Co jsem viděl tady, různě po netu nebo prodejnách, tak některé mašiny dílenské zpracování otřes. Servis Omicronu taky prý v pohodě jak psal myslím jees.
Takže než tady řešit nákup mašiny za pár korun z Alie apod., bez jisté reklamace, servisu atd., tak si raději připlatím. Taky jsem se spálil a když jsem viděl jak to chodí při reklamaci, raději jsem to vzdal.

Omicron GAMA 1900L HF; Omicron GAMASTAR 176L
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#11 26-07-2020 01:58:52

peta62
Člen

bourač napsal(a):

jean, na co jde tech 98% ? nerýpu, fakt mne to zajímá, představu mám ale chce to rozvést...

Chemie, z ceho si myslis, ze je vetsina umelych hmot. Jestli Te to fakt zajima, precti si treba https://epochaplus.cz/co-se-vyrabi-z-ropy-vsechno/

Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

#12 26-07-2020 11:13:44

jean
Člen

Bourač, ok, schválne som to podelil 10x, aby to vyzeralo dramaticky, tak si ma dostal, no smile.

#13 27-07-2020 23:57:05

bourač
Člen
Web

polemika o tom kolik procent ropy se spotřebuje na PHM je k prdu. Jak nám kolega peta62 připomíná učivo 7třídy ZDŠ - ropa se krakuje, řekněme že se destiluje jak zkvašený švestky ovšem v hydrokraku není jen jedna trubka a jedna teplota, trubek je hodně. Dole asfalt nad ním mazut a pak začínaj různý nafty, petroleje, benzeny, benzíny, a uhlovodíky.
Všechen vyrobenej benzín a nafta se stihne vyjezdit, státy mají nějaký strategický zásoby ale jen na pár dnů. Ostatní složky jdou na výrobu - viz odkaz peta62.
Eště že ropu má kde kdo - šejkové, norové, rusák, i jižní + severní amík. To je banda která se nikdy neshodne.

Odpadní plyny z hydrokraku a dalších provozů jdou do polního hořáku - fléra. Tady jednu řežu, 60m výška, havarijní stav. Dva jeřáby, jeden s košem pro mě + kolegu, druhej pro břemeno.
video není moc kvalitní, hodně tam foukalo big_smile
https://youtu.be/E_oAoucNzak

#14 28-07-2020 01:41:12

jean
Člen

Bouraci, ty si blazen, tam by ma nedostali za ziadne prachy sveta smile Nahraj este nejake video z tej vysky, ak budesmat cas.

Editoval jean (28-07-2020 01:42:04)

#15 28-07-2020 17:16:34

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Bourači paráda. Trochu mi to připomíná dobu, kdy jsme stavěli jeden z hořáků v Kralupech. Jenže my jsme měli lávku na konstrukci hořákové věže, s tou jsme "šplhali" po segmentech nahoru, něco podobného, jako dělají komínáři při opravách pláště. Když fouknul vítr, tak jsme rychle mazali po žebříku dolů k nejbližší podestě.
Vy jste holt odvážnější.

#16 28-07-2020 20:17:53

bourač
Člen
Web

moderátore - možná jde o fléru kterou jsi stavěl, smile
nahoru sice vedl žebřík ale už tak zkorodovaný že zákazník požadoval likvidaci tak aby se na fléru vůbec nemuselo lézt.
Když ke mě ta zakázka doputovala radostně jsem zařehtal - přece jen svalit 60metrů vysokou věc to není každý den big_smile
Chodil sem tam s pásmem a měřil kam jí svalit vcelku jako strom. Bohužel to nikam nešlo, není tam tolik místa.
Fléru stabilizovaly tři lana, dvakrát tři lana. První trojice ve 40metrech, druhá ve 20metrech.
Další podmínka byla žádný otevřený oheň nad 40 metrů - podnikoví hasiči tak vysoko nedostříknou!
Takže uvázat vršek na jeřáb, odpojit horní lana, pilou ocaskou podříznout ve 30metrech.
Všechny práce s koše druhého jeřábu.
Uvázat zbylý "vajgl" také 30metrů, odpojit lana, dole podříznout švajcem.

Je možné že tam na plášti po vás zbyly nějaké pomocné navařené úchyty?
Celou konstrukci jsem důkladně zkoumal a našel tam věci u kterých sem nepochopil k čemu jsou.

#17 28-07-2020 21:09:28

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Pokud je to ten původní hořák, tak by tam musel stát už někdy od roku 1975 nebo 76. Zvenčí vedlo nahoru ještě jedno potrubí pro spalování nějakých plynných zbytků, které nemohly být přimíchány do hlavního vedení. Nevedlo přímo, ale tvořilo jakési kompenzační úseky. Při zátěžových zkouškách z toho slabého potrubí hulil oranžový kouř. Jinak ty dva zbytky pak hořely do hromady a oranžová barva zmizela. Takže jsi možná narazil na nějaký pozůstatek po tom vedení, ale klidně tam mohly zůstat i nějaké zbytky po pomocných úchytech na montážní lávky. Jo, a taky tam byly úchyty na letecké majáky.

#18 28-07-2020 21:46:09

bourač
Člen
Web

kromě té hlavní roury vedou nahoru ještě další, cca Js 60. Něco na ty neslučitelný zbytky a taky myslím zdvojený zemní plyn - nahoře musí být zajištěný nonstop plamínek. V noci je vidět.
Když je plamen velkej, někdy i 10 - 20 metrů, znamená to že vařej ropu ve velkým big_smile

#19 29-07-2020 12:04:18

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Oranžový  kouř,  to  mohly být oxidy dusíku. Smícháno s uhlovodíky se to  mohlo za určitých  podmínek  samovznítit.

#20 04-08-2020 17:53:51

ihlan
Člen

Kedze vynalezy tema je tam kde vsetky dobre temy a uz nespravodlivo dlho tak to dam sem
merac spotreby plynu ktory si dokazu zbuchat aj elektrikari moze sa hodit pri cenotvorbe

#21 04-08-2020 18:21:15

rcp
Člen

Pristroj je to zaujimavy, len jedna fakticka > v dnesnej dobe je lepsie cenu vyriesit pred a nie az potom, ako som si minul plyn.... vtedy je uz "jazycek vah" na strane zakaznika big_smilebig_smile

Editoval rcp (04-08-2020 18:22:49)

Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

#22 04-08-2020 18:57:54

ihlan
Člen

Nem-po-chopil ten GERAT.... to je ze zvaras a chces vedet asi kolko si minul mozes budikom
ale tu mozes pocitat priebezne aj ked ti rucicka neklesne... len ako napad hlavne Argon
este musim postudovat ci je to pouzitelne na rozne hustoty plynov to som este neskumal
CO2 je tak lacne ze sa to neoplati riesit ale su zakaznici kde pride "SUSED" ze 2-3cm zvar a kolko plynu mu zaratat?

#23 04-08-2020 23:41:44

rcp
Člen

ihlan napsal(a):

....ale su zakaznici kde pride SUSED ze 2-3cm zvar a kolko plynu mu zaratat?

aaaale, toho nechaj - ten uz toto nebude teraz potrebovat - tusim zacal hladat staru cinanku.......... bude potrebovat iny GERAT....... big_smilebig_smilebig_smile

inak zaujimava idea - zmeram zakaznikovi na litre kolko plynu som vyfukal, odovzdam mu spaky z elektrod a zvaracich drotov a kolieska zo zodratych reznych a brusnych kotucov, kupim ajfona a stopnem spotrebovany cas, vlozim do xls a vyfakturujem - "cista praca"............ a potom budem buchat hlavu o stenu, ze mam na nej tecmena a zvaram shermanom....... big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile

budem posledny poctivec (po slovensky "somar") na tejto planete! ojebu ta u lekara, ojebu ta u zubara, ojebu ta na urade, .... >> to bude ako v tom ruskom grupaku >> "все трахнули меня, только я ничего"

Editoval rcp (05-08-2020 00:03:13)

#24 05-08-2020 08:22:39

AndyS
Člen

@ihlan: Argonový ventil meria predsa prietok v L/min tak stači stopnuť čas zvárania + predfuk+dofuk :-) u MIGu by mala byt spotreba plynu umerna dlžke drotu, posuv mas nastaveny takže zase funkcia času :-)

otazkou je či to ma vôbec zmysel takto merať. na opravu hrabli motyk lopat a podobnych hluposti to predsa nepotrebuješ, pretože pretože motyka stoji 5€ nová, ale neoprav to ked možeš.. a ked je to na dlhšie tak ti ten sused da za to stejne aspon dvacku a nejake dobre pitivo zo zahrádky.. takže tie šušne nemá zmysel počítať.

konstrukter v Caterpillar, Bobcat, Thermoking, JLG.. /hobby zváranie / Omicron GAMA 1500

#25 05-08-2020 12:38:08

ihlan
Člen

To je ako motohodiny na freze alebo inom 2 takte tiez to tam nepotrebuje kopa ludi ale niektori to ocenia..
ukazal som nieco co moze niekomu pomoct ... toto mozes este upravit ze ti dopocita plyn v hadickach ...
ale ked to nepotrebujete tak to nepotrebujete toto je pre ludi co by to radi mali...

mna by celkom zaujimalo ci sa oplati robit prestavky alebo ist bodnutie a posunut ci tam bude nejaka uspora
na taketo veci sa merac plynu hodi viac ako stopky.... hlavne v rukaviciach alebo mobil s dotykom big_smile

okrem ineho to vobec nemusi byt argon a zvaranie kludne aj do campingu alebo ine aplikacie netreba byt uzko zamerany.

Editoval ihlan (05-08-2020 13:40:05)

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla