SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 23-10-2020 20:11:34

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Soustruh do 60ti tisíc Kč-Proxxon?

charon...vrtacku podobnej konstrukcie kupis aj dnes cisto novu za cenu cez 2000 eur,nic tam neni rozvrtane a vyvarene,foto bolo ilustracne aby kazdy vedel aky typ mam na mysli,mam sklucovadla na mk trnoch do 16/20mm ale preco tam pchat hlavicku ked to ma mk kuzel dam rovno kuzelovy vrtak,je to len motor neni problem vymenit za iny typ a dat frekvencny menic a uz sa veselo frci na 230v mam v pivnici odlozene dva menice jeden 1,1kw a druhy 1,5kw a aj motorov mam hned niekolko,vrtacka ma 185kg rozobral som ju a odviezol v skode roomster,este raz foto je len ilustracne,tu co som bral ja je v luxusnom stave,elektriku absolutne neriesim kedze si to viem spravit...s povodnej elektriky tam nakoniec ostane maximalne motor !
neviem co ti viac napisat momentalne mam stolovu v16 od horneho,bral som ju ako cisto novu za 200eur ale nema to mk kuzel a nic sa pod nu nezmesti to ma sralo od zaciatku
ako ja som vrtaciek podobnych konstrukcii uz kupoval niekolko a tato je jednoznacne best off,automaticky posuv ma nezaujimal...neni problem ho dorobit (uvidime), neviem kde a ako sa s nou pracovalo ale urcite nebola nikdy vo vyrobe tie stroje vypadaju uplne inak ano je to stroj zo 71-veho ale pre mna to rozhodne neni proíblem ! a ako som uz spominal bol k nej 125-kovy zverak v super stave len ten ma dnes cenu v obchode okolo 200/250 eur !!!
aku vrtacku mas v "dielni" ty ?

Editoval pavol.sk (24-10-2020 00:21:48)

Offline

 

#102 23-10-2020 20:34:21

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Soustruh do 60ti tisíc Kč-Proxxon?

ze sa tak sproste opytam preco je v teme sustruh riesena vrtacka a dalsi zelezniciari pripajaju svoje voziky/priapevky k poslednemu a vobec nevidia ze rusen je sustruh big_smile?

Varok chvaaaalim ta ty si sa sem este nepichol... za to 2-3 iny do dokazali tongue

inak tiez poznam typka spekulant kolotocar co 4roky spatne kupil zebraka fungel noveho ulozenku este
namazanu nejakym konzeracnym sajrajtom akurat nebol lacny + dovoz na slovensko aj cenu mi vravel
lacne to nebolo a bol to vojensky vypredaj

Editoval ihlan (23-10-2020 20:55:09)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#103 23-10-2020 21:07:15

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Soustruh do 60ti tisíc Kč-Proxxon?

tiez sa tomu cudujem...proste svarforum tu sa v kazdej teme odboci casom niekde inde,prirodzeny vyvoj

Offline

 

#104 23-10-2020 21:55:47

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Soustruh do 60ti tisíc Kč-Proxxon?

@Famater, @pavol.sk
Dík za pohled, je vidět jak se krásně promítají do něj očekávání a možnosti.

Dívám se na to z pohledu kdy se na strojích nebude dělat žádná velká výroba, kdy je málo místa a do jedné dílny se musí vejít jak stroje na dřevo tak na železo. Naštestí mam ten konfort, že elektro  dílnu mam jinde. Je to tak, že soustruh MN80 či větší (at má Ihlan radost že i soustruh se sem vrátil) ani nechci ze stejných důvodu  co jsem psal k té vrtačce (+ pár dalších).
Stojanovou vrtačku mam Asist (či tak nějak, čína vyráběná přez kopírák), trochu jsem jí upravil na zlepšení nastavení hloubky vrtání a odstranění vůlí, ale většina je původní. Když potřebuji, tak ji odšroubuji a nepřekáží. Když jsem potřeboval odvrtat šroub v nepřístupným místě a ruční to nešlo, tak jsem jí tam napasoval a přez kliku to najednou šlo odvrtat. Má tak 20let a stále bez problému šlape a vyvrtala vše co jsem potřeboval. Jedině malá výška mi vadí, jak seženu trubku o průměru 46mm nebo sjedu na soustruhu 48mm, tak negativum padne.

Jak zde Ihlan uvádí soustruh nebo i větší, to je přesně ono.  Konstrukce poplatná době vzniku. Spousta ozubených kol aby šlo měnit otáčky, olej a mazání, hluk, mechanická změna směru otáčení ... Mě je příjemnější měnit rychlost i směr elektricky.
Mam na mini soustruh sadu ozubených kol jak pro Metrický tak sadu pro Whitworthův závit a přes to připravuji předělávku na els (elektrický posun řízený procesorem).
Prostě mam za to, že pokrok umožnuje stroje zpřesnit, udělat lehčí, výkonnější a bezpečnější, nebo při stejných parametrech levnější - dostupnější. Jediný co se zdražuje a stává nedostupným je kvalita výrobku, místo a lidská práce - jak pro hobíka tak pro profesionála, pro to ta otázka výše.

Editoval Charon (24-10-2020 11:43:08)

Offline

 

#105 24-10-2020 08:56:51

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Soustruh do 60ti tisíc Kč-Proxxon?

Charon, za 300 euro je to super vrtacka, a ze je tqzka, je velke plus, lebo nevibruje. A 3f motor je zas vyhoda, jak uz pisal Pavol, lebo sa k nej da pridat menic a odpada otravne prehadzovanie remenov. Osobne pouzivam 4 vrtacky od malinkej cinskej po niekolkotonovu vyvrtavacku a jednoznacne najpohodlnejsia robota je na tej obrovskej vyvrtavacke. Tam sa jednoducho nic nepohne.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče