SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-11-2020 20:41:55

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Ahoj,

rád bych si pořídil nějakou svářečku na MIG/MAG/MMA/TIG vařím jen něco občas párkrát do roka, ale i tak mě nebaví se otravovat se starou trafo MMA. 

Rád bych ale něco univerzálního protože soho sice vařím málo, ale při různách příležitostech (držáky na truhlíky, poličku, základy pro zahradní domeček, občas přilepit k něčemu roxor, přibodovat někam plech atd.)

Časem třeba začnu vařit častěji (jednou měsíčně) možná bych pak někdy zkusil TIG nebo někde smrknout trochu hliníku asi plněným dátem. Tím chci říct, že to moc neumím.

Rád bych si tedy pořídil nějakou svářečku, která eliminuje moji nezkušenost což jsem pochopil že by právě mohla být synergická svářečka.

Líbí se mě Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY na druhou stranu pak jsem se díval na forum a hodně doporučovaná je IDEAL Tecnomig 212 LCD, jenže je taky o cca 50% dražší. Můžu si to dovolit jen nevím zda to má smysl, poradíte?

Offline

 

#2 24-11-2020 21:03:30

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

davor napsal(a):

firecracker napsal(a):

...možná bych pak někdy zkusil TIG nebo někde smrknout trochu hliníku asi plněným dátem...     poradíte?

Poradím rád! I když k tomu nejsem zrovna kompetentní..

Před registrací na fóru a vznesením dotazu, bych si jej zřejmě pár dnů pročítal. Našel bych alespoň pár odpovědí, témat k zamyšlení apod.
Někdo tady má v popisu hezkou definici tohoto. "Rád bych něco na tenké plechy, časem možná kolejnice." (přesnou citaci se mi nechce hledat)

Nic ve zlém. Taky jsem začínal. A nejsem svářeč.

No to jsem dělal, pochopil jsem že sváření hliníku je jiná liga a že TIG není nic jednoduchého a že je k tomu potřeba argon, nicméně ta svářečka kterou jsem sem dával by měla všechno co chci umět(ten hliník alespoň plněným drátem a TIG při dokoupení hořáku by snad měla zvládnout taky). Mimochodem tohle se mě líbí "Rád bych něco na tenké plechy, časem možná kolejnice." :-D

Editoval firecracker (24-11-2020 21:10:03)

Offline

 

#3 24-11-2020 21:10:10

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Chápu že jsi nepolíben svářečkami a teprve s tím začínáš, ale nechápu že se všichni hned dívají na cenu a vyhlídnou si hned na první nástřel takové plečky a ještě s tím chceš soplit hliník...mimochodem plněný hliníkový drát slyším prvně smile.  Takový pokud vím fakt není. plný drát pod Argonem nebo obalovaná elektroda drahá  a neznám nikoho, kdo by dokázal udržet po zapálenej oblouk.

Vykašli se na ty Poweršmejdy a pokud ti jde o cenu mrkni na toto https://www.naraditechnik.cz/svarecky-m … 2-mig-200s je to mírně ořezaný Ideal Tecnomig 200GD a je to perfektní stroj (osobně vyzkoušeno i recenze bude:) jen sestříhat...) Ale u těchto multifunkcí je TIG pouze doplňková funkce a nepočítej, že bys to fakt akčne používal....
Tato svářečka s plným AL drátem AlMg5 1.0mm na cívce D200 tedy 5kg cívka (D100 cívku neber je to dražší ve finále než ta 5kg  a navíc s tím mají problémy podavače, aby ti tento nechutně smotanej drát v tak malém průměru narovnal a ještě hrnul do hořáku).

Pokud nejsi z daleka můžeš přijet do Šternberka a osobně si jí vyzkoušet a případně si jí rovnou koupit.

Editoval Discovera (24-11-2020 21:16:29)

Offline

 

#4 24-11-2020 21:14:56

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Discovera napsal(a):

Chápu že jsi nepolíben svářečkami a teprve s tím začínáš, ale nechápu že se všichni hned dívají na cenu a vyhlídnou si hned na první nástřel takové plečky a ješt s tím chceš soplit hliník...mimochodem plněný hliníkový drát slyším prvně smile.  Takový pokud vím fakt není. plný drát pod Argonem nebo obalovaná elektroda drahá  a neznám nikoho, kdo by dokázal udžet po zapálenej oblouk.

Vykašli se na ty Poweršmejdy a pokud ti jde o cenu mrkni na toto https://www.naraditechnik.cz/svarecky-m … 2-mig-200s je to mírně ořezaný Ideal Tecnomig 200GD a je to perfektní stroj (osobně vyzkoušeno i recenze bude:) jen sestříhat...) Ale u těchto multifunkcí je TIG pouze doplňková funkce a nepočítej, že bys to fakt akčne používal....

Díky, asi jsem to špatně pochopil měl jsem na mysli hlíníkový trubičkový drát(takhle je to na stránkách prodejce) měl jsem za to že je plněný, ale asi jsem se spletl ...

Rovněž děkuji za doporučení, pochopil jsem na že na powermaty se mám vykašlat, můžu si dovolit koupit Ideal Tecnomig 212, spíš jestli to má smysl ... jestli si třeba oproti SPARTUS EASYMIG 210S SYNERGIA pomůžu, bude ta práce pro mě jednodušší.

Jasně počítám, že ten TIG je jen doplňkový a spíš na vyzkoušení pokud se k tomu vůbec dostanu ...

od Českého Šternberka jsem kousek od toho co je nedaleko olomouce asi jen 300 km :-) v létě jsme tam byli moc pěkné město super Hrad a krásný Kostel/Klášter

Editoval firecracker (24-11-2020 21:19:27)

Offline

 

#5 24-11-2020 21:23:49

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Trubičkový AL drát fakt není....to psal někdo kdo tomu nerozumí nebo klasika blbej překlad.
Rozdíl je ve velikosti a zatěžovateli a LCD vs. panel s led a tlačítky nic víc. Obě mašiny jinak svařuji NAPROSTO totožně. Spartus 210s je Ideal Tecnomig 202.  Tyhle mašiny mají menší chladiče a o chlup menší (proudově) tranzistory a tudíš se rychleji zahřejí.  Ideal Tecnomig je schopen svařovat na plný knedlík aniž bys jí přehřál a ona se odstavila. 210s už tak schopná není díky slabým chladičům ale i tak je dost problém jí přehřát.  Obě varianty těchto značek jsou perfektní a z pohledu výběru mezi Poweršmejdy, Magnumy, Shermany a co já vím je to to nejlepší co můžeš koupit.

Aha zapoměl jsem napsat Šternberk na Moravě smile tak to by ti ta cesta za to nestála smile ale kdyby ano mám všechny varianty skladem na vyzkoušení i zakoupení. včetně tvého hliníku smile

Ještě upozorním na jeden neduh VŠECH značek - svářeček a to jsou zemnící kleště. V každé najdeš to nejhorší co tam výrobce v číně může přibalit a je dobré ještě než začneš vůlbec svařovat je vyměnit za pořádné kleště případně i samotný kabel (pokud je v PVC a hliníku) paltí to i u  Idealu...slabina jsou ty kleště...měděné či mosazné kleštiny s měděným pleteným páskem je základ.

Editoval Discovera (24-11-2020 21:34:42)

Offline

 

#6 24-11-2020 21:41:07

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Zítra bych si dovolil zavolat 774 725 677 (https://www.naraditechnik.cz/) a domluvili bychom se na na tom co vše potřebuji koupit ok?

Editoval firecracker (24-11-2020 21:44:25)

Offline

 

#7 24-11-2020 21:48:33

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Volej přímo Petr Vaňátko 776 88 2990

Offline

 

#8 24-11-2020 21:50:40

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Discovera napsal(a):

Volej přímo Petr Vaňátko 776 88 2990

OK díky v kolik?

Offline

 

#9 24-11-2020 21:54:17

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Mě volat nebudeš já mám jiné číslo ale Petr má od 8:30 smile  A  ještě malá poznámka...pokud vezmeš Ideala, tak tu křídlovou matku brzdy v držáku cívky zajisti buď kapkou barvy i ze spreje nebo jí vyměn za  samojistnou matici (silonový kroužek). Ráda se povoluje a pořád....

Editoval Discovera (24-11-2020 21:54:57)

Offline

 

#10 26-11-2020 08:44:50

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Pod tu matku se podepisu. Bohuzel lenost (zahrabat v krabici se spojovacim materialem) zatim vitezi, tak uz jsem misto toho dvakrat vymotaval drat namotany za civkou...
By me zajimalo, jestli tovarni tester opravdu pravidelne kontroluje nastaveni brzdy, ze se na to neprislo wink

Editoval E-Ryc (26-11-2020 08:49:36)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#11 26-11-2020 08:46:10

firecracker
Člen
Registrovaný: 24-11-2020
Příspěvky: 9

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Díky za info k matce :-)

Offline

 

#12 26-11-2020 17:19:39

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Powermat PM-IMGS-230L SYNERGY

Tyto držáky cívkou jsou bezproblémové a jinak perfektní ale proč do ní dávají křídlovku fakt nevím....normálně bývá samojistka.  Ono i ta křídlovka by možná držela, kdyby tam ta pružina byla 3x tak větší v průměru a pořádná hladká dvojtá podložka. Ale je to věc, která není kritická a nemá smysl k vůli tomu stroj zavrhovat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče