SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#51 01-03-2024 16:09:43

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik> vzdyt tam stanik ma i stitek z ktereho je zrejme, ze ta Kemppi funguje i jako proudovy zdroj (je obojetna MIG/MMA). Neni to  "jen COcko".
S dovolenim to sem zkopiruju. Ty mas taky takovou svarecku?

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9048_svarecka_proudovy_zdroj.png


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#52 01-03-2024 16:20:41

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik napsal(a):

Včera 22:07:27  To právě nevím, proč zrovna při 20V? Hlavní jsou ampéry, tak nastavím o trochu víc třeba 130A a to by neměl bejt žádnej problém. No uvidím , za zkoušku nic nedám.................. Zejtra vyzkouším.

Tak jak to šlo?


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#53 01-03-2024 16:25:53

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

Dawe. Nemám, vlastně nemám už žádnou když nepočítám triodynu dlouhodobě zapůjčenou a utu totéž zapůjčenou, ale ještě o 150km dál.
Jedná se o svářečku v práci a štítek má nečitelnej, ale kempi to neni. Tahle podle štítku a názvu kempomig je primárně určená jako cóčko.
Tady je jasnej důkaz že cóčko vaří i elektrodou.
Už jsem to pozapojoval a vyzkoušel, absolutní spokojenost až nadšení. Funguje TO.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#54 01-03-2024 16:43:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Svaření silnejch materiálů

😄 Nevěřím. Buď ta mašina není čisté COčko, ale umí několik funkcí, nebo kecáš. Ale i tak by funkci MMA nepouštěla do konektoru MIG/MAG. Některé moderní hobby mašinky mají v eurokonektoru výstup pro TIG, ale to nevím jestli by šlo použít pro elektrodu. Kdysi hodně dávno jsme to taky zkoušeli, ještě nějaká stará odbočka, ale výsledek podobný tomu co psal jouda. I na max. jen prskání jisker, zapálení oblouku téměř nemožné, i když sem tam se povedlo, ale svařovat se s tím nedalo. Byly to jen bobky přilepené na plech.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#55 01-03-2024 17:34:55

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 45

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik: není zač. Ano je to primárně MAG svářečka. U té 3800 je jeden + vývod - odpojíš podavač a ovládací 10 pin kábl a připojíš svařovací kabel s držákem elektrod. Kostru necháš. Ta Kemppi Inox je asi nejlepší, co mám. Mám k tomu i 10 metrů dlouhej svazek mezi podavač a zdroj. S eldou to vaří výborně. Strejda celý život svařoval - je mu 81 a když to zkoušel, tak říkal, že to je lepší jak Triodyna (mám v dílně K220 i tu větší od něj). Jezdila s ním po montážích (dělali i Dukovany a Jaselský Bohunice). K té 3800 mám vodní chlazení a podavače - dělali  FU 10, FU 20 a FU 30 (mám všechny). Liší se jen tím, že FU 10 má dvoukladku a nemá 4T. FU 20 je dvoukladka s 4T a FU 30 má 4T a čtyřkladku (drát je odkrytý - není v podavači) . Nedávno jsem tu řešil dálkáč na tu 3800. Trochu jsem to ještě překopal a nechal jeden poťák a dal slabší kabel. Ty malý poťáky jsou něco strašnýho. Dal jsem tam to velký origo a nechal jen jeden. Kabel jsem vyměnil za slabší. S tím origo kabelem děsná manipulace. Teď paráda.


Lepič amatér :-)

Offline

 

#56 01-03-2024 17:41:01

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

Varoku, proč by to nepouštělo? Ze zdroje je jeden výstup svářecího proudu do podavače, jeden na zem a mnohožíla na pokecání si podavače se zdrojem. Jo a chtěl bych vidět ten přepínač co by přepínal mezi výstupama.
Jsme dva s dvouma různejma svářečkama od různých výrobců, co nám to funguje. Můžeš se dojet podívat, že nekecám. Vem cestou pár plechovek nebo lahvinku ať to neukazuju na sucho. Jeden můj kolega v práci to viděl na vlastní oči jak to funguje, ale stejně tomu taky nevěří.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#57 01-03-2024 18:00:32

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Svaření silnejch materiálů

Je jasné, že svářečky Kemppi Staníka jsou určeny pro sváření MAG a MMA (ev. TIG). Nemusí tam být žádný přepínač. Pravděpodobně svářečka pozná při zapojení podavače, že bude svářet MAG a přepne zdroj na konstantní charakteristiku. Takže na MMA se jedná o plnohodnotný zdroj pro MMA. A také velmi dobrý.
Je možné že to umí i svářečka co má alkoholik. Pokud svářečka umí jen konstantní napětí pro MAG (čistá svářečka MIG)MAG), pak proud při použití na MMA bude dán nastaveným napětím a odporem elektrody a kabelů. Ale žádné takové sváry jako má na fotkách staník se tím neudělají.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#58 01-03-2024 18:19:30

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

staniku, mám od jiný firmy (nebudu se tady chlubit značkou) ta má mezi zdrojem a podavačem svoje vlastní konektory a ten nemám naopak jsem měl ze starýho hořáku konektor do podavače. Odpojím hořák a připojím kabel mnohožílu nechávám připojenou, v menu vyberu mma. Takhle jenom na + na elektrodě takže pouze bazickou.? Na svářečce můžu štelovat proud, tlumivku, hotstart přímo charakteristiku, napětí pro odpojení...(ještě to nemám všechno prolezlý a je to smýchaný i s parametrama pro tig) hlouběji v menu. 3.2mm eb121 jde zapálit a svářet i na 80A jiínak na svejch proudech 110-130A luxus stabilní oblouk snadný zapalování. Opravdu možná o chlup lepší jak triodyna (to je u mně co říct protože na triodynku nedám dopustit). Modrá kabelka je proti tomu ořezávátko na druhou stranu má jiný výhody.
Svářečka neni moje je v práci, tekže nemůžu dělat nějaký velký zásahy jako výměnu, přidání konektoru ať už svářecího bajonetu nebo dálky. Svářečka je určená pouze jako cóčko nemá žádnej konektor pro mma, ale ten same tip vyráběj jako multifunkci a ta už konektory má. Ostatně verze se lišej asi jenom konektorovou výbavou a v menu jsou stejný a máme skoro nejvyšší balík programů kromě cmt a sváření hliníku s ocelí vše, takže mig/mag manual, synergii normál puls lsc na mat. černý, nerez, hliník, měď...., mma, lift tig. Tiga zkoušet nebudu na to mám jinou mašinu hf ac/dc. Důvod přibastlení mma kabelu je abych nemusel hledat po firmě kabelku a zakopávat o ní v případě když konstruktér má představu že se dostanu cohořákem do cm mezery a pod. + lepší svářecí vlastnosti.

Editoval alkoholik (01-03-2024 18:23:00)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#59 01-03-2024 18:30:17

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 45

Re: Svaření silnejch materiálů

bourač: vím wink . Taky tu říkali, že to nejde a takhle vypadá deska řízení můstku u PP315.21 :-)

https://www.rajce.idnes.cz/stanik84/alb … 1627248760


Lepič amatér :-)

Offline

 

#60 01-03-2024 18:47:46

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik napsal(a):

Dawe. Nemám, vlastně nemám už žádnou když nepočítám triodynu dlouhodobě zapůjčenou a utu totéž zapůjčenou, ale ještě o 150km dál.
Jedná se o svářečku v práci a štítek má nečitelnej, ale kempi to neni. Tahle podle štítku a názvu kempomig je primárně určená jako cóčko.
Tady je jasnej důkaz že cóčko vaří i elektrodou.
Už jsem to pozapojoval a vyzkoušel, absolutní spokojenost až nadšení. Funguje TO.

Podivej, ta Kemppi je zcela evidentne obojetna. Ta tvoje, pokud ti dobre vari eldou, bude taky. Proto jsem ja netvrdil, ze "ceocko nevari elektrodou", ale ptal jsem se na konkretni typ. Neni jich moc, ale jsou.
Nedavno jsem jednu takovou opravoval, proto se ptam, protoze bych si rad vygoolil co umi a treba obrazky zevnitr.
Kazdopadne takovy zdroj neni "obycejne COcko", je slozitejsi a podstatne drazsi.

Editoval Dawe (01-03-2024 18:48:42)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#61 01-03-2024 19:01:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik: teď píšeš, že si v menu najdeš MMA. Takže?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#62 01-03-2024 21:34:47

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Svaření silnejch materiálů

Jestliže v menu vybere mma tak to pak není cočko, ale zdroj na svařování elektrodou. Zase nás ten alkáč napálil podobně jako když ukazoval hliníkový svar a ptal se na sváry na železe a až byl odhalen, tak tvrdil, že je to jedno, svar jako svar. Měl by víc abstinovat a studovat teorii, pokud to myslí se svařováním vážně, nebo si z nás dělá srandu.

Offline

 

#63 01-03-2024 22:38:25

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

varoku, najdu a co? Tam je věcí, jenom na mag/mig s čím jde "šoupnout tam i zpět".... ale nikdy neměla konektor pro připojení mma kabelu.
 
Dawe: Fronius tps/i, ale neni moje.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#64 01-03-2024 23:14:31

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

ZDENÁL napsal(a):

Jestliže v menu vybere mma tak to pak není cočko, ale zdroj na svařování elektrodou. Zase nás ten alkáč napálil podobně jako když ukazoval hliníkový svar a ptal se na sváry na železe a až byl odhalen, tak tvrdil, že je to jedno, svar jako svar. Měl by víc abstinovat a studovat teorii, pokud to myslí se svařováním vážně, nebo si z nás dělá srandu.

Ale, je to čistá mig/mag mašina, neni uzpůsobená pro připojení mma ani tig kabelu, ani ten kabel s konektorem "fronius mig/mag" výrobce nedělá. a bajonet na mma kabel na svářečce neni pouze záslepka. Takže je to čistý "cóčko".
Studovat? a proč jsem zde? A svařování? S mojí klepavkou? Vážně, nikdy jsem nebyl a ani nikdy nebudu svářeč! I když ho můžu někdy simulovat. Mám svoje řemeslo, kam sváření zasahuje, ale plní ho tak z 10%. Nevim jak plochá charakteristika u cočka, ale strmá u eldy neni ideál.
Staníku, ve skladu máme taky jednu postarší kempi, teď když máme volnějc tak ji snad vytáhnu, ale jsou to tak 80tý léta a vůbec netuším jestli jde zapnout.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#65 01-03-2024 23:18:17

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 208

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik napsal(a):

Důvod přibastlení mma kabelu je abych nemusel hledat po firmě kabelku a zakopávat o ní v případě když konstruktér má představu že se dostanu cohořákem do cm mezery a pod. + lepší svářecí vlastnosti.

Takze ve finale je to multifunkce bez konektoru, a ne MIG/MAG only. smile

Tak ale jste snad chlap a ne politik co se ze vseho vykeca, a kdyz uz teda diskuse byla o bazicke na MAGu, tak to aspon zkuste predvest v MIG/MAG modu...


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#66 01-03-2024 23:46:08

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik napsal(a):

Protože je zde několik příspěvků, abych to vařil elektrodou, proto moje otázka.
Když chci vařit elektrodou stačí mi ke svářečce dokoupit svářecí kabel, kleště a ze starýho přeseklýho hořáku použít konektor a přidělat do něj druhej konec kabelu?

Podle navodu myslim ze ten zamer pujde realizovat. Mozna jsi mel tim typem zacit.
(predpokladam ze jde tedy o Fronius TPS 320i. Neznam ho, navod jsem jen ted vygooglil)

https://manuals.fronius.com/html/420426 … 0000012090
https://www.fronius.com/~/downloads/Per … 0,2912.pdf

Editoval Dawe (02-03-2024 00:11:16)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#67 02-03-2024 00:28:25

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

Dawe, záměr je zrealizován, ale složitěji protože 80% konektorů co jsou v návodu na svářečce nejsou. mám pouze konektory 4,8,9,10,11 + na podavači froniusí mig/mag konektor a zepředu zdroje usb. který na obrázku je ale nemá odkaz.
Takže přikostřením konektoru 8 nebo konektoru mig/mag v podavači a připojením konektoru 4 na kleště získám obrácenou polaritu tj. -kleště +zem.
Takhle jak to je to uplně stačí opravdu se jedná pouze o možnost dostat se do místa kam se nedostane mag hořák a udělat tam lepší svár než magem na několika cm výlet.
Dík za návod.

Editoval alkoholik (02-03-2024 09:35:40)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#68 02-03-2024 12:07:04

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Svaření silnejch materiálů

Pokud napíšeš že v menu nastavíš MMA, tak už to není čisté COčko. Konektor pro připojení kabelu MMA s držákem elektrody může být i vzadu, nebo schovaný pod nějakou krytkou. Nastavením MMA v menu si mašina právě sama přehodí charakteristiku pro svařování elektrodou. Je to úplně stejné jako když chce někdo použít invertor MMA do svářečky COčko. Prostě mašiny MMA nastavíš sv. proud na určitou hodnotu a ta si ho drží stále stejný, ať je na výstupu volno nebo zkrat. Napětí je naprázdno vyšší kvůli zapálení oblouku, ale po jeho zapálení rapidně spadne na zhruba 20-24V. Mig/Mag mašiny mají naopak napětí na pevno(záleží jak je mašina tvrdá) a proud se mění podle zatížení a podle rychlosti posuvu drátu. Takže při použití co píšeš by si nastavil max. napětí, proud by byl naprázdno třeba 120A, ale při pokusu o zapálení oblouku rapidně spadne, takže i když by se povedlo zapálit oblouk, tak by byl proud tak nízký že by sotva dokázal roztavit elektrodu tak, že by vznikla tekutá lázeň. Takže za mě je to celé blbost.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#69 02-03-2024 12:52:02

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Svaření silnejch materiálů

Varoku, jasně nefunguje mi to, jenom jsem měl halucinace a je to celý blbost.
Konektor pro mma neni ani pod krytkou v místě kde u jiný verze je, je prolis ani žádná krytka. Neni ani vzadu, tam je pouze originální do podavače mnohožíla do podavače a rj45 lan, ostatní jenom prolisy. Zepředu pouze zem bajonet a usb. Podavač konektor hořáku a voda. nikde neni konektor bajonet pro svářecí kabel mma. Takže svářečka nebyla od výrobce vybavena možností svařovat mma a musela by se nechat v servisu dodělat. Protože všechny tps*i a jsou v základu vybavený kromě různých procesů mig/mag ještě lifttig a mma. Tak bylo co použít a aby nemusely svářečky do servisu nebo jezdit drahej servisák tak se nabízelo požít konektor pro připojení hořáku a to byla moje otázka jestli budu moct svářet eldou, když do konektoru připojím kabel mma. Ty jsi na to zmínil že pouze v případě multifunkce.
Tvoje vysvětlování A a V je zbytečný. Mimochodem i mylný a je jasně vidět že vůbec nechápeš jak to funguje. Při použití plochý charakteristiky stále platí ohmův zákon proud naprázdno neni žádnej (nekonečnej odpor). Naopak při pokusu o zapálení dotyk elektrody proud stoupne na maximum zdroje (minimální odpor blížící se nule) pokuď se podaří zapálit oblouk proud následkem zvyšujícího se odporu způsobeného oddalováním elektrody klesá. I u mma zdroje platí ohmův zákon přibližováním eldy skracováním oblouku klesá odpor a klesá i napětí naopak při prodlužování oblouku zvyšuje se odpor a zvyšuje se i napětí. Pro rejpaly vnitřní odpor zdroje, kabelů, konektorů, atd vynechávám pro zjednodušení.
Schrnutí: funguje to a funguje to velice dobře i přes vnitřní odpor něktešrých rádců zde. Kdyby ta svářečka neměla možnost přepnout charakteristiku tak do toho nejdu, je totiž vysoká pravděpodobnost rozbití svářečky která neni stavěná na dlouhodobej (v řádu sekund) skrat.

Editoval alkoholik (02-03-2024 12:57:18)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#70 02-03-2024 13:31:57

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Svaření silnejch materiálů

Škoda, že jsi nám hned na začátku nesdělil na jakém stroji chceš elektrodou svařovat. Pokud bys řekl, že se jedná o multifunkci, která má v menu program na svařování metodou mma a pouze jí chybí plusový konektor, pak by ti všichni tvůj nápad schválili a nebylo by o čem diskutovat. Takhle jsi nás všechny uvedl v omyl, podobně jako ve všech tvých vláknech.

Offline

 

#71 02-03-2024 13:46:21

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Svaření silnejch materiálů

Pánové, škoda slov. Alkoholik si nevidí do hu.y. Co znamená toto?:
"odpojím hořák a připojím kabel mnohožílu nechávám připojenou, v menu vyberu mma. Takhle jenom na + na elektrodě takže pouze bazickou.? Na svářečce můžu štelovat proud, tlumivku, hotstart přímo charakteristiku, napětí pro odpojení...(ještě to nemám všechno prolezlý a je to smýchaný i s parametrama pro tig) hlouběji v menu. 3.2mm eb121 jde zapálit a svářet i na 80A jiínak na svejch proudech 110-130A luxus stabilní oblouk snadný zapalování. Opravdu možná o chlup lepší jak triodyna (to je u mně co říct protože na triodynku nedám dopustit). "
To se nedá chápat jinak než provokace.
Ano, funguje to, protože jsi nastavil svářečku na režim MMA. Proti režimu MMA přece žádný odpor "rádců" nebyl.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#72 02-03-2024 13:50:22

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 208

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik napsal(a):

I u mma zdroje platí ohmův zákon přibližováním eldy skracováním oblouku klesá odpor a klesá i napětí naopak při prodlužování oblouku zvyšuje se odpor a zvyšuje se i napětí. Pro rejpaly vnitřní odpor zdroje, kabelů, konektorů, atd vynechávám pro zjednodušení.

No na kably rejpat nebudu (i kdyz po tom "nezmineni se" ze to neni cistej mig/ ale multifunkce v mig krabici bych na to moralni pravo mel, na druhou stranu sranda musi byt).

Na stranu druhou se ale ozvat musim, ono aplikovani Ohmova zakona (ktery v vetsine bezne pouzivanych definici vcetne nasi Wikipedie predpoklada konstantni odpor a/nebo mernou vodivost) na nelinearni prvek opravdu nejde snadno schodit ze stolu s tim, ze "plati". Zvlast, kdyz se da pomerne snadno vytvorit fyzikalni system, kde se zvysujicim se proudem klesa napeti. (rekneme, treba takovy elektricky oblouk abychom nebyli off-topic... https://oenergetice.cz/elektrina/elektricky-oblouk )
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ohm%C5%AF … C3%A1losti

Jasne, jsou tam bezne pouzivana rozsireni, pro linearni obvod a harmonicke napeti lze snadno vsechny veliciny rozsirit na komplexni cisla, a pak z odporu vznikne impedance, stejne tak jde rozsirit Ohmuv zakon napr. na U = R(i)*I, pripadne dost casto dava smysl pocitat s necim jako R'(i) = dU/dI - tohle konkretne se bude treba hodit na pocitani Nyquistova kriteria, jestli se to cele rozkmita, nebo to bude stabilni apod. ale to uz je o necem jinem.


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#73 02-03-2024 14:22:55

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Svaření silnejch materiálů

ZDENÁL: No vidíte. Alkoholik se tady se všemi hádá že má čistokrevnou mašinu MIG/MAG, že to nemá MMA, ale o pár příspěvků dál napíše že v menu svářečky vybere MMA. Takže už i tohle svědčí o tom, že mašina tuhle funkci nejspíše má. Neví co je napětí V a proud A, to prý není ke svařování potřeba. Co k tomu více dodat?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#74 02-03-2024 14:43:01

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 286

Re: Svaření silnejch materiálů

alkoholik> podivej se i na ten druhy link co jsem ti daval, je to navod jak do tech svarecek ten dalsi potrebny konektor ciste a snadno doplnit. Samotny kit koupis pod nazvem "OPT/i TPS 2" od Froniusu, ale jedna se v podstate o dva plochace, par sroubu a samotny konektor, ktery koupis jinde za stovku.

jouda74> myslim, ze tohle nebude ten spravny komunikacni kanal pro debatu o teorii rizeni (ten Nyquist), uz ten diferencial je na hrane smile

Editoval Dawe (02-03-2024 14:46:15)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#75 02-03-2024 14:44:17

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Svaření silnejch materiálů

Varoku jen to, že si z nás dělá srandu. Pak zase jindy vychlí znalosti, že jen čumím.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče