SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-08-2009 06:53:19

petr1978
Člen
Registrovaný: 28-08-2009
Příspěvky: 1

Prasklý litonový obal Turba u motoru

dobrý den:-)
Jsem tady nový, ale o svařování se zajímam. Mám problém s dílem, který se nedá jen tak sehnat a potřebuji ho zavařit. Praskl mi litinový obal (housing) na Turbu pro motor. Je tak nešikovně prasklý, že dovnitř nedosáhnu alektroou ani ničím jiným, proto hledám technologii kterou by se to dalo zavařit. Materiál by mohl být šedá litina, nebo ocelolitina. Z bílé to nebude, je dost křehká a nejspíše nepoužitelná pro tento účel.
Něco málo jsem slyšel o elektronovém paprsku a pak ještě o Laseru. Bohužel s tímto nemám praktické zkušenosti a potřebuji poradit. Renomované firmy co dělají rapasování turba mí s tímto nepomohly. Díl se prý sehnat nedá a neví o nikom kdo by to svařoval. Ptal jsem se u třech:-( Přímo výrobce mi napsal, že momentálně nic na skladě nemají a až bude dají mi vědět. Už to trvá rok a stále nic.
Děkuji za každou odpověď, vše se může hodit.

Offline

 

#2 28-08-2009 07:27:49

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: Prasklý litonový obal Turba u motoru

Na svařování zapomeň.Svařování není pro turbo vhodné řešení.
Napiš čislo a výrobce turba je vždy na štítku a přesné určeni motoru a vozu.Docela by mne zajímalo z jakého vozu to turbo je že ho nemůžeš sehnat.Je li to diesl tak oprava teoreticky konstrukčním lepením.A na benzín většinou jen nový díl.

Offline

 

#3 28-08-2009 08:19:55

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Prasklý litonový obal Turba u motoru

jak říká oldas, lepení zaznamenalo v poslední době obrovský rozmach. Jsou k dostání neskutečně pevná a odolná vícesložková lepidla. Jsou taky neskutečně drahá,  ale tady by bylo použití na místě. Nepíšeš jak velká je prasklina nebo díra, ale pokud není kryt vyloženě na dva díly tak by to mělo jít. Na dva díly píšu proto, že pokud je jen prasklina tak ti lepidlo poslouží jako výplňový materiál a není tak zatížené. Pokud je však díl na více kusů tak je lepidlo zatíženo velmi a je otázka zda to vydrží


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#4 29-08-2009 09:56:03

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: Prasklý litonový obal Turba u motoru

Podívej se na odkaz třeba něco z toho půjde použít.

http://sikamarineservis.cz/index.php?p= … me=lepidla


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

#5 29-08-2009 22:40:33

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Prasklý litonový obal Turba u motoru

Viem ze zvarat prasklinu ktora je este zle dostupna je ina kava ale pred cca pol rokom pri vyrobe /hybridneho/ turba som daval prevarit obal turba na ine zvody vyfuku. Dodnes maximalna spokojnost. Platil som cca 20euro. Robili to vo zvaracej skole v Kosiciach.

Offline

 

#6 29-08-2009 22:59:11

peter.ho
Člen
Registrovaný: 29-08-2009
Příspěvky: 1

Re: Prasklý litonový obal Turba u motoru

Ahojte,má niekto skúsenosti s mašinou GYSMI TIG 208 HF AC/DC ? Ak áno aká je to mašina ,hlavne čo sa týka hliníka,ďakujem.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče