SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-12-2009 13:23:18

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

lze pochromovat nerez 304?

Zajímalo by mě zda lze pochromovat nerez304. měl jsem zato že ano, ale mám kamoša v galvanovně a celou dobu jsme řešili jenom železo (vrsty na sobě měď nikl chrom). Když jsem se ho ptal jestli pochromuje nerez říkal že to nejde. nic konkrétního vědeckého mi ktomu neřekl, není to výzkumník je pouze zaměstnanec v oboru. Ale viděl jsem výfuková potrubí která měla na sobě vrstvu (předpokládám že chromu) jelikož bylo vidět v určitých místech klasické stíny které se tvoří při chromování a povrch byl promodralý nikoliv zhnědnutý. jde to nebo to nejde:-) ?

Offline

 

#2 21-12-2009 18:08:00

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: lze pochromovat nerez 304?

Mám takový silný pocit, že kámoš má pravdu. Chromniklové nerezy se skutečně rozumně pochromovat nedají, protože pod základní vrstvu Cu potřebujete v kyselině aktivovat povrch materiálu. Jenže právě tyto nerezi odolávají kyselinám a jejich aktivace povrchu je obtížná. Kdysi jsme v TESLE zkoušeli vylepšit povrch na kalených jehlách z chromové oceli pro chemické průkazníky a taky to nedopadlo moc dobře. Samozřejmě existuje možnost vakuového napařování, ale to už není galvanizace.

Editoval jirkati (21-12-2009 18:09:01)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče