SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 12-04-2010 13:04:32

geniuss
Člen
Registrovaný: 17-03-2009
Příspěvky: 8

Bezpečnostný kód

Zdravím,
uvažujem nad kúpou malej zváračky /najlepšie s TIG-om/. Niektorí výrobcovia udávajú v informáciách o svojich produktoch, že zváračka má bezpečnostný kód. Čo to znamená? Je to ochrana proti preťaženiu alebo čo ? Prečítal som toho už veľa ale nikde som o tom nič nenašiel.
Ďakujem za odpovede.

Offline

 

#2 12-04-2010 14:45:30

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Bezpečnostný kód

v živote som to nepočul, podľa mňa to je absolúna blbosť, z vlastnej skúsenosti viem že po 2mesiacoch už ani návod neviem kde mám, nie ešte nejaký kód


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 12-04-2010 14:58:05

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Bezpečnostný kód

Viděl bych to asi na nějakou ochranu, buď se bude muset před startem zadat nějaký kód což jsem ještě nikde neviděl nebo bude mít svářečka instalované kódové zařízení odkud se bude moci zjistit komu svářečka patří? Nebo to znamená že svářečka umí skrze kódy ohlásit závadu, kterou si najdete v návodu. Opravdu jinak netuším co by to mohlo být


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#4 12-04-2010 15:31:19

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Bezpečnostný kód

killer napsal(a):

Viděl bych to asi na nějakou ochranu, buď se bude muset před startem zadat nějaký kód což jsem ještě nikde neviděl nebo bude mít svářečka instalované kódové zařízení odkud se bude moci zjistit komu svářečka patří? Nebo to znamená že svářečka umí skrze kódy ohlásit závadu, kterou si najdete v návodu. Opravdu jinak netuším co by to mohlo být

Vše je správně a všechny varianty umí např. tento zdroj:

ZDROJ TT1700

Offline

 

#5 12-04-2010 18:18:32

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Bezpečnostný kód

Transtig to umí všechno jo? Tak to bych měl rychle pádit na nějaký školení servisu, protože to opravdu nevím. Je fakt, že tuhle mašinu jsem ještě nikde nedodával.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#6 12-04-2010 18:30:07

geniuss
Člen
Registrovaný: 17-03-2009
Příspěvky: 8

Re: Bezpečnostný kód

Podla parametrov ta masinka vizera slusne. Trochu draha ale asi dobra.
To budem musiet vzdy po zapnuti vlozit nejaky kod? Nieje to trochu otravne? Alebo ho tam vkladaju v servise alebo co. Vklada sa jednorazovo? Kód platí na nejaké obdobie po servisnú prehliadku? Chodit do servisu kvoli nejakemu kodu by ma asi nebavilo pokial by bola zvaracka v poriadku.

Ale ako ochrana proti neopravnemu pouzivaniu napr. nezváračom sa mi to pozdáva. U nás vo firme zvára snáď každý kto ide okolo - aj keď to nevie.

Offline

 

#7 12-04-2010 18:47:28

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Bezpečnostný kód

geniuss napsal(a):

Podla parametrov ta masinka vizera slusne. Trochu draha ale asi dobra.
To budem musiet vzdy po zapnuti vlozit nejaky kod? Nieje to trochu otravne? Alebo ho tam vkladaju v servise alebo co. Vklada sa jednorazovo? Kód platí na nejaké obdobie po servisnú prehliadku? Chodit do servisu kvoli nejakemu kodu by ma asi nebavilo pokial by bola zvaracka v poriadku.

Ale ako ochrana proti neopravnemu pouzivaniu napr. nezváračom sa mi to pozdáva. U nás vo firme zvára snáď každý kto ide okolo - aj keď to nevie.

no neviem akú ochranu myslíš proti tým nezváračom, zváračka musí byť odolná vočo rôznym podmienkam, podľa normy sa testujú také veci ako 150% záťaž, zablokovanie ventilátora,trvalý skrat na výstupe,  nárazový test, trhací test, IP test....a rozne ine bezpečnostné. Neviem si predstaviť ako by mohol nezvárač niečo poakziť na tom, jedine že ulomí niečo, alebo to cele hodi do vody, ale voči tomu ťa kód neuchrání.


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#8 12-04-2010 18:59:01

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Bezpečnostný kód

Code protect mají invertory fronius vyšší třídy, transtig, magicwave, transpuls apod., tuším je to proti používání neoprávněnou osobou, muselo by se mrknout do manuálu, jde to samozřejmě vypnout, jinak transtig velice luxusní stroj jak z hlediska svař. parametrů, digit. nastavování a ovládání, s orig. hořákem lze na rukojeti ovládat proud, přepínat horní, spodní proud, dovaření apod., starší tt1600 neměli sériově dodávaný zdvojovač napětí, takže na elektrodu hůř zapalovali, montáž stála pár tisíc, tenhle tt1700 má napětí naprázdno 92v, takže ho asi má.

Offline

 

#9 12-04-2010 20:22:31

geniuss
Člen
Registrovaný: 17-03-2009
Příspěvky: 8

Re: Bezpečnostný kód

Kde by sa dal zohnať manuál na TT1700, keď ste ho už spomínali? nikde som to nenašiel. chcel by som o tejto zváračke vedieť viac, zaujala ma.

Offline

 

#10 12-04-2010 21:18:08

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Bezpečnostný kód

Tady je manuál, bohužel jen italsky a portugalsky
http://www.dpiaca.com/Archivos%20PDF/42,0410,0694.pdf

Offline

 

#11 12-04-2010 22:21:12

geniuss
Člen
Registrovaný: 17-03-2009
Příspěvky: 8

Re: Bezpečnostný kód

nebolo by niečo v angličtine, prípadne čeština alebo slovenčina. Na stránke Froniusu som nič nenašiel
Vďaka

Offline

 

#12 12-04-2010 22:42:35

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Offline

 

#13 12-04-2010 23:16:26

antoan
Člen
Registrovaný: 14-01-2010
Příspěvky: 8

Re: Bezpečnostný kód

napis mi na damtihotam@gmail.com. mam navod v cestine a vlastim tt1600. ako bolo vyssie napisane na tig zvaranie je to profik ale na mma to je horsie lebo prud naprazdno je iba okolo 45v. ale aj tak sa da.

Offline

 

#14 13-04-2010 07:41:22

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Bezpečnostný kód

Ta mašina má PIN, asi jako telefon. Po zapnutí na vás bude blikat CODE, tak jej zadáte a vaříte. Samozřejmě dá se to vypnout. Pak má v sobě digitálně uložené seriové číslo. Toto číslo je Froniusem celosvětově evidováno, a kdekoli na pobočce Vám zjistí, kdo je u nich vedený jako "poslední" majitel. A taky umí zobrazovat servisní kódy. Např Err U-P znamená, že je podpětí v síti, s kterým už zdroj nepracuje.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče