SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 11-10-2010 23:45:34

MYSAK
Člen
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 26

Re: Einhell BT-GW 170

Dratem to nebude, zas tak dlouho to nestalo navic v suchu. Jeste sem se bavil s kolegou v praci a rikal ze to muze delat pomalej posuv, ovsem ten sem mel na maximu (externi regulace)

A pro pana Zdeště, tesi me ze nekdo si muze koupit kvalitnejsi masinu, vim ze tohle neni zadna vyhra ale po tom co sem tady pocet sem zjistil ze se i s podobnejma necha doma varit slusne. Ale vase reci sou naprosto zbytecny takze si je laskave nechte od cesty pokud nemate smysluplnou radu.

Offline

 

#27 12-10-2010 15:42:27

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
víte příteli, tady se naradilo tolik, že to vydá za román. A skutečně  poctivě si projděte všechny příspěvky a teprve potom se urážejte. Věřím, že potom pochopíte i můj povzdech. Denně lidé volají, zda si ho mají koupit. Já za to nemohu, že je tak lákavé ho koupit a potom to tu takto řešíme.
Tak se na mne nezlobte
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#28 13-10-2010 01:28:36

MYSAK
Člen
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 26

Re: Einhell BT-GW 170

Naradilo se mozna hodne ale pokud pouziju hledani moc toho nezjistim. A pokud to mnozstvi rad o kterem pisete bylo napsano do temat s nazvyem Pomoc, problem a podobne nemuzete se zlobit ze v nich to nenjadu. Proto pisu sem, do sveho tematu, nepridelavam tu zbytecne dalsi (na jinem foru delam admina takze si troufam napsat o provozu diskuzniho fora neco trochu vim). Jinak neurazil jsem se, jen reaguju podobnym zpusobem jakym jste vy zacal. Verim ze vase dalsi zprava bude klidnejsi stejne jako moje reakce na ni.

Offline

 

#29 13-10-2010 05:39:53

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
Vaše zařízení je z rodiny hobby zdrojů, popisy potíží jsou např. v rubrice : "problémy s Bimaxem" jsou to silně podobná zařízení se stejnými starostmi. Uznávám, že se tu člověk musí trochu orientovat. Návod zde člověk těžko najde. Většinou zde každý popisuje své subjektivní potíže a to jak je řešil. Tak snad jsem uklidnil naše vztahy.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#30 13-10-2010 05:41:27

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

MYSAK napsal(a):

Naradilo se mozna hodne ale pokud pouziju hledani moc toho nezjistim. A pokud to mnozstvi rad o kterem pisete bylo napsano do temat s nazvyem Pomoc, problem a podobne nemuzete se zlobit ze v nich to nenjadu. Proto pisu sem, do sveho tematu, nepridelavam tu zbytecne dalsi (na jinem foru delam admina takze si troufam napsat o provozu diskuzniho fora neco trochu vim). Jinak neurazil jsem se, jen reaguju podobnym zpusobem jakym jste vy zacal. Verim ze vase dalsi zprava bude klidnejsi stejne jako moje reakce na ni.

Ja byt vami pokud bych umel bezvadne elektrinicke schemata čist tak bych si sam udelal kvalitni řízeni posuvu dratu podle schemat co se tu na svarforu vyskytují a pokud jde o zapekaní dratu ve  špičce tak dejte novou špičku a nastavujte vyší svařecí proudy a ktomu adekvatní rychlost posuvu.. za další je potreba vymena bovdenu v hořaku za ocelovy aby vam to pořadne svařelo pokud používate drat 0.8 pouzijte spicku tzv. težke provedení vydrzí vice než ty bežne tenke co se prodavaji.. to jen pro začatek.. pak je to už jen rukama..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#31 13-10-2010 06:27:16

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1514

Re: Einhell BT-GW 170

Vaše potíže jsou způsobeny zejména použitím drátu průměru 0,6 mm. Tento drát je potížista a proč, to zde již vyčerpávajícím způsobem popsal Zdeště a není k tomu co dodat.Dále je třeba osadit kondíky ještě vybíjecím odporem, to má taky velký vliv na zapékání drátu do špičky , ale spíš u konce svařování.

Offline

 

#32 13-10-2010 13:50:27

aula
Člen
Registrovaný: 16-09-2010
Příspěvky: 4

Re: Einhell BT-GW 170

MYSAK napsal(a):

Kondiky 4x 10mF/63V, odpor zatim nemam...

IMO by toto mohlo být příčinou zapékání drátu do průvlaku. Přemrštěná kapacita bez vybíjecího odporu -> Né každý amatérský zásah do agregátu je ku prospěchu věci.


OMI 165 + Ar
Steinel HG 2310 LCD
... na takové to domácí vaření ...

Offline

 

#33 13-10-2010 18:05:54

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: Einhell BT-GW 170

Kondíky (normální do 20mF) nemohou ovlivnit konec svařování . Mají chudáci co dělat , aby ovlivnily jeho začátek uschovaným nábojem , který se ve zlomku sec vybije při startu oblouku .

Offline

 

#34 13-10-2010 20:15:38

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

bobobo napsal(a):

Kondíky (normální do 20mF) nemohou ovlivnit konec svařování . Mají chudáci co dělat , aby ovlivnily jeho začátek uschovaným nábojem , který se ve zlomku sec vybije při startu oblouku .

to ja mam ve svem stroji mamutí kond 40 000 mF 75 V vybijen odporem 820R 10w masina chodí jak hodinky..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#35 13-10-2010 20:46:08

Martin
Člen
Registrovaný: 11-10-2007
Příspěvky: 250

Re: Einhell BT-GW 170

bobobo napsal(a):

Kondíky (normální do 20mF) nemohou ovlivnit konec svařování . Mají chudáci co dělat , aby ovlivnily jeho začátek uschovaným nábojem , který se ve zlomku sec vybije při startu oblouku .

Kolego, vzdej to :-)

Já se tady snažil asi před rokem vysvětlit to, co teď  Ty, včetně výpočtů a výsledek NULA.

Offline

 

#36 13-10-2010 21:59:13

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

Martin napsal(a):

bobobo napsal(a):

Kondíky (normální do 20mF) nemohou ovlivnit konec svařování . Mají chudáci co dělat , aby ovlivnily jeho začátek uschovaným nábojem , který se ve zlomku sec vybije při startu oblouku .

Kolego, vzdej to :-)

Já se tady snažil asi před rokem vysvětlit to, co teď  Ty, včetně výpočtů a výsledek NULA.

no vidíš ja jsem byl asi před rokem novačkem, po pročítaní ruznych příspevku jsem koupil  potvoru mašinu a ted zní zbyla jen skřín na kolečkach  zbytek je made by omicron a pokud jde o kondiky ta kty jsem dlouho dobe testoval až jsem terefil na tu spravnou hodnotu kde svařečka podavá super vykon..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#37 13-10-2010 23:31:57

MYSAK
Člen
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 26

Re: Einhell BT-GW 170

Posuv samozrejme originalni nepouzivam, psal jsem to vyse, u kondiku odpor nemam to je pravda, ale v tomhle stavu to jeste minule varilo da se rict bez problemu s pouzitim stabilizovaneho zdroje 0-30V na posuv, zmena byla PWM regulace podle mistniho schematu + extra trafo na posuv, tim se mi posuv opet zhorsil (nevylucuju moznost vadne soucastky, stavel sem ze suplikovych zasob) proto jsem opet pouzil puvodni zdroj ale ani s nim uz jesme nedokazal nic svarit. Jeste zkusim 0,8 drat ale driv sem varil i s tou 0,6kou bez problemu proto mi moc nejde do hlavy jak to ze z niceho nic takova zmena.

Offline

 

#38 14-10-2010 00:05:09

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

MYSAK napsal(a):

Posuv samozrejme originalni nepouzivam, psal jsem to vyse, u kondiku odpor nemam to je pravda, ale v tomhle stavu to jeste minule varilo da se rict bez problemu s pouzitim stabilizovaneho zdroje 0-30V na posuv, zmena byla PWM regulace podle mistniho schematu + extra trafo na posuv, tim se mi posuv opet zhorsil (nevylucuju moznost vadne soucastky, stavel sem ze suplikovych zasob) proto jsem opet pouzil puvodni zdroj ale ani s nim uz jesme nedokazal nic svarit. Jeste zkusim 0,8 drat ale driv sem varil i s tou 0,6kou bez problemu proto mi moc nejde do hlavy jak to ze z niceho nic takova zmena.

dejte ke kondiku odpor  a pokud se vam chce tošku zainvestovat koupil bych OMICRON  KTC 112  za  1200 +trafo 24 V 80VA  Dal do stroje a budete mit svaty pokoj svařečka bude porfektne svařovat i zhořakem na pevno ktery tam je vim očem mluvim sam jsem takhle začínal až do stavu kdy jsem svařečku pretižil a trafo spalil.. jinak to svařovalo paradne posuv jaky jsem nastavil takovy tam jel..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#39 14-10-2010 12:31:57

MYSAK
Člen
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 26

Re: Einhell BT-GW 170

Trafo uz mam prave pro tu regulaci podle mistniho schematu. momentalni vyuziti stabilizovaneho zdroje taky resi konstantni posuv takze v tom bych asi chybu nehledal

Offline

 

#40 14-10-2010 16:23:56

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Einhell BT-GW 170

S odstupem času musím tak trochu souhlasit s ZDEŠTĚ a také se ZDENÁLem. Tím nechci nijak urazit MYSAKa, ale tímhle jsem si také prošel http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1255 a pak jsem si raději postavil vlastní stroj... http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1463 a proto se nedivím těmto reakcím.  Rád bych jen podotknul, že hádky kolik kondíku jakých kapacit tam dát je i podle mého tak trochu závislé na samotném svářecím hlavním transformátoru a pak na tlumivce. Kdybych si tam dal tolik kondíků s tak velkým napětím (přes 100V) tak mám spíše problémy než radost z dobře provedeného sváru (vyzkoušeno na svém stroji). Jen doufám, že se Vám podaří Einhella nějak "vytunit" aby jste byl spokojen. Dnes už bych do toho nešel (tyhle stroje mají více problémů než užitku...i když  se jedná pořád o ty samé problémy. Kéž by to byly problémy individuálních kusů...bohužel) a to hlavně z důvodů ceny nového Einhella...zadarmo drahé, ale chápu, že člověk na jinou třebas nemá. Jen ta prodejnost těchto mašin je prostě nevídaná. Jinak osobně 0,6 drát nepoužívám a vše dělám 0,8kou a ani 0,6ku plech svařím bez průpalu. Proto jsem mluvil o zdrojích atd.
Mnoho štěstí se strojem. Disco.

p.s. Jediného Einhella, kterého považuji za podle mě dobrou mašinu byly právě ty staré červené verze...ty měly alespoň hlavní zdroj v mědi (tedy alespoň jsem zatím v hliníku neviděl) a svařovali velice obstojně a s pořádným hořákem to byla paráda.

Editoval Discovera (14-10-2010 16:32:17)

Offline

 

#41 14-10-2010 18:48:36

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
nedá mi to, abych se nepřidal, stará původní SGA měla  totiž podavač z bílé hmoty. Tělěso podavače bylo neobyčejně odolné a podávání jakž, takž mělo snahu. Dnešní podavače jsou povětšinou z černé hmoty, když se podíváte pozorně tak vidíte rozdí chodu mezi nimi. Existuje cesta jak černý podavač zušlechtit.
Valná většina problémů je v hořáku. Můžete si všimnout, jak při skončení sváření svářečku uklidíte: namotáte hořák kolem těla SGA, Bimaxe ap. . V lepším případě jej zavěsíte na lahev plynu a je to.
Zde hledejte tu záhadu, že někdo byl včera tak velmi spokojen a teď to přestalo - nepřestalo jen se unavilo to laciné co ještě včera drželo záruku dvou let a jakousi pověst.
Jinak děkuji VŠEM co se mně tu zastali a omlouvám se za to, že se někdy neovládnu a napíši jak to vidím.
S pozdravem Zdeště

P.S. je to dobrý název Disco


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#42 14-10-2010 20:21:39

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Einhell BT-GW 170

To zdeště: Díky smile S tím podavačem máte naprostou pravdu to mi v tu chvíli nedošlo. Ten "zmodernizovaný" černý jsem v ruce neměl, ale již podle fotek mě zaráží
                samotná plechová manžeta. Starej bílej byl neuvěřitelně silný (zpřevodovaný) divím se, že neměl tendenci se v tomto plastu roztrhnout a s euro konektrorem a pořádným hořákem nedocházelo ani v ohybu bovdenu ke škubaní drátu....nádherně svařovala. Ten omotaný hořák kolem té SGA byla volovina smile a trvalo přes 3 dny, než se mi celý opět narovnal. Takže si nedokáži představit co to udělá na pevno instalovaném hobby hořáku.

Já spíš řeším jiný problém....není drát jako drát....s nové 5kg civky SG2 drátu 0,8 jsem na prášky během měsíce tak zasraný bowden sem ještě neviděl sad co bych chtěl za 200kč

Offline

 

#43 14-10-2010 21:08:12

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

Discovera napsal(a):

To zdeště: Díky smile S tím podavačem máte naprostou pravdu to mi v tu chvíli nedošlo. Ten "zmodernizovaný" černý jsem v ruce neměl, ale již podle fotek mě zaráží
                samotná plechová manžeta. Starej bílej byl neuvěřitelně silný (zpřevodovaný) divím se, že neměl tendenci se v tomto plastu roztrhnout a s euro konektrorem a pořádným hořákem nedocházelo ani v ohybu bovdenu ke škubaní drátu....nádherně svařovala. Ten omotaný hořák kolem té SGA byla volovina smile a trvalo přes 3 dny, než se mi celý opět narovnal. Takže si nedokáži představit co to udělá na pevno instalovaném hobby hořáku.

Já spíš řeším jiný problém....není drát jako drát....s nové 5kg civky SG2 drátu 0,8 jsem na prášky během měsíce tak zasraný bowden sem ještě neviděl sad co bych chtěl za 200kč

ja kupuji draty značky bovax ty jsou kvalitni nez ty neznačkove italske svařovací draty sg2...

Editoval alll (14-10-2010 21:08:56)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#44 14-10-2010 21:14:06

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
já představu mám, co se v Einhellu děje, a mylím si, samozřejmě nadsazuji, že to je dobrý výrobek pro českého kutila takové to domácí DO DO.
Neumím si představit, že někde v zahraničí mají tak velký úspěch proto, že zlaté české ručičky a kučeravé hlavičky si poradí a výsledek je toto fórum.
Co se týká drátu0,8  5kg/cívka prodejní cena od 50 do 58kč/kg + DPH. To je cena obvyklá, ale nenarazil jsem na problém.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (15-10-2010 05:37:16)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#45 14-10-2010 23:08:53

MYSAK
Člen
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 26

Re: Einhell BT-GW 170

Muzetze rozvest to ukladani horaku? Diky

Offline

 

#46 15-10-2010 08:42:49

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Einhell BT-GW 170

To zdeště: Drát byl nepopsaný NO-NAME a měděný povlak se zdrátu loupe a zanáší celou cestu až k průvlaku...kladka podavače je navíc jakoby mastná...(vyčistím..odmastím profouknu a za týden použivání tohoto drátu opět....nevím co je to za drát, ale normální to není).

To MYSAK: zdeště tím hořákem měl namysli to naše nešikovné omotávání  a namotávání do klubíčka s položením na odkládací plochu svářečky. Vemte v potaz co je v tomto hořáku (s odřenýma ušima 16ka silový kabel vedle něj něco jako teflonová plynová hadice, dva tenké vodiče na tlačítko hořáku a jeden ubohý černý plastový bowden, v kterém se táhne svařovací drát) a problém je na světě...jednu dvě noci namotaný hořák do klubka a bowden je jak spirála-drát se v něm pak nádherně zadrhává. Pak je tu profi hořák s eurokonektorem v ceně cca 1800kč. KDyž tento hořák rozděláte uvidíte kudyma vede plynová hadička, dva vodiče tlačítka a ocelový bowden....středem silového kabelu smile dešto u Einhella a jim podobným to máte v tom gumovém opletení pomuchlané a omotané kolem sebe. To dělá hodně....Mě trvalo 3 dny než se mi celý hořák na délku nádherně narovnal, ale při svařování jsem neměl problém-bowden byl ve skutečnosti po vytažení rovný nezdeformovaný (tady snad trpěl v tu chvíli samotný silový kabel).
Snad jsem to uvedl na pravou míru a nenadrobil chyby. Dyštak mě opravte
S pozdravem Disco.

p.s. Já se setkával spíše s jiným problémem. U mnoha uživatelů těchto mašinek pokud běžela bez problémů nebo měly zmíněné neduhy vyřešeny jsem sledoval problémy se sváry...ikdyž sváry vypadaly slušně byly často "studené" a nechápali proč se jim svařenec rozpadal....většinou špatně nastavený posuv...svár byl vzhledově opravdu pěkný ale neprovařený s původním materiálem...na tento problém jsem narazil u své omicronky 165 na nejvyšší stupeň nastavený posuv je až na trojnásobku než u 5-ho stupně. Když svařuji opravdu velké silné věci mám spíše problém s chlazením poddimenzovaného hořáku MB15AK.

Editoval Discovera (15-10-2010 10:58:53)

Offline

 

#47 15-10-2010 09:40:49

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
tak, já trubka, jsem si myslel, že Disko je nový název pro EINHELLa. To jsem tomu dal.
Drát, který se loupal, jsem naposledy viděl někdy v 93. roce když vyráběl drát ŽAS Vamberk. To tedy máte raritu.
Discovera, máte pravdu, já jsem si myslel, žeto tu všichni vědí, ale asi ne. Problém toho hořáku /galusky/ je naprosto jasný. Nemá žádnou výztuhu, nebo-li tuhost a jakmile se původní hořák "unaví" je zle. Samozřejmě to omotávání jen problém zvýší. Částečně to řeší ocelový bowden.
To to jsou důdody proč nejsem pro, za každou cenu tzv. TUNIT EINHELLa .
Problém je veli prozaický.
S pozdravem Zdeště.


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#48 15-10-2010 10:34:29

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Einhell BT-GW 170

To zdeště: No vidíte...já Vás pochopil taky špatně smile myslel jsem, že se Vám líbí a zdá divný můj NICK, takže to jsme dva. Ten drát je opravdu asi rarita a půjde vyhodit...nedá se sním svářet. Raději koupím ESAB nebo něco jiné. Galusky smile trefně napsané (tím nechci urazit majitelé těchto hořáků). Musím ale uznat, že po přidání profi hořáku do nepředělaného Einhella byla mašina opravdu o dobré dva stupně víš, než s tou galuskou, ale pořád mluvím o té starší červené verzi 10 let staré. Jen cena hořáku byla tak trochu vyšší, než cena mašiny smile

Tady bych si ještě rejpnul do těch zdrojů. Měly a mají velice špatné chlazení a vůbec usazení ventilátoru v prostoru skříně (sotva vzduch líže tlumivku a ventilátor vypadá jako přerostlý motorek s vrtulí připomínající malej plastovej autoventilátor pro řidiče)...tady nechápu proč tam výrobce nedá alespoň ten nejlevnější byť kluznej ventilátor s klasickým rámem (ikdyby byl z plastu) a navíc obráceným (špatným) smyslem foukání vzduchu (místo toho, aby vzduch byl nasáván přímo na zdroj je nesmyslně vytlačován ven ze skříně přes nesmyslnou mřížku, která funguje spíše jako odpor) . Zdroje se zbytečně zahřívají, až si troufám tvrdit přehřívají.....po rozkuchání starého celoměděného zdroje jsem nevěřil vlastním očím. Jak je možné, že nebyl vyzkratován na všech odbočkách....veškérá izolace černá jak uhel a při dotyku se rozpadala na prach. Lak byl na drátech doslova vypálený. Nevím tedy co tvořilo izolaci samotného vinutí v tomto stavu, protože multimetrem jsem zkoušel vodivost na kousku vodiče. bzučák mi zahrál oblíbený tón smile .
A tak nějak podobně hádám, že se chovají i ty dnešní hliníkem navinuté zdroje v těchto skříňích.

Na závěr si tedy nemyslím, že by to výrobce zrujnovalo, kdyby tyto "drobné" neduhy opravil, a tím by stoupla jeho popularita i možná prodejnost a samotní budoucí kupci nebudou hned po vybalení a prvotním odzkoušení zklamáni. Jestli stojí kluzný ventilátor v plastu na 230V cca 120kč (o tom jak dlouho vydrží v prašném prostředí nemluvím, protože ten zázrak co je v mašině od výroby pro změnu fouká bůh ví kam), tak nechápu co je levného na tom ventilátoru bez rámu.

Editoval Discovera (15-10-2010 12:40:13)

Offline

 

#49 15-10-2010 12:33:15

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Einhell BT-GW 170

Dobrý den,
tady už nezbývá, než najít výrobce těch traf a ostatní dělat sám a máte zdroj o kterém sní svářečský amatérský svět.
Jinak jste to vše trefil. Takových je málo. OK gratuluji.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#50 15-10-2010 20:27:06

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Einhell BT-GW 170

Dejte se do lechkeho tuningu svařečky:řizeni posuvu dratu, vymena bovdenu v hořaku a kondik z vybijecim odporem a svařečka bude svařovat celkem dobře.. jinak se i vyplatí montaž euro koncovky a jineho hořáku, vymena ventilatoru za nejaky  http://www.gamasvar.cz/2300-ventilatory … 0a-sunnon/  tento jsem daval do sveho stroje paradne chladí.. jinak trafo je celkem ok..

Editoval alll (15-10-2010 20:32:06)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče