SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 29-08-2010 15:10:10

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
těžko takto určit závadu, otázka zní co se na ROTu pokazí. Pokud se prorazí tyristor, což by odpovídalo, jak píšete, chodu motoru naplno, potom hledejte problém v motoru, nebo v kabeláži, popřípadě zkontrolujte zda je ve zdroji omezovací odpor popřípadě tam může být malá tlumivka. ROT napájí přímo rotor motoru. Pokud ROT vykazuje jinou závadu, potom je potřeba postupovat jinak. Napište.
S pozdravem Zdeště

----------------------------------------------------------------------------
SERVIS WLSP 315, PP315, BP 40

lze udelat protento stroj  přestavbu na jinou řídíci  jednotku omikron  pk 024 nebo levnejší ktc 112  + novy podavač dratu za predpokladu ,že jsou  prepinače odboček v pořadku je to ponekud dražší varianta ale celkove  svařečka bude za se makat na 100% takovach stroju mam za sebou asi 5 kusu.. jinak jsou i firmy co přestavuji a renovuji tyto stroje.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 29-08-2010 21:05:05

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dnes už se přestavba wlsp nevyplácí vzhledem ke stáří těchto strojů, které dosahuje k půl století mad

Investoval bych určitě do modernějšího, menšího a progresivnějšího  stroje.

Offline

 

#28 29-08-2010 21:17:00

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

1b napsal(a):

Dnes už se přestavba wlsp nevyplácí vzhledem ke stáří těchto strojů, které dosahuje k půl století mad

Investoval bych určitě do modernějšího, menšího a progresivnějšího  stroje.

tem paru lidem jsem dal na vyběr jestli novy stroj za 15az 20000,-kč nebo opravu za 5500,- včetne me prace. vybrali opravu oprava trvala cea 3 hodinky za pomocí štipaček šroubovaku kliču , vrtačky prvnikus ktery jsem opravoval trval tak cely tydnen než jsem vymislel umistejí tech komponentu nasledne propojeni podle schemat svařeček omni a častečna improvizace..

Editoval alll (29-08-2010 21:30:55)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#29 29-08-2010 21:56:27

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Tak to gratuluju, za ty peníze dejme tomu, ale to bych nekoupil ani materiál wink

Offline

 

#30 29-08-2010 23:18:53

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

1b napsal(a):

Tak to gratuluju, za ty peníze dejme tomu, ale to bych nekoupil ani materiál wink

vesmes použita  Řj. omicron KTC 112 /PK 024 jen testovana na prvnim kuse , ale lepe se osvedčily ktc 112 jsou levnejší jinak by byla cena opravy dražší.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#31 30-08-2010 09:41:26

Karel Čálek
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 2

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Děkuji za super rychlé reakce, moc tu mašinu potřebuji. Pokusím se nějak to v rámci možností upřesnit. Ten zatěžovací odpor (ve schema snad B5) by měl být v pořádku. Tyristor-který to je? Nejhorší, že nemám čím, ani neumím ho změřit. Ale jeden postřeh navíc. ROT mého kolegy (bude mít asi něco obdobného) se u něj ani nehne, ale u mne běží naplno stejně jako ta moje deska. Pak mám právě ještě jednu desku, právě taky fuč, která se rovněž ani nehne, ani u mne. Jinak mám velkou desku s těmi třemi relátky (LUN), první normálně funguje, třetí jsem zkoušel nové, ale výsledek nezjistitelný, ta dvojka je jiná, tu ale nemám, ale zřejmě funguje až s těmi dalšími. Ty závady nikdy neprobíhaly naráz, předtím předcházely malé výpadky-sem tam to nejelo, po několika cvičných stisknutí pak zase jo, a po nějakém čase pak vypadla ta pojistka. Někdy po její výměně to ještě chvilku jelo, ale pak šlus. Zatím děkuji moc za rady.

Offline

 

#32 30-08-2010 19:03:29

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
UNIVERZÁLNÍ jednotka KTC 112 omicron, kuhtreiber, alfain, ETP a kdoví kdo ještě tuto jednotku montuje do svých zařízení je patrně záchranou všech opravářů svářeček. No budiž.
Oprava WLSP je neskutečně jednoduchá a pokud bude stát více jak 3000,--Kč potom jen proto, že je skutečně již něco hodně unaveného.
Nikdo nemládne a svářečky mají svůj věk, ale je tu něco co WLSP staví stále do přední linie. Nechci se zabývat vadnou tlumivkou či izolačním stavem transformátoru to jsou problémy velmi řídké a napravitelné.
V tomto případě svářečka sváří, ale jen dočasně. To znamená, že problém bude v kabeláži či v řízení.
Pojistka 6A musí mít charakteristiku "pomalou" označení "šnek". Byly případy, kdy bylo nutné nahradit ji pojistkou 10A.
Zkontrolujte potenciometry v podavači a výlet drátu a mikrospinač ve víku podavače. V každé případě je nejlepší zařízení vidět zvláště když k elektronice a elektrotechnice nemáte vztah. Je těžké mi radit jak operovat srdce, když nerozumím medicíně.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#33 30-08-2010 21:19:47

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Jednotky podobné ktc112 osazuje do menších strojů omicron, kuhtreiber a alfa, protože vychází původně z jedné firmy a jsou velice podobné nebo totožné, do profi strojů vysokého zatížení 250A a výš se nehodí.

Trochu bych si dovolil vám oponovat, v profi provozu v době pulzních zdrojů je staré wlsp již mrtvý stroj, spíš už bývají u hobbystů v garáži na dožití.

Offline

 

#34 30-08-2010 22:28:12

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

1b napsal(a):

Jednotky podobné ktc112 osazuje do menších strojů omicron, kuhtreiber a alfa, protože vychází původně z jedné firmy a jsou velice podobné nebo totožné, do profi strojů vysokého zatížení 250A a výš se nehodí.

Trochu bych si dovolil vám oponovat, v profi provozu v době pulzních zdrojů je staré wlsp již mrtvý stroj, spíš už bývají u hobbystů v garáži na dožití.

však prave pro hobisty a udrzby nejakych podniku tyto stroje maji a prave proto si je nechavaji opravit aby dožily..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#35 31-08-2010 06:13:00

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
původně jsme hovořili o klasickém zdroji WLSP. nehovoříme o elektronických zařízeních, ale o klasickém odbočkovém transformátoru a zde je pozice WLSP. Můj názor se opírá o bezkonkurenční provedení transformátoru, tlumivky a odolnosti zdroje. A zda WLSP má někdo v garáži či jej nechává dožít ve svém podniku to naprosto neřeším.
Jen bych rád pomohl těm, kdo WLSP mají nefunkční a nehodlají ho rekonstruovat. Sám osobně dělám přestavby WLSP či WSP tak, že dovnitř do zdroje vestavím komplet vodní chlazení a použiji vyrobený podavač firmy Formica, Kuhtreiber, Omicron ap., ale pokud jde o opravu původního zařízení potom jsem zastánce originálního provedení.
Pulní zdroje jsou jiný šálek kávy a to srovnání tu nebylo namístě - držme téma.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#36 31-08-2010 08:36:05

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Ono slovo dožití asi není v dnešní době , kdy výrobky vydrží pracovat sotva dva roky zákonem určené , namístě . Tyto stroje mají perfektní zdroje  , které většinu z nás přežijí . Naopak dnes se dá přidělat "nevýkonová" elektronika , která zlepší jen příjemné ovládání .

Offline

 

#37 04-09-2010 21:55:56

roman1029
Člen
Registrovaný: 04-09-2010
Příspěvky: 3

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Zdravím Vás chlapi,jsem zde nový tak se nezlobte zda již někdy padla odpověď na tuto otázku.Mám wlsp 315 z bazaru.Svařuji s touto svářečkou celkem často a mám malý problém.Potenciometr na rychlost posuvu (ovšem pokud to je on) je ten levý.Poťák funguje,proměřoval mi ho kolega ale posuv drátu je stále stejný.Drát vylízá moc rychle.Ono při svařování to moc problém není ale při opětovném startu to je problém-prská atd.Nevíte kde by mohla být chyba?Pozor nemám manuál tak pokud mě budete navádět na nějaké součástky potřebuji přesněji popsat kde co je.Jinak nemá náhodou někdo v el.podobě manuál k této svářečce?Díky moc Roman

Offline

 

#38 04-09-2010 22:09:12

roman1029
Člen
Registrovaný: 04-09-2010
Příspěvky: 3

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

zdravím ještě jeden dotaz k wlsp 315.Psal jsem že je z bazaru a nic moc o ní nevím,ale poradí mi někdo jak provést repasi celého zařízení,prostě jak na ní udělat GO komplet.Je to celkem slušný stroj a myslím že i výkonný a je jí škoda nechat zestárnout a umřít.Díky za rady

Offline

 

#39 05-09-2010 08:28:45

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

roman1029 napsal(a):

zdravím ještě jeden dotaz k wlsp 315.Psal jsem že je z bazaru a nic moc o ní nevím,ale poradí mi někdo jak provést repasi celého zařízení,prostě jak na ní udělat GO komplet.Je to celkem slušný stroj a myslím že i výkonný a je jí škoda nechat zestárnout a umřít.Díky za rady

už to bylo napsano vyše budto levne novy podavač a rídíci jednotka, nebo draž uz hotove zarázeni fy omicron, formica,kurebeiter i z vodnim chlazenim hořáku.. je to jen navas kolik dotoho chce te investovat levne za 6000,- nebo draze za priblizne 30 000,-

Editoval alll (05-09-2010 08:31:06)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#40 05-09-2010 11:56:14

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

roman1029 napsal(a):

Zdravím Vás chlapi,jsem zde nový tak se nezlobte zda již někdy padla odpověď na tuto otázku.Mám wlsp 315 z bazaru.Svařuji s touto svářečkou celkem často a mám malý problém.Potenciometr na rychlost posuvu (ovšem pokud to je on) je ten levý.Poťák funguje,proměřoval mi ho kolega ale posuv drátu je stále stejný.Drát vylízá moc rychle.Ono při svařování to moc problém není ale při opětovném startu to je problém-prská atd.Nevíte kde by mohla být chyba?Pozor nemám manuál tak pokud mě budete navádět na nějaké součástky potřebuji přesněji popsat kde co je.Jinak nemá náhodou někdo v el.podobě manuál k této svářečce?Díky moc Roman

Dobrý den,
pokud jste proměřil potenciometry, potom zbývá ROT 150.
ROT 150 byl několikrát změněn, po dobu své výroby, v hodnotách součástek. Některé ROTy mají pomalou zpětnou vazbu regulace. Proto je nutné ROT opravit - spíše nastavit tak, aby přechod z otáček z výletových na otáčky motoru svářecí byl pokud možno neznatelný.
To vše za předpokladu, že správně pracuje výlet drátu.
Pěkný den Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#41 08-10-2010 12:51:43

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

zdravím Vás Svarforisté!!!

Mám další dotaz k WLSP 315 Si: při zapalování oblouku při nízkém proudu/napětí (přepínače napětí nastaveny na A-1, posuv na minimum, drát pr. 1mm) občas dojde k jakémusi kopnutí drátu proti hořáku. Nevím jak to popsat lépe, ale je prostě cítit, jak drát narazí na svařenec. Zkoušel jsem ladit přibližovací rychlost, ale zdá se mi, že vůbec nereaguje na potenciometr. Tedy zkoušel jsem to tak, že jsem pomolil přítlačnou kladku, zavřel kryt, stiskl tlačítko na hořáku a točil potíkem a poslouchal, jestli bude motor měnit zvuk. Přijde mi to, že se otáčky nemění. Nebo je změna tak malá, že to sluchem nepoznám?

Při vyšších proudech k tomuto jevu (kopnutí) nedochází

Offline

 

#42 08-10-2010 14:06:44

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Jenda :

Přibližovací rychlost by měla být na tom malém potenciometru označená dvěma kolečky a těma prochází drát. Pokud zavřete víko měl by sepnout tuším spodní kontakt koncáku který je právě ve víku, možná bude lepší ho zkusit sepnout rukou a pak otestovat potenciometr přibližovacího posuvu. Pokud potenciometr nechodí, tak je tu víc možností ale nejpravděpodobnější asi bude, že ve vašem zdroji není přibliž. rychlost uvedena v provozu a to kvůli starší desce.

Někdy jsem narazil na mašinu kdy byla přibližka vyřazena z provozu kvůli závadám, které způsobovalo relé, každopádně by neměl být problém to zprovoznit zpět.

Ta závada, že vám kope hořák je skutečně zapříčiněna tím, že posuv jede na horní potenciometr podavače tzn. na klasickou svařovací rychlost a ne na přibližovací.

Editoval killer (08-10-2010 16:18:19)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#43 08-10-2010 18:22:18

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
WLSP 315 - když otevřete víko podavače, ovládáte posuv drátu potenciometrem /potítkem/ na podavači.
Pokud víko zavřete ovládáte posuv drátu potenciometrem na zdroji. Jakmile stisknete tlačítko na hořáku drát začne vyjíždět přibližovací rychlostí, ve chvíli kdy se dotkne svařence a chytí oblouk přepíná se řízení na potenciometr na podavači. Na potencimetru na podavači je také stupnice, která vyjadřuje orientačně, v jakém režimu se nacházíte.
"Kopnutí" může mít několik příčin.
Nejdříve, však napište, zda Vám reagují oba potenciometry a potom můžeme postupovat dále.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#44 09-10-2010 06:15:52

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrá dobrá. Vyzkouším oba potenciometry. S největší pravděpodobností mohu říci že: pokud je víko zavřené, nemohu rychlost regulovat. Začnu-li svařovat, mohu regulovat posuv na podavači. Otevřu-li kryt, lze regulovat posuv na podavači. Proměřím spínač v podavači a zkontroluji spoje. V pondělí ráno zdělím, co jsem zjistil.

Offline

 

#45 09-10-2010 07:09:10

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
dejte pozor, při prověřování potenciometru výletu drátu na zdroji pracuje až od cca 1/3 rozsahu od nuly výše. Tak ať Vás to nesplete.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#46 09-10-2010 09:49:52

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Děkuji za cennou radu.

Offline

 

#47 11-10-2010 06:20:36

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Tak jsem vše prozkoumal a zjistil jsem, že vše jde asi tak jak má. Tedy: než začnu svářet, jde rychlost posuvu regulovat potíkem na přibližovací rychlost. Po zapálení oblouku reguluji posuv na podavači. Potenciometr na přibližovací rychlost jde opravdu cca od jedné třetiny. Tak a co s tím?

Offline

 

#48 11-10-2010 19:10:14

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
nic, tak to bylo vyrobeno výrobcem a nemá to na nic vliv, ani to není závada.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#49 12-10-2010 05:56:33

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Rozumím. Myslíte, že by šlo udělat něco s tím "kopnutím" drátu před zapálením oblouku?

Offline

 

#50 12-10-2010 15:16:53

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
určitě, nejdříve udělejme zkoušku.
Otevřete podavač, dejte výlet drátu na 1/2 a  svářecí rychlost na maximum. Zmáčkněte spinač na hořáku. Kladky se rozběhnou a Vy při otevřeném podavači zmáčkněte miktrospínač, jako byste chtěl zavřít víko podavače a sledujte co dělá posuv, tedy otáčení kladek se bude měnit a sice z maximálních na cca 1/3 otáčení z maxima při manipulaci s mikrospínačem. Vás teď na tomto ději bude zajímat to, jak se otáčení kladek chová. Dejme tomu, že se kladky otáčejí maximální rychlostí, při zmáčknutí miktrospinače by se měly otáčky změnit  plynulým přechodem do pomalejších. To samé se má dít obráceně. Pokud se otáčky až zastaví a potom se otáčky dorovnají, na požadovanou rychlost, potom je to chyba. To je to kopnutí. 80% zařízení ji má. Někomu to vadí někomu ne. Problém spočívá někdy v nastavení ROT 150, ale většinou je problém v jednotce ROT 150. Ta se musí upravit. Výrobce za dlouhou dobu výroby udělal několik změn, aby dosáhl toho optimálního přechodu otáček z výletu na svářecí rychlost.
Tak se podívejte a napište. Jen pozor, příčina může být i jinde. Tuto kontrolu však proveďte, pro vyloučení ROT 150.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče