SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#401 09-07-2011 21:28:56

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Mám asi tento typ konektoru, ale koupil jsem to jako sadu i s tím černým plastem na uchycení. http://www.gamasvar.cz/2301-rychlospojk … tky-sroub/

Na tom obrázku je ale u konce té mosazné kulatiny asi ta objímka a tu tam já nemám. To je průser a navíc jsem za ten konektor dal o hodně více. sad


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#402 09-07-2011 22:13:39

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

mel jsem doma  ten co jste viděl na mem stroji ten by vam možna sedl lepe..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#403 10-07-2011 13:30:30

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Alll: děkuji za nabídku, ale zkusím to s tím, co doma mám. Když už jsem ho koupil? Musím tedy jen sehnat delší tu kapiláru, jinak už to asi půjde. Ten třmen si vyrobím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#404 15-07-2011 16:04:13

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Dnes jsem koupil delší kapiláru, která už by měla dosáhnout až ke kladkám podavače. Ten třmen jsem dostal zadarmo od servisáka. je ale dost hrubý a já mám mezi koncovkou a podavačem o hodně méně místa, uvidím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#405 18-07-2011 18:41:30

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

tak co pane Varoku jak pokračujete  at se  onečem diskutuje, ane tlacha o blbostech... chce to fotky vašeho bimaxe  z euro koncovkou....


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#406 19-07-2011 20:58:14

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Zatím nepokračuji. Zítra kdyžtak nafotím ten nový hořák a eurokonektor do svářečky. Pořád nemohu přijít na to, jak rozumným způsobem přidělat ten eurokonektor do svářečky. Zatím jsem viděl a koupil jsem eurokonektor s tím černým plastem jako je na svarinfu, tedy větší typ s tím výstupkem. Líbil by se mi ale ten menší typ černého plastu, jako bývá u značkových svářeček Fronius apod. Na druhou stranu jsem rád, svářečku jsem dal zatím do tak perfektního stavu, že je radost s ní svařovat. i když tam mám zatím krátký hořák na pevno, vaří konečně nádherně, podle mých představ. I bodování s 0,6kou drátem je perfektní. Odstranil jsem dvě závady, bylo to asi tím. A to vše mě asi natrklo podle nana Zdeště, že musí být perfektní vedení drátu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#407 19-07-2011 22:40:54

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
když člověk pozorně naslouchá druhým /v našem případě čte/, může se něco dobrého dovědět třeba i to, co člověku pomůže.
Cesta drátu je 1A problém CO2 sváření.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#408 20-07-2011 20:19:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den pane Zdeště, ano, konečně jsem si to uvědomil. První problém byl povolený a upálený šroub hlavního napájení podavače. Druhý problém byl zlomený bovden kousek za hořákem. Oba problémy jsem odstranil a svařuje nádherně. Na mé svářečce Telwin se mi až na počáteční problémy líbí to, že má docela kvalitní desku s elektronikou, né nějaké šmejdy jako Einhel, Gude  apod. I když neobsahuje spínání trafa, tedy u mého typu, podavač jede pravidelně, bez sekání a trhání.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#409 29-12-2011 11:33:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Po dlouhé době mám zase chuť kutit na mé svářečce. Je to dost kruté. Svářečka je docela malá, má uvnitř málo prostoru na přídavné zařízení. Pořád nemohu sehnat ten menší plast na euro. Už jsem se ptal v asi 5ti obchodech a nic. Všude mají jen ty velké, nebo sady jako jsem koupil já.
Potřeboval bych dát trafo 24V/2A do svářečky na napájení podavače, elektroniky a elektroventilu zvlášť, ale bude to dost krušné. To zadní čelo udělám celé nové, abych tam dal konečně ten pořádný ventilátor Sunon z GMEelectronics.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#410 29-12-2011 17:43:15

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

Pane varoku nejhorší je se vubec odhodlat do montaže dilu do svařečky, a ne jen tady otom tlachat..... Vim otom své sam jsem si tim prošel_upravou einhela na euro konektor, kondenzator... až svařečku rozdelate,a budete z velke časti inprovizovat, nakonec se vam to podaří  z nejakou tou improvizací.. sam mam začít upravu automaticke nabíječky co jsem koupil z aukra za 80 kč i z postovnym.. není to žadna čínska potvora, ale kvalitní anglicka nabíječka z poctivim transformatorem jen jsem ji trošku přetížíl a na trafu vzala za sve tepelna pojistka, ktera je ukryta hluboko pod takovymi 6 až 7 vrstvami vinuti primaru zatim se mi ten transformatorek převíjet nechce tak tam budu davat trosku vetší silnejší  se stejnym vystupním napetím jen upevnit trafo do kastle nabiječky je kovová a pořešit pojistky a jejich pouzdra nabiječka je docela mala trafo je vetší než puvodní_anglicke a nove je československe vyroby zvl dubnica  remontaž budu provadět po novem roce kdy budu mit dostatek času....

Editoval alll (29-12-2011 17:55:31)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#411 29-12-2011 18:49:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Pane All: vy jste neviděl mé fotky ze zatím menších úprav? To si myslíte že bylo možné bez rozebrání svářečky? Nee. Měl jsem ji celou rozebranou. Dával jsem tam svoji přídavnou desku spínání primáru sv. trafa, kterou jsem si vyrobil sám, narozdíl od někoho. Elektroventil jsem dal na zadní stěnu. Předělával jsem celý usměrňovač kvůli dalším vývodům pro elektroventil.
Nevím, jestli zrovna vy to pochopíte, ale už jsem to tady párkrát psal. Chci co nejvíce zachovat původní vzhled, ale uvnitř to mít trošku vylepšené. Zadní čelo budu dělat nové kvůli chlazení, ale opět podle originálu. Jen jsem chtěl nechat i původní pevný hořák, ale nakonec jste mě tady přesvědčili, že to nemá cenu a koupil jsem ten euro hořák.
Jak se říká vlk v beránčím rouši, nebo tak nějak.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#412 30-12-2011 11:29:15

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4102

Re: Problémy z BIMAXEM

Raději rouše , v rauši budeme zítra . smile

Offline

 

#413 30-12-2011 18:44:17

Mosin
Člen
Registrovaný: 01-11-2011
Příspěvky: 35

Re: Problémy z BIMAXEM

Já už jsem v rauši dneska, bolí mě zub, jak sviňa, žeru prášky. Jinak je "fšechno OK". A těch 17 stránek vo úpravě svářečky kolegy "varoka", to je fakt bomba smile


MMA Beno Filip 150 / Pegas 160 MIG SYN / PB+O2

Offline

 

#414 30-12-2011 20:01:14

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Už to s tím psaním blbostí asi opravdu přeháním. Budu tedy šetřit písmenka apsát tady jen hotové věci.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#415 31-12-2011 08:31:32

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: Problémy z BIMAXEM

Varok popisuje aspoň úpravu své svářečky (zatím na 17 stránkách) no Jirásek by by zatím nám řekl PRŠÍ
Takže já bych nešetřil psmenkami.......


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#416 31-12-2011 09:00:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Ulitej, děkuji za podporu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#417 07-01-2012 20:55:21

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den, nyní řeším to chlazení. Dělám si nový zadní panel, bude ale vypadat jako ten původní, jen s menšími úpravami. na origo panelu jsou za ventilátorem malé dírky, což je úplně nanic. Udělám normální velkou díru, kousek od ní do čtverce čtyři menší na šroubky ventilátoru. Zezadu, tedy zvenku přišroubuji takovou tu chtomovanou mřížku, jako se dává na počítače apod. Už jsem se tady na to kdysy ptal, ale nuní znova. Jak je nejlepší účinnost chlazení? Vpředu někde nasávat a vzadu vyfukovat teplý vzduch, nebo vzadu sát a někde zepředu vyfukovat? Mám to ve svářečce dost blbě vyřešené, je to tak ale origo a skříň je dost malá. Zajímají mě vaše nazory, kam dát ventilátor a kam foukat. přiložené foto napoví, jak to vypadá uvnitř.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1503_dsc00014.jpg


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#418 07-01-2012 21:59:57

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

ja vam pane varoku řeknu , zezadu nasavat čisty vduch a tlačit dopředu nebude to hned do svařečky tahat binec z boroušeni...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#419 08-01-2012 00:07:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

To už jste mi kdysy psal, to chápu, navíc proud vzduchu bude přímo ochlazovat zahřívající se součástky. Jak je ale vidět na obrázku, tak je to u mé svářečky dost blbě vyřešené a trafo, tlumivka i usměrňovač jsou v jednom sloupci. Kam tedy ten ventilátor umístit?
1. Nahoru- bude foukat spíše na usměrňovač, tlumivka z části a trafo vůbec?
2. Doprostřed- bude ofukována spíše tlumivka, usměrňovač a trafo budou ofukovány jen zčasti?
3. Dolů- proud vzduchu půjde spíše na trafo, ale tlumivka a usměrňovač nebudou chlazeny?

Nebo když ho dám kamkoliv, tak proud vzduchu se rozprostře po celé skříni? U těchto levných svářeček nejspíše hřejí všechny popsané díly, ale asi nejvíce usměrňovač, nebo ne? V tom případě bych dal ventilátor nahoru.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#420 08-01-2012 08:57:48

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

mate  v podlaze kastle nejake vetrací pruduchy kolem trafa a podním? u hodne hoby svařeček tomu tak je vmem byvalem einhelu tomu tak bylo ventilator  šel do prostřed a sloupec vzduchu ktery ventilator fouka do vnitř svařečky vychazí všemi otvory v kastli jestli mate pruchozí přední čelo tak bude vzduch mohutne foukat ze předu a pokud  budou otvory v podlaze tak i tudy bude vzduch ochlazovat i svařovací transformator taktež usmernovač takto jsem řešil ve všech svařečkach podobneho typu ale zatim z bimaxem jsem nemel tu čest hodne setu začínají rozširovat nejake anglicke typy svařeček a dokonce i americke  ktere jdou na upravu svařecího trafa musí se premotat primarni vinutí a nejakou kačku to stoji a naviji se to rovnou mědí takže takovy stroj ma lepší vlastnosti než z vyroby...

Editoval alll (08-01-2012 08:58:53)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#421 08-01-2012 12:36:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Samozřejmě je si potřeba pomoci jak kdo umí. Sv. trafo zatím drží, je to celohliník, takže nejsou parametry jak bych si představoval, ale převíjet ho nebo kupovat nové zatím neuvažuji. Právě že mám jen pár dírek asi 8mm v podlaze skříně, což podle mě není moc rozumné řešení, ale nedá se nic dělat. Třeba v práci máme na svářečce Fronius Variostar 2500 v předu průduchy a vzadu ventilátor Mezaxiál jako bývá v digestořích fouká vzduch ven. Sice bývá ve svářečce plno bordelu a pilin z broušení, ale myslím si že je to rozumné řešení. Účinnost origo ventilátoru je špatná a pracuje to na stejném principu, ale stejně tam není pořádný tah, ventilátor tam je jen na legraci. Když bych to takhle udělal, v podstatě to bude mít dobré parametry chlazení, navíc zapůsobí fyzika. Pane ALL, vždyť to vaše řešení je ale proti fyzice, ne? Teplý vzduch se tlačí nahoru a ne dolů, ne? To znamená, že by to nasávalo studený vzduch od podlahy, průvan by šel přes hřející se součástky a horký vzduch by vycházel ven. Je to tak? Když dám ventilátor dozadu, aby foukal dovnitř, bude sice foukat na tepé součástky, ale pak by vycházel ven spodkem, což je podle mě proti fyzice.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#422 08-01-2012 13:18:03

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

pane varoku říka vam něco aerodinamicky tunel? tak takoveho prodění vduchu se z uspechem používa v počítačích ja toto řešeni mam taky a z uspechem toto řeseni funguje ve svařečkach jde oto že ventilator z velmi silnym tahem tlačí vzduch do skříně a ten někudy musí unikat  pruduchy ktere jsou zvyroby svařečky a nektere musíte vytvořit vy a tim to zpusobem vytvoříte tunel ze ktereho bude foukat vzduch tam kam bude třeba a komponenty ve svařečce se budou minimalne hřát i na nejvyší vykon nebude trafo tak žhave aby vam tepelna pojistka vypla... hodne svařeček jsem tak vyřešil skutečne otestval i na metrovem svaru nekolikrat posobe aby byla svařečka zatežovana dele jak 30MIN na tupo na max proud a drat 0.8.. skoro na max a by bylo trafo usmernovač tlumivka hodne zatížena už svařečky upravuji asi vice než 2 roky užmijich prošlo vicero uspěšne rukama  a ješte se nestalo aby přišel zakazník za nejakou dobu ze spalenym usmernovačem nebo transformatorem či seškvařenou tlumivkou do mezizavitoveho skratu... a vy pane varoku mate usmernovač uložen vodorovně a ne svisle jako u jinych stroju potřebujete tlak vzduchu ze zadu do predu chceteli aby v preduvzduch byl nasavan a vyfukovan v zadu.. tim ze byjste dal ventilator do horniho krytu si moc nepomužete to by usmernovač musel byt jinak uložen aby se dokonale chladil tak by teplo zjedne desky usmernovače nezahřívalo druhou. vy mate trafo tlumivku usmernovač ve tvaru sloupu teplo sice stoupá nahoru, ale pokud je kastele řešena jako tunel tak je potřeba využít takoveho proudení..

Editoval alll (08-01-2012 13:31:27)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#423 08-01-2012 13:37:00

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8554

Re: Problémy z BIMAXEM

Ano, máte pravdu. Trafo, tlumivka i usměrňovač tvoří jakýsi sloup. Tohle řešení jsem viděl u více typů svářeček, ale usměrňovač bývá zvlášť, u mé je bohužel nahoře. Více místa tam není, jinak bych usměrňovač dal jinam. Co je tunel v počítači zhruba vím, mám to tak na velkém počítači taky tak, ale opět mám vpředu dole ventilátor, který nasává studený vzduch. Ten proudí vnitřkem bedny a vzadu je vyfukován ventilátorem ve zdroji. Ten je vzadu nahoře.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#424 08-01-2012 13:37:48

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Problémy z BIMAXEM

Obvykle se u zařízení vzduch ventilátorem ze zařízení odsává a nasává se dírama tak, aby procházel tam kde je potřeba. Lze použít i filtry, ale když se na ně zapomene a zanesou se, tak je to pak ještě horší. Průřez nasávacích otvorů by měl být alespoň srovnatelný s průřezem větráku, klidně i větší. Ale lze to samozřejmě udělat i naopak (do bedny foukat), jen je potřeba udělat to tak aby vzduch proudil bednou kde má, nějaký "ofukování" něčeho větrákem v bedně fungovat nebude když teplej vzduch nebude mít kam jít a bude se tam motat doslova jak vítr v bedně wink .

Offline

 

#425 08-01-2012 14:21:54

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: Problémy z BIMAXEM

Když jsem poprvé zapnul svého Pegase až jsem se LEKNUL fofru ventylátoru , čekal jsem něco jak nezaxiál v digestoři .....


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče