SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-11-2010 03:47:11

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Prosim o radu.

Trochu doma melouchařim při práci, jedná se o opravy a renovace zemědělský techniky atd. Mam svářečku zu 315 a jsem s ni spokojený, ale občas potřebuji nějaký ty plechy povařit. Většinu práce zvládne zu. Potřeboval bych co2. Myslel jsem nějakou nástavbu, pokud by na to zu šlo. Ale ceny za to se mě zdaj velký, myslel jsem tak do 10000,-Kč, nebo jít do nějakýho novýho co2, popřípadě doporučit jaký. Odhadem by bylo vytížený asi 5hodin měsíčně. Nebo zu prodat a koupit něco kvalitnějšího jak na hrubou práci tak na tu plechařinu. Zas na druhou stranu pořebuji občas zavařit i litinu. Podotýkám že elektronika je pro mě neznámá oblast, takže samo domo ne. Díky za vaše názory. LL

Offline

 

#2 26-11-2010 09:31:25

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Prosim o radu.

Peníze obdržené za zu nebudou zdaleka stačit na koupi CO kompletu . Zbytečně se zbavíte držáku . Když zapátráte na foru , tak diskuzí na téma koupě COčka je tu vícero i články , které se koupí zabývají . Nečekejte , že koupíte perfekt stroj za pár kaček . A nemyslete si , že oproti článkům vymáčknete z přímé debaty něco převratného . Platí čtěte , čtěte .

Offline

 

#4 26-11-2010 14:40:24

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Prosim o radu.

Dobrý den,
kovozemědělec - to znamená od blatníku u traktoru až po radlici na pluhu.
Tady pomůže WLSP 315 a lépe PP 315. Cena je příznivá a když se chcete zbavit ZU dá se určitě cena přizpůsobit.
Oba zdroje zvládnou drát 0,8 až 1,2.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#5 26-11-2010 14:44:37

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Prosim o radu.

to zdeste.... pisal ze MIG potrebuje iba na plechy.. na ten "pluh" ma predsa ZU ...

bol by mozno problem dovliect ku WLSP alepo PP  ten pluh, kedze obe zvaracky su +- nehnutelnosti :-)

Editoval morseee1 (26-11-2010 14:46:28)


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#6 26-11-2010 14:50:01

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: Prosim o radu.

Tak si nechat ZU a za 10 000 koupit wlsp.

Offline

 

#7 26-11-2010 17:18:56

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Prosim o radu.

Dobrý den,
co chcete doporučit, plechovku o které se tu vedou stále úvahy jak ji přivést k rozumu - tedy ke sváření, nebo zařízení, které má jak výkon tak i odolnost. Tak, či tak, bude muset vždy něco vláčet, buďto svářečku nebo pluh, či dojede s traktorem do dílny ke stroji.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#8 26-11-2010 17:41:12

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Prosim o radu.

Dobrý den,
co chcete doporučit, plechovku o které se tu vedou stále úvahy jak ji přivést k rozumu - tedy ke sváření, nebo zařízení, které má jak výkon tak i odolnost. Tak, či tak, bude muset vždy něco vláčet, buďto svářečku nebo pluh, či dojede s traktorem do dílny ke stroji.
Ještě jeden poznatek z praxe:
takový kovozemědělec dnes nemá CO2. Patrně bydlí někde na periférii či venkově. Kdyby měl možnost, kdo by mu zapůjčil či občas něco svařil v CO2, potom by nehledal jak se dostat k CO2.
Z toho plyne, že v okolí bude patrně široko daleko on jedinec, který bude vlastnit CO2.
V té chvíli, jakmile prvnímu sousedovi svaří branku, tak ten to ocení tím, že to u piva roznese / v dobrém/ a z kovozemědělce se stává kovozpracovatel, neboť u jeho vrat bude stát zástup potřebných lidí. A jsme u merita věci.
S Einhelem toho moc nesvaří.
Ale pokud si za své peníze koupí ne plechovku, ale poctivé zařízení bude svářet dnes, ale i zítra, později i vnuk. Plech i pluh.
V prvním případě bude sedět nafóru a bude s Alllem a Varokem kutit podavač, trafo, ventil, hořák atd.
V druhém případě, pole pronajme a povede život svářeče a .... .
.... a nakonci je zvonec a pohádky je konec.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#9 26-11-2010 18:00:50

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Prosim o radu.

to zdeste... :-)

skvela uvaha .. pobavilo ma to ..

iste kupit vykonny starsi stroj, aj za cenu nepohyblivosti moze byt vyhodou. Zvaral by stale jednou metodou ci blatnik, ci pluh

otazkou je co preferuje kovozemedelec. Ak mu vyhovuje ZU, zbavit sa ho nechce ale chce k tomu mensie CO2, preco nie ja neviem telwina 162, omi 165, a podobne
ak by chcel menit metodu zvarania pre jeho vyuzitie univerzalnejsiu, tak vas navhr je podstatne lepsi.

Otazkou teda ostane, pre co sa kovozemedelec rozhodne :-)

varianty ma minimalne dve, otazkou je, co mu bude lepsie vyhovovat pre jeho podmienky

PS: uz mi v tej uvahe chybala akurat dovolenka v jugoslavii, pak si koupime automatickou pracku, pak ....

Editoval morseee1 (26-11-2010 18:05:55)


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#10 26-11-2010 20:51:10

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Prosim o radu.

Dobrý den,
to byla taková úvaha.
Já určitě nevím co pan kolega potřebuje, ale když usoudím co má a po čem touží a za jaké peníze by to chtěl pořídit, tak to je cesta, podle mne, schůdná.
Bezpečně neprodělá, protože, když nepůjde kovo a půjde řepa, bude mít doma minimálně hodnotný šrot nebo ji výhodně zpeněží, kdežto pár plechů ve tvaru krabice s trafem, kde výkon dělá ventilátor s tím moc ve šrotě neuspěje a cena těchto tzv. dobrých svářeček klesá a klesá a jsou neprodejné za slušné peníze.   

Já jsem nepochopil proč se tu neustále vyskytuje slovo "nepohyblivý". Pokud má něco 4 kola a cesta je sjízdná, tak nemůžebýt problém pohnout se strojem třeba i 1000m, byť by vážil 250kg.

Co by v tom mohlo bránit? A/ nenamzaná ložiska kol - namazat
                                    B/ pochroumané kolo - vyměnit
                                    C/ neochota trošku zatlačit - zatlačit
bude to asi o tom polámaném kolečku, a o tom hospodáři, jak se zpívá v té oblíbené písničce .
Já si myslím že kolega kovozemědělec takový hospodář není, že si kolečko opraví a, a, avůbec bude úspěšná OSVČ.
Jen čekám, až naše návrhy zhodnotí a napíše.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (26-11-2010 20:54:01)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#11 26-11-2010 23:45:24

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Ahoj, Zdeště jsi mě pabavil..... beru to v pohodě. Na samotě nebydlim a řepu nepěstuju, ale když jedu do Prahy tak na to potřebuju kompas a příručku pro sedláka, to je fakt. Toho zu se nechci zbavit, myslel jsem jen jestli na to nejde nějaký podavač. Jezdim i do lesa přibližovat dřevo, tak občas něco i praskne a něco člověk zničí i svoji blbosti a na to je ta zu perfektní, zajedu před dílnu svařim naviják nebo ten pluh, stačí jen natáhnout deset metru kabel a za 10minut hotovo. Ve fabrice co dělám tak držim službu na sníh a nedovedu si představit že přijedu doma před dílnu a budu radlici na sníh svářet co2, to jenom příklad (vrata u dílny nemam 3,5metru široký). Ta zu je dobrá i na litinu. To co2 by bylo opravdu jen na ty blatniky atd, prostě plechařinu do 2mm. Pěkný je ten mig 190 ISKRAVAR co vy na něj? Nebo doporučte co v žádným případě nebrat. Jo a na tu braňku u sousedu mam to trafo js190 (nebo co to je za tu krabičku) tak mu ji klidně pučim ať si to zalepí sám, zas takovej lidumil nejsem (melouchum ve vesnici se taky vyhejbám hóóóódně daleko, jenž to značí spíš problém). LL

Offline

 

#12 27-11-2010 06:44:10

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Prosim o radu.

Dobrý den,
co chcete napsat, když o věci nic moc nevíte. Tak jsem tzv. vařil z vody. Teď už vím.
Pokud je to tak, jak píšete, potom nic nebrání zakoupit malý zdroj CO2. Jen bych doporučil jej koupit v kamenném obchodě. Důvod je prostý. Tam Vám jej předvedou, Vy se podíváte jakou kvalitu kupujete i po stránce provedení, zaplatíte a máte.
Přes internet sice něco možná ušetříte ale... .
Jinak ta řepa mně napadla jen tak, a ani já nesem nějaký světoběžník z velkoměsta. Jen se očas neubráním pocitu, že se někdo snaží zpropagovat nějakou značku či zařízení bez ohledu na to, zda ví co potřebuje a to mně někdy bere.
S pozdravem Zdeště
P.S. K ZU 315 nelze připojit nástavbu na CO2.

Editoval zdeště (27-11-2010 06:46:00)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#13 28-11-2010 18:44:19

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Ahoj, děkuji moc za rady. S tim kamenným obchodem to je fakt, cokoliv se stane tak to musej vzít na reklamaci. Až koupim, tak se tady pochlubim. LL

Offline

 

#14 09-12-2010 18:16:32

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Tak jsem majitelem CO2, ale zatim určitě ne šťastným. Prostě jsem blb a ani nevim na kolikátou. Koupil jsem wtu315.34 s mig30, byla za docela slušný penize. Zároveň se omlouvám jednomu účastníkovi fora, že jsem si nepočkal na tu jeho slíbenou. Na moji omluvu snad, že byla za polovinu. Bohužel svářečka vyhazuje jistič. Jistič tam byl 16A ten starej černej, tak jsem tam dal 20A/b, bohužel ten snad drží ještě méně. Svářečku nahodim bez problému, ale jak smačknu podávání tak to vyhodí jistič. Myslel jsem jestli neni problém v motorku podávání tak jsem ho odpojil a vyhodilo to taky. Myslíte že je problém jen v tom jističi? Když jsem ji kupoval tak bohužel nebyla kde vyzkoušet, majitel ji měl v takovejch těch městskejch garážich a tam třífázovej neni, že prej to bylo po dědovi a že svářela do posledka, je fakt že vypadá zachovale. Že jsem blbec to už vim, to snad neni ani potřeba psát. LL

Offline

 

#15 09-12-2010 18:57:25

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Prosim o radu.

ja si myslim ze odbornik na tieto starsie masiny je prave Zdeste ... a na tych starsich masinach zasa nebude taky velky (drahy) problem jak na tych invertoroch ... takze ak ju mate za rozumne penaze, nemusite si zatial nadavat :-)


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#16 09-12-2010 19:12:28

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Prosim o radu.

Tady se to řešilo  http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 050#p23050

Vím, že tento stroj potřeboval 50A jistič, se softstartem by neměl být problém jistič B32A, možná i B25A.

Offline

 

#17 10-12-2010 07:12:49

frantík
Člen
Registrovaný: 16-11-2010
Příspěvky: 4

Re: Prosim o radu.

Dobrý den, přispěl bych taky trochou mých zkušeností. Kovozemědělce jsem dělal nějakých třicet let, profesionálně jsem svařoval osm let elektroda, CO. Sám jsem zde dával dotaz na podavač k KS 350. Vím že existuje, ale ten se mně nelíbí. Chtěl jsem, jestli nemá někdo zkušenosti s přestavbou takové, jako se dělají s WLSP. I tak by to bylo rozhodování padesát na padesát. Vám bych radil, nechte si WTU a k tomu CO alespoň 250, aby jste nepřišel o nervy. Sám mám einhela 170 turbo, takže vím co to je přijet z pole udělat prsk, prsk a milospán trucuje, protože mu je horko.

Offline

 

#18 10-12-2010 13:05:43

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Tak jsem přemluvil jednoho elektrikáře, že se na to podivá. Prosim Vás máte někdo schéma, návod na 315.34.+MIG30. Taky prosim plánek na ten sofstart co má vyřešeno i to co2. Mockrát děkuji LL.

Offline

 

#19 12-12-2010 16:01:51

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Prosim o radu.

Tady u toho stroje softstart není navržen, je to trochu složitější, ale v principu by se to dalo vymyslet, viz odkaz výše.

Offline

 

#20 01-03-2011 20:12:10

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Dobrýden, chtěl jsem se zeptat zda někdo dokázal rozeběhnout to wtu na 25A jističi? Ta moje stojí v dílně a nic. Děkuji.

Offline

 

#21 01-03-2011 20:55:40

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Prosim o radu.

měl jsem WTU 315 a vařil s ní doma na 25A jističi nouproblema. Nemaj v tom myši hnízdo?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#22 02-03-2011 06:37:49

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Mam doma ještě zu315 a ta v pohodě na tom 25A jističi. Měli jsme sundaný kryt a uvnitř je jak nová, žádný myši. Jak smačknu posuv (bez oblouku) tak to vyletí. Dík LL

Offline

 

#23 02-03-2011 07:14:46

hanzel 30
Člen
Místo: trenčín
Registrovaný: 31-01-2011
Příspěvky: 157

Re: Prosim o radu.

ja mam podobny problem tiež mi to lieta na stiči ked chcem pridat na amperaži takže musim varit 1,6 a 2,5 horko taško ked pridam tak leti istič preto chcem invetor lebo ked vymenim istič za silnejši tak platim za elektriku omnoho viac


zvarovacie trafo s usmernovačom made in gear
KUTREIBER kitin 170 tig la

Offline

 

#24 02-03-2011 20:21:04

kovozemědělec
Člen
Registrovaný: 26-11-2010
Příspěvky: 9

Re: Prosim o radu.

Tak jsem měl doma opět elektrikáře, svářečku jsme přepnuli na elektrody a sváří v pohodě. Když se přepoluje na mig a spustí se posuv vyrazí to jistič. Zkoušeli jsme odpojit plusový přívod na mig a vyrazilo to taky, nevíte v čem to muže být? Přeci ten mig nemá větší odběr. Dík LL

Offline

 

#25 02-03-2011 21:24:32

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Prosim o radu.

Nevíte někdo kde mají křídy na určení teploty?Projel jsem všechny možný i nemožný "e šopy" a výsledek?0


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče