SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 13-02-2011 11:37:28

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

flaška na kyslik musi mit kyslikovou čistotu ani kousek rzi vni nesmi byt , jinak je řešeni jak se dostat k acetilenu zajit za nejakym vodařem topenařem_soukromnik přes nej lze si flasky zapujčit na jeho obalove konto.. takto lze ziskat autogen jinak to asi nepujde..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 13-02-2011 11:38:45

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

Našel jsem firmu co vyrábí vyvíječe acetylenu, ale nechci tady dělat planné naděje, protože kolegovi nedávno na poptávku nereagovali. Posílal jsem jim poptávku včera, dám vědět jak to dopadlo a jestli ještě fungujou. Nejmenší vyvíječ dělaj na 1kg karbidu a je to oficielní a schválenej výrobek. Samozřejmě mocný ujo google tuto firmu najde po trošce snažení, ale ceny a dostupnost jsou velkou neznámou. V inzerátech se vyvíječe taky občas objeví a docela levně.

Offline

 

#28 13-02-2011 11:39:00

tomas13538
Člen
Registrovaný: 12-02-2011
Příspěvky: 20

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

m.evil napsal(a):

Vieš fľaše podliehaju reviziam.
Bez revizie ti to nikto nenaplni a navyše su to dosť male fľaše z malej zváracej súpravy.
To by si plnil pravidelne ako na bežcom pase.
Je to ine , ak raz za čas potrebuješ niečo nahriať alebo zaspajkovať mosadzou ....
Tak sa to oplati.
Inač tie plyny sa daju zohnať aj bez prenajmu.
Ale  to by si musel mať vlastne fľaše.
Kamarat ma tak zrobenu dohodu z Linde.
Fľaše ma vlastne a plati len naplň.
Problem je  zohnať fľaše , ktore nemaju v evidencii .......

no ano ved to keby som vedel a tak vies na obcasne zvaranie by tie flase myslim stacili  tazko pvoedat no len keby som si bol isty ze ich nemaju evidovane a ved to je takyp roblem tlakove skusky si dat spravit na flasi? myslim ze to by problem ani tak nebol skor o tu evidenciu ide ze ak ich budu mat v evidencii tak mi ich vezmu .

Offline

 

#29 13-02-2011 11:59:46

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

A čo sa týka tej fľaše na CO2 čo si spomínal  , tak tu ti naplnia hasiči čistym CO2.
Pokial maš pre plyn CO2 využite ....

Editoval m.evil (13-02-2011 12:00:14)

Offline

 

#30 13-02-2011 12:11:21

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

napisy napsal(a):

Mám komunistickú kyslíkovo PB zvárčku(v takej strašnej plechovej skrini) a zváram s ňou asi 20!!! rokov, používam drát z MIG-MAGu - o akom "penení" rozprávate? Nerozumiem. Zatiaľ som si nič také nevšimol.

Ano drôtom na MIG , MAG to ide . Ale drôtom na normálny autogén , to nejde . Zjavne to funguje iba jednému .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#31 13-02-2011 21:00:41

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

napisy napsal(a):

o akom "penení" rozprávate? Nerozumiem. Zatiaľ som si nič také nevšimol.

zdravím kolego smile
místní teoretičtí google zvarači nejspíš nevědí, že material pro sváření nemůže být rezavý - je třeba jej nejdřív očistit - jinak opravdu pení smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#32 13-02-2011 21:06:24

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

Myslím si , že místni teoretičtí google zvárači vedia , že kov sa má očistiť niesú až taký hlúpy .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#33 14-02-2011 19:12:35

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: da sa zvarat ocel s PB alebo len propanom a kyslikom?

tomas13538 napsal(a):

Takže chcel by som s tý mzvárať plechy do hrubky maximalne 2mm predpokladam ze potrubia zo stenou cca 2-3mm s tym zvarat nepojdu. Inak oplatí sa mi kupiť horáky na propan či klasicke na acetylen su lepšie? neviete niekto kde na svk by som mohol zohnat cca 10-20litrovu flasu na kyslík? teda proste niečo čo by som previezol aj v osobnom aute? prípadne neviete o nejakom vyvíjači acetylénu? Len pochybujem že mi moju vlastnú fľašu aj niekto naplní. ďakujem.

V prvom rade chcem povedať , že bourač mal pavdu ... . O tie horáky , ak máte acetylenové tak používajte tie . Ja osobne ich používam a nevidím problém .
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2385_dsc02278.jpg


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče