SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 22-03-2011 18:31:29

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
..........................
Pokud se nezataví do materiálu a uhoří drát v rozumné délce potom není problém ve zdroji a v zásadě se s tím nedá nic dělat .
Pokud otáčíte zmíněným trimrem musíte zřetelně pozorovat, že doba zpoždění odpojení stykače se mění.
Co se týká dobrždění motoru podavače. Výrobce počítal s technologickou kázní svářeče a málo účinnou brzdu neřešil.
Udimig je zařízení mladší a výrobce se držel standardu.
S pozdravem Zdeště

Dobrý den,
a jsme zase napočátku .... musíte pozorovat zpoždění ..... tak to je a na tom se nedá nic změnit.

Napadlo mne však jiné řešení a to: vyměnit originální motor s převodovkou podavače za převodovku moderní, lépe čtyřkladku, s tachdynamem či podobnou zpětnou vazbou a tu vestavět do původního podavače. Pokud by se podařilo sladit zpětnou vazbu pro ROT 150, potom by bylo po problému s brzdou motoru a motor by se zastavoval s okamžitou účinností.
Tak to je námět z mé strany.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (22-03-2011 18:38:56)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#27 23-03-2011 06:13:00

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

jiříček napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

Dvě věci mají vliv na výlet drátu. Jak rychle zastaví podavač posuv a kdy přestane jít do drátu proud. Pokud chcete ovlivnit vzdálenost  upálení drátu nad materiálem, musíte zajistit , aby svařovací proud byl vypnut nějakou desetinku sekundy po zastavení posuvu. Jak to zajistíte je na vás. Věřte, že přez mechaniku to nebude ono.

To by potom stačilo zpoždění odpadu relé a byl by problém vcelku elegantně vyřešen.

U WLSP je tento problém elegantně vyřešen - uhoření je řešeno tak, že po puštění tlačítka se vypne posuv (možná i plyn), ale stykač odpojí trafo až za nějaký okamžik, tím by mělo dojít k uhoření drátu, který vyjede setrvačností posuvu. Tato doba by se měla měnit trimrem na desce ROT, pokud se nepletu.
Se stejným problémem jsem se potýkal i já, když jsem touto svářečkou svařoval poprvé - drát po zkončení svařování vylezl daleko z hubice. Bylo to tím, že jsem automaticky oddaloval hořák po zkončení svařování (jako u elektrody) a nepočkal jsem na uhoření drátu nad svarem. Stačilo vyladit techniku svařování a problém s nadměrným výletem drátu byl odstraněn. Než překopete celou svářečku, tak bych zkusil vyměnit ROT, zdali se to nezlepší.

Editoval jenda (23-03-2011 06:15:20)

Offline

 

#28 23-03-2011 11:06:57

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Dobrý den,
omyl Na desce ROT 150 nastavíte pouze otáčky motoru maximální a minimální. Dokončení sváru ovládá malý potencimetr na základní desce. Pokud tato funkce není OK ,potom se drát, po ukončení sváru, zatavuje do svařence nebo do průvlaku.
Jinak u WLSP je potřebné tu technologii dodržet.
Výměna ROT nic neřeší.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#29 23-03-2011 11:11:43

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Omlouvám se za chybnou informaci!!!. Myslel jsem, že spoždění se nastavuje právě na ROTce. V návodu ke stroji je nastavení je popsáno, ale myslím, že tazatel psal, že to nastavoval dle návodu.

Teď tedy zjistit, zda se drát zatavuje do sváru, či jen je špatná technologie.

Offline

 

#30 23-03-2011 11:31:01

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Dobrý den,
nic se nestalo. Tazateli ,jak uvádí výše, se drát do materiálu nezatavuje a sám konstatoval, že se s uspořádáním WLSP nedá nic dělat snad jen zlepšit zastavení drátu např. spojkou na převodovce.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#31 23-03-2011 19:45:15

jiříček
Člen
Registrovaný: 19-02-2011
Příspěvky: 15

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Zdeště napsal:Napadlo mne však jiné řešení a to: vyměnit originální motor s převodovkou podavače za převodovku moderní, lépe čtyřkladku, s tachdynamem či podobnou zpětnou vazbou a tu vestavět do původního podavače. Pokud by se podařilo sladit zpětnou vazbu pro ROT 150, potom by bylo po problému s brzdou motoru a motor by se zastavoval s okamžitou účinností.

Toto mne také napadlo,ale nemám zkušenost se zapojením pohonu a regulace,na Aukru je tento pohon za 16 stovek,což by se dalo zkousnout.
Když se na WSLP dává celý nový podavač je to i včetně ovládání ? Nebo se ještě  zeptám jinak,jak by to vypadalo finančně,koupit jenom pohonou jednotku a ovládací elektroniku.

Offline

 

#32 24-03-2011 19:37:51

jiříček
Člen
Registrovaný: 19-02-2011
Příspěvky: 15

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
jestli tomu dobře rozumím, potom se drát zataví do sváru a dobře neuhoří. Ano?
S pozdravem Zdeště

Poprosil bych ještě o vysvětlení této možnosti poruchy stroje,ať získám trochu přehled o WSLP,děkuji.

Offline

 

#33 25-03-2011 04:36:03

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Dobrý den,
otázky již byly položeny, odpovězte na ně, ať se můžeme  bavit konkrétně.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#34 26-03-2011 12:42:43

jiříček
Člen
Registrovaný: 19-02-2011
Příspěvky: 15

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Tak mi to včera nedalo,nastudoval jsem schema elektroniky a dal vše do pořádku,naštěstí jsou obvody v WSLP jednoduché a dájí se snadno upravit.Celý kámen úrazu byl ve studeném spoji,v obvodu,který ovládá relé vypnutí proudu,po ukončení svaru.

Offline

 

#35 26-03-2011 14:01:21

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

A pak že nerostou!!!.  Inu jak píše Zdeště: na této svářečce není nic, co se nedá opravit.

Po opravě to funguje podle představ?

Offline

 

#36 26-03-2011 18:32:06

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Dobrý den,
no vídíte rostou, pane rostou....
Kolego jiříčku, kdybyste reagoval na moje otázky ihned, tak bych mohl problém identifikovat, ale jsem rád, že jste to vzal za své a nahlédl jste do chématu.
Nakonec jste sám uznal, že zapojení není náročné. To v jiném příspěvku servisní technik plakal, jak je to vše složité a kolik drátů a ta elektronika a Vy jste si věc opravil.
Gratuluji.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (26-03-2011 18:33:08)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#37 26-03-2011 19:42:15

jiříček
Člen
Registrovaný: 19-02-2011
Příspěvky: 15

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

zdeště napsal(a):

Dobrý den,
no vídíte rostou, pane rostou....
Kolego jiříčku, kdybyste reagoval na moje otázky ihned, tak bych mohl problém identifikovat, ale jsem rád, že jste to vzal za své a nahlédl jste do chématu.
Nakonec jste sám uznal, že zapojení není náročné. To v jiném příspěvku servisní technik plakal, jak je to vše složité a kolik drátů a ta elektronika a Vy jste si věc opravil.
Gratuluji.
S pozdravem Zdeště

Jo ,jo drátů je tam hodně a schéma jsem si musel vykoumat podle desky,neboť jej nevlastním.Když ono to potvora nebylo tak jednoznačné,svářel jsem akorát docela různorodý materiál ( výfuk,pak 14 íčko,dále materiály,které si daly líbit víc jak 200A,pak zas jen body na 2mm materiálu).Pokaždé se to chovalo díky studeňáku jinak.
Se strojem jsem po opravě vcelku spokojen,zas toho tolik nevařím,abych si s tím nějak moc lámal hlavu,ale na druhou stranu je fajn,když mašina jede jak má a za svary se nemusím stydět.Hlavně mi vyhovuje,že je to opravdový dělník a ne nějaké prskátko na konzervový plech,těch jsem už pár v ruce měl a doma bych to mít nemohl.Zklamal mě docela i takový Compact 250,což už by mělo být docela slušné sváření,ale na Udimig 160 to nemá.Při vyšších proudech to docela dost rozstřikuje svarový kov (oblouk hoří neklidně),to Wslp jen šumí.
No jsem rád,že jsem se dokopal mašinku opravit,byla to dříve jen kupka šrotu o které jsem věděl pouze to,že docela slušně sváří.Po mechanické stránce jsem ji dal docela slušně do kupy,ale do té elektriky se mi nijak zvlášť nechtělo,ale nouze naučila Dalibora housti.
Pane Štěpánku,mám ještě jeden dotaz,jak je hodně důležité nastavení ROTU 150 pode příručky?Vyměnil jsem jej za opravený,ale nevlastním ručičkový měřák,abych mohl provést nastavení.

Offline

 

#38 26-03-2011 22:34:19

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Dobrý den,
s nastavením rotu si nelamte hlavu, stojatý trimr je na otáčky minimum a ležatý na maximum. Pokud se motor zastavuje na minimum pak dobře, a měl by zabrat při otočení cca 5stupňů. Maximum nastavte tak aby motor byl v max. otáčkách a při pohybu zpět ihned musí ubrat. Takové jednoduché nastavení stačí
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#39 28-03-2011 06:09:01

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WSLP 315 nelze nastavit uhoření drátu

Pokud byste scháněl schéma zapojení, tak je na http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1101


Příspěvěk č. 12 nebo 13 od Admina

Editoval jenda (28-03-2011 06:14:53)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče