SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 17-07-2012 19:12:41

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Cim viac a lepsie oopp, tym vecsia buzeracia ci to mate a nosite spravne pomaly az na zachode tak ze tak.

Offline

 

#77 17-07-2012 23:05:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

ŽOS napsal(a):

vagony vyrábí v ČR pouze dvě firmy!Legios v Lounech a Ostravské opravny a strojírny..

vážně? tak potom ve firmě Bombardier Transportation tady u nás v České Lípě pečou cukroví..... smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#78 18-07-2012 05:59:33

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

bourač napsal(a):

ŽOS napsal(a):

vagony vyrábí v ČR pouze dvě firmy!Legios v Lounech a Ostravské opravny a strojírny..

vážně? tak potom ve firmě Bombardier Transportation tady u nás v České Lípě pečou cukroví..... smile

bere ale jen české firmy:
Bombardier je myslím že kanada.

Offline

 

#79 18-07-2012 14:06:19

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Žos: To si snad děláš srandu ne? My děláme pro čd Kargo opravy poničených vagonů- po nehodách. Vše se musí nejprve očistit, pak projít sváry pomocí ultrazvuku, a začne se stavět. Nové vagony dělá určitě více firem, než jsi uvedl. Chybí ti tam i Škoda Plzeň!!!!! A abys neměl kecy, že to zařízení se nevyužije- to samé se používá i na mosty- děláme mostní čísti pro fi. SWIETELSKY, METROSTAV EUROVIA, STRABAG, ap..........


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#80 18-07-2012 16:18:36

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Bourači, mluvil jsem o nákladních vagonech.Ty se v České Lípe už nějaký pátek nevyrábějí.Osobní vagony ano,i když tuším že jenom skelety.Škoda Plzen taky jenom osobní, v závodě v Ostravě hliníkové skříně.Opravy poničených vozů pro Cargo si provádí Cargo ve svých SOKV a OKV dílem samo, dílem v bývalých žoskách v Ostravě,Lounech,Krnově a Děčíně.Třeba speciální polohovadla určená pro svařování rámů vagonu se při stavbě mostů fakt nepoužijou.A vy máte haly s kolejema?Mohl by jsi Tomape prozradit název firmy?Docela by mě to zajímalo, případně hodit nějaké fotografie z oprav?A které řady vozů opravujete?Já jsem měl z tvých předchozích příspěvků prostě dojem, že jste nějaká menší firma(viz. mašiny a brusky Einhell:-))Pro opravu kolejových vozidel musí firma splňovat nařízení v normě ČSN EN 15085-1 ,být certifikována drážním úřadem a podrobena auditu ECWRV (European Committe for Welding of Railway Vehicles).Tyto podmínky vesměs splňují bývalá opravárenská centra ČSD, žosky(dnes v soukromých rukou) a vozová depa(dnes opravny kolejových vozidel ČD Cargo).Ono k složitým opravám je potřeba původní výrobní dokumentace vozu a ta krom uvedených podniků se jinde takřka nevyskytuje.Proto mě to Tomape zaskočilo, když jsi psal o vagonech a budu proto vděčný, když se o vaší firmě dovím víc.Předem děkuji.
P.S. Jediný vhodný nedrážní objekt v Jižních Čechách mě napadá-České Velenice-bývalá ŽOS.Trefil jsem se?

Editoval ŽOS (18-07-2012 18:29:50)

Offline

 

#81 18-07-2012 18:59:18

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

U těch mostů je to trochu složitější.Nejedná se o běžnou ocel, která bez ochranného nátěru koroduje, ale o tzv. patinující ocel, která má zpočátku stejnou korozní rychlost jako běžná ocel, ale po vytvoření povrchové korozní vrstvy(patiny), se odolnost proti atmosferické korozi prudce zvýší.Tento materiál se používá právě při stavbách mostů a stožárů vysokého napětí.V ČR se používají tyto oceli pod označením ATMOFIX.Stavby z této oceli nevyžadují ochranný nátěr, použití tohoto materiálu je tedy velmi ekonomické

Editoval ŽOS (18-07-2012 19:00:39)

Offline

 

#82 19-07-2012 09:32:56

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Ty díly, co rezavěli jsme nedělali mi- ostravskou dálnici stavěli nějaký ukrajinci- firma z brna- dnes již neexistuje sad


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#83 22-08-2012 09:05:37

tomasp70
Člen
Registrovaný: 22-08-2012
Příspěvky: 1

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

@varic Se sandály zkušenost nemám, ale obuv od fy SAD se mi osvědčila. Co bys řekl na tuhle pracovní obuv, pokud ještě sháníš? Vypadá celkem vzdušně a kvalitně.

Offline

 

#84 23-08-2012 13:19:36

svarr
Člen
Registrovaný: 08-07-2011
Příspěvky: 12

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dobrý den svářeči,

zabýváme se problematikou pracovních oděvů a obuvi nejen pro svářeče a proto se na Vás obracíme s další otázkou.

Musíte i v těchto tropických dnech nosit uzavřenou obuv?

Děkujeme za Vaše názory.

Offline

 

#85 23-08-2012 18:09:15

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Já je nosím pořád, v létě, i v ziimě ten samý typ. Jen v zimě silnější ponožky a je to. U otevřené obuvi je riziko vniku okují a jisker. Jinak, pokud mám den, kdy si připravuju materiál, tak klidně beru sandále............


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#86 21-09-2012 21:50:10

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

svarr napsal(a):

Musíte i v těchto tropických dnech nosit uzavřenou obuv?

Děkujeme za Vaše názory.

my paliči jsme také jistý druh svářečů, já osobně při extremních vedrech dokážu řezat v trenýrkách, ale boty, ty mít musím, uzavřené nikoliv šněrovací - nazouvací -  případná okuj se od hroší kůže odrazí a neublíží, pokud neskončí mezi prsty u nohou = to je lahůdka smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#87 22-09-2012 20:24:35

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Nebo když skočí žhavá kulička do nohavice a cestuje a vletí do botka rovnou mezi prsty na noze taje taky pekna jobovka noha byla popalena na vice mistech zažil jsem... Když jsem svařel v praci ceočkem a nechteli dat po roce nove monterky  jednomu kolegovi se monterky dokonce vznali  při svaření mel potom kuři na píštale nad nartem spalenou a bylo to na marodku prej to ani necitil že hoří..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#88 22-09-2012 21:05:21

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Firma, kde pracuji se jmenuje Legios. Jedná se o nadnárodní firmu- máme 1 pracvičtě v Kájově.


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#89 24-09-2012 07:01:27

novacek
Člen
Registrovaný: 29-08-2011
Příspěvky: 14

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Atlan napsal(a):

Cim viac a lepsie oopp, tym vecsia buzeracia ci to mate a nosite spravne pomaly az na zachode tak ze tak.

Čas chlapi, souhlasím s ATLANEM. Mám pocit, že se osobní ochranné pracovní prostředky stávají buzeračním koníčkem zaměstnavatelů, stačí něco co máte nosit zapomenout a máte malér a hodinové kázání o bezpečnosti. Stalo se mi, že sem si při sváření nevzal kožené kamaše a vedoucí to málem nerozdejchal, musel sem si je okamžitě vzít a poslechnout si kecy o bezpečnosti práce. Jo kdybych neměl bezpečnostní obuv tak bych to pochopil, ale tohle nechápu. Pokud máte taky podobný zážitky tak je dejte vědět ostatním. dík

Offline

 

#90 24-09-2012 09:44:20

varic
Člen
Registrovaný: 31-07-2011
Příspěvky: 19

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Souhlasím s vámi kluci. Možná přijde doba a budeme muset v rachotě povinně nosit suspenzory

Offline

 

#91 25-09-2012 15:46:57

ŽOS
Člen
Registrovaný: 17-07-2012
Příspěvky: 105

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

tomape napsal(a):

Firma, kde pracuji se jmenuje Legios. Jedná se o nadnárodní firmu- máme 1 pracvičtě v Kájově.

Legios a nadnárodní firma???Legios je česká firma, bývalý LOSTR, ještě dříve ŽOS Louny.Vyrábí na export z 64%, jestli je myšleno takto "nadnárodní".Pracoviště jsou  hlavní dílny v Lounech, pracoviště Horní Slavkov(bývalý STASIS), ŽOS Nymburk a nyní i zkrachovalé ŽOS České Velenice.Ovšem pracoviště v Kájově u Českého Krumlova v Lounech nikdo nezná.

Editoval ŽOS (25-09-2012 18:07:58)

Offline

 

#92 01-10-2012 13:06:18

svarr
Člen
Registrovaný: 08-07-2011
Příspěvky: 12

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dobrý den svářeči,

zabýváme se problematikou pracovních oděvů a obuvi nejen pro svářeče a proto se na Vás obracíme s další otázkou.

Kdo se Vám stará o pracovní oblečení (praní, žehlení oprava atd.) Zaměstnavatel nebo Vy sami?

Děkujeme za Vaše názory.

Offline

 

#93 02-10-2012 10:57:15

centris610
Člen
Registrovaný: 02-10-2012
Příspěvky: 7

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

novacek,atlan a dalsi: bohuzel to neni vymsl zamestnavatelu ale nasich zakonodarcu a pokud to zamestnavatel nedodrzuje tzn. nebuzeruje vas za to ze to nenosite, pak porusuje zakon ... tot asi obecne ohledne te buzerace ... ono totiz pokud ty oopp dostanete ale nenosite tak pak za vse muze zamestnavatel, zamestnavatel pokud nemate oopp na sobe pri praci mel by vas vykazat z pracoviste a mate Ačko neboli neplacene volno ... pokud budete na pracovisti bez oopp tak pak za vse (napr. uraz) muze zamestnavatel ... a to nemluvim o tech kokotinach ktere zamestnavatel musi neustale plnit napr. ohledne udrzovani BOZP, nemyslete ze mu to dela dobre resp. vedoucim, nenavidi to vsichni

Offline

 

#94 02-10-2012 10:58:59

centris610
Člen
Registrovaný: 02-10-2012
Příspěvky: 7

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

pokud jste neslyseli o pracovnelekarskych sluzbach neco si o tom prectete, pak teprve zjistite jak zakonodarci buzeruji zamestnavatele .... to je zakon ze by se z toho jeden s prominutim pos*ral ...

Offline

 

#95 16-10-2012 10:55:33

svarr
Člen
Registrovaný: 08-07-2011
Příspěvky: 12

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dobrý den svářeči,

zabýváme se problematikou pracovních oděvů a obuvi nejen pro svářeče a proto se na Vás obracíme s další otázkou.

Jaké montérky upřednostňujete? DO PASU nebo S LACLEM? A máte vůbec možnost si vybrat?

Děkujeme za Vaše názory.

Offline

 

#96 16-10-2012 20:32:41

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

z laclem jsou odolnejší proti kuličkam aby skočily někam kam nemaji podle me zkušenosti...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#97 17-10-2012 13:40:14

varic
Člen
Registrovaný: 31-07-2011
Příspěvky: 19

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Mně montérky s laclem moc nevyhovují, pořád si musím rovnat ty kšandy, aby mi nepadali z ramen a to je otrava. Jejich výhoda je v tom, že nemám holá záda, ale stejně pokud si můžu vybrat, tak montérky do pasu.

Offline

 

#98 17-10-2012 15:44:49

Rocker32
Člen
Místo: Hořice v Podkrkonoší
Registrovaný: 30-03-2010
Příspěvky: 82

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

U nás máme klasické mofosy do pasu + kdo chce tak si k tomu může dofasovat šle (osobně mě to přijde lepsí než lacláče)


Doma: MMA - KitIn 170 TIG LA + MAG - Automatic 230 :-)
V zaměstnání: AC/DC TIG, AC/DC MIG/MAG, autogen, plazma ...

Offline

 

#99 17-10-2012 22:53:34

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

My si můžeme vybrat při objednávání nových- 90% lidí bere bez laclu, ale s pevnějším okrajem pro pásek. Někteří chtějí i šle, ale ty mi docela vadí při práci...............


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#100 11-11-2012 19:16:07

Calvera
Člen
Registrovaný: 28-02-2007
Příspěvky: 61

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Tak to u nás fasujeme montérky s laclem, ale stejně si ty širy sroluju a uvážu kolem pasu (takže kapsičku na telefon nemám na hrudi, ale jako suspik).

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče