SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-07-2011 10:17:24

peto112
Člen
Registrovaný: 17-07-2011
Příspěvky: 7

Regulacia reostatom s triodynu?

Zdravim,
Tak ma napadlo ze ci je mozne pouzit reostat na ovladanie budiaceho vynutia v triodyne ako ovladac zvaracieho trafa (na 400v) seriovym zapojenim so zvarackou do siete. Myslim faza1-reostat-trafo-faza2. Neviem ake ampere a volty pouziva triodyna na budenie ale tak vzhladom na velkost reostata hlavne u 320a verzii by to mozno aj islo. Problem by bol ze by klesali aj volty, ale tak to sa vlastne deje aj pri triakovej regulaci a aj s nou sa to da.

Offline

 

#2 26-07-2011 14:28:24

zahor
Člen
Registrovaný: 25-04-2011
Příspěvky: 2

Re: Regulacia reostatom s triodynu?

Dobrý deň , tiež ma niečo podobného napadlo ale nemal som reostat z triodyny. Tak som to vyskúšal s navinutým odporovým drôtom na keramickom teliesku a fungovalo to. Celkový odpor bol asi 4,8 ohm. Pred časom som mal v rukách schému zváračky kde bola regulácia robená z topných špirál chladených ventilátorom. Bola s tým dobrá práca v dielni cez zimu. Teraz premýšlam nad CO zvaračkou- trafo klasika odbočkové a na jemné dolaďovanie zváracieho prúdu reostatom navinutým z odporového drôtu, použiť reostat len pri menších prúdoch.

Offline

 

#3 27-07-2011 16:00:07

peto112
Člen
Registrovaný: 17-07-2011
Příspěvky: 7

Re: Regulacia reostatom s triodynu?

No takze uz som to vyskusal a ide to ale regulacia s triodynu je slaba a prehrievanim sa stava nepouzitelna na danu aplikaciu. Este mam v plane skonstruovat vodny odpor a to tak ze bude aj nastavitelny. Ked to budem mat tak dam aj nejake to foto smile

Offline

 

#4 27-07-2011 22:27:25

zahor
Člen
Registrovaný: 25-04-2011
Příspěvky: 2

Re: Regulacia reostatom s triodynu?

Je pravda že to funguje ale problém je v dlhých zvaroch. Reostat potrebuje intenzívne chladenie, alebo previnutie odporovým drôtom patričného prierezu aby zniesol väčšiu záťaž. Preto som to použil len pri menších prúdoch, vtedy netreba vinúť transformátor s veľkým počtom odbočiek a regulácia je jemnejšia.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče