SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 05-10-2011 17:50:41

Lukas-Q
Člen
Registrovaný: 05-10-2011
Příspěvky: 2

koutový svár

Nazdar bando.
Nemám nervy procházet to tu celé. Prosím naveďte mě na už existující topick o způsobu svařování a návody jak na to.
Plochý svár mě jde "perfektně". Ale koutový,vodorovný ani svislý nedávám.
Když to přeženu, tak u koutového sváru mě vždy zbude po oklepání na krajích návarek a u prostřed struska.
Vařím s ER-117, EB-123 i s Perfect 6013 invertorem KiTin 165.
Moc děkuju za odpověď mějte se wink

Offline

 

#2 05-10-2011 19:12:58

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: koutový svár

Podle popisu jsou svary malym proudem. Kazdy mm pruměru elektrody*40A . U EB muže byt mene. U svarovani MMA je třeba rozeznavat 2 vrstvy. Svarovy kov ma světlejsi barvu a je to spodni vrstva. Struska je tmavsi a plave navrchu. koutovy svar se musi spojit hned na zacatku,a pak už vetsinou nebyva problem.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#3 05-10-2011 20:05:39

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: koutový svár

Dobre rady su na tomto vlákne : http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 62&p=2

Ja mam ten isty problem pri zvarani kutoveho zvaru v horizontalnej polohe( zváram transformatorom , iba s ER 117). Ja osobne viem akotak zlepit kutovy zvar v polohe PF (z dola na hor), pretože tam ma struzka nepredbehne, a viem lepšie kontrolovat obluk. V horizontalnej polohe dokazem zvarit iba kratky kus a potom ked vidim ze sa "svarová lázeň" zacne vírit tak nema cenu pokračovať. Na tom vlakne su  na ukažku aj moje biedne pokusy, ktore vizeraju mizerne ale aspon tam nie je zavarena struzka. Od tej doby som trochu trenoval a ide to lepsie , no iba v PF polohe, o horizontalny kutovy zvar sa ani nepokušam (aspon do doby kym nebudem mat invertor a nejake EB elektrody)

Dufam, že profesionali ma za tento prispevok velmi nezj....

Inak este celkom dobre video na kutovy zvar je tu http://www.youtube.com/watch?v=2l5SThTytwU

Offline

 

#4 05-10-2011 20:52:33

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: koutový svár

Pro fester - pokud nutně potřebujete svařovat v PB stačí jednu stranu podložit asi na 15 st a svařovat "dokopce". Pak se struska zpravidla do sváru nezaleje.

Offline

 

#5 05-10-2011 20:56:43

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: koutový svár

Dakujem Vam za radu Jirkati, určite to vyskušam.

Offline

 

#6 06-10-2011 22:04:25

Lukas-Q
Člen
Registrovaný: 05-10-2011
Příspěvky: 2

Re: koutový svár

Tááááááák chlapy. Dlouho jsem študoval to video a to co jste tu napsaly a hlásím úspěch!!!!!!!!!!
Po něklika hodinách zkoušení a hlavy drbání a nadávání se to povedlo a já zavařil svůj první koutový svár. teď už se jich nebojím. díky a zdravím vás.
du na pivo big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče