SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 07-10-2011 08:37:09

xavantes
Člen
Místo: Komjatice
Registrovaný: 02-12-2010
Příspěvky: 31

Predohrev na WPQR

Zdravím všetkých kovovo pozitívnych!!
Mám na vás otázku a tu mi sa mi vždy dostalo uspokojujúcej odpovede. Mali by sme robiť WPQR - kútový zvar na hrúbke materiálu t > 30 (111 - MMA), aby sme mohli následne zvárať materiály hrubšie ako 5 mm a keďže nechceme nijaké obmedzenie v hrúbke krčku zvaru, rozhodli sme sa pre viacprechodový zvar (STN EN ISO 15614-1, tabuľka 6) . Problém je však s predohrevom, ktorý by bol ťažko vykonateľný priamo pri následnej aplikácii pri montáži, preto by sme sa mu chceli vyhnúť. (Reálne pri montáži by sa mali zvárať materiály o hrúbke 40mm k materiálu o hrúbke 13 mm). Existuje tu nejaká možnosť, napríklad spôsobom rozkyvu elektródy pri zváraní a pod. aby sme ten predohrev nemuseli robiť a aby to bolo oficiálne uznané aj do WPQR?

Vopred ďakujem!!


IWE
Gamastar 170 - MOG (Metal only gas)

Offline

 

#2 07-10-2011 09:12:40

xavantes
Člen
Místo: Komjatice
Registrovaný: 02-12-2010
Příspěvky: 31

Re: Predohrev na WPQR

jo, ešte som zabudol, materiál je 11 375


IWE
Gamastar 170 - MOG (Metal only gas)

Offline

 

#3 07-10-2011 14:17:09

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Predohrev na WPQR

Pokusil jsem se přepočítat a ještě porovnat na http://www.svarbazar.cz/phprs/showpage. … =predehrev předehřev pro materiál 11 375 a musím jen konstatovat, že při použití materiálu nad tl. 25 mm se předehřevu nevyhnete. Ona už ta myšlenka svařování materiálů od tl. 5 mm na více housenek je dost problematická.

Offline

 

#4 18-11-2011 08:19:40

Laco-welder
Člen
Registrovaný: 20-10-2011
Příspěvky: 98

Re: Predohrev na WPQR

Předehřev má vyznam při sváření ocelí specielnich jakostí,nebo při opravach odlitku s ocelolitiny, tam se předehříva na 250-350 °C, myslim ty odlitky

také je předehřev nevyhnutný při sváření  oceli bežne kvality /11523/ tloušťky nad 25 mm i slabší pokud je venkovní teplota nižší než 10°C !!!!!

Při svařováni elektrodou vevnitř při běžné teplotě 18-20 °C  předehřev velký význam nemá , protože postup elektrodou je pomaly a tudíž prostup

tepla materialem je pozvolný a rovnoměrný.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče