SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 09-10-2011 11:20:00

netko
Člen
Registrovaný: 09-10-2011
Příspěvky: 4

Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

Zdravim, chcem si zvarit doma maly vymennik a neviem akym sposobom a aky pridavny material pouzit. je to rurkovy vymennik naspodu a zhora platna 8mm material 1.0345 a rurky fi 48x3,8 -material 1.1122.  Pouzil som drot 13.09 a plyn 18%CO2 a zvysok Ar a praskalo to ako dive priadalo mi to ako keby sa to normalne od rurky delilo. Mozem zvarat aj elektrodou aj TIG - nejviem co by bolo najvhodnejsie. Dik za kazdu radu

Offline

 

#2 09-10-2011 14:02:04

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

Doufám, že jste to vařil metodou Mig-Mag, proto že na jinou metodu je tento plyn nevhodný.

Offline

 

#3 09-10-2011 16:34:27

netko
Člen
Registrovaný: 09-10-2011
Příspěvky: 4

Re: Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

Ano MIG-MAG, len vysledok je ubohy a tos teraz neviem s cim to zvarit aby to bolo OK

ZDENÁL napsal(a):

Doufám, že jste to vařil metodou Mig-Mag, proto že na jinou metodu je tento plyn nevhodný.

Offline

 

#4 09-10-2011 16:36:50

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

Pokud jsou ty materiály skutečně podle zadání tak není žádný důvod k praskání. Jedině když by byla použita vysoká postupová rychlost bez dostatečného prohřátí kořene spoje. Pak by tam mohly vzniknout nějaké křehké struktury. Já bych v každém případě upřednostnil při ručním svařování na sítnicích TIG nebo obalovanou elektrodu jako to dělají profesionálové.

Offline

 

#5 09-10-2011 17:12:24

netko
Člen
Registrovaný: 09-10-2011
Příspěvky: 4

Re: Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

Uz iba zeby to co som kupil je v skutocnosti nieco ine ako to co je na papieri-nuz neviem. Ono to vypadalo ako keby sa to od tej rury normalne oddelovalo ked som to prebrusil. OK skusil by som to elektrodou ale aku mi odporucite alebo TIG -ale aky pridavny material.
Dik

jirkati napsal(a):

Pokud jsou ty materiály skutečně podle zadání tak není žádný důvod k praskání. Jedině když by byla použita vysoká postupová rychlost bez dostatečného prohřátí kořene spoje. Pak by tam mohly vzniknout nějaké křehké struktury. Já bych v každém případě upřednostnil při ručním svařování na sítnicích TIG nebo obalovanou elektrodu jako to dělají profesionálové.

Offline

 

#6 09-10-2011 20:11:42

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Aku elektrodu alebo cim to zvarit?

A kolego jakou tl mají stěny trubky a jak rychle po sobě si je svařel a jakou polohu pro svařování si použil. Mi se totoiš něco podobného stalo ale byl sem celkem magor že sem si sestavil výměník tak že trubky sem nechal trčet zkrz plotnu asi 10mm a pak sem je valil 1 za druhou v poloze PG. pak mi to také popraskalo. Pak mi děda vysvětlil že sem vůl a nemám tolik spěchat. první sváry mi rochly tím že byly stdené a ta plotna s otvory se po přivaření další řady trošku pokroutila a bylo prasko to tak sem dostal radu že když PG tak trošku předehrěvu neuškodí a pak to dohřát a pomalu nechat ochlazovat nebo zvolit polohy PA PB PC na ležato a pak to už šlo. a pro jistotu si přidat amper ať se nataví trubka i plotna nejaký zápal nevadí a že to dynamicky nenaháš a svářet je do kříže a napřezkáčku. výměník funguje doteď ale ne u mě doma. ja sem dal nerezový.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče