SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 10-11-2011 16:29:28

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Ahoj, pre ktoru plazmu by ste sa rozhodli, pripadne ma niekto niektorú doma?

1. ALFA IN http://www.nebex.sk/product/plazmovy-re … a-pfc-675/

na túto som dostal odporúčanie vraj je dobrá

2. http://www.bbzvar.eu/products/plazmovy- … oj-cut-40/

túto som dnes našiel na internete a neviem vôbec nepoznám, pán čo ju predáva vraví že ju predal aj do zberných surovín kde s ňou aktívne režu ale zase si povedzme na rovinu prečo ako predajca by ju hanil keď chce predať (ale desí ma ta nízka cena neverím tomu nejak)

3. http://www.tomiweld.sk/obchod/action/pr … -105.xhtml

tu som sa na cenu neinformoval a značka mi táto nič nehovorí...

4. kus bola značka JASIC CUT 40 ale vraj to je chína a je to len o 100€ lacnejšie ako napríklad ALFA IN tak to neriešim


Prosí o pomoc nejakú pri výbere smile Ďakujem všetkým


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#2 10-11-2011 17:21:53

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Nechci vám kazit radost , ale ty první dvě plazny jsou čína a u třetí nevím, ale ruku do ohně bych za ni taky nedal.

Offline

 

#3 10-11-2011 18:15:38

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

ZDENÁL napsal(a):

Nechci vám kazit radost , ale ty první dvě plazny jsou čína a u třetí nevím, ale ruku do ohně bych za ni taky nedal.

Zdravim, ako ze cina? Praveze alfa in je ceska vyroba a aspon co som ja cital tak vraj je naj len chcel by som este takto vyjadrenie ludi.... nie?


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#4 10-11-2011 19:13:46

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

nějak se mi nepozdávají ty ampéry vzhledem k tloušťce materiálu, ale třeba prodejce tím kvalitním řezem myslí délku lol

Editoval bourač (10-11-2011 19:14:17)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#5 10-11-2011 19:39:46

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

bourač napsal(a):

nějak se mi nepozdávají ty ampéry vzhledem k tloušťce materiálu, ale třeba prodejce tím kvalitním řezem myslí délku lol

teraz u ktoreho straja pisal som o 4roch pripadne ak vies o nejakom konretnom velmi dobrom tak pis,... zatial moc rad sa mi nedostalo sad


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#6 10-11-2011 19:40:04

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

tibi1702 napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

Nechci vám kazit radost , ale ty první dvě plazny jsou čína a u třetí nevím, ale ruku do ohně bych za ni taky nedal.

Zdravim, ako ze cina? Praveze alfa in je ceska vyroba a aspon co som ja cital tak vraj je naj len chcel by som este takto vyjadrenie ludi.... nie?

To je už veřejné tajemství, že Alfa in je čína. Alfa je jen prodejce.
Jinak tu alfu jsem měl a jsem rád, že jsem ji prodal, měla docela problémy se zapálením oblouku a to především v hůře dostupných místech. Výdrž spotřebních dílů také nic moc.
Asi jste omezen cenou, ale raději bych si koupil starší Hypertherm než novou Alfu, to je můj názor. Ale já plasmu používám poloprofesionálně, takže na hobby by možná stačila, otázkou je, jestli z těch čínských nekoupit tu nejlevnější, pravděpodobně budou uvnitř krabice stejné. Třeba o této si tipnu, že je to alfa v jiném kabátě http://www.aek-svareci-technika.cz/zboz … ova-plazma a o hezkých pár tisíc levnější.


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#7 10-11-2011 19:43:51

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

kirkmen napsal(a):

tibi1702 napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

Nechci vám kazit radost , ale ty první dvě plazny jsou čína a u třetí nevím, ale ruku do ohně bych za ni taky nedal.

Zdravim, ako ze cina? Praveze alfa in je ceska vyroba a aspon co som ja cital tak vraj je naj len chcel by som este takto vyjadrenie ludi.... nie?

To je už veřejné tajemství, že Alfa in je čína. Alfa je jen prodejce.
Jinak tu alfu jsem měl a jsem rád, že jsem ji prodal, měla docela problémy se zapálením oblouku a to především v hůře dostupných místech. Výdrž spotřebních dílů také nic moc.
Asi jste omezen cenou, ale raději bych si koupil starší Hypertherm než novou Alfu, to je můj názor. Ale já plasmu používám poloprofesionálně, takže na hobby by možná stačila, otázkou je, jestli z těch čínských nekoupit tu nejlevnější, pravděpodobně budou uvnitř krabice stejné. Třeba o této si tipnu, že je to alfa v jiném kabátě http://www.aek-svareci-technika.cz/zboz … ova-plazma a o hezkých pár tisíc levnější.

Prosim ta a co mam teda vzat? Ten co si mi poslal je cenovo tak isto porad mi teda nejaky kvalitny stroj do garaze nehovorim ze s tym budem rezat 8hod denne ale chcem uz kupit nieco kvalitne zatial mam CO2 190 Gude tu na voziku vyzera byt spokojnost tak isto mam invertor gude 160 tak isto spokojnost raz som skusil to dat na maksimum a horelo to jak svina ale to bola len zvedavost bezne zvaram na 60A a bohate staci pekne zvara ale plazma neviem gude stoji 1500€ to sa mi zda prehnane na to ze to je GUDE... Poradte prosim uz mi nieco ja fak neviem to potom ak secko je cina rovno mozem kupit tu za 260€ ci kolko ten jeden link co som dal,....


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#8 10-11-2011 20:13:12

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

duležitá je dostupnost a cena spotřebního materiálu k plazmě - tedy elektrody a trysky, ta co je součástí stroje při nákupu + jestli tam dává prodejce něco náhradního? To brzy spotřebuješ - než se s tím naučíš dělat (vlastní zkušenost)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 10-11-2011 20:50:45

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

bourač napsal(a):

duležitá je dostupnost a cena spotřebního materiálu k plazmě - tedy elektrody a trysky, ta co je součástí stroje při nákupu + jestli tam dává prodejce něco náhradního? To brzy spotřebuješ - než se s tím naučíš dělat (vlastní zkušenost)

No nedava napriklad k alfa in nic ale start sada trysiek a roznych druhou stoji na alfu asi 35€ co som sa pytal,... cize tak,... horaky sa daju asi pouzit z roznych nie? konektor je euro a spolocny ak teda nieje na pevno,..  Ide mi o to ci Alfa in je kvalitna aj invertor co to je dobre prevedene


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#10 10-11-2011 20:53:01

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Nebojte se té ALFY. I když je to čína je velice slušná a pro domácí použití úplný luksus.Jasic není taky špatná , ale ALFA má mnohem lepší parametry.

Offline

 

#11 10-11-2011 21:13:01

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

ZDENÁL napsal(a):

Nebojte se té ALFY. I když je to čína je velice slušná a pro domácí použití úplný luksus.Jasic není taky špatná , ale ALFA má mnohem lepší parametry.

Tak cina je uz asi vsetko. Tak asi zasada je cena spotrebneho materialu. Zapalenie obluku je u alfy dotykom? Ci bezdotykovo HF?


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#12 11-11-2011 06:40:14

fester
Člen
Registrovaný: 14-07-2011
Příspěvky: 74

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

tibi1702 napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

Nebojte se té ALFY. I když je to čína je velice slušná a pro domácí použití úplný luksus.Jasic není taky špatná , ale ALFA má mnohem lepší parametry.

Tak cina je uz asi vsetko. Tak asi zasada je cena spotrebneho materialu. Zapalenie obluku je u alfy dotykom? Ci bezdotykovo HF?

Ja to vidim tak , že uplne vsetko je z Číny. Na niektorych produktoch ( nemusia to byt práve plazmy, zvaracky) je napisane Made in China, Finished in EU/Germany/Italia... Vsetky suciastky su vyrobene v Čine a vyrobky sa poskladaju v niektorom inom štáte. Takze Číne sa uz neda vyhnút. A onedlho tu budeme mat aj podukty Made in India pretoze v poslednom case sa u nich dost zacína rozmáhat priemysel.

Offline

 

#13 11-11-2011 06:41:16

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Tibi, tá trojka koľko stojí? To je Lincon USA, kolíska plazmového rezania smile


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#14 11-11-2011 08:18:19

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Tyto levné plazmy na 230 V mají většinou zapalování pneumatické - tlakem vzduchu. Funguje to tak, že elektroda se za normálního stavu dotýká hubice- zkrat. Při zpuštění tlak vzduchu oddálí elektrodu od hubice - přeskočí jiskra a vznikne pilotní oblouk. Zdánlivě na venek se to projevuje jako HF zapalování , nevýhodou je že pokud fouká vzduch nelze opětovně zapálit oblouk.

Offline

 

#15 11-11-2011 08:55:12

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

fester napsal(a):

tibi1702 napsal(a):

ZDENÁL napsal(a):

Nebojte se té ALFY. I když je to čína je velice slušná a pro domácí použití úplný luksus.Jasic není taky špatná , ale ALFA má mnohem lepší parametry.

Tak cina je uz asi vsetko. Tak asi zasada je cena spotrebneho materialu. Zapalenie obluku je u alfy dotykom? Ci bezdotykovo HF?

Ja to vidim tak , že uplne vsetko je z Číny. Na niektorych produktoch ( nemusia to byt práve plazmy, zvaracky) je napisane Made in China, Finished in EU/Germany/Italia... Vsetky suciastky su vyrobene v Čine a vyrobky sa poskladaju v niektorom inom štáte. Takze Číne sa uz neda vyhnút. A onedlho tu budeme mat aj podukty Made in India pretoze v poslednom case sa u nich dost zacína rozmáhat priemysel.

Suhlasim s tebou tak si myslim ze bez problemov by som mohol ist do tej alfy co povies? myslim ze aj ceny spotrebneho materialu su ok,... A ta plazma od alfy by mala mat HF zapalovanie nie? to znamena ze obluk by mal ist aj cez nafarbeny kov,...


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#16 11-11-2011 08:56:44

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

arno napsal(a):

Tibi, tá trojka koľko stojí? To je Lincon USA, kolíska plazmového rezania smile

Ahoj, no neviem konkretne tato ale viem ze nieco take iste a mozno aj to iste som videl u chobolu je to na vyrovnavanie plechov pri burackach a stoji to unho 930€ aj s DPH. smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#17 11-11-2011 10:25:22

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

ZDENÁL napsal(a):

Tyto levné plazmy na 230 V mají většinou zapalování pneumatické - tlakem vzduchu. Funguje to tak, že elektroda se za normálního stavu dotýká hubice- zkrat. Při zpuštění tlak vzduchu oddálí elektrodu od hubice - přeskočí jiskra a vznikne pilotní oblouk. Zdánlivě na venek se to projevuje jako HF zapalování , nevýhodou je že pokud fouká vzduch nelze opětovně zapálit oblouk.

Co je to lacna plazma? Alfa in patri medzi lacne? Myslim ze lacna je len tak co som poslal za 300€ necelych alfa by mala mat HF nie?


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#18 11-11-2011 15:59:47

KARLOS-K16
Člen
Registrovaný: 31-01-2011
Příspěvky: 10

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Ano,alfa má hf.Nedávno jsem ji zakoupil a naprostá spokojenost.Řezal jsem i plát 17mm a šla perfektně.


ALFA-IN 200 ac/dc,PICOMIG 180 puls

Offline

 

#19 12-11-2011 13:38:12

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

KARLOS-K16 napsal(a):

Ano,alfa má hf.Nedávno jsem ji zakoupil a naprostá spokojenost.Řezal jsem i plát 17mm a šla perfektně.

Dakujem za info tak uz som na 99% rozhodnuty pre alfu smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#20 12-11-2011 20:35:07

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

http://www.bbzvar.eu/products/plazmovy- … oj-cut-40/

co je na tejto plazme za horak?? aka znacka? myslite ze sa oplati aj ked soms a rozhodol uz pre alfu stale vaham este nad tymto ....


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#21 13-11-2011 08:44:14

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Horák je  čínska kópia nejakého renomovaného výrobcu, keďže aj mašina je čínska


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#22 13-11-2011 10:44:33

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

arno napsal(a):

Horák je  čínska kópia nejakého renomovaného výrobcu, keďže aj mašina je čínska

Aha čiže o ničom zase,.. Lákala ma hlavne mašina horáky sú normované a dajú sa za 230€ kúpiť značkové kvalitné,.. len čo stroj,.. nemám ani šajnu


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#23 13-11-2011 15:57:56

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Na horák kúpite náhradný diel, firma http://thermacut.sk/default.aspx  vyrába všetko možné okolo plazma horákov, u zdroja je to horšie, pokazí sa a čo stým. sad


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#24 13-11-2011 16:29:51

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

arno napsal(a):

Na horák kúpite náhradný diel, firma http://thermacut.sk/default.aspx  vyrába všetko možné okolo plazma horákov, u zdroja je to horšie, pokazí sa a čo stým. sad

No zdroj ja vzdy riesim take veci tak ze si pofotim detailne dosky kvoli oznaceniam suciastok tak isto mam aj GUDE 160 inverter vyfoteny, ak suciastka zhori tazko je identifikovat bez schemi ale fotka mi takto nie raz pomohla v inych veciach,... Pokial neodide taka blba suciastka ako je VF trafo alebo nejaka specialna suciastka je to opravit pohoda nejaky ten tranzistor ci LM alebo CMOS obvod sa v GM kupi bez problemov,... Ale plazmu vezmem uz tu alfa IN je to cina sice ale je to ceske a cina vyrobi hoc co aj kvalitne aj nekvalitne to ze sa to tam sklada nevadi. Podla mna v cesi mali vzdy fajn veci a budem verit aj tej znacke SK a CZ vyrobok je ok viac by som sa bal uz taliansko a podobne,...


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#25 14-11-2011 14:03:15

alienbarbar
Člen
Registrovaný: 05-02-2009
Příspěvky: 53

Re: Ktorú plazmu kúpiť, prípadne nejaké skúsenosti

Zdravim. Cislo 3 je od f. Lincoln Electric ale ta sa uz nevyraba. Namiesto nej je Tomahawk 1538. Lenze ta je na 400V. V pohode prereze aj 40mm. Zapalovanie je bez HF. Reze aj sita (obluk nezhasne). Dyzou tahte priamo po materiali. Samozrejme cena je kdesi inde  - cca 3000 EUR. Talianska sa vobec netreba bat. Vyrabaju sa tam invertory, plazmy, atd, podstatne dlhsie ako v Cine smile) alebo v Cechach:)). Aj povodne Alfy (nez presli s castou na Cinu) su odtial - Alfin 150, 250 atd. Inac treba si kupit aj zodpovedajuci kompresor k plazme. Su sice aj plazmy so vstavanym kompresorom ale tie rezu okolo 10mm, max. 12mm. Treba vyberat podla toho aky hruby material chcete max. rezat.+ dostupnost nahradnych dielov. U tej Alfy je standardny Binzel horak., takze s dielmi nie su problemy. Horsie je to s tymi ostatnymi cinami ale kedze uz to predava hocikto, tiez by nemal byt problem s dielmi.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče